DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gozdelymn Eğer aile bireyleri emekli ve belli yaşını geçmiş kişilerse çok zorlamadan vize alabiliyorlar elçilikten. Yaştan dolayı göçmez bu kafası oluyor genelde ki doğru.
    Maddi belgelerle çok uğraşmayin. ABD elçiliği belge sormaz. En fazla kim karşılayacak bu seyahati sorusu gelir, ona mantıklı cevap bulun ds 160ta yazdığınızla örtüşen.

Bir sıkıntı çıkacağını zannetmem.

• Merhaba Arkadaşlar,
    Daha önceki gönderilerimde bahsetmiştim. Geçen Martta red yemiştim. Hemen bir sonraki gün tekrar başvurup randevuyu geri çeke çeke 20 Aralık tarihinde girdim ver b1b2 vize onayı aldım.

İlk Başvuru: Ekim 2022
    İlk Randevu Mart 2023 (Ret)
    İkinci Başvuru Mart 2023
    İkinci Randevu Aralık 2023 = ONAY

Önümdeki 20 kişiden 5 kişi ret yemişti geri kalanı onay aldı. Dışarı çıktığımda kafede esnaf "bugün iyiydi kime sorsam onay almış, bugün iyi günlerindeler sanırım" dedi. Yani hakikaten de ben de birkaç kişiye sordum çıkarken onlar da onay almıştı.

Onay alamayan ve konsolosa neden ret yediğini soran birkaç arkadaşa sıram gelmeden önce kulak misafiri olduğumda ise "yeterli bilgi veremediniz süreciniz ile ilgili" dediler. Genel olarak bir planınız ve bir hikayenizin olmasını bekliyorlar.

Bana ilk ve tek sorusu: işinizdeki görevinizi anlatır mısınız? idi. Ben işimi kısa bir şekilde anlattık sonra tüm avrupa gezilerimi (aktif şengen ve ingiltere vizem var) anlatıım. Neden amerikaya gitmek istediğimi anlattım (standart cevabım avrupayı gezdi amerikayı da görmek istiyorum minvalinde), o kadar çok konuştum ki sustuğumda "vizeniz onaylandı" dedi 🦖 Ancak şunu belirtmeliyim. Ben o kadar çok konuştum ki tavrım aceleci telaşlı değildi, çok sakin ve yavaşça konuştum, özgüvenli bir duruş sergiledim. Anlattımlarım ve geçmiş gezilerimdeki tecrübeler net ve kısaydı. Sakin olmakta fayda var.

• @thisistheway hayırlı olsun tebrikler. Ret yediğinizde schgen ve ingiltere vizeniz yokmuydu

• @mesut1905 Sadece 6 aylık şengen ve 3 ülke gezmişliğim vardı.
    Onay aldığımda ise 1 yıllık şengen ve 6 aylık UK vizesi (ikisi de aktif) ve 6 ülke gezmişliğim vardı

• @thisistheway anladım seyahat geçmişinizden dolayı ret değilde sanırım bekar olmanızdan kaynaklı ret vermişler gibi yada başka nedenden kaynaklıda olabilir. Onay almanıza sevindim tebrikler

• @mesut1905, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@thisistheway anladım seyahat geçmişinizden dolayı ret değilde sanırım bekar olmanızdan kaynaklı ret vermişler gibi yada başka nedenden kaynaklıda olabilir. Onay almanıza sevindim tebrikler

Çok teşekkür ederim.

Evet, ret aldığım ilk randevuda çok kısa konuşmuştum. Her soruya kısa cevap vermiştim.

• @thisistheway Vizeniz hayırlı olsun. İkinci başvurunuzda DS160 formunda red aldığınızı belirttiniz mi? Bir kez red alan 2 yıl randevu alamıyor deniyordu, o sebeple sordum. Siz aynı yıl içinde tekrar görüşmeye girip onay alabilmişsiniz. Tebrikler.

• @thisistheway Hayırlı olsun, böyle olumsuzdan olumluya dönen vize görüşmeleri beni çok sevindiriyor.

• @dpdemir, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@thisistheway Vizeniz hayırlı olsun. İkinci başvurunuzda DS160 formunda red aldığınızı belirttiniz mi? Bir kez red alan 2 yıl randevu alamıyor deniyordu, o sebeple sordum. Siz aynı yıl içinde tekrar görüşmeye girip onay alabilmişsiniz. Tebrikler.

Çok teşekkür ederim. Evet ds160 formunda ret aldığımı belirttim, açıklama kısmına ise “daha çok yer gezmemi ve statümü arttırmamı söylediler bu sebeple ret yedim” yazmıştım görüşmede sormadılar

Ben ikinci randevuyu aldığımda ais’te son 2 yıl içinde ret yediğimi işaretlemiştim, en yakın randevuyu 2 yıl sonraya verdi aldım. Konsolosluk çağrı merkezini aradığımda “ret yediğiniz için profilinizde kısıtlama var öne çekemezsiniz” dediler. Yakın arkadaşım en yakın dönemdeki müsait tarihleri görebiliyorken ben hakkaten kısıtlamadan dolayı göremiyordum. Yaklaşık 3 ay sonra bu kısıtlama kalkmış olacak ki artık ben de müsait twrihleri görebiliyordum. Çeke çeke en yakın 20 aralık tarihine çekebilmiştim birkaç ay önce

• @thisistheway Detaylı bilgi için çok teşekkürler. Tekrar hayırlı olsun, hersey gönlünüzce olsun.

• ⭐⭐

@thisistheway tebrikler vizeniz hayırlı olsun. Detaylı açıklamanız için teşekkürler.

• ⭐⭐

@thisistheway tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• Selam arkadaşlar uzun zaman oldu girmeyeli…
    Benim OCAK 3 de görüşmem var pasaport değiştiği için görüşmeden önce pasaport bilgilerini güncelledik bu sorun olur mu ? Ds160 kaydı yapıldı ama ilk ekrandaki eski pasaport numarası gözüküyor şuanda hala bu sorun olur mu eski pasaportum yok elimde.

• @Emtee, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Selam arkadaşlar uzun zaman oldu girmeyeli…
    Benim OCAK 3 de görüşmem var pasaport değiştiği için görüşmeden önce pasaport bilgilerini güncelledik bu sorun olur mu ? Ds160 kaydı yapıldı ama ilk ekrandaki eski pasaport numarası gözüküyor şuanda hala bu sorun olur mu eski pasaportum yok elimde.

Ais’e giriş yaptıktan sonra karşına çıkan ilk ekranda aşağıdaki gibi bir yer var. Ona tıklayıp “düzelt” dedikten sonra pasaport no ve ds160 numaranı güncelleyebilirsin
    alt metni

https://ibb.co/WtpPyxg

• @thisistheway danışmanlık aldığım şirket düzelttik dedi yeni bir çıktı paylaştı benimle ama ais de hala eskisi gözüküyor dediğiniz yerden düzeltirsem randevumu ileri tarihe atar mı ?

• @Emtee dostum bu konuda hiçbir fikrim yok. Böyle bir şey olmuş mu daha önceden? Danışmanlık firmana söyle istersen aiste güncellenmemiş görünüyor diye

• Ben vize randevusu aldım AIS kaydı gerekli mi? Yoksa sadece greencard başvurusu yapanlar mı AIS kaydı yaptırıyor?? Acil yardım eder misiniz

• ⭐⭐

@Emtee Pasaport ve DS-160 form numarası randevuyu iptal etmeden 1 kereye mahsus güncellenebilir. Eğer bu hakkınız dolduysa güncellemeye çalıştığınızda uyarı verecektir. Randevunuz bu işlem yüzünden iptal olmaz.

• ⭐⭐

@subasi AIS olmadan randevu alamazsınız. Bu başlığın ilk iletisini okumanızı tavsiye ederim.

• @tufank, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@subasi AIS olmadan randevu alamazsınız. Bu başlığın ilk iletisini okumanızı tavsiye ederim.

Randevu alirken turist veya medikal basvuru fark ediyor mu?DS160 formu doldururken alt metinde tedavi,ziyaret vs diyor. Yani seyahat sebebi randevu tarihi aliminda etkili mi?Yoksa herkes ayni havuzdan mi aliyor?Sorum icin af edersiniz.Sistemin mantigini pek bilmedigimden ve surekli arastirma yaptigim icin yeni yeni ogreniyorum.Herkese mutlu Noeller

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.3k

| | | |