Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Kızılbay, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Benim sevgilim Abd li evlenmeyi düşünuyoruz ben Türkiyede yaşiyorum sevgilim orda çalişiyor bende evlenip oraya yerleşmek istiyorum bana vatandaşlik verirlermi orada bana uygun bir iş verirlermi yada maaş mi bağlarlar bana yardimci olursanaz sevinirim Benin Türkiyede %70 engelli raporum var Tesekkur ederim

Once Green Card basvurusu yapmaniz gerekiyor, direkt ABD vatandasi olamazsiniz.

Sizin isi kendiniz bulmaniz gerekiyor maalesef, yardimci olan kurumlar var ama basvuruyu kendiniz yapiyorsunuz, otomatik olmuyor hicbir sey.

Green Card alabilmek icin esinizin size maddi olarak sponsor olmasi gerekiyor, eger yeteri kadar geliri yoksa bu durumda geliri yeterli ve ABD'de yasayan baska bir kisinin sponsor olmasi gerekiyor.

Eger vatandas olmadan once bazi devlet yardimlarini alirsaniz, bu yardimlarin ucretini sponsorunuzdan aliyorlar.

• Merhabalar ben 2022 Fall için phd eğitimine ABD'den kabul aldım, ABD vatandaşıyım ama Türkiye'de yaşıyorum. Erkek arkadaşımla beraber gitmek istiyoruz tabi bunun en mantıklı yolu evlilik. Bu konu hakkında tam cevabını bulamadığım birkaç sorum var:

• 2022 eylülde okula başlayabilmem için green card sürecini ne zaman başlatmak lazım?
    • Türkiye'de evlensek illa Green Card ile mi eşimi ABD'ye getirebilirim? İdareten bir çalışma izni (I-765) başvurusu yapsak ABD'ye gelince green card başvurusu başlatsak olmuyor mu?
    • Amerika'da evlenip süreç başlatmak daha kısa sürüyor sanırım, ABD'de evlenmeye kalksak K-1 vizesiyle gidince idareten çalışma izni verilir mi?
      ABD'ye gidince çalışma izni bizi için kritik, bu sebeple en mantıklı yolu bulmaya çalışıyorum. Teşekkür ederim, herkesin gönlüne göre olur umarım başvuruları.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@gulceazbar, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar ben 2022 Fall için phd eğitimine ABD'den kabul aldım, ABD vatandaşıyım ama Türkiye'de yaşıyorum. Erkek arkadaşımla beraber gitmek istiyoruz tabi bunun en mantıklı yolu evlilik. Bu konu hakkında tam cevabını bulamadığım birkaç sorum var:

• 2022 eylülde okula başlayabilmem için green card sürecini ne zaman başlatmak lazım?
    • Türkiye'de evlensek illa Green Card ile mi eşimi ABD'ye getirebilirim? İdareten bir çalışma izni (I-765) başvurusu yapsak ABD'ye gelince green card başvurusu başlatsak olmuyor mu?
    • Amerika'da evlenip süreç başlatmak daha kısa sürüyor sanırım, ABD'de evlenmeye kalksak K-1 vizesiyle gidince idareten çalışma izni verilir mi?
      ABD'ye gidince çalışma izni bizi için kritik, bu sebeple en mantıklı yolu bulmaya çalışıyorum. Teşekkür ederim, herkesin gönlüne göre olur umarım başvuruları.

Ilk iletiyi inceleyip kendi durumunuza gore karar vermelisiniz.

Siz ABD vatandasiysaniz istediginiz zaman ABD'ye girebilirsiniz, esinizin gocmenlik sureci sona yaklassa da veya vizesi basilsa da kendisinden ayri olarak ABD'ye gelebilirsiniz; sizin mulakata katilmaniz gerekmeyecek.

Pandemi oncesi IR-1 /CR-1 veya K-1 surecleri 1 yila yakin suruyordu; ama maalesef su an net bir tarih vermek zor, o nedenle hangi surecle devam edecekseniz en yakin zamanda buna baslamanizi tavsiye ederim.

Eger hizlica evlenebilecek durumdaysaniz o durumda hemen resmi olarak evlenip IR-1/CR-1 surecini baslatabilirsiniz, eger hizlica evlenemeyecekseniz o durumda K-1 ile ABD'ye gelip ABD'de ilk 90 gun icinde evlenebilirsiniz.

Maalesef Turkiye'deyken calisma izni basvurusu yapamazsiniz. Bu belgeyi idareten almaniz da mumkun degil, net bir I-765 basvurusu yapmaniz gerekiyor, sonrasinda size calisabileceginizi belirten EAD gonderiliyor.

Eger K-1 Nisanlilik vizesi ile ABD'ye gidip, AOS sureciyle Green Card almak isterseniz, I-485 basvurusundan sonra calisma izni icin de bekleyeceginizi unutmayin. Fakat gocmen vize ile (IR-1/CR-1) yani evlenip ABD'ye gelirseniz o durumda ABD'ye giristen hemen sonra calisabiliyorsunuz.

• Merhabalar. Ben de yaklaşık 2 buçuk sene öncesinde bu sitede benzer bir soru sormuştum. Turist vizesi ile gelip, eşimle evlenmeye karar vermiştik. Turist vizesi ile ülkeye giriş yaptığım için evliliğimin sıkıntı yaratabileceğini okumuştum internetten ve Türkiye'ye dönmeye karar vermiştim:)) Bu sitede sorumu sorduktan sonra, ülkeye giriş yaptıktan 90 gün sonra evlenmemizin bir sıkıntı olmayacağını söylemiştiniz bana. Biz de sizleri dinleyip yaklaşık 4 ay sonra evlendik. Başvurularımızdan yaklaşık 7 ay sonra çalışma iznimi aldım. Pandemi dönemine denk geldiği için interview tarihini almamız 2 yılı geçti( iyi ki de geçmiş. Kalıcı vize aldım bu sayede). İnterview imiz inanılmaz kolay geçti(Ben polis memurlarının interview yapacağını düşünüp baya gerilmiştim::). İnterviewi yapan memur çok sıcak davrandı bize. Hatta doğru dürüst soru bile sormadı. Çıkarken de siz 2 yılı aşkın süredir evli olduğunuz için permanent residency hakkınız var, 2,5 yıl sonra da vatandaşlığa başvurabilirsiniz dedi. Hani çok gergin bir süreçten sonra bu kadar kolay ve hızlı olmasına inanamadım. 1 saat sonra online case tracking e baktığımda, case imin onaylandığı yazıyordu. 1 hafta sonra da greencart ımı gönderdiler( avukatım bile inanamadı bu kadar hızlı olmasına). Bu arada şunu ifade etmem gerekiyor. Bütün evraklarınızın eksiksiz olmasına ve interview e giderken memurun çok kolay istediği bilgiyi bulabileceği şekilde dosyanızı organıze etmenizde fayda var. Şu an mülakat süreçlerinin hızlandığını biliyorum. Umarım her şey dilediğiniz şekilde olur ve bu süreci sıkıntısız bir şekilde halledersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@posedion55 tebrik ederim, bu kadar kolay ve sorunsuz geçmesine sevindim.
    peki hangi eyalette yaşadınız bu süreçleri? eyaletin de bu süreçlere bir etkisi var mı acaba merak ettim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@posedion55, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar. Ben de yaklaşık 2 buçuk sene öncesinde bu sitede benzer bir soru sormuştum. Turist vizesi ile gelip, eşimle evlenmeye karar vermiştik. Turist vizesi ile ülkeye giriş yaptığım için evliliğimin sıkıntı yaratabileceğini okumuştum internetten ve Türkiye'ye dönmeye karar vermiştim:)) Bu sitede sorumu sorduktan sonra, ülkeye giriş yaptıktan 90 gün sonra evlenmemizin bir sıkıntı olmayacağını söylemiştiniz bana. Biz de sizleri dinleyip yaklaşık 4 ay sonra evlendik. Başvurularımızdan yaklaşık 7 ay sonra çalışma iznimi aldım. Pandemi dönemine denk geldiği için interview tarihini almamız 2 yılı geçti( iyi ki de geçmiş. Kalıcı vize aldım bu sayede). İnterview imiz inanılmaz kolay geçti(Ben polis memurlarının interview yapacağını düşünüp baya gerilmiştim::). İnterviewi yapan memur çok sıcak davrandı bize. Hatta doğru dürüst soru bile sormadı. Çıkarken de siz 2 yılı aşkın süredir evli olduğunuz için permanent residency hakkınız var, 2,5 yıl sonra da vatandaşlığa başvurabilirsiniz dedi. Hani çok gergin bir süreçten sonra bu kadar kolay ve hızlı olmasına inanamadım. 1 saat sonra online case tracking e baktığımda, case imin onaylandığı yazıyordu. 1 hafta sonra da greencart ımı gönderdiler( avukatım bile inanamadı bu kadar hızlı olmasına). Bu arada şunu ifade etmem gerekiyor. Bütün evraklarınızın eksiksiz olmasına ve interview e giderken memurun çok kolay istediği bilgiyi bulabileceği şekilde dosyanızı organıze etmenizde fayda var. Şu an mülakat süreçlerinin hızlandığını biliyorum. Umarım her şey dilediğiniz şekilde olur ve bu süreci sıkıntısız bir şekilde halledersiniz.

Hayirli olsun 🙂

• Arkadaşlar merhaba.
    GC yolunda evlilik ile alakalı birkaç sorum olacaktı

1- Hasbel kader GC çıktı diyelim. 3 yıldır bir ilişkim var. Mülakat öncesi evlendiğimde bize evliliğin gc için olup olmadığı hakkında sorular sormaları muhtemel. Kanıt olarak özel olmayan eski tarihli birkaç wp konuşması, 2018-2019 yıllarında instagram üzerinden tatil fotoğrafları, beraber gittiğimiz 2020 şubat ayına ait bir futbol maçı fotoğraf ve instagram üzerinde kız arkadaşımıda etiketlediğim maç bilet hikayesi, üzerinde isim soyisimlerimiz olmasada o güne ait fotoğraflarında yer aldığı müze biletlerimiz var. Bunlar ilişkimizin GC için olmadığını kanıtlamakta yeterli olur mu? ( Tabi buna daha sonradan nikah ve aile büyükleri ile çekilen fotoğraflarda eklenir)

2- Evlilik hop diyince gerçekleşmeyebilir. Olurda problem olursa ben tek gitsem kız arkadaşım dil okuluna yanıma gelse ortalama 3-4 sonra evlenip yanımda kalmasını sağlayabilir miyim ?

Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brkycc, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Arkadaşlar merhaba.
    GC yolunda evlilik ile alakalı birkaç sorum olacaktı

1- Hasbel kader GC çıktı diyelim. 3 yıldır bir ilişkim var. Mülakat öncesi evlendiğimde bize evliliğin gc için olup olmadığı hakkında sorular sormaları muhtemel. Kanıt olarak özel olmayan eski tarihli birkaç wp konuşması, 2018-2019 yıllarında instagram üzerinden tatil fotoğrafları, beraber gittiğimiz 2020 şubat ayına ait bir futbol maçı fotoğraf ve instagram üzerinde kız arkadaşımıda etiketlediğim maç bilet hikayesi, üzerinde isim soyisimlerimiz olmasada o güne ait fotoğraflarında yer aldığı müze biletlerimiz var. Bunlar ilişkimizin GC için olmadığını kanıtlamakta yeterli olur mu? ( Tabi buna daha sonradan nikah ve aile büyükleri ile çekilen fotoğraflarda eklenir)

2- Evlilik hop diyince gerçekleşmeyebilir. Olurda problem olursa ben tek gitsem kız arkadaşım dil okuluna yanıma gelse ortalama 3-4 sonra evlenip yanımda kalmasını sağlayabilir miyim ?

Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkürler.

1. Bence de yeterli gelecektir, siz elinizdeki tum belgeleri kanit olarak sunun.

2. Eger beraber gitme niyetiniz varsa, DV ile ikinizin de vize almasini tavsiye ederim en masrafsiz ve en az ugrastiran surec bu olacak. Ama olmazsa, dediginiz gibi yapmayi deneyebilirsiniz, lakin son 1 yildir dil okulu icin F vizesi verilmediginin farkinda olun. Dolayisiyla beklediginiz 3-4 aylik surec, birkac yila cikabilir...

• @crazycells konu aslında tam da yazıp bilgi almak istediğim bir konuydu. bunun üzerine son derece güzel şekilde açıklanmış öncelikle teşekkürler 🙂 biz de kız arkadaşımla başvuru yaptık. ikimizden birine çıkarsa evlenmemiz gerekecek. Peki bu süreçte ds-260'dan önce mi evlenmeliyiz sonra mı, kime ne bildirimde bulunmalıyız. Bu konuda bilginiz var mıdır? ya da bu süreci daha önce yaşayan bir tanıdığınız. Bu süreçlerin anlatıldığı bir yazı varsa da yönlendirebilirsiniz. teşekkürler şimdiden 🙂 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@istanbuladami, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells konu aslında tam da yazıp bilgi almak istediğim bir konuydu. bunun üzerine son derece güzel şekilde açıklanmış öncelikle teşekkürler 🙂 biz de kız arkadaşımla başvuru yaptık. ikimizden birine çıkarsa evlenmemiz gerekecek. Peki bu süreçte ds-260'dan önce mi evlenmeliyiz sonra mı, kime ne bildirimde bulunmalıyız. Bu konuda bilginiz var mıdır? ya da bu süreci daha önce yaşayan bir tanıdığınız. Bu süreçlerin anlatıldığı bir yazı varsa da yönlendirebilirsiniz. teşekkürler şimdiden 🙂 🙂

Istediginiz zaman evlenip, esinizi surece dahil edebilirsiniz. Evlendikten sonra forumda sorunuzu sorarsaniz, surecte oldugunuz yere gore yonlendirme yapariz. Ama genel olarak mumkun oldugu kadar erken evlenip esinizi surece dahil etmenizi tavsiye ederim.

• teşekkür ederim bilgi için. Doğru söylüyorsunuz şu anda somut bir durum yok tabi ancak GC çıkması halinde hangi adımlar gerekecek diye şimdiden detaylı bir araştırma yapıyoruz. Malum heyecan 🙂

• Arkadaşlar yeni kayıt oldum öncelikle sizden ricam daha önce k1 veya cr-1 ya da evlilik amaçlı farklı vize türlerine başvuran ya da hakkında çok iyi bilgi sahibi olanlar bilgilendirebilir mi ? Sevgilim amerika da şuan 1 ay sonra ziyaretime gelecek. 2022 Mayıs ayında mezun olacak okuldan. Evlenmeyi düşünüyoruz fakat ben en hızlı ve pratik olacak şekilde evlenmek istiyorum. Daha önce k1 vizesi için 16 ay işlemlerin sürdüğünü duydum nasıl işliyor bu süreçler. Abd de olan bir tanıdığım türkiyede evlenip cr-1 evlilik vizesine başvurmamı onun daha kolay olduğunu söyledi. En kısa sürede sonuçlanan ve aralarında en basit olan vize türü nedir acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redwine, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Arkadaşlar yeni kayıt oldum öncelikle sizden ricam daha önce k1 veya cr-1 ya da evlilik amaçlı farklı vize türlerine başvuran ya da hakkında çok iyi bilgi sahibi olanlar bilgilendirebilir mi ? Sevgilim amerika da şuan 1 ay sonra ziyaretime gelecek. 2022 Mayıs ayında mezun olacak okuldan. Evlenmeyi düşünüyoruz fakat ben en hızlı ve pratik olacak şekilde evlenmek istiyorum. Daha önce k1 vizesi için 16 ay işlemlerin sürdüğünü duydum nasıl işliyor bu süreçler. Abd de olan bir tanıdığım türkiyede evlenip cr-1 evlilik vizesine başvurmamı onun daha kolay olduğunu söyledi. En kısa sürede sonuçlanan ve aralarında en basit olan vize türü nedir acaba ?

Forumda iki baslik da mevcut, ikisini inceleyip kendi durumunuza en uygun olani secebilirsiniz, su anki bekleme sureleri 1 yil sonra sureclerin bugun ile ayni olacagini garanti etmiyor. O nedenle kendi durumunuza en uygun olan secenek hangisiyse onunla devam etmenizi tavsiye ederim.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

https://yesilkartforum.com/forum/topic/274/k1-vizesi-nişanlılık-vizesi

• @crazycells Çok teşekkür ederim. Umarım herkesin bu kadar sorunsuz geçer.

• @gucarslan Çok çok teşekkür ederim. Ben Washington eyaletinde yaşıyorum ve Seattle'da mülakatımı yaptım. Sanıyorum zaten mülakat öncesinde bir karar veriyorlar dosyanıza bakarak, dosyanızda bir eksiğiniz yok ise(Özellikle doktor raporu) onaylıyorlar hemen. Eminim daha önce bir çok defa yazılmıştır ama memurun bizden istediği belgeler şu şekilde idi;

• Sağlık raporum
    • Bizim Türkiye'de evli göründüğümüzü gösterir belge(Biz burada evlendikten sonra ben konsolosluğa başvurup Türkiye'de de evli gösterilmesini istemiştim. Sonrasında konsoluktan İngilzce olarak aldım belgeyi.
    • E-devletten Türkiye'de sabıka kaydımın bulunmadığını gösterir belgeyi almıştım(E-devlet İngilizce olarak veriyor bu belgeyi).
    • Son 6 aylık ortak hesap hareketlerımız
    • Son 6 aylık faturalarımız(ikimizin de ismi faturalarda vardı.)
    • Eşimin sağlık sıgortasından faydalandığımı gösterir belge ve beneficiary olduğumu gösterir belge
    • Son 3 yılın vergi belgesi
    • Eşımın son 3 aylık maaş bordrosu
    • Ortak uzerımıze kayıtlı olan şeylerin belgeleri (ev, araba.. vs. )
      Yukarıda ifade ettiğim tüm dökumanların fotokopilerini hazırlamıştım. (Bize gönderilen interview mektubunda yazıyordu. Bu arada bu mektubu da mutlaka yanınızda getirmeniz gerekiyor). Memur bunların fotokopilerini dosyalamak için aldı.
    • Pasaportlarımız, kımlık kartlarımızın fotokopileri(bunlara sadece baktı, fotokopilerini almadı)
    • Fotoğraflarımızdan oluşan album(Albumu de almadı. sadece kısaca göz gezdirdi.)

Neler sordu;

• Öncelikle kimlik belgelerimizi aldı.
    • Sonrasında ayağa kalkıp, sağ elimizi kaldırarak doğru söyleyeceğimize dair yemin ettik.
    • Bana eşimin doğum tarihini, annesinin ve babasının ismini sordu. Eşime de aynı şekilde benim doğum tarihimi, annemin babamın ismini sordu.
    • Nerede tanıştığımızı ve ne yaptığımızı sordu
    • Nerede evlendiğimizi ve balayına gidip gitmediğimizi sordu. Bu kadar:))
    • Sonrasında da bana klasik form sorularını hızlı bir şekilde sordu(Kaçakcılık yaptınız mı, ciddi bir suça karıştınız mı falan şeklinde olanları:))

Başta da belirttiğim gibi tüm belgelerinizi eksiksiz tamamlar ve interview de rahat bir tavır sergilerseniz sanırım bir sorun olmuyor:))

• merhaba, F1 ogrenci vizesii ile amerikada bulunmaktayim. giris yapali 8 ay oldu. okuluma hala devam ediyorum. dil okulu ile statumu korudum fakat simdi bir amerikan vatandasi ile evleniyorum. kafam cok karisti bazi sorularim olacak.
    oncelikle devletten marriage licensei alip permissionu olan bir imama nikah yaptirdiktan sonra belgelerimizi yine devlet binasina goturup evlendik diye onaylatmali miyiz ?
    ikinci ve en onemlisi okula ( en azindan bu okula ) bosa para verdigimi dusunuyorum okulu birakmak istiyorum evlendikten 1-2 ay sonra. recipti alinca okulu biraksam deport yer miyim ? evliligim gercek. burada tanistim burada nisan yaptim fotograf kutlama her sey mavcut.
    evlendikten 1-2 hafta icerisinde kendimiz green card a basvursak bu yine devletin gozunde kotu niyetli bir evlilik gibi gorunur mu ?
    bu islemler icin gercekten gercekten avukata ihtiyacim var mi ?
    evlendikten ve kart basvurusu yaptiktan ne kadar sure sonra esimle turkiyeye gidebilirim ?
    ogrenci statumu korumadigim taktirde esimle turkiyeye gidisimin donusunde ulkeye giriste bir problem yasar miyim ?
    ogrenci statumu kart gelene kadar tutmak zorunda miyim tutmazsam deport yasar miyim ? ( bununla ilgili bir hikaye duydum gercek evlilik sonucu bir kiz deport edilmis ogrenci statusunu tutmadigi icin )
    yanitlarsaniz gercekten cok sevinirim. umarim dogru yere yazmisimdir sitede yeniyim. anlayisiniz icin tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mazk2104, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

merhaba, F1 ogrenci vizesii ile amerikada bulunmaktayim. giris yapali 8 ay oldu. okuluma hala devam ediyorum. dil okulu ile statumu korudum fakat simdi bir amerikan vatandasi ile evleniyorum. kafam cok karisti bazi sorularim olacak.
    oncelikle devletten marriage licensei alip permissionu olan bir imama nikah yaptirdiktan sonra belgelerimizi yine devlet binasina goturup evlendik diye onaylatmali miyiz ?
    ikinci ve en onemlisi okula ( en azindan bu okula ) bosa para verdigimi dusunuyorum okulu birakmak istiyorum evlendikten 1-2 ay sonra. recipti alinca okulu biraksam deport yer miyim ? evliligim gercek. burada tanistim burada nisan yaptim fotograf kutlama her sey mavcut.
    evlendikten 1-2 hafta icerisinde kendimiz green card a basvursak bu yine devletin gozunde kotu niyetli bir evlilik gibi gorunur mu ?
    bu islemler icin gercekten gercekten avukata ihtiyacim var mi ?
    evlendikten ve kart basvurusu yaptiktan ne kadar sure sonra esimle turkiyeye gidebilirim ?
    ogrenci statumu korumadigim taktirde esimle turkiyeye gidisimin donusunde ulkeye giriste bir problem yasar miyim ?
    ogrenci statumu kart gelene kadar tutmak zorunda miyim tutmazsam deport yasar miyim ? ( bununla ilgili bir hikaye duydum gercek evlilik sonucu bir kiz deport edilmis ogrenci statusunu tutmadigi icin )
    yanitlarsaniz gercekten cok sevinirim. umarim dogru yere yazmisimdir sitede yeniyim. anlayisiniz icin tesekkurler.

Oncelikle imam nikahi, resmi nikah degil ve kanunlar onunde bir gecerliligi yok.

Eger Green Card alacaksaniz, evliliginizi ABD'deki resmi Amerikan kurumlarinda yapmalisiniz. Yasadiginiz bolgedeki belediyeye gitmeniz gerekiyor, TC konsoloslugunda evlilik yapmayin. Evliligi yaptiktan sonra AOS surecinizi hizlica baslatabilirsiniz. Ilgili baslik surada, bu sureclerde bir avukata ihtiyaciniz olmayacak:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak

I-485 formunu gonderip, receipt numberinizi aldiktan sonra artik var olan F1 statunuzu korumasaniz da olur. Evlendikten hemen sonra sureci baslatabilirsiniz, bir problem olmaz.

I-485 ile birlikte, I-131 formunu gondermelisiniz Advance Parole icin, bu belge gelmeden ABD disina cikmamalisiniz. Aksi durumda, AOS sureciniz reddedilir.

• imam nikahi kiyan kisinin resmi nikah kiyma yetkisi de var. bu kisi ile nikah kiyip yani hem resmi hem imam nikahini kiyip bu kisiden aldigimiz kagitlari ( nikahi kiydigina dair ) bu belgelerle resmi daireye tekrar mi gidecegiz ? o kismi belediyeye sordum ama anlayamadik tam olarak. ( lisansi verecek kisiye )
    evliligimi check etmemin bir yolu var mi ?
    green card basvurusundan sonra receipt elime gelince basvurum dogru mu olmus oluyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mazk2104, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

imam nikahi kiyan kisinin resmi nikah kiyma yetkisi de var. bu kisi ile nikah kiyip yani hem resmi hem imam nikahini kiyip bu kisiden aldigimiz kagitlari ( nikahi kiydigina dair ) bu belgelerle resmi daireye tekrar mi gidecegiz ? o kismi belediyeye sordum ama anlayamadik tam olarak. ( lisansi verecek kisiye )
    evliligimi check etmemin bir yolu var mi ?
    green card basvurusundan sonra receipt elime gelince basvurum dogru mu olmus oluyor ?

Imam nikahinin bu surecte herhangi bir onemi yok, dolayisiyla sorulariniza katmaniza gerek yok.

Resmi nikahi kilacak officiant, belgeleri hazirlayip , sahitlere imzalattiktan sonra, lisansin orijinalini belediyeye gondermeli ve ayrica size de kopyasini gondermeli. Sizin tekrar gitmenize gerek yok; ama uygulamalar eyaletten eyalete degisebilir, o nedenle bagli bulundugunuz belediyeden asamalari kontrol edin.

Receipt elinize gecince, basvurunuz degerlendirmeye alinmis oluyor. Fakat basvurunuzda hata varsa, ya da kabul edip etmeyecekleri daha sonraki asamalarda belli olacak.

• tesekkur ederim
    peki son olarak, simdilik adresimizin birlesmesine biraz daha sure var. bir ay kadar. ama evli olmus olacagiz. adreslerimizin ayni olmasi gerektigini biliyorum ama bana yardimci olabilmesi acisindan new yorktan ehliyet almak istiyordum. new yorkta adres gosterip kendi mail adresimi ( su an yasadigim yeri mailin adresi olarak kullansam veya esimin kart basvurusundaki ayni adresi kullansam ) bu mulakatta bize bi sorun cikarir mi ? uzun sureler ehliyet bekleyecek veya nj de defalarca gidip gelecek vaktimiz yok. ny deki online sinava katilmak istiyorum. kolay olsun diye ilerideki asamalari mahvetmis olur muyum ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |