DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gurelo Türkiye içinmi %8 dünya genelimi

• Türkiye için dv 2018 4390 kazanan kişi sayısıymış ... Green Card ülke kazanan sayısı %7 yi geçemez yazıyor. Yıllık kazanan sayısı dünya genelinde 55000 kişi ise % 8 i 4400 yapıyor yani %7 den fazla ... ayrıca Türkiye’den 100 kişiden 8 ini göçmen almalarıda biraz ilginç geldi bana ....

• @gurelo valla bu sene daha fazlasını alsınlarda gidelim gurelo 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gurelo DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

ülkenin yıllık kazanan sayısı %7 den fazla olamaz demişler fakat 2018 de 4390 kişiye Gc verilmiş. Yanı % 8 gc verilmiş . Bu konu halkında bilgisi olan varmı

o dediginiz secilenler icin degil, vize alacaklar icin. Vizelerin %7'sinden fazlasi verilemiyor bir ulkeye.

• Kaldı👉23👈 gün arkadaşlar.

Günaydın forum halkı.😀

• Zaman daralıyor bakalım hayatına sıfırdan başlayacak şanslılar kimler olacak 😊

• @ikizbabasi Hocam dualarım sizinle.. inşallah mutlu olacaksınız önümüzdeki ay.

• @pacaveli teşekkürler.Duamız belli,duyan belli.
    Mevlana demiş ki;
    Ey gönül ses etme!
    Bekle!
    Ya nasip de
    Rabbine bırak.

Diyorum ya hep;aklımızdaki ve gönlümüzdekinin hakkımızda hayırlı olması dileğiyle.

• Merhaba, ben başvuru yaptım çalışmıyorum evim arabam yok bin dolar bile param yok green card çıkarsa amerikada annemin halasının kızı bana sponsor olabilir mi?

• @akrep
    evet olabilir. sponsor evraklarını doldurabilir. veya bir iş sözleşmesi ayarlayabilirsiniz.

• @ikizbabasi
    Ya nasip ... 👍

• Merhaba arkadaşlar nasılsınız ? heyecanlar artmaya başladı , umarım hayatta bu sene hepimizin şansı döner.

• @vecihi inşallah arkadaşlar.

Valla bazen yangın vaaaarrr diye bağırasım geliyor😁
    Çatlayacağım beklemekten. Olumlu ya da olumsuz belli olsa da rahatlasak( tabi olumlu olsun hepimiz için inşallah)

Bir se benim merak ettiğim şey neden her sene Mayıs başında açıklanırken bu sene 15 Mayıs dediler ki. Belki de sürpriz yapıp yine Mayıs başında açıklanır😊🤔

• Bu sene yapılan başvurular iptal edildikten sonra aksayan 15 günlük süreyi açıklanma tarihine ilave ettiler .

• Valla bende sabırsızlıkla bekliyorum zaman geçmek bilmiyor . İçimden bir ses şans yüzüne gülecek diyor. Çıkmama ihtimali aklıma geldikçe bi buruluyorum ya çıkmazsa diyorum. Daha doğrusu diyordum bi arkadaş çok iyi yazmış .... ya nasip ... kısmet artık nasibimizde varsa olsun herkes için hayırlı olan olsun ...

• Amerika ve Amerika'da yaşam hakkında içerik paylaşan Youtube hesaplarındaki abone sayısı genellikle 10-15k dolaylarında bu işin peşinde olup sürekli araştırma içinde olan 35-40k yı geçmez bence geri kalan başvurular ise olsa da olur olmasa da olur gibisinden deneme maksatlı diye düşünüyorum.

• Daha açıklanmadan bu kadar heyecan yaşıyor, kendinizi kaptırdıysanız 15 mayısta %99 ihtimal "has not been selected" yazısını görünce çok yıkılır ve üzülürsünüz benden söylemesi.unutmaya çalışmak açıklandığı günde aa green card vardı ne oldu demek daha iyi.unutmayın çıkmadan önce insan toz pembe her şey çok güzel ve kolay olacak diye düşünüyor ama çıktıktan sonra bi ülkeden başka bi ülkeye gitmenin psikolojik olarak ne kadar zor olduğu bir de bu ülke amerika , başlı başına bir kıta ,her şeyi, devletin işleyişi, sosyal düzen ,türkiyede basit hallettiğimiz şeylerin orda daha zor daha karmaşık olabilmesi bilmemekten kaynaklı olabilir,kültür,kurduğun düzenin nasıl bırakıp gideceğini düşünmek emin olun türkiyeyi sevmeseniz bile gerçekten zor kolay değil hiç tanımadığınız bi ülkeye gitmek.hele birde orda elinizden tutacak bi yakınınız yoksa gerçekten zor.diliniz yoksa zaten ....herkesin altından kalkabileceği bir şey değil maddi ve manevi hazır olunması gerekir.yanlış anlaşılmasın amerika çok kötü türkiye çok iyi demiyorum.amerikanın nasıl bi ülke olduğunu anlatmama gerek yok. madalyonun öbür yüzüde var.tıpkı bir bebek gibi hiç bir şey bilmeyerek hayata yeniden başlıyorsunuz.ama bu sefer size hayatı öğreten anne baba rolündeki kişiler olmayabilir.esas olay kazanmak değil kazandıktan sonra ne olacağın.aslında nereye gittiğinizinde pek bir önemi yok.gerçekten maddi ve manevi olarak yıpratıcı,yorucu, zorlayıcı bir süreç.iki video izleyip a araba çok ucuz a et çok ucuz bende yaparım bende gitmek istiyorum diyerek heveslenenlerin hayal kırıklığına uğraması muhtemel.herkes için hayırlısı

• @mustafa172 dediğin hayal kırıklığını bir çok kez yaşadım,anlattığın herşeyi göze aldım ,belki ilk başvurduğumda bu kadar kararlı değildim fakat şimdi gayet kararlıyım. Evet zor olucak fakat burda da gayet zor durumdayım.

• Benim ablam 20 yıldır abd de yaşıyor ve anne babamda sürekli gidip geliyorlar .. eniştem kend işini yapıyor ve baya iyi kazanıyor dediğin gibi bu şartlar sağlanmasa hiçte kolay olmaz ... ayrıca olumsuz olması da belki çok sorun olmayacak sadece olacakmı olmyacakmı onun sonucunu beklemek sabırsızlandırıyor . Olmasaada kısmet değilmiş der işimize bakarız Allah’ın izni ile

• @gurelo kaçıncı başvurun bu ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

42

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.2k

| | | |