DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @brewer-halid, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Arkadaslar merhaba, bugun basvuran birisi icin surec ne kadar surede bitiyor? bir tahmin yapmak mumkunmu? 2 yil icinde bitmesi mumkunmu?

Değişken olarak 1.5 2 yıl içerisinde bitiyor. Benim sürecim 15 ay sürecek gibi görünüyor.

• Herkese merhaba, (asıl talihli eşim) Green kart çekilişine katıldığımız da bekardık ve ilk pasaportu ile başvuru yaptık green card kazandığımızı öğrenince forumda detaylıca araştırıp en rahat yöntemin evlenip öyle form doldurulması olacağını düşündük ve hemen evlendik eşime yeni pasaport çıkartıp 13 mayısta ds260 formunu doldurduk. Ardından zaman geçti ve pasaportun mülakattan sonra en az 6 ay süresi. Olması gerektiğini öğrenince eşimin pasaport süresini uzatmak için bir pasaport daha çıkartıp süre uzattık yani elimizde bu süreç içerisinde 3 pasaport olmuş oldu biz burada herhangi bir konuda yanlış yaptık mı? 21 temmuzda mülakatımız var ve hata varsa hemen dosyayı tekrar açtırmak için. Uğraşıcaz @gucarslan @crazycells @Muhtaradana sizlerin bilgilerine ihtiyacımız var teşekkür ederiz şimdiden

• ⭐⭐

@Tuğberk-Önder Vizenizin basilacagi (ucuncu olan sanirim artik) pasaport bilgisini degistirmek icin bu linkten formu doldurmaniz sorununuzu cozecektir.

• @lumos bu durumu mülakatta dile getirsem sorun çözülmez mi? Siz ds260 formunu güncelleme mi istiyorsunuz anladığım kadarı ile doğru mudur?

• ⭐⭐

@Tuğberk-Önder Ben bir sey istemiyorum (: Yontem aktariyorum. Hata varsa dosyayi actirmak istediniz ya, bu da bir hata: tarihi yetismeyecek pasaport bilgisi. Ankara normalde takilmiyor bu duruma, ama en azindan heber vermeniz iyi niyet gosterir. Mail atin demiyorum dikkat ederseniz. Dosya actirmak istemiyorsaniz, uc pasaportu alip da gidebilirsiniz, bu durumda da sorun yasayan olmadi.

• merhaba arkadaşlar ben greencard talihlisiyim abd ye gidince abd vatandaşı biriyle evlilik yaparsam vatandaşlık alma sürem ne kadar kısalıyor

• Bu ileti silindi!

• @ismail-kansız, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

merhaba arkadaşlar ben greencard talihlisiyim abd ye gidince abd vatandaşı biriyle evlilik yaparsam vatandaşlık alma sürem ne kadar kısalıyor

5 yıldan 3 yıla düşüyor. Detaylar:

• @ismail-kansız boyle bir sey sakin yapma. Tecrubelerden yararlanarak soyluyorum. 2 sene daha bekle kendi imkaninla olan vatandasligini al.

• @ismail-kansız mülakat almış mıydınız?

• @teamspirit yok hala almadım ama çok yakında alırım galiba

• Arkadaşlar herkese merhaba. Hayırlı günler dilerim . Soracağım konuya dair pek bilgiye sahip değilim bunu göz önünde bulundurarak cevaplandırırsanız sevinirim. Amerika vatandaşı ile evlenip seyahat izni ile ilgili sorum . Burda evrakları verip Türkiye’ye randevuyu talep edince işlemler daha kolay oluyormuş. Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugo, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells sponsor olacak kişinin gcsi yok ama ailen number ssn son dört yıla ait tax returnler vs. var ama vatandaşlığı ve gcsi yok sponsor olabilir mi gene de?

hayir maalesef olamaz, sponsor GC sahibi veya ABD vatandasi olmali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tuğberk-Önder, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@lumos bu durumu mülakatta dile getirsem sorun çözülmez mi? Siz ds260 formunu güncelleme mi istiyorsunuz anladığım kadarı ile doğru mudur?

Ben de konsolosluktan ziyade bu degisikligi kendinizin yapmasini tavsiye ederim.

Suradan form doldurup DS-260 formunu actirmalisiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yusuf-Demir-0, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Arkadaşlar herkese merhaba. Hayırlı günler dilerim . Soracağım konuya dair pek bilgiye sahip değilim bunu göz önünde bulundurarak cevaplandırırsanız sevinirim. Amerika vatandaşı ile evlenip seyahat izni ile ilgili sorum . Burda evrakları verip Türkiye’ye randevuyu talep edince işlemler daha kolay oluyormuş. Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Surecin kolay mi zor mu olacagi kisiden kisiye gore degisir.

Eger su an ABD'de bulunuyorsaniz ve Turkiye'ye uzun sureli geri donus yapmaniz gerekmiyorsa ABD icinden sureci bitirmek daha iyi olacaktir, ama eger henuz ABD'ye yerlesmeye hazir degilseniz ve 2-3 yil sonra ABD'ye yerlesmeye hazir olacaksaniz o durumda Turkiye'de konsolosluklardan vize almak daha iyi olacaktir.

• sevgilim DV2023 talihlisi vizeyi aldık 14 eylüle kadar ülkeden çıkması gerekiyor şuan evlensek bende vizeden yararlanabilir miyim yararlanabilirsem aşamaları neler ? ve ne kadar sürüyor ?

• Herkese merhaba,

2023 dv lottery talihlisiyim ve bunu ogrendikten sonra f1 ogrenci vizesi olan ve Colorado da doktora yapan erkek arkadasimla evlendik ve bu sene ocak ayinda Amerikaya turist vizemle geldim. Nisan ayinda da avukat aracigiyla islemlerimizi baslattik. 3 gun once mulakatimiz vardi ancak mulakati yapan personel evliligimizin gercekligine kanaat getirmedi. Buna ragmen zaten evlilik oncesi iliskimizi destekleyici tum belegeri gostermistik. Simdi bizden tekrar detekleyici belgeler istiyorlar. Ev kontrati ve tanik beyanlari vs. gondericez tekrar ancak merak ettigim konu bu duruma benzer basina gelmis olan var mi surecin olumsuz sonuclanma ihtimali nedir? Goruslerinizi merakla bekliyorum.

• Merhabalar, öncelikle sorum olucaktı. 2023 talihlisiyim ve bugün görüşmem vardı vize onayını aldım. Aklıma takılan şöyle soru vardı, şu anki birlikte olduğum kız arkadaşımla evlilik yapamadım fakat amerikaya gitmeden nişanlanmayı düşünüyoruz. Amerikaya ilk giriş yaptığım da nişanlı olmam bir sorun yaratır mı? Cevaplarınız için çok teşekkürler.

• Merhaba ben greencardımı aldım, birkaç gün içerisinde de artık Amerikaya yerleşeceğim. Erkek arkadaşım Türkiye’de ve en kısa sürede onun da benim yanıma gelmesini istiyorum. Türkiyede evlenirsek süreci uzatırız diye önce turist vizesi alması ve Amerikaya geldiğinde de orda evlenmenin daha uygun olacağını düşündük. Fakat sürece de pek hakim değilim. Ne şekilde ilerlememiz daha uygun olur? Turist vizesi almak da zorlaştığı için onun yerine nişanlılık vizesi mi alsa gelmek için? Nişanlılık vizesi almak kolay mıdır? Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

• @Aksoyyhamza, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

sevgilim DV2023 talihlisi vizeyi aldık 14 eylüle kadar ülkeden çıkması gerekiyor şuan evlensek bende vizeden yararlanabilir miyim yararlanabilirsem aşamaları neler ? ve ne kadar sürüyor ?

Sevgiliiniz mülakata girmeden önce evlilik yapmış olsaydınız mülakata beraber girebilirdiniz ve siz de vizeden yararlanabilirdiniz.
    Şu an evliliğinizi gerçekleştirip sonrasında konsolosluğa mail atarak durumunuzu bildirip randevu talep edebilirsiniz ama sürecin bitmesine çok az bir süre kaldı yetişir mi konsolosluk randevu verir mi bilemem, yanlış yönlendirmek istemem sizi.
    Sevgiliniz green kartını aldiktan sonra evlenip f2a aile birleşimi yolunu deneyebilirsiniz fakat onun da 2-3 yıl sürebileceği söyleniyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.2k

| | | |