DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• abi bunu rusların blog'da görmüştüm. DV4ROGER'ın hesaplaması bu şekilde.
    Oran olarak ;
    Africa : 43%
    EU: 37%
    AS : 16%
    SA : 3%
    OC: 1%

• Bu ileti silindi!

• @arnblt bağlantı metni Bu linke görseli yükledim.

• @superdem22 Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

abi bunu rusların blog'da görmüştüm. DV4ROGER'ın hesaplaması bu şekilde.
    Oran olarak ;
    Africa : 43%
    EU: 37%
    AS : 16%
    SA : 3%
    OC: 1%

o zaman pek bu değerlere uyulmamış sanırım son yıllarda. genelde hatırladığım kadarıyla eu ya daha fazla vize vermişlerdi.

• ⭐⭐

@superdem22 bu link vize ofisinin resmi linki midir ? Merak ettiğim de bu zaten. Bu kadar net bir hesabı varsa neden Vize Bülteninde açıkça yazmıyor ? Hedef 50000 artı NACARA dan kalan kısım. Bunun dışında bir kota yok. Ülke kotası %7 dışında.

• @pacaveli her sene bu oranlar değişiyor muhtemelen. Bu yüzden kotalar da değişiyor. Region son CN / Kazanan sayısı gibi bir formul geldi aklıma.

• @arnblt maalesef ben de bilmiyorum bu hesaplamayı ancak chart'ın üzerinde "offical quota" yazıyor. Bu kota "imaginary" olduğu için ve değişme ihtimalinden dolayı bültende açıkca yazmıyor olabilir. Yani mutlak rakamlar değil.

• @superdem22 bu oranlara göre agustos kaç olur sizce ?

• ⭐⭐

@superdem22 anladım, benim merak ettiğim bu ifadeler resmi bir linkte mi yayınlanıyor? Bence böyle bir bilgi yok. Benim inanmadığım kısım burası. Adamın biri kota var dedi, diğeri kendisi bir şeyler hesapladı tablo yaptı. Tablodaki değerler bu kota ile ilgili hiç bir somut delili içermiyor. Adamlar 22000 de de kesse 40 binde dese belirleyici onlar. Her türlü ihtimal var. Herkes kötüye yorup iyi olursa seviniriz totemi yapıyor galiba.
    Hep söylüyorum kota ile bir kestirim yapamazsınız diye ama ısrarla herkes 18300 de takılıyor.
    Peki size bir soru kota 25000 e çıkarılmış olsun. Bu durumda dahi Cut-off 22000 de kalabilir mi ?
    Kalır. Geriden gelip kotaları çatır çatır tüketirler.
    Sakın getirmeyin bunları aklınıza.

• @arnblt abi ben de kota değil ama hedef olayının olabileceği kanısındayım. Sonuçta adamlar hesaplarken aylık bülten vs gibi rakamları bu hedef sayıya göre belirliyor. Bu sene farklı giden olay Asia'dan kotaların retribute edilebileceği konusu ve bu da hedefi değiştirecektir (tabii isterlerse ama yasa bekleniyor sanırım )
    Bu hesaplama Brit'in dediğine göre özetle regional population data ve önceki immigration data baz alınarak ( çeşitlilik ) hesaplanıyor. Yani bir basit matematik hesabı değil anladığım kadarıyla. Kendisi de işin için çıkamamış.
    Altta Brit'in 1 Ekim 2014 tarihli blog'u ve DV- 2015 hedef rakamları var. Rakam olarak tutmasa da ( o sene 47900 vize verilmiş) , region kotaları oran olarak yakın çıkmış.
    Örneğin :
    Africa 20200 iken oran olarak 20200 / 50000~ 19390 /47900 = 40%
    Europe 19525 iken oran olarak 19525 / 50000~ 19100 /47900 = 39%

• @yekta Yekta inan bilmiyorum 🙂 Ama benim numara size göre çok riskli.
    Bu ay düşük bir bülten bile gelse bence son ayın bültenini görmeden aradaki bültenler çok birşey ifade etmiyor. 2015'de VB'de Haziran'dan Temmuza 1575 artmış. Ancak son iki ay 7350 artmış. Üstelik extra kota yokken.

• @superdem22 ben bu Asya'da ki redlere güveniyorum . Bu saaten sonra redlerin geri dönüşü olmaz bence yasak kalksa bile degil mi ? Birde bu toplamda 14 k ready ne anlama geliyor sizce neden bukadar çok

• @yekta yanıltmak istemem ama Asiadan gelecek visalar olmasa bile bence size mevcut hedef dahilinde sıra gelir diyorum. Bu sadece tahmin tabii. Ben hala geçen sene ile correlasyon olduğu kanısındayım. Bu yüzden refuse sayılarıyla falan EU'yu dengeliyorlar.

• @arnblt Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@superdem22 ben bu yazdığın kotaların mesnetini hala bulamadım. Rakama dayalı bir hesaplama gösterimi varmı?
    %36,576 X 50000/100=18288

alt metni

• ⭐⭐

@periscope mesnet derken yazılı resmi bir kaynak. Bunların hepsi bireysel hesaplamalar.Devlette çalıştığım için mi bilmiyorum ama bütün bu gösterimler bana hiç bir şey ifade etmiyor. Yazacak adam, kanunda bu cümle var onun için formül şöyle.Link vermeyecek. Tamamen sürü psikolojisi ile gidiyor işler. Biri bir şey diyor diğeri de ona göre hayatını planlıyor. Açıkcası bu ayki bülteni kendi numaramın gelmesini beklemektense, bütün bunların fos hesaplar olduğunu görmek için daha çok ister oldum.

• Bölgeler arası hesap yapmaya yarayacak net bir yüzde hiçbir resmi kaynakta yada yönerge de yazmıyor. Yada ben bulamadım daha şimdiye kadar.

Bencede insanlar toplam dosya sayısı üzerinden yüzdesel hesap yapıp kota diye bir şey buluyorlar ki gerçekte geçerli değil. Ağustos rakamıda Eylül için hiçbir şey ifade etmeyecek. Ağustos 30bin bile gelse bu Eylülde de buna paralel bir artış olacağını yansıtmıyor. Biz sayıları seviyoruz ve uğraşıp duruyoruz ama hiç bir anlamı yok. Sadece tahmin yapıyoruz ve her tahminin %50 yanılma payı var 🙂

• insanlar kendisinden emin konuşuyor birde böyle sayıları görünce insanın kafasında " sen yetkili bi abiye benziyon" modu oluşuyor.hani nerde o zaman eski postlarını göstersinler aha ben çok yakın tutturdum şu ayın cut off unu diye yok ama öyle bir şey .

• @arnblt abi ben de açıkcası nasıl hesaplandığına dair bir formül göremedim sağda solda. Ancak siz de kabul edersinizki her bölgenin bir referans noktası olması lazım. Buna kota demiyorum 🙂 Hedef diyelim . Hedef de
    uçuş yasağı, güvenlik gibi nedenlerle bölgesel faktörlerden dolayı değişebilir yıl içinde.

• @metert bu sene önceki seneler gibi değil. Önceki bültenler öncesinde de ne dendiyse çok çok altında geldi. Buradaki birçoğumuz datadan çok temennisini koydu ortaya aslında duygusal davrandık ama öyle olmuyor maalesef. Yani bir bülten artışını doğru tahmin eden kişinin aslında bilgiye dayalı olmadığı gerçeği de var. Herkesin inandığı bir kurgu var. Biz bu sene vize bülten ile muhattap olurken, Brit gibi bir adam 4 senedir bu bültenleri görüyor ama buna rağmen tahminleri tutarsız. Biz de burada sampling mi yapsak, correlasyon mu kursak diye KCC'nin kafa yapısını empati ile çözmeye çalışıyoruz. Yani kimsenin yetkili abi olma çabası içinde olduğunu düşünmüyorum burada.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.2k

| | | |