Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @kotanzii vay be 1 sene oldu ben bu heyecanı yaşayalı şimdi sizin deneyiminizi okurken o heyecanı tekrar yaşadım resmen. Sizi tebrik ederim hayırlı olsun. Umarım Amerika'da güzel bir hayatınız olur.

• Bu sabah benimde mülakatım vardı Jamaika /Kingston’da mülakatı geçtim ama hastane iki hafta olmasına rağmen daha medical sonucumu göndermemiş sonuç geldiğinde geçici vizeni basacağız dedi kadın . Sorduğu sorulara gelirsek ne zamandır cayman adalarında yaşıyorsun daha önce nerede yaşadın falan diye sordu banka hesap dökümlerime falan bile bakmadı sadece diplomamı ,doğum belgesi ve polis clearance belgelerini aldı herkese çok teşekkür ederim iyi ki böyle bir forumuz var

• ⭐⭐

@eray26 Çok tebrik ederim. Bahreyn Manama'da çok yakınım olduğu için sizin sürecinizi merak ediyordum. Şimdi gördüm ve mutlu sonla bittiği için çok mutlu oldum. Çok ufak detaylara takılıyordunuz gerçekten 🙂 ama huy bu bazen de işe yarar 🙂
    Vizesini alan herkesi kutlarım. Yolunuz bahtınız açık ve şans sizlerle olsun.

• @Serapp cok tesekkur ederim Serap hanim. Can cikmayinca huy cikmazmis derler 🙂 onca stress sonrasinda kavustuk vizemize

• Merhaba herkese,
    Eşim asıl talihli olduğu ve balgam testi istendiği için 12 ocak itibariyle ap ye kalmıştık. Test sonucu maili 18 martta geldi. Aynı gün konsolosluktan pasaportlarımızı kargolamamızı istediklerine dair mail de aldık. 19 martta kargolama yaptık. 21 martta teslim edildi. O günden beri beklemekteyiz. 3 gün önce refused olan statü ap olarak değişti. Dün ready olarak güncellendi. Bu sabah yine ap statüsüne geçti. Artık bugün ya da pazartesi inşallah issue olmasını bekliyoruz. Her şey hoş güzel ama beklemek yıpratıyormuş bir terslik olacak diye aklımız çıkıyor. Her şey sıkıntısız ilerlerse 9 Mayısta Abd'ye giriş yapacağız. Sürecinde herkese başarılar diliyorum ve bol şans

• @ssoydan88 tebrik ederim sizi simdiden. Az biraz daha sabir sonrasinda vizenize kavusacaksiniz🙂

• @ssoydan88

UYmarım sorun olmadan issued olursunuz. Vizeniz ve yeni hayatınız şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyelim inşallah.

• @gubaz53 Jamaika /Kingston’da mı yaşıyorsunuz yoksa dosyanızımı taşıdınız

• @Ilker-Altay cayman adalarında yaşıyorum buraya orası bakıyor

• @Ilker-Altay lutfen surecinizi imzaniza tasiyin ve excelde bilgilerinizi guncellemeyi unutmayin. Bu detaylar sadece size degil herkese fayda saglayacaktir

• @gürkan01 Çok teşekkür ederim, umarım sizin de orda hayatınız güzel geçiyordur 🙂

• Merhabalar, dün unganlar sağlık kontrolümüz vardı. 3 çocuklu aile olarak katıldık çocukların asi kartlari olduğu halde hepimize aşı yapıldı eşim ve ben ayrıca kan ve röntgen verdik. Bunlar için 3000 kan ve röntgen olmak üzere yaklaşık 50000 TL verdik toplamda. Muayenede bende çok detaya girilmedi Mehmet bey rutin İT ci olunca tamam yer bağımsız çalışıyorsunuz dedik sonrasında fazlada bir şey sormadı. Asil talihli eşim ile muayenede ilaç kullandinizmi sorusuna eşim 2. Cocugumuzdan sonra kaygı bozukluğu yaşayıp ilaç kullanmıştım bir dönem ama 3 yıldır da kullanmiyorum demiş. Dr. Mehmet bey ilaç isimlerini ve tanıyı sormuş, açıkçası biz önemsiz olduğunu düşündugumuzden hazırlıklı değildik ilaç isimlerini verdik oda, ilaclarin ağır olduğunu söyledi ama biz sadece kaygı bozukluğu olduğunu ama resmi tanının adını bilmediğimizi enabizdan bakabilecegimizi söyledik ama e nabizdada yazmiyordu. Sonra doktor ilacın ağır ve farklı tanilardada kullanıldığını tanı adi, detay ve doğru bilgi vermessek vize görüşmesinde yanlış anlasabilecegini söyledi. Eşim, hocam olay bu demiş, Dr Mehmet bey de detaylı aciklamasak konsolosluğun zaten ekranda gördüğünüz söyledi ve bu sebeple yanlış anlaşılabilir ve vizede sıkıntı çıkabilir demiş. Sonra burda okumadigim bir deneyimle 4 sayfalık psikolojik bir test verdi onu doldurup verdik ama ayrıca ek birşey istemedi ve başka extra bir şey istemeden işimiz bitti. Şimdi deneyimi olanlar ve böyle bir durumda vizemiz tehlikeye girermi çok merak ediyorum.

• ⭐⭐

@sensey Geçmiş olsun, vizeninz tehlikeye girmez ve aslında benzer durum yaşandı. Hatta eskilerde bununla ilgili deneyim de var.

Buradan tüm bu durumda olan arkadaşlara bildireyim, eğer mental bir hastalık geçmişsiniz teşhisiniz varsa, lütfen gitmeden onunla da ilgili epikriz goturun. Eski reçeteleri ve mümkünse randevunuza yakın zamanda gidip doktorunuzdan remisyonda olduğunuza dair belge alın.

Tekrar geçmiş olsun, eşinizin başkasına zarar verecek ‘toplumsal’ bir hastalığınız olmadigini tahmin ederek sadece süreciniz sadece farklılaşarak uzayacak deyip rahatlatayım sizi. Bir pskiyatrik görüşme de istenebilir bilginiz olsun.
    Bu arada eğer ilacı kullandığınızı doktor rapor etmezse göremez kimse, M doktorun demek istediği kendi uzmanlık alanı dışına çıktığı için bir psikiyatrik değerlendirme ek olarak istenebilirdir. Tipki aslında hiç öyle bir sorunları olmadığı halde göğüs x-ray filminde tespit edilen bir bulanıklığın ekstra TB taramasına girmesi gibi. Bu sene bu deneyimi ataran bir kaç arkadaşımız başarıyla vizelerini aldılar.

• @yusufalak sağol istedik kargo süresi yetismeyebilir diye email de atacaklar fotokopiyi sunucam belge olarak tşkler bilgi için

• Tekrar merhaba herkese. Biraz önce vizemizin statüsü issued olarak güncellendi. Bu hafta içi pasaportlarımız elimize ulaşır diye tahmin ediyorum. 9 mayısta da abd ye ilk girişimizi yapacağız kısmetse. Tüm gelişmeleri yazmaya devam edeceğim. Sevgiyle kalın

• @ssoydan88 tebrik ediyorum, bol şans ve başarilar diliyorum yeni hayatinizda.

• @burcu-kandemir 3 nisan mülakatımız mailini 16 şubatta aldık. mart 11 gibi ais kaydı için mail geldi. bizden istenen evraklarıda 15 mart gibi aldık

• @Meho35 merhaba, benim de 07:45 de randevum var, ortalama kaç dk sürüyor tüm işlemler?

• @4fath 8.45te olan randevumuzdan öğlen çıktık. Baya bekledik çünkü her aşamada. İçeride hiç saat yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |