DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Yusuf-4 Bundan sonra neticeyi beklemekten başka yapacak birşey yok galiba.
    Konaklamayı nasıl buldunuz ? Airbnb, otel, hostel ?
    Hangi eyalet ve şehirdesiniz ?
    ts2023 için tekrar uzatma olur mu bir duyum haber var mı ?
    Toplamda şimdiye kadar herşey dahil ne kadarlık bir masraf oldu ve dahada tahminen olur ?
    Posta adresi olarak nasıl bir çözüm yaptınız ?
    İş aramaya başladınız mı ? İş ilanlarına nerden bakıyorsunuz ? Görüşmeye davet ediyorlar mı ?
    Work permit aldıktan sonra geriye dönüş planı var mı yoksa orada sürekli yaşama ?

• @HairTrans Torontoda bir arkadaşımın yanındayım. Maliyet gerçekten yüksek. Ucak biraz tuzlu oldu açıkçası. 3 ocakta bitti başvurular. Uzatma olur mu bilmiyorum. Owp çıkınca kalmayı planliyorum

• @Yusuf-4 Free konaklama bulmuşsun gerçekten şanslısın. En azından free accommodation ile masraf olmaz. En yüksek masrafı zaten konaklama yapıyor orada.
    Ayrıca uçak biletleride muthiş pahalı. Her nedense kanada güzergahları her zaman pahalı diger ulkere göre.
    İş görüşmeleri başladı mı ? Yoksa uber yemek dağıtım gibi mobile uygulamalar üzerinden gelir düşünüyorsun ?
    Nedendir bilinmez bir heves ile oralara gidip iş arama aşamasındayken orası ile ilgili deneyimler sunanlar bir süre sonra yok oluyor.
    Galiba çoğu beklentilerini bulamıyor ve geri dönüyor sonra sessizliğe bürünüyorlar olabilir mi ? Umarım sizinde böyle olmaz. Deneyimlerinizi her zaman duymak isteriz.

• @HairTrans benim is basvurum olmadi henüz. Owp çıkmadan adim atmak istemiyorum

• @Yusuf-4 İş bulmak önemli orada. Gelir olmalı yoksa hazır bütçe ile bir yere kadar ve çok yüksek masraflar pahalı.

Tanıdıklardan bir tanesi 53 yaşında eyt'den emekli oldu. Turist olarak gitti aldı 3 yıllık oturum çalışma iznini orada. İngilizceside çok iyi ve iletişim sorunu yok
    Hem emekli maaşı hemde kira gelirleri ile orada yaşıyor. Artık bundan sonra çalışmam diyor. Bol bol gezecekmiş oraları ayrıca amerika vizeside var. Şimdiden vancouver ve montreal gezdi bi süre yaşadı. Şimdide vancouver'dan bir amerika tarafına geçip kaliforniya los angeles, san fransisco filan taraflarını gezecem diyor sonra tekrar kanadaya geri dönecekmiş. Bekar ve bir sorumluluğu yok. Yani kafa rahat geçim derdide yok. Tek oda kiralama veya sade yaşam bana yeter diyor.
    Belkide bu şekilde harika olur oralarda yaşamak.

• @HairTrans herkesin şartları ve imkanları farklı. Ben bilgisayar mühendisiyim. Owp onaylanmadan herhangi bir arayışa girmek istemedim. 31 aralıkta başvurdum. Henuz bir gelişme yok.

• @Yusuf-4 java tester , quality assurance (QA) olma kursları var birkaç aylık kursalara katılım yapıp sonra yazılım sektorunde kanadalı firmalarda remote online iş modeli bulabilirsin. Lokasyonda önemli değil kanada içinde surekli olman gerekmiyor dunyanın her yerinden çalışabiliyorsun.
    Üniversite mezunu olmana veya bu sektorde deneyimli olmana gerek yok. Sadece sertifika alıp çalışabiliyorsun.
    Genelde amerika veya kanada'ya gidenler uber, yemek dağıtım veya bu java tester , QA işlerini yapıyorlarmış.

Elbette herkesin durumu farklı. Kiminde finans sorunu yoktur istedigi gibi çalışmadan yaşar gezer eğlenir. 3 yıllık OWP alıp çalışmadan kanada'da yaşayan kişilerde var. Sabit çalışmadan her ay gelen gelirleri ve finansları mevcut.

• Yasaklı

Tekrar bir uzatma gelmedi. 😏
    Zaten ne zaman neye hazırım desem olmadı. 😂

• @Ping-PONG zaten 1 kere uzatıldı 2. yi yapmazlardı. Olması gereken olması gerektiği zaman oluyor derler 🫣 belki bir teselli....

• Şükürler olsun ki OWP başvurumun onaylandığını GCkey'de görüyorum. 4. ocak tarihli olarak onayı verilmiş. Onaylanmasından sonra, mektup posta kutusuna sizce kaç günde ulaşmaktadır?
    Teşekkürler,

• @selcuk-c merhaba hayirli olsun tebrikler. basvuru giris tarihinizi bizimle paylasabilirmisiniz

• @Ahmet-Gümüş 17 Aralık

• @selcuk-c tebrikler hocam. Hayirli olsun. Ben 31 aralıkta başvurdum. Henuz haber yok

• @HairTrans owp henüz çıkmadı. 31 aralıkta başvurdum

• @selcuk-c bizim 1 hafta icinde gelmisti.

• @Seda-Uysal-Avcı çok teşekkür ederim, Seda Hanım,

• @selcuk-c hayırlı ugurlu olsun. Tebrikler
    OWP alıp geri mi dönecekmisin ? yoksa artık uzun süreli oradamısın ?
    İş aramaya başladın mı ? Yoksa uber yemek dagıtımı gibi işler mi yapmayı dusunuyorsun ?
    Bir sure ev kiralama gibi durumları ne yaptın ?

• Ocak ayında owp onay alan var mi

• @Yusuf-4 Bu 3 yıllık çalışma izni sgk yurtdışı primlerine saydırılıyor mu ? Bilginiz var mı ? Yani çalışmasak bile bu üç yıl çalışma izni süresi sgk primi olarak ödenir mi ? Neticede bir work permit sahibi olunuyor ve SIN numarası denilen sigorta numarası veriliyor. Mutlaka bir gecerliliği olmalı sgk için

• @HairTrans Bu konuda net bir bilgim yok

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

40

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.2k

| | | |