Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @semra-karababa biz de mail attık dönüş yaptılar

• Merabalar
    Henüz boşanmadım davam devam etmekte
    Evimiz ayrı ve greencard a başvuru yaparken mahkemenin verdiği uzaklaştırma kararları vardı o sebeple yasal ayrılık seçeneğini işaretlemiştim. Şuan ise yaklaşık 4 aydır dava sürecim var belki uzun sürücek. Ne yapmalıyım.

• Pasaportumu kaybettim ds-260 formunu zaman kaybetmemek adına doldurup gönderdim sonradan düzeltip kaybettiğime dair ne yapmalıyım
    Teşekkürler

• ⭐⭐

@Bayram-Denktaş, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba şimdi fark ettiğim bir durumu paylaşmak istiyorum bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Başvuruyu yaparken arkadaşım ile birlikte yapmıştık tuhaf bi şekilde ben kendi bilgilerimi girmeme rağmen talihli olduğumu öğrendiğim sayfa da adres kısmı arkadaşımın adresi görünüyor. Ds-260 formunda bunu belirtmeli miyim? Çünkü ben hiç bir zaman o adreste bulunmadım. Ve gireceğim adresler ile alakasız bir yer.

Formu, güncel ve doğru bilgilerinizle doldurmanız yeterli. Başvurudaki adresin bir önemi yok artık.

• @goblis çok teşekkür ederim 🙏🏻

• Herkese merhaba
    Bende 2022 talihlisiyim:) ds-260 formunu doldururken aklımda oluşan soru işaretleri nedeniyle henüz tamamlamadım.öncelikle;
    1- ben yurtdışında çalışmaktayım(polonya) yaklaşık 5 ay oldu, oturum için başvuru işlemlerine çalıştığım şirket başladı belki bir 3 ay içerisinde parmak izi vermeye gideceğim, çekilişe katılırken başvurduğum pasaportumun geçerlilik süresi 30mart 2022 de sona erecek, yaklaşık 3 hafta önce pasaport yenilenmesi için randevu aldım 27 mayısa fakat çekiliş sonucu henüz açıklanmamıştı ve bunu oturuma başvurulduktan sonra elimde uzun süreli bir pasaport olduğunu göstermek amacıyla yeniletmek istedim . Yeni pasaportun bana ulaşma süresi başvuru tarihinden sonra yaklaşık 2 hafta. Formu biranönce doğru bir biçimde doldurup gömdermek istiyorum , bu sebeple riske atmamak adına randevumu iptal ettirmeyi pasaportun bitiş tarihine yaklaşık 2-3 ay kala yeniden bir randevu oluşturmayı planladım ama bu sağlıklı olur mu ,yeni pasaportu alıp öyle mi göndermeliyim formu bilmiyorum.
    2- şuanda yurtdışında olduğum ve devamındada burada çalışıyor olacağım için mülakata varşovada girmek istediğimi işaretledim , bu mümkün olabilir mi yoksa red sebebim mi olur? Yoksa beni otomatik olarak ankaraya mı atarlar mülakat gelse bile, eğer hata yaptıysam bunu değiştirebilir miyim bilmiyorum 😞 eğer bu süre zarfında oturum başvurum işlemde dahi olsa onu tamamen almamda yaklaşık 1 yılı sürüyor (belki daha fazla )
    3- şuanda amerikada bir adresim yok araştırma sürecindeyim. Güvenilir olması adına herhangi bir posta kutusu yada otel adresi vermek istemiyorum . Bunu mülakat tarihine kadar bir adres bulup güncelleyebileceğimi duydum fakat bunun içinde dosyayı tekrar mı açtırmam gerekecek yoksa mülakat günü bunu görevlilere mi söyleyeceğim?
    4-adres konusundada bir kafa karısıklığı yasıyorum. Öğrenciyken uzun süreli oturduğum iki tane evim oldu istanbulda ama oraya hiçbir zaman ikametgahımı aldırmadım bunu yinede belirtmeli miyim ? Ve polonyaya geldiğimde şirketin evinde kaldım 5 ay kadar( kontratta yazandan farklı bir adresti , çünkü birsürü evleri var) ve bu czestochowa ofisteydi şuan şirketin poznan ofisinde çalışıyorum, şehir değiştirdim ama kontratımda hala czestochowadaki adresim yazıyor ve bugun insan kaynakları oturuma czestochowadan basvurmanın benim için sorun olup olmayacağını sordu, parmak izi vermeye oraya gitmem gerekecekmiş ilerleyen süreçte bende okeyledim küçük şehir olduğu için daha çabuk çıkması adına , şimdi adres konusunda nereyi belirteceğim polonyada yoksa hepsini sırayla yazmalı mıyım bilmiyorum
    5-öğrenciyken part time işlerde çalışmıştım ve bunlardan bir tanesi sigorta girişimi yapmıştı 32 gün kadar bunu forma belirtmem gerektiğini düşünüyorum resmiyette olduğu için ve okulun zorunlu stajıda aynı şekilde sigortaya işlendi 20gün, bunlarıda yazmalı mıyım?
    6-formda bazı sorularda do not reply seceneği var, bunun secilmesi bazı sorularda problem teşkil eder mi yada bilindiği kadar girilmesi yeterli olur mu?
    7-son sorum şu heryerde okuduğum formu biranönce doldurup gönderin mülakat sıranız çabuk gelir deniyor belirli bir deadline ı var mı bu formu göndermenin?

