Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar yeşil pasaportum 25 yaşından küçük olmama rağmen sigortalı işe girdiğim için iptal oldu. Fakat ben şunu merak ediyorum: Yurt dışındaki bir okula mevcut yeşil pasaportum ile başvuru yapsam karşı tarafın bunu anlama şansı var mıdır acaba? Yani defterde süresi halen geçerli ama Türkiye sınırından çıkarken damga vurdurmak istesem polis pasaporta el koyacak. Fakat okul başvurusunu değerlendiren kişilerin bunu anlama şansı olur mu acaba dijital bir kontrol sisteminden filan?

Konu biraz arada bir konu yardımcı olursanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐

@efe-kansaslıoğlu Bu yasal ve doğru olmaz. Ayrıca tespit edildiğinde evrakta sahtecilik gibi ciddi konularla karşılaşabilirsin. Eğer okul ABD 'de ise zaten yeşil pasaportun bir önemi yok. Bildiğim kadarıyla pasaportları kontrol eden bir sistem var. Yeni pasaportlar çipli zaten. Yani öyle bir şey yapmayın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |