DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sizce almanya da 3 kişilik bir ailenin gecinebilmesi için 1 kişinin çalışması yeterli olur mu? Ricam vasıflı-vasifsiz olacak şekilde 2 kez değerlendirme yapmanız.Babam 50+ yaşında emekli ve hâlen çalışıyor.Bense artık onun çalışmasını istemiyorum,ona bakınca üzülüyorum.Almanın,fransızın emeklisi nasılsa o şekilde hayat yaşamasını istiyorum.

• @Birgariphayat Sorunuzun tam cevabını bilmiyorum ama çoğu Avrupa ülkesinde ve Amerikada 50+ kişiler hatta 60+, 70+ kişiler bile çalışıyor. 50+ yaşlı değil, hatta beyaz yaka çalışanı ise işhayatında en verimli olduğu yaşlar bence.. naçizane fikrim...

• Arkadaşlar bir soru soracağım Turist vizesinin DV İçin Bir Avantajı Var Mı? Diyelim Benim Halihazırda Turist Vizem Var ABD İçin Sonra Green Card Kazandim.

Mülakat Alamama Riskinden Kurtarirmi Bu Beni? Veya Avantaji Olurmu Bilgisi Olan Var Mi?

• @Birgariphayat nasıl bir gelire sahip olacaksınız?çalışmak var,çalışmak var net 3500 4000 euro kazanacaksınız yeterli ama 2000 2500 ise tek kişi çok zor kira zaten kafadan 1250 euro

• @Ekto-Oktan Hayır, etkisi olmaz.

• @EasternStar Bir Kaç Yazıda Okumuştum Hocam Turist Vizesi Olması Durumunda DV Kazanırsanız Direkt ABD'ye Turist Vizesiyle Giriş Yapıp Green Card Başvurusunda Bulunabiliyormuşusuz Galiba.

Bu Durumda Mantık Olarak Mülakat Alamadım Elendim Riskinden Kurtulmuş Olmuyormuyuz? Kafam Karıştı Baya...

• @Ekto-Oktan etkisi olur hatta dosya taşımaktan daha etkili,aos diye bir olay var araştırın forumda

• @Ekto-Oktan ha evet, ABD turist vizeniz varsa, süreci ABD'de yürütebilirsiniz. Tabii ki bu da kesinliği olan bir yöntem değil, zira hızlı hareket etmek gerekli. Ben sadece vizenizin olması, Yeşil Kart başvurunuzun kabul edilmesi için olumlu katkı sunmaz demek istemiştim.

• ⭐⭐⭐

@Ekto-Oktan etkisi olur hali hazırda turist vizeniz varsa olası bir durumda aos yapabilirsiniz demek

• Günaydın yeşilkart forum ailesi. Hayal ettiğiniz eyalette ailenizle mutlu bir yaşam dilekleriniz tez olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ekto-Oktan turistik vize ne çekilişte ne de mülakat için sana hiçbir şekilde avantaj sağlamaz. Turistik vizen var diye ayrıcalık bekleme. Herkes gibi sende tüm olayları yaşayacaksın. Tek avantajın şu var. Amerikaya giriş yapacaksın daha sonra vize statüsü değişikliği olan @hsn-kartal AOS olayını yapabilirsin. @Seyahat-Ruhu youtube kanallarını seyretmeni tavsiye ederim. Sana anlattıkları videoları yardımcı olacaktır.

• @ayvalik10 Sıra numarası yüksek gelirse AOS şansı biter, mecbur dosya taşıma yoluna gidilir. AOS konsolosluklara göre daha yavaş ilerliyor.

• ⭐⭐⭐

@EasternStar aos şansı bitmez aslında önemli olan o kişinin aos yapıp yapmamayı kafaya net bir şekilde koyduğu. Öncelikle illa ki 90 gün beklemesine gerek yok bir çok kişi var beklemeden bu olayı yapan. Kaldı ki bekleyeceğim ben bu süreyi diyorsan ve aos işinde ciddiysende zaten numaranın aktif olmasını beklemeden giriş yapabilirsin ve yaklaşık zamana denk getirirsin numaranın aktif olmasıyla 90 günü doldurduğun süreyi. Ama kişi aos yapmayı aklına koymadıysa son aya kadar ankaradan mülakat gelir belki bekliyim derse ne aos ne dosya taşıma kurtarabilir

• @Emre-Kurtulmuş ben 90 günlük süreyi değil, dosya numarasının aktif olmasını kastetmiştim. Dosya numaranız aktif olduktan sonra da büyükelçiliklere göre epey yavaş ilerliyor, daha çok bürokrasi var. Hele bir de yoğun bir merkeze seçerseniz daha da zor.

• @Emre-Kurtulmuş hocam bu saat itibariyle 40 inci ülkeye mail attım dosya taşıma için şimdilik olumlu dönüş yok hepsi bla bla bla

• ⭐⭐⭐

@EasternStar anladım ben öbür açılardan düşünüyorsunuz sanmıştım ama yinede konsolosluğa göre bence daha iyi bir seçenek. Çünkü x bir konsolosluğun dosya taşımayı kabul etmeside zorlu bir süreç ne yazık ki

• ⭐⭐⭐

@hsn-kartal maalesef dur durağı olmayan bir süreç olacak bu sizin için. Bütün dv süreciniz bu tarz mailleşmelerle geçecek yeri gelicek aynı ülkelere baştan geri mail atmaya başlayacaksınız.

• @Emre-Kurtulmuş biz çabalayalim varsin öyle olmasın

• ⭐⭐⭐

@hsn-kartal evet olası kötü bir senaryoda bile en azından elimden geleni fazlasıyla yaptım oturup beklemedim dersiniz. Emeklerinizin karşılığını alacaksınızdır umarım 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EasternStar AOS zaten Türkiye de yapmayacak. Amerikanın içinde yapacak zaten turistik vize ile amerikaya gidecek o şekilde başlayacak. Yoksa Türkiye de başlatmak mantıksız olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

51

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.9k

| | | |