Şimdiden teşekkürler yanıtlarsanız çok memnun olurum:)

• @crazycells Daha ds-260 formunu doldurmaya hiç başlamadım

• ⭐⭐

@Irem-Eker, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba
    Bende 2022 talihlisiyim:) ds-260 formunu doldururken aklımda oluşan soru işaretleri nedeniyle henüz tamamlamadım.öncelikle;
    1- ben yurtdışında çalışmaktayım(polonya) yaklaşık 5 ay oldu, oturum için başvuru işlemlerine çalıştığım şirket başladı belki bir 3 ay içerisinde parmak izi vermeye gideceğim, çekilişe katılırken başvurduğum pasaportumun geçerlilik süresi 30mart 2022 de sona erecek, yaklaşık 3 hafta önce pasaport yenilenmesi için randevu aldım 27 mayısa fakat çekiliş sonucu henüz açıklanmamıştı ve bunu oturuma başvurulduktan sonra elimde uzun süreli bir pasaport olduğunu göstermek amacıyla yeniletmek istedim . Yeni pasaportun bana ulaşma süresi başvuru tarihinden sonra yaklaşık 2 hafta. Formu biranönce doğru bir biçimde doldurup gömdermek istiyorum , bu sebeple riske atmamak adına randevumu iptal ettirmeyi pasaportun bitiş tarihine yaklaşık 2-3 ay kala yeniden bir randevu oluşturmayı planladım ama bu sağlıklı olur mu ,yeni pasaportu alıp öyle mi göndermeliyim formu bilmiyorum.
    2- şuanda yurtdışında olduğum ve devamındada burada çalışıyor olacağım için mülakata varşovada girmek istediğimi işaretledim , bu mümkün olabilir mi yoksa red sebebim mi olur? Yoksa beni otomatik olarak ankaraya mı atarlar mülakat gelse bile, eğer hata yaptıysam bunu değiştirebilir miyim bilmiyorum 😞 eğer bu süre zarfında oturum başvurum işlemde dahi olsa onu tamamen almamda yaklaşık 1 yılı sürüyor (belki daha fazla )
    3- şuanda amerikada bir adresim yok araştırma sürecindeyim. Güvenilir olması adına herhangi bir posta kutusu yada otel adresi vermek istemiyorum . Bunu mülakat tarihine kadar bir adres bulup güncelleyebileceğimi duydum fakat bunun içinde dosyayı tekrar mı açtırmam gerekecek yoksa mülakat günü bunu görevlilere mi söyleyeceğim?
    4-adres konusundada bir kafa karısıklığı yasıyorum. Öğrenciyken uzun süreli oturduğum iki tane evim oldu istanbulda ama oraya hiçbir zaman ikametgahımı aldırmadım bunu yinede belirtmeli miyim ? Ve polonyaya geldiğimde şirketin evinde kaldım 5 ay kadar( kontratta yazandan farklı bir adresti , çünkü birsürü evleri var) ve bu czestochowa ofisteydi şuan şirketin poznan ofisinde çalışıyorum, şehir değiştirdim ama kontratımda hala czestochowadaki adresim yazıyor ve bugun insan kaynakları oturuma czestochowadan basvurmanın benim için sorun olup olmayacağını sordu, parmak izi vermeye oraya gitmem gerekecekmiş ilerleyen süreçte bende okeyledim küçük şehir olduğu için daha çabuk çıkması adına , şimdi adres konusunda nereyi belirteceğim polonyada yoksa hepsini sırayla yazmalı mıyım bilmiyorum
    5-öğrenciyken part time işlerde çalışmıştım ve bunlardan bir tanesi sigorta girişimi yapmıştı 32 gün kadar bunu forma belirtmem gerektiğini düşünüyorum resmiyette olduğu için ve okulun zorunlu stajıda aynı şekilde sigortaya işlendi 20gün, bunlarıda yazmalı mıyım?
    6-formda bazı sorularda do not reply seceneği var, bunun secilmesi bazı sorularda problem teşkil eder mi yada bilindiği kadar girilmesi yeterli olur mu?
    7-son sorum şu heryerde okuduğum formu biranönce doldurup gönderin mülakat sıranız çabuk gelir deniyor belirli bir deadline ı var mı bu formu göndermenin?

Şimdiden teşekkürler yanıtlarsanız çok memnun olurum:)

1- Anladığım kadarıyla yeni pasaportun elinize geçmesi Haziran ortası olacak. Geç bir tarih değil, formu yeni pasaport ile doldurabilirsiniz.

2- Yasal bir statü ile farklı ülkede yaşıyorsanız mülakata orada girebilirsiniz, böyle bir hakkınız var. Formu doldururken Varşova seçin ve güncel adres olarak Polonya adresinizi girin. Oturum izni 1 yılı bulacak demişsiniz, bu süre için geçici de olsa oturum izni veriyorlardır sanırım.

3- ABD adresi yoksa forma N/A yazabilirsiniz. Mülakatta adres verme imkanınız olacak.

4- ikamette nereler yazıyordu unutun. Gerçekte yaşadığınız 1-2 ay gibi geçici yerler dışında tüm yurt içi/dışı yerleri yazın

5- Yazmanızın mahsuru yok

6- Formu bildiğiniz en doğru şekilde doldurmanız bekleniyor. Yanıtın “do not apply” olduğunu düşünüyorsanız öyledir 🙂

7-Deadline yok ama siz yine de şu bir iki ayı geciktirmeyin

Ve son olarak sürecinizi imzanıza taşıyın.

• Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler öncelikle. Bir sorum olacaktı; Confirmation pdfini incelediğimde, annenin adresinin babanın adresi ile aynı mı ? sorusunun formu doldururken bende görünmediği ve bana ekstradan yine aynı adresi yazdırdıklarını farkettim. Confirmation pdfinde bu sorunun karşısı boş olarak gözüküyor herhangi bir sıkıntı çıkar mı acaba ?

• Merhaba iyi forumlar! Ds formumu geçen hafta gönderdim ancak henüz kccden yanıt alamadım. Ortalama ne kadar süre sonra bir yanıt alıyoruz?

