Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Mehaba arkadaşlar, benim bir sorum olacak. Amerikada “ASYLUM” statüde yaşamakta olan arkadasimin, Çalışmakta olduğu şirket ona sponsorluk yaparsa ve GC başvurusunda bulunursa o GC alabilir mi? Şirket başvuruyu yaparsa o GC almak için ülkedışına çıkmak zorunda mi? Mevcut statüsunden GC almasi tahmini ne kadar sürer ? Aranızda bu durumu yaşayan ve ya başkasının yaşadığına tanık olan varsa lütfen beni bu konuyla ilgili bilgilendirsin. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim

• Muslu Law Firm

@yhy, içinde söyledi: ASYLUM

Mehaba arkadaşlar, benim bir sorum olacak. Amerikada “ASYLUM” statüde yaşamakta olan arkadasimin, Çalışmakta olduğu şirket ona sponsorluk yaparsa ve GC başvurusunda bulunursa o GC alabilir mi? Şirket başvuruyu yaparsa o GC almak için ülkedışına çıkmak zorunda mi? Mevcut statüsunden GC almasi tahmini ne kadar sürer ? Aranızda bu durumu yaşayan ve ya başkasının yaşadığına tanık olan varsa lütfen beni bu konuyla ilgili bilgilendirsin. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim

Sayın @yhy, burası Muslu Hukuk Bürosu kısmı. Asylum statüsunde olan birinin asylum başvurusu kabul edilirse zaten yeşil kartı alır. Şirketi onu sponsor ederse de yeşil kart alabilir ve o zaman asylum başvurusunu geri çekmesi gerekir. Başvurduğu yere ve başvuru şartlarına göre yeşil kart alma süresi değişir.

• Merhaba. ABD'ye Meksika'dan yeni geçmiş bir arkadaşım var ve iltica başvurusunda bulunacak. Kendisinin Amerika'da kız arkadaşı var. Acaba kendisiyle evlilik yaparsa green card alabiliyor mu? Eğer evlenirse kendi ülkesine dönüp süreci oradan devam ettirmesi gerektiği kendisine söylenmiş ve ayrıca af davası açması gerektiği söylenmiş. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@MA-Yolcusu Merhaba, yukarıdaki cevap sizin sorunuza da cevap oluyor. Arkadaşınızın ilticası kabul görürse evlilik yapmasına gerek yok, eğer evlilik yaparsa da iltica talebini geri çekmesi gerekir. Ayrıca burası bu tür sorular için uygun bir başlık değil.

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |