DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan farkettim aslinda diger konudan sildim gonderimi ama birini silmisim, pardon. Bu arada mart ayinda mulakata girecekler ais basvurularini artik yapabiliyor, ben yaptim. https://yesilkartforum.com/forum/post/394325

• @gucarslan AIS kaydını yaparken bebeği de listeye ekledim ama, yine de ds260'da çok önceden eklemiş olmama rağmen, davet mektubunda beneficiaries kısmında bebeği göremediğim için huzursuz oldum açıkçası. Benim ve eşimin formunda da çocuğumuz olmadığı girili, o aşamada henüz doğmamıştı çünkü.

Bu arada konsolosluğun Immigrant Visa Navigator'unden iletişime geçmeye çalıştım ama henüz dönüş veya otomatik mail almadım, normalde konsolosluk bu duruma ne kadar sürede cevap veriyor?

Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@Mehmet-Kutay-Balıkçıoğlu-0 öncelikle sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen daha sağlıklı yorumlarda bulunabilmek için.

Öncelikle turist vizesi almanız zor olabilir red alma oranı yüksek bu konuda içerdeki göçmenlik başvurusundan dolayı, öğrenci olarak gidecekseniz okul sizi F1a yönlendirmesi gerekiyor olması lazım.

Abdden iş teklifi almak diyorsunuz amerikada başvuracağınız her işte size vize durumunuzu soracaklar herhangi bir LPR durumunuz yok şu anda o yüzden herhangi bir iş teklifinize olumlu sonuç alacağınızı sanmıyorum.

Turist vizesinden red alırsanız öğrenci vizenizi etkiler mi sorusuna gelirsek ikiside göçmen olmayan vize kategorisinde yani turistten geri dönmeyeceğinizi düşünüp red verirlerse öğrenci vize mülakatınızda ne değişti diye düşünebilirler bu noktada tabii ki değişen şey okumaya gidecek olmam diyebilirsiniz ama akıllarında yine geri dönmez mi noktası bulunabilir bence.

Genel sonuca gelirsek iş teklifiyle gitmeniz imkansıza yakın orada yasal bir statünüz olmadığı için, turist vizesi alma şansınız içerde göçmenlik başvurunuz olduğu için zor maalesef. Direk okul aracılığıyla F1 vizesi bunların içinde daha olanaklı gibi duruyor ama o noktadada içerde göçmenlik başvurunuz olduğu için sorularla karşılaşabilirsiniz hazırlıklı olun derim.

• @Emre-Kurtulmuş tamamdır hocam çok teşekkür ederim

• arkadaslar merhaba ben bugun sydney konsolosluguna gidip mulakatima girdim bu zaman akadar yardim eden herkese tesekkur ediyorum bu ulkeye ait police check (sabika kaydindi) sorun oldugundan dolayi ap ye kaldim visa statumu kontrol ettigimde refused yaziyor bu normal mi? birde police check almak burda 1 haftaya kadar surebiliyor bu yuzden dolayi bu ayi gecebilir ama bana atilan mailde bu ay icersinde islemleriniz yapilmali tarzinda bir bilgi mevcut ap sureci hakkinda bilgisi olana bana yardimci olabilir mi acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CANBILBEY davet mektubunda olmasına gerek yok, bebeğinizi alıp mülakata gidin yeterli.
    bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enesyucel aradığını bütün bilgiler forum var, lütfen bu iletiyi dikkatlice inceleyin;

https://yesilkartforum.com/forum/post/240589

30 eylül 2024'e kadar da süğreniz var vizenizi almak için.

• Selamlar, Dosya taşımayı planlayan arkadaşlardan Bangladesh'e mail atan oldu mu? 2023 yılında Dv kategorisinde 14 kişiye randevu vermiş ancak diğer kategorilerde yaklaşık 15K vize vermiş ve genelde F4 kategorisinde. Dosyayı taşıyıp da sıra gelmeme ihtimalini nasıl değerlendirirsiniz.

• @gucarslan cok tesekkur ediyorum cok sagolun

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@dkagan55 Merhaba yanlis bilmiyorsam Bangladesh DV lottory surecine dahil degil fakat konsolosluk DV vize tipine bakiyor. DV23 surecinde 14 dosyaya bakmis ve bunlar 12 AF , 1 AS , 1EU seklinde yani tum dosyalara mulakat verilmis. Dosyanizin kabul edilmesi durumunda gidebileceginizi dusunuyorsaniz mail atmanizda bir sakinca yok diye dusunuyorum.

• @dkanar Tebrikler, Ne zamandır karadağ ile bağlantınız mevcut acaba? Bazı paylaşımlarda geçici oturum ile taşıma yapılmadığı iletilmişti.

• Merhaba , ds 260 formu doldururken add aplicant kısmını ilk tıklayınca ad soyad kısmında eşimin T-E şeklinde olan soyadını E-T şeklinde yazmıştım ama kişisel bilgileri doldururken doğru yazdım soyadı sıralamasını. Şunu sormak istiyorum mülakat maili alınca konsolosluğa mail atıp ds 260 formun actirilabildigini biliyorum ama add aplicant yaptığımız zaman ilk yazdığımız ad soyad kısım çıkmıyor bunu nasıl değiştirebiliriz ?

• ⭐⭐⭐

@Detroit2222 Önemli olan hatanızı düzeltmenizdir. Mülakat gelince konsolosluğa bildirirsiniz.

• ⭐⭐⭐

Arkadaşlar lütfen çok çok kişisel olmayan konular dışında soru ve düşüncelerinizi herkesin göreceği şekilde paylaşın. Kişisel mesaj atınca ortak fayda sağlanmıyor, forumun amacına ters oluyor haliyle.

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar merhaba. Biraz geç oldu ama belki faydası dokunur. Forumla tanışmadan önce dosya taşıma için birkaç kişiyle görüşmüştüm danışmanlık şirketleride dahil, bize dosyamızın current olduktan sonra taşıma işlemimizi gerçekleştirmemizi ve henüz erken oldugunu biraz daha beklememizi tavsiye etmişlerdi. Eşim bulgar vatandaşı benimde vizem var. Biz current olmasını beklemeden kcc'ye bir mail attık ve çok geçmeden bize onay maili geldi ve bulgaristan konsolosluğu tarafından bilgilendirme maili geldi. Devamında numaramız current olunca çok kısa sürede yaklaşık 1hafta içinde mülakat maili geldi. Şuan evrak hazırlama kısmını henüz bitirmiş değiliz ekstra birkaç evrak daha istiyor. Bulgaristan ikamet belgesi, eşimin bulgar sabıka kaydı v.s gibi . 1inde sağlık mülakatı 5inde ise gc mülakatımız olcak. Mülakatlara girince tekrar burdan detaylı bir şekilde anlatıcam. Herkese bol şans

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat09 sorularınıza cevap alabilmek için öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• Herkese merhaba. Oturum izni olmadan dosyasını taşımayı başaran var mı çok merak ediyorum. Zira ben hemen hemen bütün elciliklere mail attım ama hepsi olumsuz maalesef.

• Arkadaşlar şöyle bir mail aldım ama , You have received this email notification to inform you that you have updates available at https://dvprogram.state.gov/ESC. Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing. Dvprogram.state’den kontrol ettiğimde herhangi bir mülakat göremiyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.5k

| | | |