• Öncelikle çok teşekkür ediyorum ilgi alakanız için 🙏🏻@crazycells Formu açtırmak beni çok arka sıralara çeker mi acaba ?

• İlgi ve alakanız için çok teşekkürler, greencard çekilişine başvururken Highest level of education completed kısmını university degree olarak seçmiştim fakat şimdi ds260 formunu doldururken highschool diploma olarak seçtim sizce herhangi bir mahsuru var mı (1 aya mezunum) , formu açtırıp düzeltmeli miyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakkcoskun, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merabalar sizlere birkaç sorum olucaktı.
    Ds-260 formunu gönderdikten sonra ABD de adres olarak otel belirttim ikincisi mesleğimi belirtmeme rağmen yanlış anlamamdan ötürü course of study sorusuna mezun olduğum program yerine aldığım toplam derslerin kredisi ni yazdım. Tekrar mail atıp sistemi açtırmam mı gerekiyor bu eksik ve yanlış bilgilerim benim için sıkıntı oluşturur mu
    Teşekkkür ederim

Otel adresi vermenizi tavsiye etmem, daha once bu sekilde hareket edip Green Card'ini kaybeden ve yeniden cikartmasi gereken uyeler olmus.

Yeni bir adres bulup, hem adresi hem de dediginiz course of study sorusunun cevabini degistirmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merabalar
    Henüz boşanmadım davam devam etmekte
    Evimiz ayrı ve greencard a başvuru yaparken mahkemenin verdiği uzaklaştırma kararları vardı o sebeple yasal ayrılık seçeneğini işaretlemiştim. Şuan ise yaklaşık 4 aydır dava sürecim var belki uzun sürücek. Ne yapmalıyım.

Resmen hala evli oldugunuz icin evli olarak isaretleyebilirsiniz.

Ilk basvuruya esinizin bilgilerini eklemis miydiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Pasaportumu kaybettim ds-260 formunu zaman kaybetmemek adına doldurup gönderdim sonradan düzeltip kaybettiğime dair ne yapmalıyım
    Teşekkürler

yeni pasaport cikartip DS-260 formuna eklemelisiniz. Mulakat sirasinda eski pasaportunuzu da gormek isteyebilirler, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratcan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Daha ds-260 formunu doldurmaya hiç başlamadım

formlari dogru sekilde doldurmaniz yeterli o halde.

Dosyaniz tamamlanmadan ve memurlarin onune gelmeden, hickimseden net yanit alamazsiniz, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Karayılan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler öncelikle. Bir sorum olacaktı; Confirmation pdfini incelediğimde, annenin adresinin babanın adresi ile aynı mı ? sorusunun formu doldururken bende görünmediği ve bana ekstradan yine aynı adresi yazdırdıklarını farkettim. Confirmation pdfinde bu sorunun karşısı boş olarak gözüküyor herhangi bir sıkıntı çıkar mı acaba ?

sorun yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zeynel-SOLMAZ, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba iyi forumlar! Ds formumu geçen hafta gönderdim ancak henüz kccden yanıt alamadım. Ortalama ne kadar süre sonra bir yanıt alıyoruz?

DV-2022 surecinin baslamasina aylar var, sadece beklemelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-Çalışkan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Öncelikle çok teşekkür ediyorum ilgi alakanız için 🙏🏻@crazycells Formu açtırmak beni çok arka sıralara çeker mi acaba ?

su an yapacaginiz hicbir sey hickimseyi arkalara cekmez 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Karayılan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

İlgi ve alakanız için çok teşekkürler, greencard çekilişine başvururken Highest level of education completed kısmını university degree olarak seçmiştim fakat şimdi ds260 formunu doldururken highschool diploma olarak seçtim sizce herhangi bir mahsuru var mı (1 aya mezunum) , formu açtırıp düzeltmeli miyim ?

sorun olmaz, bu sekilde kalabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |