Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @FreeWoRLD, içinde söyledi: Amerika'da Alisveris Yerleri ve Magaza Cesitleri

Amerika’da türk ürünleri alışverişinde öyle bir durumdaki artık, aklıma gelipte bulamadığımız herhangi bir şey yok. Türkiye’ye tatile gittiğimizde yiyecek açısından özleyebileceğim bir şey kalmadı sanırım.

20 sene önce NY’da yaşadığım zamanlarda kesinlikle bu kadar ulaşılabilir değildi. Her ürünün birden fazla çeşitleri mevcut artık.

Yasadiginiz yer itibariyle mi soyluyorsunuz yoksa internet siparislerinden mi bahsediyorusunuz? Benim durumum tam tersi!

• ⭐⭐⭐

@sadriabi her İkiside.

@sadriabi her İkiside.

Sadece yakin cevreyle sinirli olmayan online siparis ettiginiz yer varsa paylasir misiniz?

• ⭐⭐⭐

@sadriabi
    Benim şu anki bulunduğum eyalette online alisveris yaptigim Turk marketi sanırım sadece eyalet ici calisiyor.

Fakat bu konu icerisinde ve bir kac mesaj oncesinde paylasilan tulumba isimli siteyi abd genelinde tavsiye ederim. Gecmiste siparislerim olmustu. Orayı bir inceleyin isterseniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da Alisveris Yerleri ve Magaza Cesitleri

@sadriabi www.tulumba.com
    www.istanbulfoodbazaar.com
    www.parthenonfoods.com

Siz bunlarin herhangi birinden alisveris yaptiniz mi? Hercekten alisveris yapmis birilerinin tecrubelerini merak ediyorum. Yoksa google’da aratinca hepsi cikiyor. Mesela peynir gibi bozulma ihtimali olan yiyecekleri online siparis vernek ne kadar akil kari? Bu konuda tecrubeniz var mi?

• ⭐⭐⭐

@sadriabi
    Bu sorunuza ben cevap vereyim cunku benim tamda sordugunuz gibi peynir siparisi ile deneyimim var.

Paket eve geldiginde urun halen soguktu ve etrafi aluminyum buz posetleri ile sariliydi. Hic bir bozulma yoktu urunde. Yanlis hatirlamiyor isem tulumba sitesinden almistim. Ilk bahar aylariydi hatirladigim kadari ile (NC). Aldigim urun Pinar'in beyaz peyniriydi. O zamanlar lokal marketlerden bihaberdik.

Belki ben sansliydim, belkide bozulabilir urunler her zaman o sekilde geliyordur ama sorun olmamisti. Fakat bozulabilir urunleri artik lokal aliyorum.

@sadriabi
    Bu sorunuza ben cevap vereyim cunku benim tamda sordugunuz gibi peynir siparisi ile deneyimim var.

Paket eve geldiginde urun halen soguktu ve etrafi aluminyum buz posetleri ile sariliydi. Hic bir bozulma yoktu urunde. Yanlis hatirlamiyor isem tulumba sitesinden almistim. Ilk bahar aylariydi hatirladigim kadari ile (NC). Aldigim urun Pinar'in beyaz peyniriydi. O zamanlar lokal marketlerden bihaberdik.

Belki ben sansliydim, belkide bozulabilir urunler her zaman o sekilde geliyordur ama sorun olmamisti. Fakat bozulabilir urunleri artik lokal aliyorum.

Super, tesekkurler.

• Kanye West'in design ettigi Nike ayakkabilar $1 Million'dan satisa cikiyor. Forum ahalisine duyurulur 😃

• Onceki ay bir storedan indirimde olan Nike spor ayakkabi aldim. $23.99
    Baska bir yerden de Reebok spor ayakkabisi ve hoodie aldim. Ikisi de indirimdeydi: Ayakkabi $16.99, hoodie $20.00

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da Alisveris Yerleri ve Magaza Cesitleri

Onceki ay bir storedan indirimde olan Nike spor ayakkabi aldim. $23.99
    Baska bir yerden de Reebok spor ayakkabisi ve hoodie aldim. Ikisi de indirimdeydi: Ayakkabi $16.99, hoodie $20.00

iki adet adidas aldım birisi campus diğeri matchbreak toplamda ödediğim 21 dolar 😃 bu konuda şanslıydım sanırım

• @DustyBlue Dogru zamanda denk gelirseniz, buna benzer indirimde cok sey bulabilirsiniz. Bazen de bazi urunleri haftalik takip etmeniz gerekir. Her magaza ve store belli gunlerde mutlaka indirim yapar. Hem satislarda ciro yapmak hemde musteri cekmek icin. Bazen de ellerindeki fazla urunleri cabuk elden cikartmak icin.

• ⭐⭐

..macy's magazalarinda giyim esyalari olarak %80 %65 indirimli elbiseler satiliyor,bir nevi clearence oluyor.genellikle bayanlarinkiler cogunlukta.ross diye magazlar var,bir cok seyler diger magazlara gore ucuz,giyeceklerde bazi markali seyler yari fiatina lakin bir t-shirt buursunuz cok hosunuza gider,size M dir size L ararsiniz bulamazsiniz.ross magazalarinda takip yapilirsa iyi giyecekler alinabilinir.bir iki buyuk magaza daha vardir tabi cok kaliteli giyecekler sattiklari icin pahalidirlar...bir kac yil evvel hawaiideydim kucuk kizim mesaj gonderip bana iki tarafli ince bir kayis al dedi...magaza magaza dolastim en ucuz buldugum kayis 48 dolardi men pahalisi da 360 dolar topu topu bir santim eninde iki tarafi kullanilan hanim kemeri,yani ne ka para oka ekmek gibi.

...bir kac yil evvel oglum ailesiyle hawaiye gitmisti bir magazada dolasiyorlar,iki kucuk oglu var,yanlarina guzel giyimli bir afro amerikan yaklasiyor, masallah sevimli cocuklariniz filan var diyo,biraz sohbet filan cocuklara para vermek istersem ne dusunursunuz diyor,oglum siz bilirsiniz diyor, adam cocukara 100 er amerikan dolari veriyor,galiba magazanin bir elemaniymis,para donsun diyemi yapiyor pek anliyamadik.

• @sir-altan Ross ayarindaki diger magazalar: TJ Maxx, Burlington ve Marshalls.

Macy's ayarindakiler: JC Penny, Boscovs ve Kohl's.

• ⭐⭐

...nordstrom ve bloomingdale's magazalarida iyi kaliteli mallar satan pahali magazalar,nordstromda geziyordum,baktim bir sahis 5 yasindaki cocuguna xx dolarlik markali ayakkabi aliyordu.eh be dedim bu yasa geldik giydigim en pahali ayakkabi 50 dolari gecmedi, sansli bebe bebek yasinda markali seyler giymeye baslamis..

australya buyuk magaza zinciri olarak myer ve david jones var buyuk alis veris merkezlerinde genis magazalari vardir.

• @sir-altan Nordstrom begendigim magazalardan birisi ama digerlerine gore biraz pahali. Bize yakin olaninda ikinci katta Pine Tree Cafe diye bir restaurant var. Birde girisinde cafe shop var. Ben orada oturup kahve icmeyi seviyorum. Genelde oldukca kalabalik oluyor. Hatta gecen haftasonu esimle birlikte oradaydik.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   M murattoirimazu 

• Merhabalar

Trdeki laptop fiyatları ile amerikadaki laptop fiyatları hemen hemen aynı geldi bana. O yüzden şuanki masaüstümü temiz bir laptop ile takas yapmayı düşünüyorum Türkiyede.

Sizce laptopu Amerikadan mı alayım ?

Yoksa Türkiyeden mi ?

Fiyat farkı yok gibi geldi bana

Sizin görüşleriniz nelerdir ?

• Arkadaşlar merhaba Eylül ayında Amerika’da olacağım. Telefon, laptop onları biliyorum, ama onların haricinde ne alınır Türkiye’de pahalı olan veya Amerika’dan alınmaya değer ?
    Bir de bazen telefonun kutusunu çıkardım öyle getirdim vs. tarzı yorumlar gördüm. Bunun gibi tüyolardan bahsedenseniz çok makbule geçer.

Teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |