Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan teşekkürler çook sağolun

• @Muhtaradana teşekkürler

• Öncelikle mülakatı geçen herkesi tebrik eder, AP ye kalan arkadaşlar en kısa sürede vizelerine ulaşırlar.
    Her şeyi net şekilde hatırlamıyorum o anki heyecanla, o yüzden yarım yamalak yazmak yerine hatırladıklarımı yazacağım.

3 Kasım 8.45 randevusuna, 7.45 de elçiliğin önüne araçla gelmiştim. Araçla gelecek arkadaşlar rahatlıkla park yeri bulabilirler.
    Elçiliğin kapısındaki pasaportlarımızı teslim ettiğimiz görevli bana randevun kaçta diye sormuştu ve bende 8.45 diyince saat 8.30 da gel demişti. Hava soğuk olduğu için araçta beklemiştim ve 8.30 olunca tekrar gidip pasaportumu teslim edip üst araması için sıraya girdim.
    Sıra bana gelince eşyalarımla güvenlikten geçtim.
    Güvenlikten çıktıktan sonra ince uzun bir yoldan yürüyorsunuz ve binaya giriş yapıyorsunuz.
    Burada size bilgilendirme yazısı veriyorlar ve okuyup geri vermenizi istiyorlar.
    Sonra olduğum yerden sıraya girip vize görüşme ücretini ödedim. Banka kartı geçmemekte, sadece nakit veya kredi kartı geçmekte. Döviz kuru o tarihte 20 den
    hesaplanıyordu.
    Ücreti ödedikten sonra sıra numarası verildi ve sıramı oturup takip ettim.
    Sıra numaram yandığında hanımefendi evraklarımı istedi. Yaklaşık 1 hafta öncede Ankara nın göndermiş olduğu gerekli evrakların listesi haricinde evrak istenmedi.
    Öğrenci olduğum için ekstra şuan okuduğuma dair belge isteyip istemediklerini sordum ve varsa verebilirsiniz demişti bende verdim.
    Anne kızlık soyadını ve anne ile babanın nerede doğduğunu sordu.
    Sonra tekrar oturup sıramın yanmasını bekledim.
    Tekrar sıram yandığım da 8 numaralı bankoda görevli beyefendi ile karşılaştım.

Ben: Merhaba günaydın
    Görevli: Günaydın
    G: Yemin eder misin?
    B: Yemin ederim.
    G: Parmak izlerimi aldı
    G: Evli misin?
    B: Hayır
    G: Çocuğun var mı?
    B: Hayır?
    G: Burada çalışıyor musun yada üniversite okuyor musun?
    B: Evet üniversite okuyorum.
    G: Hangi bölümü okuyorsun?
    B: (Okuduğum bölüm), son senem
    G: Ne zaman mezun olacaksın?
    B: Haziran
    G: Okuldan önce mi sonra mı gideceksin?
    B: Önce
    G: Nereye gideceksin?
    G: DS260 formunda yazdığım adresi söyledi görevli
    B: Evet
    G: İngilizce biliyor musun?
    B: Little
    G: Öğreneceksin
    B: Evet
    G: Tebrik ederim vizeniz onaylandı 5 iş günü içerisinde PTT ye verilecektir.
    B: Defalarca teşekkür edip ayrıldım.

Toplam 3-4 dakika anca sürmüştür ve sürecin en korkutucu ama en basiti buydu.
    Ve sürecin sonuna gelmiştim. Umarım herkes en kısa sürede vizelerine ulaşır. Bu süreçte başta @gucarslan olmak üzere herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Her şey gönlünüzce olsun...

• @gucarslan iyi dilekleriniz için çok teşekürler. İnşallah en yakın zamanda sizide Abd'de göreceğiz 🙂

• @flankes0 Tebrik ederim yeni hayatınızda başarılar. Darısı benim gibi gerçekten isteyen herkesin başına.

• @BAHADIR-0 Tebrik ederim. Yeni yaşamınızda başarılar. Tecrübelerinizi yazmaya devam edersiniz umarım.

• @Ckfamily Teşekkür ederim umarım siz de 2024 kazananlarından olursunuz.

• ⭐⭐⭐

@flankes0 Yeni hayatınızda bol şanslar

• ⭐⭐

@BAHADIR-0 Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim inşallah bize de deneyimlerimizi yazmak kısmet olur bir gün. Heyecandan ne kadarı hatırlayabilirsem artık :))

• ⭐⭐⭐

@BAHADIR-0 Yeni hayatınızda başarılar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BAHADIR-0 tebrikler, vizenizi güzel günlerde kullanmanızı diliyorum.
    abd'deki hayatınızda bol şans.

• ⭐⭐⭐

@flankes0 Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• ⭐⭐⭐

@BAHADIR-0 Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• ⭐⭐

@BAHADIR-0 @flankes0 Tebrikler , yeni hayatınızda mutluluklar.

• Herkese selamlar,
    DV2023 talihlisi olarak 8 Mayıs 2022'de, 2. sefer başvuruda bulunmuş olduğum Greencard çekilişini kazandığımı öğrendim. Aynı günün akşamında DS260 formunu doldurdum. Bu esnada bir ilişkim bulunmaktaydı. Erkek arkadaşımla beraber bu sürece beraber devam edebilmek amacıyla evlilik kararı aldık ve 25 Ağustos 2022 tarihinde evlendik. Bu aşamada benim pasaport, kimlik, ehliyet ve ikametgah değişikliği yapmam lazımdı. Case numaramın düşük olması sebebiyle (20XX) bu değişiklikleri çok hızlı bir şekilde yapmam gerekiyordu. 29 Ağustos Pazartesi günü ilk işim nüfus müdürlüğüne gidip ilgili değişiklikleri yapmaktı. Nüfus müdürlüğünde herhangi bir randevum olmamasına rağmen müdüre hanımla görüşüp durumumun aciliyetini açıkladığımda bütün işlemlerimin aynı gün içerisinde yapılmasını sağladılar. Yaklaşık iki hafta içerisinde tüm evraklarım elime ulaştı. 16 Eylül günü, 3 Kasım’da mülakatımın olacağını öğrendim. Bu aşamadan sonra eşimi add applicant yapıp, kendi formumu açtırıp bilgilerimi güncellemem gerekiyordu. Ancak sistem add applicant yapmama izin vermiyordu. Vakit kaybetmemek amacıyla, DV2023 telegram grubu yöneticilerinden olan Uğur Bey’in tavsiyesi akabinde 21 Eylül tarihinde, eşimle beraber Unganlar için sağlık randevumuzu 19 Ekim tarihine oluşturduk.
    25 Eylül’de [email protected] adresine durumumu açıklayan (evlendiğimi, eşimi dosyama eklemek ve kendi bilgilerimi güncellemek istediğimi içeren) İngilizce bir mail attım. Dönüş alamadığım için 30 Eylül’de tekrar aynı adrese ikinci bir mail attım. Bu mailime de dönüş alamayınca 4 Ekim tarihinde [email protected] ve [email protected] adreslerine durumumu Türkçe anlatıp [email protected] adresine göndermiş olduğum İngilizce maili ve mülakat aldığımı gösteren ekran görüntüsü ile evlilik belgemi ek yaparak talebimi tekrar dile getirdim. 5 Ekim tarihinde iletişim destek biriminden https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/ ilgili link üzerinden talebimi beyan etmem gerektiği iletildi. Bu linke İngilizce olarak durumumu açıkladım. Ek olarak da bir önceki mailde kullandığım ekleri tek bir dosya haline getirip gönderdim. 6 Ekim’de [email protected] adresinden add applicant yapabileceğime dair mail aldım. Bu mailde, eşimi ekledikten sonra kendi bilgilerimi de güncelleyebileceğim yazıyordu. Eşimi sisteme ekleyip kendi bilgilerimi güncelledim.
    19 Ekim Unganlar
    Eşimle beraber 09:15 randevumuza pasaportlarımız, DS260 confirmation sayfamız, covid-19 aşı kartlarımız ve sağlık randevusu aldığımız gösteren mail çıktısı ile beraber gittik. Öncelikle içeride kayıtlarımız yapıldı. Bu esnada eşimin yanlışlıkla eski pasaportunu getirmiş olduğunu fark ettik. Görevli kişi eşimin güncel pasaport görüntüsünün olup olmadığını sordu. Mail adresimizde ilgili görüntü olduğundan [email protected] adresine güncel pasaport görüntüsünü mail attık. Fotoğraflarımız çekildi, ateşlerimiz ölçüldü, covid-19 aşı kartlarımız dosyalandı. Buradan sonra Düzen Laboratuvarında kan tahlili verdik ve akciğer grafisi çekildik. Bu işlemler için 2 kişi toplam 1763,79 TL ödedik. Son aşamada Unganlara geri dönüp doktor Handan Hanım’ın muayenehanesine girdik. Kendisi bir takım sorular sorarak muayenemizi yaptı (Herhangi bir rahatsızlığınız var mı?, Daha önce bir ameliyat geçirdiniz mi?, Hiç alkollü araç kullandınız mı?, Kendinize zarar vermek istediniz mi?, Hiç intihar etmeyi düşündünüz mü?, Düzenli kullandığınız bir ilaç var mı?, Tiroidiniz var mı? Amerika’da nereye yerleşmeyi düşünüyorsunuz?...). Nihayetinde muayene için iki kişi toplam 12.668 TL kredi kartı ile ödeme yaptık.
    Görevli kişi 17:00’a kadar tarafımıza mail gelmez ise bir sonraki gün 15:00’dan sonra gelip raporlarımızı alabileceğimizi söyledi. Mail gelmeyince ertesi gün 15:00’da gidip raporlarımızı aldık.
    3 Kasım Mülakat Günü Ankara 09:15
    Mülakat öncesi 25 Ekim tarihinde Ankara’dan talep edilen evraklar listesi mail ile gönderildi. Burada benim için herkesten istenen evraklar haricinde ilişkimin ve evliliğimin gerçekliğini kanıtlayan birtakım belgeler talep ediliyordu. Evraklarımızı iki dosya şeklinde hazırladık. Her bir evrakımızın ikişer adet fotokopisini de yanımızda götürdük. 3 Kasım sabahı saat 08:50 de elçilik binasına giriş yaptık. Öncelikle 660 Dolar nakit ödeme yapıp sıra numarası aldık. Gişelerin önüne gelip sıra numaramızın yanmasını bekledik. Sıra numaramız yandığında memur hanım eşimin ve benim evraklarımı ayrı ayrı dosyaladı. Burada memur hanım gereken evrakları kendi sırasına göre düzenliyor ve sizlerin İngilizce bilip bilmediğinizi soruyor. Ben İngilizce bildiğimizi ancak mülakatı Türkçe yapmak istediğimizi belirttim. Daha sonra yerimize oturduk ve asıl mülakat memuruyla görüşmek için sıramızın gelmesini bekledik. Kısa süre sonra sıra numaramız yandı, memur bey mülakatı İngilizce yapacağımızı çünkü Türkçe bilmediğini söyledi. Kısa zamanlı bir şaşkınlıkla tebessüm edip mülakatımıza yemin ederek başladık. Ardından parmak izlerimiz alındı ve evraklarımız sırayla incelendi. Bu esnada evlilik tarihimizi sordu. Ben de 25 Ağustos 2022 olduğunu söyledim. Bu sene mi evlendiniz diyerek teyit amaçlı tekrar sordu ve ben evet dedim. Birbirinizi ne zamandır tanıyorsunuz diye sordu ben liseden beri dedim (bu bilginin akabinde, 9 sayfa olarak hazırladığım ve her sayfada ilişkimizin gerçekliğini kanıtlayan 9 fotoğraf ile sinema bileti, kına ve düğün davetiyemiz, wp konuşmalarımızın ekran görüntülerinin bulunduğu evrak dosyamıza hiç bakmadan bize geri verdi). Ayrıca ilk evliliğimiz mi? Çocuğumuz var mı? gibi sorular da sordu. Banka hesap dökümü bilgilerimiz elinde olmasına rağmen bize hesapta ne kadar para göstermiş olduğumuzu sordu. Ben de yanıtladım (27.000 USD). Amerika’da nerede yaşayacağımızı, seçtiğimiz yeri neden tercih ettiğimizi ve orada ne işle uğraşacağımızı sordu. Üniversite ve lise diplomamı inceleyip eşimin evraklarına geçiş yaptı. Eşimin evraklarında askerlik tecil sebebini sordu. Her soruya kısa ve öz bilgiler verdik. Eşime soru yöneltilmediği müddetçe bütün sorulara ben cevap verdim. Tebessümü bol olan bir mülakat geçirdik. Memur bey şu an için her şeyin yolunda gözüktüğünü, öğleden sonra evrakları tekrar inceleyeceğini ardından onay vereceğini söyledi. Bu noktada eşim ve ben congratulations kelimesini duymadığımız için bir miktar tereddüt ettik ancak heyecanımızdan dolayı olay yerini terk ettik 😊 Biz olumlu olduğuna inanmak istedik ve elçilik binasından güle oynaya çıkış yaptık. 4 Kasım Cuma günü akşama doğru PTT’den o güzel mesajı aldık. 5 Kasım Cumartesi günü PTT Acıbadem şubesinden pasaportlarımızı teslim aldık. Bizim için çok yoğun ve güzel bir deneyimdi. Darısı isteyen herkesin başına olsun 😊

• ⭐⭐⭐

@gzdsadikoglu detaylı ve güzel anlatımınız için teşekkürler, bundan sonraki hayatınızda bol neşeli huzurlu bir yaşamınız olsun 🙂

• ⭐⭐⭐

@gzdsadikoglu Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gzdsadikoglu tebrikler, vizeniz ve yeni hayatınız hayırlı olsun.
    sonraki süreçte bol şans ve huzur diliyorum.

• ⭐⭐

@gzdsadikoglu Tebrikler , yeni hayatınızda mutluluklar.

• ⭐⭐⭐

@flankes0 "Merak etme öğreneceksin". Hayırlı olsun. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |