Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 merhaba ulakat icin pazartesi sabah 07:30 da mulakatim onceki gun ise kapali olacak yani istanbuldan ankaraya 3 defa gelip gitmis olacagim,o yuzden eger konsolosluga ulastiriliyorsa hic gelmiyim tekrardan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkangeziyor kesinlikle AP kalırsın diye bir kural yoktur. Sadece neden gittiğini doğru bir şekilde anlatman gerkiyor. Yoksa neden gittin seni araştıralım demezler. Sadece şu var 6 ay yada 1 yıl hangi ülkeye göre değişiyor. Bu süreler zarfında kaldıysan oradan temiz kağıdı getirmen gerkiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civan1453 bir gün önceden saat kaçta kapatıyor öğrenirsin. Sen nasıl olsa mülakat için bir gün önceden ankaraya gitmicen mi sağlık muayenesine girdikten hemen bir gün sonra almana gerek yok ki ondan böyle yazmıştım.

• @bezdarniy Teşekkürler,değiştirdim.

• The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email. This email address, [email protected]mailto:[email protected] is for case-specific Diversity Visa inquires only. If you would like to check the status of your entry, please do so at www.dvlottery.state.gov/ESChttp://www.dvlottery.state.gov/ESC. This website is the definitive means of determining whether or not you were selected for possible further processing. You must see a notice that is addressed to you by name as proof of selection to process further in the DV program.
    For inquiries about specific cases, please ensure that you have included your case number, first and last name, and date of birth with your inquiry. If this information is not provided or is inaccurate, KCC will be unable to process your inquiry.
    For other information and to view frequently asked questions, please visit the Department of State Website at www.travel.state.govhttp://www.travel.state.gov. Under the Visas section, select Diversity Visa (DV) Lottery Program and then select Instructions for the Diversity Visa lottery year you entered. The frequently asked questions can be found at the bottom of the instructions.

Arkadaşlar prosedüre uyarak Kcc'ye mail attım(lotoyu kazandım ds260 doldurdum ama Kccden mesaj gelmedi diye) bunu gönderdiler.Birisi açıklayabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cato, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells biliyorum kimse bilemez ama sizce bu sene herkesin, panik yapmadan mülakata girme imkanı olacak mı?

bilemiyorum maalesef 🙂 herkes gibi ben de oyle umuyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civan1453 buyuk harf kullanmadan yazin lutfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkangeziyor, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Gecen ay bi arkadas yurtdısına cok cıktıgı icin AP ye kalmıstı. Yurtdısına cok cıkmak,cok ülke gezmek gercekten bi AP sebebi midir? Bende bircok ülkede bulundugum icin mulakat öncesi bu durumu nasıl cozebiliriz?

Hayir, hickimsenin cok ulke gezdigi icin AP'ye kaldigini sanmiyorum. bu, saniyorum kisinin kendi yorumuydu 🙂 Bence dogruluk payi yok. Idari isleme kalma konusunda siz bir sey yapamazsiniz maalesef, devletin kendi sistemi sizi mulakat gunune kadar aklayamazsa idari isleme kalmis oluyorsunuz.

• Merhaba değerli forum üyeleri 4 kasımda mülakatım vardı araya askerlik girince ancak yazabildim. Hızlıca aklıma gelen önemli olan yerleri anlatmak istiyorum, konsolosluktaki memurun bana sorduğu sorular şunlar; ne iş yapıyorsun? amerikada nerede yaşayacaksın? amerikada akraban ya da tanıdığın var mı ? hesapta 53.000 tl nakit göstermiştim + araç satış sözleşmesi (70.000 tl). 2 memur aralarında biraz sohbet ettikten sonra maddi kaynağımın yetersiz bulduklarını bu yüzden amerikada sponsor bulmamı istediler. Dava sürecinde mail attıklarında vize onaylanmadan mal varlığınızı satmayın gibi ibareler bulunuyordu bunu gerekçe gösterip itiraz etme durumumuz olabilir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emreonline @bolatmali gibi sizde aracınızı satıp parayı ilave etmeniz gerekiyor

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Erkangeziyor, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri![alt metni](görsel url)[bağlantı metni](link url)

Gecen ay bi arkadas yurtdısına cok cıktıgı icin AP ye kalmıstı. Yurtdısına cok cıkmak,cok ülke gezmek gercekten bi AP sebeb midir? Bende bircok ülkede bulundugum icin mulakat n

Hayir, hickimsenin cok ulke gezdigi icin AP'ye kaldigini sanmiyorum. bu, saniyorum kisinin kendi yorumuydu 🙂 Bence dogruluk payi yok. Idari isleme kalma konusunda siz bir sey yapamazsiniz maalesef, devletin kendi sistemi sizi mulakat gunune kadar aklayamazsa idari isleme kalmis oluyorsunuz.

Caner diye bi arkadasımızın esi bu yüzden AP’ye kalmıs kendisi söyledi. Hatta bi belgeyi doldurup gondermeleri istenmis,o belge de hangi ulkelerde bulundugunu gosteren bi belgeymis. Acaba bende mulakata giderken bulundugum ulkelerin yazılı oldugu bi evrak sunsam faydalı olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emreonline, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba değerli forum üyeleri 4 kasımda mülakatım vardı araya askerlik girince ancak yazabildim. Hızlıca aklıma gelen önemli olan yerleri anlatmak istiyorum, konsolosluktaki memurun bana sorduğu sorular şunlar; ne iş yapıyorsun? amerikada nerede yaşayacaksın? amerikada akraban ya da tanıdığın var mı ? hesapta 53.000 tl nakit göstermiştim + araç satış sözleşmesi (70.000 tl). 2 memur aralarında biraz sohbet ettikten sonra maddi kaynağımın yetersiz bulduklarını bu yüzden amerikada sponsor bulmamı istediler. Dava sürecinde mail attıklarında vize onaylanmadan mal varlığınızı satmayın gibi ibareler bulunuyordu bunu gerekçe gösterip itiraz etme durumumuz olabilir mi ?

Dosyaniz hakkinda karari konsolos verir, maalesef sizin boyle bir karar alma yetkiniz yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkangeziyor, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Erkangeziyor, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri![alt metni](görsel url)[bağlantı metni](link url)

Gecen ay bi arkadas yurtdısına cok cıktıgı icin AP ye kalmıstı. Yurtdısına cok cıkmak,cok ülke gezmek gercekten bi AP sebeb midir? Bende bircok ülkede bulundugum icin mulakat n

Caner diye bi arkadasımızın esi bu yüzden AP’ye kalmıs kendisi söyledi. Hatta bi belgeyi doldurup gondermeleri istenmis,o belge de hangi ulkelerde bulundugunu gosteren bi belgeymis. Acaba bende mulakata giderken bulundugum ulkelerin yazılı oldugu bi evrak sunsam faydalı olur mu?

Hayir, hickimse cok gezdigi icin AP'ye kalmadi. DS-5535 formu pek cok kisiye verilen standart bir form, ayrintili bilgi icin AP konusunu okuyabilirsiniz.

Zaten adresleri DS-260 formuna yaziyorsunuz, DS-5535 formu bunun bazi sorular icin daha kapsamli olani. DS-5535 formunda sosyal medya hesaplari da soruluyor, kisi neden bu konudan AP'ye kaldigini dusunmuyor?

Siz, zaten DS-260 formunu tam ve eksiksiz bir sekilde doldurmalisiniz. Onlarin anlamak istedigi sey su... eger sistemde 1995'te Cin'de yasayan bir "Erkangeziyor" hakkinda istihbarat varsa, bu kisinin siz olup olmadigini anlamaya calisiyorlar. Yani, yine "isim"den dolayi AP'ye kalmis oluyorsunuz, baska bir nedenden dolayi degil.

• @Burak-Öztekin Otomaik otomatik gönderilen mail. Bundan sonra orada ki bir yetkili bir yetkili sorunun hakkında mail atacak. Daha önce sana yazdığım mesajda ki bilgilerin göndermiş olduğun mailde tam ise sorunu cevaplar. Eksik var ise onu talep eder.

• Çok tekrara düşmüşüm 🙂

• @emreonline Kaç kişi için o miktarı gösterdiniz birde nereye gitmeyi planlıyorsunuz?

• Merhaba,
    Mülakatımız bu sabah saat 7.45 de idi. Daha öncesinde geçen hafta cuma sağlık kontrolüne girdik.

Sağlık kontrolü için 9.00 da içeri girdik. 9.20 de düzen laboratuvarına yönlendirmemiz yapıldı ve tam 40 dakika içerisinde tüm işlemlerimizi bitirip yukarı çıktık. Düzen’e 2 kişi için 235 dolar ödeme yaptık. Burada dikkat edilmesi gereken konu dolar olarak ödeme yapacaksanız para üstünü tl olarak alabiliyorsunuz ya da tl ile üstünü tamamlayabiliyorsunuz. 10.50 de Unganlardaki sağlık kontrollerimiz bitti. Ben aşı kartı götüremediğim için 3, eşim ise 2 aşı oldu. Benim için 230, eşim için 160 dolar ödeme yaptık. Bir doktor şu an da çalışmadığı için içeride verdikleri önlüğü giydikten sonra 20 dakika kadar beklemek zorunda kalabiliyorsunuz.
    Salı günü 4 civarında kapalı zarflarımızı ve aşı çizelgemizi aldık.
    Bugün sabah olan mülakatımız için ise Ankara’ da yaşadığımız için çok öncesinde gittik fakat arabada beklemeyi tercih ettik. Çok erken gittiğimiz için hemen büfenin önüne park etme şansımız oldu. Konsolosluğun önünde değil büfenin önünde beklenmeniz isteniyor. Randevu saatine göre sırayla konsolosluk önündeki soraya alınıyorsunuz. İçeri girdiğimizde tam 7.45 di. Girerken yalnızca pasaportlarımız kontrol edildi ve x-ray cihazından geçtik. İçeri girdikten sonra ilk olarak girişteki bankoya pasaportlarımızı verdik, böylelikle bize bir sıra numarası vermiş oldular. İşlemler para ödemeye kadar hızlı bir şekilde devam etti. İlk yanışta belgelerimizi teslim ettik, ikinci yanışta parayı ödedik. Belgeleri verirken direkt olarak güncelleri vermeyi önerdik ve kabul ettiler. Halen öğrenci olduğum için transcript, lise diploması aslı gibidir belgesi, öğrenci belgesi ve e devletten alınmış mezuniyet belgesini de teslim ettik.
    Mülakatımızı siyahi bey gerçekleştirdi. Eşim ile türkçe benim ile İngilizce konuştu. Türkçesi kötü olsa da oldukça tatlı ve güler yüzlüydü. Evliliğimiz hakkında, gideceğimiz yer ve yapmayı düşündüğümüz iş hakkında soru sordu. Maddi durumu hiş sorgulamadı. Sanırım Teksas ucuz olduğu için gösterdiğimiz miktar yeterli geldi. Yaklaşık 5-7 dk içerisinde tebrikler dedi ve mülakatımız sonuçlanmış oldu. 9 gibi konsolosluktaki tüm işlemlerimiz bitti. Umarım mülakata girecek tüm talihliler olumlu cevap alirlar.
    (Bu arada siyahi bey ile ilgili cok fazla entry girildi ve açıkcası bizim redlerden gözümüz korkmuştu fakat kendisini oldukca tatli ve yardimsever bulduk)

• @ilayda-yaren-özyaman Öncelikle hayırlı olsun şimdiden yeni hayatınızda başarılar. Maddi kaynağa takılmaması sanırım Teksas oldukça yeterli görünmesindendir. Peki ne kadar para gösterdiniz ve meslekleriniz nedir acaba?

• @ilayda-yaren-özyaman tebrikler yeni hayatınızda tüm güzellikler sizler ile olsun. Bende ne kadar para gösterdiğinizi merak ettim.

• @ilayda-yaren-özyaman yeni hayatınızda başarılar dilerim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |