Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@AnarH aralık ayında 12k gibi açıklansa şubat ayı gibi sizin numara current olur ondan tahminen şubata kadar mail beklemen gerekiyor. Zaten current olsa bile sana mail gelmese bile ki örnekler var aynı günde hemen evrak onayın geliyor. Yukarıda iletiler de var zaten @Cemal-Kalın

• Selamlar, buraya dosya ekleyebiliyor muyum? cut off ortalamalarıyla ilgili bir excelim var ya da fotosunu da atabilirim ancak attach kısmını bulamadım.

• @ayvalik10 aralıkta açıklanacak bülten zaten şubat bülteni ordan da 15k çıkacağını hiç sanmıyorum, geçmiş yılların bültenlerine bakılırsa.

• @huseyın-d Her yılı ayrı değerlendirmek gerekiyor ve bu yıl bir sürü yenilik getirildi şubat için büyük sıçrama bekleniyor 15 bin bile düşük bir rakam daha yüksek beklenti var.
    hatta teyit ettiremediğim bir bilgiyi paylaşayım, evrak onay maili için KCC yi arayan çok ısrarcı bir kişi uzun bir konuşmadan sonra karşısındakini yıldırarak halihazırda 19k ya kadar formların ve evrakların incelendiği bilgisini alıyor. hani 19k değil de 16-17k gelmesi bile beklenilebilir.

• @serciyilmaz Foto olarak sürükleyip bıraktığınızda yükleme gerçekleşiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serciyilmaz @Muhtaradana excel dosyasını rica edersen sana gönderir oraya sayfa ekle yapıp kayıt edebilirsin

• @serciyilmaz evet fotoğrafını atabilirsiniz, pdf de yükleniyor olması lazım @crazycells ,yüklemek için işaretlediğim kısmı kullanabilirsiniz, ilgili kısımdan belki başka tür dosyalarda yüklenebiliyordur, ben sadece pdf ve jpeg yüklemek için kullanıyorum(ama dosya boyutu için bir sınırlandırma var)
    20191205_173825.jpg

• ...................

• @bolatmali Selamlar, bilgilerinizde A P sürecine kaldığınızı gördüm. (2020EU12xxx) Ben eşim ve kendim adıma başvurdum ve eşime nasip oldu. Mulakat esnasında sıkıntı yaşamamak için tam olarak yanımızda olması gereken bütün evraklar nelerdir? Mali bilgilerimizi nasıl belgelememiz gerekiyor. Bankadan konsolosluğa bir yazı mı yazılıyor ? İki yetişkin ve kızımız için 35K $ göstermek yeterli alacak mıdır? teşekkürler.

• @bezdarniy, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@huseyın-d Her yılı ayrı değerlendirmek gerekiyor ve bu yıl bir sürü yenilik getirildi şubat için büyük sıçrama bekleniyor 15 bin bile düşük bir rakam daha yüksek beklenti var.
    hatta teyit ettiremediğim bir bilgiyi paylaşayım, evrak onay maili için KCC yi arayan çok ısrarcı bir kişi uzun bir konuşmadan sonra karşısındakini yıldırarak halihazırda 19k ya kadar formların ve evrakların incelendiği bilgisini alıyor. hani 19k değil de 16-17k gelmesi bile beklenilebilir.

Metin abi bal damlıyor ağzından inşallah böyle güzel sayılar olur🙏

• @bezdarniy bakalım inşallah sizin dediğiniz gibi olur en çok ben sevinirim.

• @air_technic süper bir haber , çok ısrarcı kişiye ayrıca çok güldüm 🙂

• ⭐⭐⭐

@mesuthhh, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali Selamlar, bilgilerinizde A P sürecine kaldığınızı gördüm. (2020EU12xxx) Ben eşim ve kendim adıma başvurdum ve eşime nasip oldu. Mulakat esnasında sıkıntı yaşamamak için tam olarak yanımızda olması gereken bütün evraklar nelerdir? Mali bilgilerimizi nasıl belgelememiz gerekiyor. Bankadan konsolosluğa bir yazı mı yazılıyor ? İki yetişkin ve kızımız için 35K $ göstermek yeterli alacak mıdır? teşekkürler.

Mülakata nasıl hazırlanılması gerektiği ile ilgili bilgiler şu başlıkta mevcut;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri?page=1

Bu zamana kadar mülakata giren bütün adayların deneyimlerini okuyarakta kendinize bu konuda bir fikir çıkarımıda sağlayabilirsiniz. Deneyimleri şu başlıkta bulabilirsiniz;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2888/çeşitlilik-vizesi-mülakat-deneyimleri/1

Mali belgelerinizi bankanızdan son 6 aylık hesap özetini ve o bankanın imza sirkülerini alarak göstereceksiniz. Şubeye vize görüşmesi için olduğunu söylerseniz yardımcı olacaklardır. Aynı zamanda sizin ve ya eşinizin üzerine bir taşınmaz varsa bunlarıda teminat olarak gösterebilirsiniz.
    Yeterli olup olmayacağına konsolosluk görevlisi karar verecek. O yüzden bu aşamada şu miktar yeterli diyebileceğim rakam yok maleseef. Ama gösterebildiğiniz kadar fazla göstermeye çalışmalısınız eğer sürecinizin sorunsuz geçmesini istiyorsanız.
    Eğer imkanınız var ise Amerika’dan iş teklifi ve ya sponsor bulabilmeniz sizlere vize görüşmesinde çok büyük katkısı olur.
    Sizlere Bol Şans 🙂

• @bolatmali cok teşekkürler, size de mutluluklar dilerim.

• @usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Case numaram yüksek olduğu için mülakat tarihi alabilir miyim diye tedirgin oluyorum sizce mülakat tarihi alabilirmiyim tahminen hangi ay'a denk gelir?

Merhaba, aynı tedirginliği ben de yaşıyorum fakat herkes bu yıl CN'ların daha yüksek rakamlarda olacağını söylüyor. Umarım öyle olur.

Ayrıca KCC'ye evrakları ilettikten sonra otomatik onay maili geldi evrakları aldıklarına dair. Fakat bunun ardından ekstra bir mail gelmedi 1 aydan fazla olmasına rağmen. CN'ımın sırası geldiğinde mi tekrar iletişime geçecekler yada herhangi bilgi iletecekler acaba? Örneğin evrak onayı dediğimiz konu, evet sizin evraklarınızı eksiksiz aldığımız onaylıyoruz şeklinde bir mail ileteekler mi? Gelen otomatik mail dışında.

• @ayvalik10cut off.pdf Ekran Resmi 2019-12-05 16.22.21.png
    Cevapla demek gerekiyormuş anladım teşekkürler hepinize 🙂

• Dün yanlış saymamışsak mülakatlarını gerçekleştiren 7 kişi vizelerine onay aldı, bugünde şimdiden 2 talihlimiz mülakatlarını gerçekleştirdi ve onay aldı
    Aralık mülakatları Allah bozmasın çok güzel geçiyor

• Merhaba evravlarimi göndereceğim aklima takilan şu, arșiv kayitli adli sicilim temiz ve daha önce bi mahkemeden geçtim temiz olmama rağmen Mahkeme kayitlarini yine de gondermeli miyim?

• @Manwe6265 mahkeme tarafından bir suçtan suçlu bulunmamışsanız gerek yok

• @Muhtaradana teşekkür ederim evraklari yeni gondericem 2 ay geçti ve hata olmasın istiyorum sağolun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |