Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Famel ABD'den basvurursanız daha kısa (sanırım 2 yıl) süre veriyorlar. Tr'den 5 yıl olması lazım

• @TheWinner2020 Evet aynen dediğiniz gibi. Ama benim bahsettiğim konu değil. Sanırım yanlış anladınız. 🙂

• @Famel haklısınız. pardon

• @TheWinner2020 Hiç sorun değil, teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Famel, içinde söyledi: (E1/E2) Tüccar ve Yatırımcı Vizeleri

@crazycells Çok sevinirim. Soruyu tekrar bir başlıkta paylaşmam gerekiyor mu acaba?

Evet, lutfen ayri bir baslik olusturup sorun.

• Herkese merhaba,
    çok güzel ve bir o kadar da faydalı bir platform olmuş. emeği geçenleri tebrik ederim.
    Türkiye'de 3 yıllık Mimarlık ve mühendislik -Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlık üzerine bir firmam var.
    2024 yılına kadar ABD turist vizem var. Şu an kış sezonun durgun olması sebebiyle Pittsburgh /USA 'ya arkadaşımın yanına tatile geldim.

Sorular

1. şu an buraya bir şube açabilir miyim?
    2. Yatırımcı vizesine başvurabilir miyim ?
      3)şirketimi burada açtıktan sonra kapı vizesi olarak bilinen 6 aylık izin hükümsüz mü kalıyor ? 6 ayın sonunda kaçak duruma düşer miyim ?
      4)şirketim burada açıldıktan sonra yine turist vizesi olan eşim ve 8 yaşındaki oğlum ABD ye turist olarak geldiklerinde benimle birlikte aynı süre burada kalabilecekler mi
    3. Oğlumun okula gitme hakkı olacak mı?
    4. şirket açık olup vergi ödediğim sürece ABD hükümeti bana " Go Home" der mi?
    5. Yatırımcı vizesine başvurmazsam ne olur ?

Şimdiden teşekkür ederim
    Saygılarımla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doguyilma, içinde söyledi: (E1/E2) Tüccar ve Yatırımcı Vizeleri

Herkese merhaba,
    çok güzel ve bir o kadar da faydalı bir platform olmuş. emeği geçenleri tebrik ederim.
    Türkiye'de 3 yıllık Mimarlık ve mühendislik -Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlık üzerine bir firmam var.
    2024 yılına kadar ABD turist vizem var. Şu an kış sezonun durgun olması sebebiyle Pittsburgh /USA 'ya arkadaşımın yanına tatile geldim.

Sorular

1. şu an buraya bir şube açabilir miyim?
    2. Yatırımcı vizesine başvurabilir miyim ?
      3)şirketimi burada açtıktan sonra kapı vizesi olarak bilinen 6 aylık izin hükümsüz mü kalıyor ? 6 ayın sonunda kaçak duruma düşer miyim ?
      4)şirketim burada açıldıktan sonra yine turist vizesi olan eşim ve 8 yaşındaki oğlum ABD ye turist olarak geldiklerinde benimle birlikte aynı süre burada kalabilecekler mi
    3. Oğlumun okula gitme hakkı olacak mı?
    4. şirket açık olup vergi ödediğim sürece ABD hükümeti bana " Go Home" der mi?
    5. Yatırımcı vizesine başvurmazsam ne olur ?

Şimdiden teşekkür ederim
    Saygılarımla

1. B1/B2 vizesiyle calisamazsiniz ve para kazanamazsiniz. O nedenle statunuzu oncelikle bir calisma vizesine ya da yatirimci vizesine cevirmeniz daha dogru olur.

2. Evet

3. Evet, I-94 sureniz gecince eger statu degisikligi ya da uzatma bir basvurunuz yoksa kacak duruma dusmus olursunuz.

4. Turizm amaciyla aldiginiz vizeyi sadece turizm amaciyla kullanmanizi tavsiye ederim. Herkes girince kendilerine verilen I-94 suresi kadar ABD'de kalabilir.

5. Su konuyu inceleyebilirsiniz:
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/669/amerikan-vizeleri-ile-ilkokul-ortaokul-ve-lise-egitimi-almak-gocmen-olmayan-vizeler

6. / 7. Bu statuyle calisip para kazanmaniz mumkun degil. Uygun bir statuye gecis yapmalisiniz.

• Merhaba. Amerika'da yatırım yoluyla vatandaşlık almak istiyoruz. Ne tür yatırımlar bu kapsamdadır? Örnek olarak şu an bize yatırım olarak çiftlik ve çiftlik evi önerildi. Minnesota eyaletinde 450.000 $ civarında bir çiftlik evi var önümüzde, ancak hem konum itibariyle hem de evin ve çiftliğin yapısı itibariyle bu miktarı hakettiğini düşünmüyorum. Ayrıca yatırımcı vizesi ve vatandaşlık alabilmek için asgari yatırım tutarının en az 500.000 $ olduğunu okumuştum. Bu bilgi yanlış mıdır?
    Bize böyle bir seçenek sunulmasının mantığını anlayamadım.

Sizce bu eyalette bu tutarda bir yatırım yapılması mantıklı mı?
    Çiftlik yatırımlarında proje kapsamında olan eyaletler hangileri?

Keza ileride elden çıkarmak istesek bu konuda da sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum. Birkaç gayrimenkul sitesi buldum, birkaç hoşuma giden gayrimenkul de buldum fakat sizlerden de iyi bir araştırma yapabilmem adına yönlendirmelerinizi ve iyi siteleri paylaşmanızı rica ediyorum. Bu konuda kapsamlı bilgisi olanlardan bilgi talep ediyorum.

Birkaç çalışan ve ailesi de daimi olarak Amerika'da kalacak, onlara da vize ve vatandaşlık başvurusu yapacağız. Çalışan da götürebilmek için hangi vize tipine başvurmak gerekir tüm bu sorularım için aydınlatmalarınızı bekliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum.

Hayırlı günler.

• ⭐⭐

@pilotadayii burda daha başka vize ceşidi konuşuldu belki ilgilenirsiniz
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/427/abd-de-yatirim-yaparak-gc-almak-eb5-vizesi

• @yapay-zeka çok teşekkür ederim inceleyeceğim

• Selam arkadaşlar , konu başlığı bulamadım en yakın olan konu buydu yazdım kusura bakmayın lütfen,
    Sorum şu , Amerika orlanda şehrinde bir avm de tekstil ve gümüş satışı yapmam için yer kiraladım . Türkiye’ye gittiğimde valizin içinde bu ürünleri getirebilir miyim ? Türkiye’de faturasını gösterir getirebilirim ama buradaki gümrükte takılır mı ? Konuya hakim biri varsa lütfen bilgi verebilir mi? Teşekkürler

• @özgür bildiğim kadarıyla $2000 altında olan mallar için ABD gümrük vergisi gerekmiyor. Yine de gümrükçü birisine teyit ettirin isterseniz. Sonuçta devamlı olacaksa vergiye tabi olabilir. En doğrusu Tr'den resmi yolla göndermek.

• ⭐⭐⭐⭐

@adr Ahmet bey siz fotoğrafçıydınız. İzlemiştim daha önce videolarınızı. Devamı gelmedi serkan beyin kanalında. Ne oldu, aldınızmı bir yer. Ne durumda işleriniz?

• Merhaba,e2 vizemiz idari inceleme olarak red edildi eksik evrak istenmedi sadece inceleme yapılacak dendi pasaport konsoloslukta kaldı bu durumda olan var mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fadime-agboyraz, içinde söyledi: (E1/E2) Tüccar ve Yatırımcı Vizeleri

Merhaba,e2 vizemiz idari inceleme olarak red edildi eksik evrak istenmedi sadece inceleme yapılacak dendi pasaport konsoloslukta kaldı bu durumda olan var mı

su konuyu inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2939/fy2020-administrative-process-ap-durumu-i̇dari-i̇şlem/

• ⭐⭐⭐⭐

@sutik E vizesi derken E2 mi acaba? Süreç çok basit gösteriliyor fakat bir çok zorluktan bahsediyor tavsiye sorduğum arkadaşlar. Vizelerin zor onaylandığından bahsediliyor. Sizin durumunuz nedir?

• E2 vizesine başvurduk biz gerçekten de hiç kolay değil

• @fadime-agboyraz detayları anlatırmısınız ? bilgi paylaşımı için önemli

• E1 ve E2 vizesi arasindaki fark bu videoda anlatiliyor.

• Allah aşkına nerde bu Türkiye den E2 VİZESİ alanlar...deneyimlerini merak ediyorum...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |