Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: TOGG - Yerli otomobil

sayin @mhepekiz yeni bir hesap acip foruma yazmis. Tabii ki cezali bir uyenin yazdiklarini onaylamayacagim. Siz "cezali" olmanin mantigini anlayamadiniz sanirim? Eger cevap hakki dogdugunu dusunuyorsaniz -ki oyle bir durum oldugunu dusunmuyorum- iki hafta sonra ceza bittikten sonra foruma yazabilirsiniz.

Ayrica beni "eksisozluge yazarim" diyerek tehdit edip bir cikarim elde etme davranisini kesinlikle kabul de etmiyorum. Diger uyelere uygulanan kurallar sizin icin de gecerli. Siz istiyorsunuz diye tarafli davranamam.

Uyeliginizin zaten tamamen silinmesini istemissiniz, bu yazdiklarinizdan sonra forumda kalmaniza tabii ki izin de vermeyecegim. Istediginiz ortamda istediginiz elestiriyi yapabilirsiniz. Yesilkartforum'u veya beni baska ortamlarda elestirenlerin genelde forumdan "banlanan" kisiler olmasi da ilginc bir tesaduf 🙂

Sayın @crazycells , @mhepekiz in üyeliğinin tamamen silinme isteği tam anlamıyla gerçekleşmemiş duruyor. Bunun gerçekleşmesi, kullanıcının siteye erişiminin engellenmesi ama oluşturduğu içeriğin kalması şeklinde olmamalı. KVKK/GDPR gibi mevzuatlara uyumlanmak adına buna dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Expose ability to delete own content to end users : https://github.com/NodeBB/NodeBB/issues/6437

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: TOGG - Yerli otomobil

@crazycells, içinde söyledi: TOGG - Yerli otomobil

sayin @mhepekiz yeni bir hesap acip foruma yazmis. Tabii ki cezali bir uyenin yazdiklarini onaylamayacagim. Siz "cezali" olmanin mantigini anlayamadiniz sanirim? Eger cevap hakki dogdugunu dusunuyorsaniz -ki oyle bir durum oldugunu dusunmuyorum- iki hafta sonra ceza bittikten sonra foruma yazabilirsiniz.

Ayrica beni "eksisozluge yazarim" diyerek tehdit edip bir cikarim elde etme davranisini kesinlikle kabul de etmiyorum. Diger uyelere uygulanan kurallar sizin icin de gecerli. Siz istiyorsunuz diye tarafli davranamam.

Uyeliginizin zaten tamamen silinmesini istemissiniz, bu yazdiklarinizdan sonra forumda kalmaniza tabii ki izin de vermeyecegim. Istediginiz ortamda istediginiz elestiriyi yapabilirsiniz. Yesilkartforum'u veya beni baska ortamlarda elestirenlerin genelde forumdan "banlanan" kisiler olmasi da ilginc bir tesaduf 🙂

Sayın @crazycells , @mhepekiz in üyeliğinin tamamen silinme isteği tam anlamıyla gerçekleşmemiş duruyor. Bunun gerçekleşmesi, kullanıcının siteye erişiminin engellenmesi ama oluşturduğu içeriğin kalması şeklinde olmamalı. KVKK/GDPR gibi mevzuatlara uyumlanmak adına buna dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Expose ability to delete own content to end users : https://github.com/NodeBB/NodeBB/issues/6437

Dogrudur sayin @keysnambır , forumda henuz GDPR uygulamasini kucaklamadik. EU ulkelerini ilgilendiren bir durum oldugundan cok acele etmedik ama NodeBB buna olanak sagladigi icin ilerde gecis yapmayi dusunuyoruz kesinlikle.

Su an icin kendisi forumdan atilan bir uye oldugu icin ve bu istegini kibarca degil de hakaret ve tehditlerle gerceklestirdigi icin istegini uygulamayacagim. Bunun icin makul bir neden olmali. Kendisi kisisel haklarinin ihlal edildigini iddia ediyor fakat nerde nasil oldugunu soyleyemiyor. Tam tersi hem sayin @sorroo 'ya hem de sayin @newman 'a hakaret edip hak ihlali yapan kendisi degilmis gibi 🙂

Haklarinin ihlal edildigini dusunuyorsa buna dair bir mahkeme kararini bana ulastirmali.

• ........

• Topluma aitligin zarar gormesi!
    Dusunsenize, bir arac yapiyorlar, halka acik ve herkesin faydalanmasi icin daha once fayda saglayanlar ozellikle aracin gelisimi icin ter dokuyor ki bu arac daha fazla kisiye yardimci olsun, hayatlarini kolaylastirsin. Kimisi chip gomulu yazilimini yaziyor, kimisi enerji harcamasini azaltacak devreler tasarliyor filan, arac gun gectikce daha cok faydali oluyor. Derken iki faydali kisi bir konuda uzlasamiyor. Birisi destek koymaktan vazgeciyor ve tum donanim destegini ve know-how'ini geri cekmek istiyor. Ustelik tum atiflarla birlikte.
    Bu aracin ilk yapimina baslayan kisi dahil, kimsenin boyle bir hakki olmamasi gerektigini dusunuyorum.

Sagduyu sahibi hic kimsenin de, gecmis ve gelecek faydalanmalari gozonunde bulundurarak, toplum yarari yonunde, boyle birseyi talep etmemesi gerekli.

Ben -de- kendimi oyle hissetmesem de, artik 10'lu yaslarda degiliz. 😉

• ⭐⭐⭐⭐

Aracın iki modeli de göze güzel görünüyor. Teknik detaylarını incelemeye gerek görmedim çünkü şu an herhangi bir araç alma planım yok. Bazı üyeler ya da bir çok türk erkeği gibi araçların teknik detaylarına meraklı değilim. Kabiliyet açısından bakıldığında bir aracı A dan Z ye üretecek teknoloji 2000 li yıllardan beri ülkemizde var. Mesleğim gereği bu üreticilerin ve onların tedarikçilerinin içinde bulundum. Gereklilik ve talep yaratılabilmesi konularında, eğer doğru pazarlama stratejileri geliştirilirse yurtdışına satılamayacak bir ürün gibi görünmüyor. İçeride vergi avantajları sağlanırsa elbette her kesimden alıcı bulacaktır. Türk insanı konforlu ve yüksek donanımlı araçları zaten sever. Bunu bir de ucuz sağlarlarsa, finansman, kolay krediler gibi ürünlerle desteklerlerse satış kaygısı yaşanmaz. İnanç a gelince, benzeri pek çok projenin fos çıkması buna da tereddütle yaklaşmaya sebep oluyor. Bu tereddüt vatan hainliğinden değil kanıksanmış boşa çıkan yerli uçak yerli otomobil yerli yol gibi örneklerin çokluğundan. Ve bir arkadaşın dediği gibi, satış garantisi verilmişmidir acaba diye de düşünmeden edemiyorum.

• @sorroo @crazycells Ekşi sözlükte yazılanları okumaya daha fırsatım olmadı ancak yanıt verme gereği duyulan bir durum varsa @crazycells bana iletebilir yanıtını yazabilirim. İyi seneler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ata_ksk, içinde söyledi: TOGG - Yerli otomobil

@sorroo @crazycells Ekşi sözlükte yazılanları okumaya daha fırsatım olmadı ancak yanıt verme gereği duyulan bir durum varsa @crazycells bana iletebilir yanıtını yazabilirim. İyi seneler

tesekkurler sayin @ata_ksk , su an icin bir sey yapmaya gerek yok. Zaten ciddiye alinabilecek bir suclama da yok ortada, her ne kadar kendisi en son email ile sitemize hem ABD'de hem de Turkiye'de erisimi engelletecegini ve bize tazminat ve ceza davalari acacagini belirtmis olsa da 😃 su an mahkemeden celpname bekliyoruz 🙂

Ben bir ara olaylari gercek akis orgusuyle ve carpitilmamis ifadelerle eksisozluge de aktaririm. Olayi bilmeyenler yanlis fikir edinmemis olurlar...

Iyi seneler size de 🙂

• Sayin @crazycells sözlüğe yeni bakabildim sizinde zaten yanit verebileceginiz mevcut hesabınız varmış. Forumu biraz fazla sahiplenmeden hemen atlamışım. Bu forumu bir kez karıştırmış biri bile ne kadar seviyeli duzenli ve yararlı olduğunu kavrayabilir. Umarım böyle olaylar sizin ve forumdakilerin motivasyonunu düşürmez. Konuyu dahada uzatmadan keyifli günler diliyorum. 😊 Teşekkürler

• @ata_ksk, içinde söyledi: TOGG - Yerli otomobil

@sorroo @crazycells Ekşi sözlükte yazılanları okumaya daha fırsatım olmadı ancak yanıt verme gereği duyulan bir durum varsa @crazycells bana iletebilir yanıtını yazabilirim. İyi seneler

Ekşi’de uyeligim var, muhattab olmak isteseydim cevap verirdim. Burda yazmamin nedeni hem konunun burayla olan ilgisi hem de gerek forumda gerekse gittigi yerde yanaştığı kisilere bu sahsin nasil bir insan oldugunu gosterme istegiydi.

• ⭐⭐⭐

ben sunu anlayamadım yani yorumları yazıları çok önemli bilgi belge yada hayati önem taşıyan arz eden bir şeymiymiş ? gir accountundan sil mesajlarını oldu bitti birde bu yetmez gibi ekşi sözlüğe yazıp bakın bu crazycells var ya bu yeşilkart forum var ya bildiğiniz gibi bir yer değil yada karalamak ne demek yakışık aldımı ? çamur at izi kalsın bırakın bu işleri saçma işleri işinize bakın...

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: TOGG - Yerli otomobil

ben sunu anlayamadım yani yorumları yazıları çok önemli bilgi belge yada hayati önem taşıyan arz eden bir şeymiymiş ? gir accountundan sil mesajlarını oldu bitti birde bu yetmez gibi ekşi sözlüğe yazıp bakın bu crazycells var ya bu yeşilkart forum var ya bildiğiniz gibi bir yer değil yada karalamak ne demek yakışık aldımı ? çamur at izi kalsın bırakın bu işleri saçma işleri işinize bakın...

Kendisini sevmeyebilirsiniz, bir trolle karşı kendini tutamayıp hakaret etmesi de affedilmez ama yaptığı değerli paylaşımlar bulunuyor. Örneğin ABD'ye evcil hayvan taşınması konusunda yaptığı paylaşımlar, evcil hayvanı olan kişiler için değerliydi. Kaçınız bunu birebir deneyimleyip, sonra gelip burada paylaşım yaptı? Diğer paylaşımlarını da tek tek saymama gerek yok. Bu paylaşımlar tabii ki yaptığı kötü hareketlerin görmezden gelinmesi için bir sebep değil.

Burada karşılıklı bir restleşme olup olay büyümüş durumda. Fakat bu durumdan bağımsız olarak herhangi bir kullanıcının verileri, bulunulan ülkenin kişisel verileri koruma kanunları kapsamında korunmalıdır. Bir kullanıcı sadece "hayırlı olsun", "teşekkürler" gibi mesajlar paylaşsa bile mesajların içeriğine bakılmadan kullanıcı verisi olarak değerlendirilmelidir. Bu değerli sitenin, herhangi bir mevzuat uyumsuzluğuyla zarar görmesini hanginiz ister? Ya da bir uyumsuzluk var ise bu durumdan bir gün zarar görmüş olmayı hanginiz ister?

• ⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: TOGG - Yerli otomobil

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: TOGG - Yerli otomobil

Kendisini sevmeyebilirsiniz, bir trolle karşı kendini tutamayıp hakaret etmesi de affedilmez ama yaptığı değerli paylaşımlar bulunuyor. Örneğin ABD'ye evcil hayvan taşınması konusunda yaptığı paylaşımlar, evcil hayvanı olan kişiler için değerliydi. Kaçınız bunu birebir deneyimleyip, sonra gelip burada paylaşım yaptı? Diğer paylaşımlarını da tek tek saymama gerek yok. Bu paylaşımlar tabii ki yaptığı kötü hareketlerin görmezden gelinmesi için bir sebep değil.

Burada karşılıklı bir restleşme olup olay büyümüş durumda. Fakat bu durumdan bağımsız olarak herhangi bir kullanıcının verileri, bulunulan ülkenin kişisel verileri koruma kanunları kapsamında korunmalıdır. Bir kullanıcı sadece "hayırlı olsun", "teşekkürler" gibi mesajlar paylaşsa bile mesajların içeriğine bakılmadan kullanıcı verisi olarak değerlendirilmelidir. Bu değerli sitenin, herhangi bir mevzuat uyumsuzluğuyla zarar görmesini hanginiz ister? Ya da bir uyumsuzluk var ise bu durumdan bir gün zarar görmüş olmayı hanginiz ister?

ben kendisini sevmediğimi söylemedim sadece ekşisözlükte yazarım çizerim demesine anlam veremedim ve açıkcası görşümü beyan ettim hatamı yaptım ? ekşisözlükte yazılanı okudum ve onlara istinaden yazdım...

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş Sizi alıntıladım ama yazdıklarımın tamamını size ithafen olarak düşünmeyin lütfen. Herhangi bir kullanıcının mesajlarının değerli/değersiz olup olmamasından bağımsız (bence herkesin kendi yazdığı kendince değerlidir, sonuçta hayatından bir zaman ayırıp burada deneyimlerini paylaşıyor) bir şekilde sahiplik konusunun değerlendirilmesi gerektiğini vurgulamak için görüşlerimi belirttim.

En büyük sermayesi sizin oluşturduğunuz veriler olan koca koca şirketler bile size verilerinizin kontrolünü veriyor. Bunu hayrına yapmıyorlar tabii ki, kanunlara uyum çerçevesinde yapıyorlar.

Delete Your Account | Instagram Help Center

Deactivating or Deleting Your Account | Facebook Help Center | Facebook

Delete your Google Account - Google Account Help

Yazdıklarımın bir kişiden bağımsız şekilde genel olarak algılanmasını rica ederim. 🧐

• ⭐⭐⭐

@keysnambır etsf öyle anlamadım sorunun muhattabı olunca cevap yazma ihtiyacı hissettim öyle bir niyetinizin olmadığınıda biliyorum....

• @ibrahimasar, içinde söyledi: TOGG - Yerli otomobil

Aracın iki modeli de göze güzel görünüyor. Teknik detaylarını incelemeye gerek görmedim çünkü şu an herhangi bir araç alma planım yok. Bazı üyeler ya da bir çok türk erkeği gibi araçların teknik detaylarına meraklı değilim. Kabiliyet açısından bakıldığında bir aracı A dan Z ye üretecek teknoloji 2000 li yıllardan beri ülkemizde var. Mesleğim gereği bu üreticilerin ve onların tedarikçilerinin içinde bulundum. Gereklilik ve talep yaratılabilmesi konularında, eğer doğru pazarlama stratejileri geliştirilirse yurtdışına satılamayacak bir ürün gibi görünmüyor. İçeride vergi avantajları sağlanırsa elbette her kesimden alıcı bulacaktır. Türk insanı konforlu ve yüksek donanımlı araçları zaten sever. Bunu bir de ucuz sağlarlarsa, finansman, kolay krediler gibi ürünlerle desteklerlerse satış kaygısı yaşanmaz. İnanç a gelince, benzeri pek çok projenin fos çıkması buna da tereddütle yaklaşmaya sebep oluyor. Bu tereddüt vatan hainliğinden değil kanıksanmış boşa çıkan yerli uçak yerli otomobil yerli yol gibi örneklerin çokluğundan. Ve bir arkadaşın dediği gibi, satış garantisi verilmişmidir acaba diye de düşünmeden edemiyorum.

Bugun asagidaki linkdeki yaziyi okudum. Bu yaziya gore, 26 Aralik 2019 tarihli Cumhurbaskanligi kararnamesinin detaylarinda yatirim suresi olarak 13 yil belirtilmis ve ayrica eger bu sure zarfinda tamamlanamazsa, 6,5 yilda ek sure verilebilecekmis. Yani toplam sureyi 19,5 yila cikartiyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea Bu aracı da yollarda görmek nasip olmayacak yani. Neyse buluruz başka bir yerli otomobil nasıl olsa 🙂

• Zaten iki yıl içinde bir otomobil fabrikasının sıfırdan kurulup , banttanda bir aracın çıkacağını düşünmek biraz fazla iyimserlik olur. Hedef bu olabilir, ancak gerçekte pekde mümkün görünmüyor. Umarım yanılırız da dünyada parmakla gösterilen bir türk mucizesi olur.

• ⭐⭐⭐

ünlü ekonomist Atilla yeşilada yerli oto TOGG hakkında ki videosu izlemeye değer

• ⭐⭐

musk yeni araba fabrikasını çinde açtı geçen gün bir yıla yakın sürede tamamlamış ama 2 milyar dolara malolmuş haa bizde yapılır mı belki diyecem de sadece fabrika 12 milyar tl ye çıkıyorsa ve çivi bile çakılmadıysa şu anda zor

Benzer Başlıklar

• 2505
  • 16
  • 1
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |