Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Konunun en basindaki bilgilendirmeyi okuyarak soruyorum.
    Green card basvurulari ayni adrese mi gonderiliyor, ornegin ben Oregondan yollayacagim Arizonadan basvuracagim oranin adresine gondermem gerekmiyor mu? @crazycells

• Herkese merhaba,
    İlk öncelikle bu kadar yararlı bilgiler paylaştığınız için çok teşekkürler. Kısaca durumumdan bahsetmek istiyorum belki daha önce tecrübe etmiş biri olabilir.

Haziran ayında turist vizesi ile Amerika'ya geldim ve Ekim ayında Amerikalı erkek arkadaşımla evlendik. Daha önce 4 kez Amerika'ya giriş çıkışım var ve 2017 yılındaki J-1 vizemde "subject to 2 year rule" kuralı var. Bunu işlemlere başlayıncaya kadar sorun olabiliceğini farketmemiştim. Şu an waive yapmak için işlemlere başladım hala haber bekliyorum. (yaklaşık 2 ay sürebiliceği yazıyor websitesinde) 28 Aralık'ta da 6 aylık kalış iznim doluyor.
    Danışdığımız bir avukat turist vizemi uzatmamı tavsiye etti. Zaten uzatmak için başvuru yapsam bile red alıcam bu işlemi sadece yasal kalmak için yapmak istiyorum . Yasal kalmak istememin sebebi de advance parole' e başvurabilmek , benim sorum böyle bir başvuru yapmak daha sonra Greencard sürecimi olumsuz etkiler mi? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Duygu-Sayiner, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar,
    Konunun en basindaki bilgilendirmeyi okuyarak soruyorum.
    Green card basvurulari ayni adrese mi gonderiliyor, ornegin ben Oregondan yollayacagim Arizonadan basvuracagim oranin adresine gondermem gerekmiyor mu? @crazycells

Evet, tek adres. Oradaki listeye gore hangi adrese gonderdiginizi bulabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ustcambosdia, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Herkese merhaba,
    İlk öncelikle bu kadar yararlı bilgiler paylaştığınız için çok teşekkürler. Kısaca durumumdan bahsetmek istiyorum belki daha önce tecrübe etmiş biri olabilir.

Haziran ayında turist vizesi ile Amerika'ya geldim ve Ekim ayında Amerikalı erkek arkadaşımla evlendik. Daha önce 4 kez Amerika'ya giriş çıkışım var ve 2017 yılındaki J-1 vizemde "subject to 2 year rule" kuralı var. Bunu işlemlere başlayıncaya kadar sorun olabiliceğini farketmemiştim. Şu an waive yapmak için işlemlere başladım hala haber bekliyorum. (yaklaşık 2 ay sürebiliceği yazıyor websitesinde) 28 Aralık'ta da 6 aylık kalış iznim doluyor.
    Danışdığımız bir avukat turist vizemi uzatmamı tavsiye etti. Zaten uzatmak için başvuru yapsam bile red alıcam bu işlemi sadece yasal kalmak için yapmak istiyorum . Yasal kalmak istememin sebebi de advance parole' e başvurabilmek , benim sorum böyle bir başvuru yapmak daha sonra Greencard sürecimi olumsuz etkiler mi? Şimdiden teşekkürler.

Resmen evlisiniz, turistik amaci gutmeniz cok olasi degil. Ben yalan bir basvuru yapmanizi tavsiye etmem.

J1'i aldiktan sonra Turkiye'de toplam 24 ay vakit gecirdiniz mi?

• Bu ileti silindi!

• @crazycells yanıtınız için teşekkürler. Türkiye'ye 2018 Mart ayında dönmüştüm. Geçen yazda Amerika'ya geldim toplam sadece 14 ay Türkiye'de kaldım.
    Konsolosluktan olumlu yanıt geldi 3 gün önce bizim tarafımızdan olumludur belgelerinizi ilgili yere gönderdik diye USCISin sisteminde hala durum pending görünüyor.
    Aslında turist vizesi uzatma konusunda da cover letterda olabildiğince şeffaf olup durumumu açıklamayı ; evli olduğumu ve iki yıl kuralından dolayı evliik sürecini başlatamadığımı düşünüyordum.

• @crazycells USPSten bugun yollamayi denedik Chicago’ya ama adresin sonu 60680-4120 yerine 606-4187 olarak cikiyor bu yuzden yollayamadim😞
    Benzer sorunla karsilasan var midir ne yapmamiz gerekir?

• Merhaba arkadaşlar, öncelikle daha önce verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bütün belgeri hazırladık , forumları doldurduk bunları postalarken evrakların organızasyonu nasıl olmalı bir düzen varmı takip etmemiz gereken? Money order ile I-130 ve I-485 ücretlerini bir check demi yazmalıyım yoska ayrı ayrı mı olması gerekiyor? Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. İyi akşamlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Duygu-Sayiner, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells USPSten bugun yollamayi denedik Chicago’ya ama adresin sonu 60680-4120 yerine 606-4187 olarak cikiyor bu yuzden yollayamadim😞
    Benzer sorunla karsilasan var midir ne yapmamiz gerekir?

tam anlayamadim, bu dediginiz numara nerede cikiyor? Siz kendi gondereceginiz adresi kendiniz belirleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oomer, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba arkadaşlar, öncelikle daha önce verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bütün belgeri hazırladık , forumları doldurduk bunları postalarken evrakların organızasyonu nasıl olmalı bir düzen varmı takip etmemiz gereken? Money order ile I-130 ve I-485 ücretlerini bir check demi yazmalıyım yoska ayrı ayrı mı olması gerekiyor? Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. İyi akşamlar.

Money order ve check ayri ya da birlesik farketmiyor. Su konuda faydali bilgiler bulabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1917/uscis-e-gonderilecek-paketin-hazirlanisi

• @crazycells adresi belirliyorsunuz fakat son 4 rakamda bunu mu demek istediniz diye kendisi duzeltiyor.
    Dun gece USPSte calisan turk bir bayanla konustuk
    Son 4 rakam 4120 degil farkli cikiyor diye
    Oyle olabiliyormus. Forumdab yine de sorunu silmek istemedim ayni sorunu yasayan arkadaslar olabilir

• Merhaba. 2 aralıkta evrakları yolladık. 3 ayrı posta geldi işleme alındığına dair . Bn F1 vizemin sonundayım. Opt ye başvurmadım nasılsa aynı zamanlarda çalışma hakkım gelir diye . Başvurmalı mıydım acaba ? Neden başvurmadın demezler heralde ? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crn93, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba. 2 aralıkta evrakları yolladık. 3 ayrı posta geldi işleme alındığına dair . Bn F1 vizemin sonundayım. Opt ye başvurmadım nasılsa aynı zamanlarda çalışma hakkım gelir diye . Başvurmalı mıydım acaba ? Neden başvurmadın demezler heralde ? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler

I-485 receipt geldiyse statu olarak sorun yasamamaniz lazim.

Fakat calisma izni icin EAD'nin gelmesini beklemelisiniz (F1 bitene kadar elinizdeki SSN'yi kullanabilirsiniz tabii ki).

• @crazycells cok tesekkurler

• Merhaba @crazycells amerika ya evlilik vizesi ile geldim 2 ay oldu green card ım hala adresime gelmedi, herhangi bir yere başvuru mu yapmam gerekiyor. Şimdiden teşekkürler

• @crazycells Merhabalar,
    Aralik 5 de i-485 interview was schedured bildirisi geldi ,aradan 13 gun gecmesine ragmen elime randevu tarihini bildiren posta hala gecmedi..Bu zaman araligi normalmi ? Arayip sormalimiyim yoksa beklemeye devammi etmeliyim bilemedim...
    Randevu tarihini kaciracagimdan endise ediyorum.
    Bu konuda yardimlarinizi rica ediyorum.
    Cok tesekkur ederim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elf, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba @crazycells amerika ya evlilik vizesi ile geldim 2 ay oldu green card ım hala adresime gelmedi, herhangi bir yere başvuru mu yapmam gerekiyor. Şimdiden teşekkürler

Resmi bekleme suresi 120 gun, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ist-ny, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells Merhabalar,
    Aralik 5 de i-485 interview was schedured bildirisi geldi ,aradan 13 gun gecmesine ragmen elime randevu tarihini bildiren posta hala gecmedi..Bu zaman araligi normalmi ? Arayip sormalimiyim yoksa beklemeye devammi etmeliyim bilemedim...
    Randevu tarihini kaciracagimdan endise ediyorum.
    Bu konuda yardimlarinizi rica ediyorum.
    Cok tesekkur ederim..

Holiday Season oldugundan islemler yavaslayabilir, bence telasa gerek yok 🙂 USCIS call center'i arayarak istediginiz bilgileri ogrenebilirsiniz.

• @crazycells Cok tesekkurler....

• Merhabalar 30 Ağustos’ta tüm formları eşimle beraber kendimiz doldurup yolladık. 1 Ekim’de parmak izi ve fotoğraf için randevu kağıdı üzerine gidip işlemleri hallettik. Kasım ayı içerisinde (kendisinin tax evrakları yok uzun süredir çalışmadığı için anne ve babası sponsor oldu, eşime ne kadar söylesemde doldurmamıştı 🙄) I-864 formunun eşim tarafından da doldurulup yollanmasını istediklerine dair mektup aldık, hemen doldurup gönderdik. 25 Kasım’da 30 Aralık’ta mülakata çağırdıklarına dair diğer bir mektup aldık. Bizden evlilik sertifikası, fotoğraflar, ortak banka hesapları, kira sözleşmesi vs bir sürü evrak istediler. Görüşme sonrası tüm detayları ileteceğim. (Sorular, ne kadar sürdü, hangi dökümanları sunduk vs) şimdi sorum şu; görüşme mektubunu aldığımda daha önce mülakatta sorular yaklaşık 50 veya daha fazla soru yazan bir başlık bulmuştum eşimle pratik yapmak için neler sormuşlar yada sorabilirler diye fakat şu an bulamıyorun 😞 linki paylaşabilir misiniz ? Ayrıca varsa süreç ile ilgili tavsiye yada sorular neler yaptığımızda alakalı yardımcı olmaya çalışabilirim sevgiler 🥰

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |