DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ahmet24 Tebrikler, öncelikle vize sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen.

DS-260 formunuzu mevcut pasaportunuz geçerliyse onunla doldurun. Daha sonra yeni pasaportla gidebilirsiniz mülakata. Pasaport numaranız her şekilde değişir çünkü, bunu beklemenize gerek yoktur.

• ⭐⭐⭐

@Gizem-Arslan Tebrikler, öncelikle vize sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen.

Formu açtırmaniza gerek yoktur, bilgiler doğruysa bu hata sayılmayacak bir durum sayılır.

• @semihkomuscu
    Selamlar, bu durum sizin dosya transferiniz için geçerli sebeplerinize ya da konsolosluğun dosya transferi yapmak için aradığı şartlara göre farklılıklar gösterebilir. Gürcistan’da ya da Azerbaycan'da herhangi bir yasal statü durumunuz var mı?

• @lumos, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Gizem-Arslan Tebrikler, öncelikle vize sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen.

Formu açtırmaniza gerek yoktur, bilgiler doğruysa bu hata sayılmayacak bir durum sayılır.

gerçekten mi çok çok teşekkür ederim bilgilerin hepsi doğru sadece yerleri yanlış. bu sene önce dolduran önce çağırılacak diye bir şey öğrendik o yüzden hızlı doldurmaya çalışırken dikkatimizden kaçmış. CN 4binlerde aslında normalde şanslıyım sanırım ama bu sene doldurma sırası önemliymiş

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bıypsl, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan merhaba ilk başvurumda rastgele seçildim forum sayfasına Amerikaya giden bir çiftin önerisi ile üye oldum ve süreçle ilgili case number mülakat tarihlerinin hesaplanmasını pek anlayamadım yardımcı olabilir misiniz

DV2025 sureci basladiginda forumu ve forum excel'ini takip etmelisiniz... Her yilin dinamikleri birbirinden farkli... Ayrica bu yil bir de 2024 Kasim'da ABD baskani secimi olacak, ve tahmin edebileceginiz gibi secim sonucu DV2025 surecini etkileyebilir, o nedenle surekli olarak forumu takipte kalin...

• ⭐⭐

@stevefox77 Öncelikle tebrik ederim lütfen Vize sürecinizi imzanıza taşıyın CN17XXX olduğu için geçmiş yıllarda Mülakatlarını transfer eden diğer forum üyelerinin ilgili konu başlıklarından tecrübelerini okuyabilirsiniz.
    2. sorunuz Maalesef kazandığınız Dv loto sadece o yılın mali sürecinde geçerli

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@stevefox77, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese Merhaba,

İlk katılışımda kazanmış olduğum için süreç hakkında neredeyse hiç bilgim yoktu, forumda gezinerek oldukça bilgi edindim öncelikle emeği geçenlere teşekkür ederim.
    Ancak birkaç sorum olacak, case number'ım 17 binlerde olduğu için büyük ihtimalle Ankara'da mülakat sırası bana yetişmeyecek ve dosya taşıma yoluna başvurmam gerekiyor diye anladım. Türkiye dışında herhangi bir ülkede oturum iznim veya vatandaşlığım yok. Nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz? İkinci bir sorum da yıl içerisinde case numbera mülakat yetişmez ise sonraki yılda kesin olarak tekrar hak kazanılıyor diye bir söylenti duydum, doğruluğu hakkında bilginize başvurmak istedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler

O halde baska bir ulkede bir seyahat nedeni yaratip bunu bahane ederek dosyanizi tasimayi deneyebilirsiniz.

Onceki yillarin deneyimlerini okuyup gecmis yillarda hangi konsolosluklarin bu sekildeki islemleri kabul ettigini ogrenip, mulakata gideceginiz yeri belirleyebilirsiniz.

mülakat yetişmez ise sonraki yılda kesin olarak tekrar hak kazanılıyor diye bir söylenti duydum,

boyle bir sey yok, inanmayin. Tum DV2025 vizeleri 30 Eylul 2025 tarihine kadar dagitilacak ve daha sonrasinda DV2025 talihlilerinin vize almasi mumkun olmayacak...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semihkomuscu, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Gürcistan tiflis konsolosluğuna dosya taşımamız mümkünmü

Eger Gurcistan'da veya Azerbaycan'da yasiyorsaniz, zaten otomatik olarak Gurcistan'da mulakata gireceksiniz. Bu durumun disinda bir surecten mi bahsediyorsunuz?

• ⭐⭐⭐

@Gizem-Arslan Gerçekten (:.
    Bu sene ile ilgili böyle bir yorum doğru olamaz, çünkü teknik olarak süreç başlamadı ve elde veri yok henüz, ama tabii seri davranmak avantajdır.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   hdemircanusa hdemircanusa 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   hdemircanusa hdemircanusa 

• @lumos, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bu sene ile ilgili böyle bir yorum doğru olamaz, çünkü teknik olarak süreç başlamadı ve elde veri yok henüz, ama tabii seri davranmak avantajdır.

Peki bir sorum daha olacak şu an sizin paylaştığınız ds260 örneğini inceliyorum da (keşke doldurmadan önce bu forumu bulabilseymişim) ben de eşim de üniversitede yüksek okul okuduk 2 yıllık yani. ama formda university işaretledim 😞 greencard çekiliş formunda vocational diye seçtiğimizi sizin örneği incelerken hatırladım. resmen aceleden başımıza gelmeyen kalmadı şu an rezillik içindeyiz. bu durum için bir şey yapmalı mıyız?

umarım henüz doldurmamış ve burayı okuyan arkadaşlar benim bu saflıklarımdan ders alırlar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gizem-Arslan, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@lumos, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Peki bir sorum daha olacak şu an sizin paylaştığınız ds260 örneğini inceliyorum da (keşke doldurmadan önce bu forumu bulabilseymişim) ben de eşim de üniversitede yüksek okul okuduk 2 yıllık yani. ama formda university işaretledim 😞 greencard çekiliş formunda vocational diye seçtiğimizi sizin örneği incelerken hatırladım. resmen aceleden başımıza gelmeyen kalmadı şu an rezillik içindeyiz. bu durum için bir şey yapmalı mıyız?

umarım henüz doldurmamış ve burayı okuyan arkadaşlar benim bu saflıklarımdan ders alırlar 🙂

bu soru icin de bir sey yapmaniza gerek yok. onemli olan minimum lise mezunu olmaniz...

• MERHABA 2025 talihlisiyim dosya numaram 10 binlerde sizce sıra gelirmi acaba..

• @crazycells şu an sizlere o kadar dua ediyorumki tahmin edemezsiniz anne duasına doydunuz bu gece 🙂 ilk greencard başvurusundaki bilgilerden farklı bilgi girince direkt red oluyor diye -yine kulaktan dolma bilgiler :)- diye bişi duymuştum başvururken farklı ds260ta farklı yazmış olmam sorun olmaz yani değil mi? bir de bnm sıralamam 4bin küsurlarda bir şey yapmama gerek yok sadece onay mailini bekleyeceğim sanırım değil mi?

• Merhaba 2025 talihlisiyim. DS260 formunu doldurduktan sonra evlilik gerçekleştirirsem ve mülakat tarihi belli olduktan sonra güncelleme yapabilme hakkına sahip oluyor muyum ? Bu süreci nasıl ilerletmeliyim

• @Gizem-Arslan Ufak hatalari konsolosluk sorun etmiyor. Fakat mesela örnek verecek olur isek sizin basvuru yaptiginiz resim ile siz farkli kisi iseniz red ediyor.
    Şuan sürec başlamadi başlamasina daha çok var o yüzden şuan sadece beklemekten ve forumu takip etmekten başka birşey yapmaya gerek yok. Bu süreçte forumda gezerek önceki yillarin mülakat deneyimlerini okuyabilirsiniz. Forumda her bilgi mevcuttur.
    Bol şans dilerim.^^

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@veyso34, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

MERHABA 2025 talihlisiyim dosya numaram 10 binlerde sizce sıra gelirmi acaba..

DV2025 sureci basladiktan sonra bunu gorecegiz, forumu takip edin.

Eger DV2024'teki gibi yavas ilerleyen bir surece donusurse ona gore girisimlerde bulunursunuz.

• Merhaba arkadaşlar, 10 yıldan fazladır doldururum çıkmıyordu. Bu sene nihayet bana da çıktı. 9xxx sıralarındayım. Bu aşamada artık ds260 dolduracağım. Ama bir sorunum var; 2005 yılında 10 yıllık ABD vizesi almıştım ve JFK havalimanından geri gönderildim, gerekçe olarak Ankara vizeni iptal etmiş demişlerdi. 2023 yılında da 3 defa turist vizesine başvurdum ve 3 görüşmede de ret verdiler. Bu sene çıkacağını bileydim başvurmazdım elbet. 2005'te vizemin iptali ve 2023'te 3 defa vize ret almam sorun olur mu ? Ne önerirsiniz ? Teşekkürler.

• Merhaba, DV2025'te eşime şans güldü ama ilk şoku atlattıktan sonra case number'ın 26xxx olduğunu gördük ve yorumları ve bazı videoları izleyince sevincimiz biraz burukluğa dönüştü. Eylül ayında da ABD turist vize randevumuz vardı. Şimdi biz DS260 formlarını iletirsek turist vizesi olayını ne yapmalıyız?

• Bu ileti silindi!

• @crazycells dosya numaram 11Binlerde...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.0k

| | | |