DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Texasda ev almayi dusunuyoruz ama geleli 1 yil 10 ay olmasina ragmen tum lenderlar son 2 yil Amerikada yasadigimiza dair adres beyani istiyorlar. Daha once boyle bir kural ile karsilastiniz mi? 2 yil kuralina bagli olmadan kredi veren lenderlar biliyor musunuz?

• Ben Houston da İclal hanım ile çalıştım. İsterseniz bir sorun. Onun çalıştığı Lender yardımcı olacaktır.
    İclal Hanım Emlakçı Houston:
    8323309885;

• Tesekkurler

• ⭐⭐

@semavi Amerika'ya gittikten 1 yıl sonra evini almış. Videolarında bahsediyordu. Kendisine de danışabilirsiniz. YouTube kanalı Kadir Zora

• @Emrah-Borazan Tesekkurler

• Mortgage sirketlerinin cogunlugu self employed olarak calisanlardan 2 yillik tax return yapmis olmanizi beklerler. Gelirinizin duzenini anlamalari icin. Ama tabiki istisna mortgage sirketleri de vardir 1 yillik tax return ile veren, ancak size ait belirlenen risk primi arttigi icin faiz oranlari bu anlamda farklilik gosterecektir.

• Kuruma gore degisiyor, Bank of America reddetti, ancak Chase onay vermisti bize 2 seneyi tamamlamadan. Birkac farkli yere sormakta fayda var.

• Hangi başlığa yazmam gerektiği ile ilgili tam emin olamasamda deneyimimizi buraya aktarayım bende bizde mart ayında mortgage ile oldukça düşük bir faizle ev aldık eşim Ocak 2023 de çalışmaya başladı ve 2 yıllık geçmişimiz yoktu evi aldığımız firmaya SGK dökümlerimizi yolladık ben son 19 yıl eşimde son 25 yıl aynı firmada çalışmıştık. Sonrasında eşimin eski iş yerinin insan kaynaklarıyla yazıştılar ve son yılki maaş dökümünü istmişler yaklaşık 1 haftada tüm işlerimiz halloldu.Bu arada Texas ta yaşıyoruz bunların dışında eşimin iş yerindeki arkadaşı burada 10 yıllık olmasına rağmen bize ondan daha düşük bir faiz oranı verildi bununda bankadaki birikmiş paranızla ilgili olduğunu düşünüyorum ......

• @dsenol , deneyiminizi paylastiginiz icin tesekkur ederim gelecek sene basi bizde mortgage basvurumuza baslayacagiz, ilk ev alanlar icin ozel bir programa mi dahil oldunuz, hangi firmadan ve sakincasi yoksa sure ve faiz oranini da yazabilir misiniz rica etsem tesekkurler

• ⭐⭐⭐

@dsenol, içinde söyledi: Mortgage alirken 2 yil residency sarti

Hangi başlığa yazmam gerektiği ile ilgili tam emin olamasamda deneyimimizi buraya aktarayım bende bizde mart ayında mortgage ile oldukça düşük bir faizle ev aldık eşim Ocak 2023 de çalışmaya başladı ve 2 yıllık geçmişimiz yoktu evi aldığımız firmaya SGK dökümlerimizi yolladık ben son 19 yıl eşimde son 25 yıl aynı firmada çalışmıştık. Sonrasında eşimin eski iş yerinin insan kaynaklarıyla yazıştılar ve son yılki maaş dökümünü istmişler yaklaşık 1 haftada tüm işlerimiz halloldu.Bu arada Texas ta yaşıyoruz bunların dışında eşimin iş yerindeki arkadaşı burada 10 yıllık olmasına rağmen bize ondan daha düşük bir faiz oranı verildi bununda bankadaki birikmiş paranızla ilgili olduğunu düşünüyorum ......

Türkiye’deki maaşlarınız kayda değer paralarsa evet onları da sayıyorlar. Ben de birkaç bankadan duymuştum. Aslında son 2 yılda kazandığınız paraya bakıp bir ortalama alıyorlar. Tabi dediğiniz gibi birikmiş paranın da önemi büyük. Ayrıca alacağınız evin fiyatıyla da alakalı. 500lük evi 300e alıyorsanız bankanın onaylama ihtimali çok yüksek. Çünkü siz krediyi ödemeseniz bile banka o evden parasını geri alabiliyor.

Faiz oranınız kaç? Şu an maalesef faiz oranları hali hazırda yüksek. Hangi lenderı tercih ettiniz?

• @EzgiLera biz DR Hortondan aldík faiz oranin 4.5 du kampanya vardí .....

• @AE123 ilk evle ilgili bir vergi muafiyetinden bahsettiler DR Hortondan 30 yillik aldik

• ⭐⭐⭐

@EzgiLera biz DR Hortondan aldík faiz oranin 4.5 du kampanya vardí .....

Kendi kredi kuruluşları mı varmış yoksa çalıştıkları bir kredi kuruluşu mu var?

• @EzgiLera kendi kredi kuruluslari var ..

• @dsenol , dogru anladiysam siz sifir new construction ev aldiniz degil mi ?

• ⭐⭐⭐

@EzgiLera kendi kredi kuruluslari var ..

Bizim burada göremedim. Kredi kuruluşlarının adı da aynı şekilde DR Horton değil mi?

• @AE123 evet dogru anladiniz

• @EzgiLera evet evet kendi kurulusuda DR Horton

Benzer Başlıklar

• 9
  • 601
  • 165
  • 36
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.8k

| | | |