DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @caglaror diyorum ya danisman soyledi diye. O nereden cikardiysa artik 🙂 peki bu
    EU konsolosluklarinin yapabilecegi maksimum islemsayisi ne? Simdi kalan reel idler son 2 aya yetmeyecek kadar cok mu sahiden? 😞

• @jade yani oyleyse zaten AF'da da yetisemez o zaman, Brit hakli cikar bu durumda. AFye current falan veremezler zaman sikistigindan, ordan kalan vizeler de bize gelir. 🙂

• Aslında beyin jimnastiği iyidir ama bu kadar üstüne düşünce üzülür insan, bekleyip görene kadar kafayı dağıtmak, normal hayata devam etmek en doğrusu bence.
    GC çıkması zaten bir şanstı. Bundan sonra sürecin tamamlanması da o şansın uzantısı olan bir parçası olarak görmek gerek.

• @lotusice +30 üstü varken +24 olan bizlerin burada üzülmesi sitemkar olması çok saçma kabul ama benimkisi biraz kişisel genel yaşamda çok stresli ve hep olumsuz düşünen biri oldugum için oluyor bunlar 🙂

• Konu dönüp dolaşıp @asilcenk hocanın sözüne geliyor. Data falan hikaye, olay datacılığa dönüştü. data ile olanı anladık okay ama kcc ne yapacak , eu kotası nedir bilmiyoruz. Düşen vb kotayı hedef rakam 18300'e çekiyor. Bir de beni asıl düşündüren şu ki; visanın adı çeşitlilik vizesi. Yani adamlar region'lar arasındaki bu allocation'ı yaparlar mı bunu kestirmek zor geliyor. Bir de bunu yapsalar bile zaman azaldı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@caglaror Geçen sene vizeyi tamamlayabilmek için ek çekiliş yapmaları da kitabi değildi 🙂

Ona ek cekilis demeyelim bence. Ne oldugunu hicbirimiz bilmiyoruz, ama en basinda secilen kisiler belliydi. Ya isteyerek ya da istemeyerek ilk gun aciklanmadilar.

• @crazycells o ek çekilişten burdan kazanan arkadaslar oldu mu ?. ben hiç duymadım geçen sene öyle bişey belki de kazandık haberimiz dahi olmadi

• @crazycells Bir grup şanslının sonrasında kalanlardan yeni bir grup şanslı olmak ile önceki çekilişin açıklanmayan şanslıları (listenin devamında olup da açıklanmayan) olmak ihtimaller açısından farketse de sonucu bilmeyen gözlemci açısından schrödinger'in kedisi hesabı 🙂
    Son duygu durumum şu: patron olanlar onlar. Ne derlerse o.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@crazycells o ek çekilişten burdan kazanan arkadaslar oldu mu ?. ben hiç duymadım geçen sene öyle bişey belki de kazandık haberimiz dahi olmadi

hayir o DV2017'de oldu. Evet forumdan en az 3 kisiyi hatirladim su an icin o ek aciklama sonrasi talihli olan, daha fazla kisi de olabilir.

• @crazycells biliyorum ben dv 17 de basvurmuştum ozaman kazanamamıştım . keske ek çekiliş oldugunu bilseydim belki dv 18 e gerek kalmicakti 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@crazycells biliyorum ben dv 17 de basvurmuştum ozaman kazanamamıştım . keske ek çekiliş oldugunu bilseydim belki dv 18 e gerek kalmicakti 🙂

ikinci aciklamada kazananlara email gonderildi. DVlottery sitesinde guncelleme oldugunu ve tekrar kontrol etmelerini belirten...

• @crazycells hmm ozaman kazanmadım tamam :))

• Hər kəsə salamlar. Sonuncu açıklanan düşük numaradan sonra stresdən çıkamıyorum. Hər gün hər saniye green kartı düşünürəm sonu necə olacak diye. Ən çox da dostların, tanışlarən hala neden burdasın , niye gitmedin gibi sorularını cevaplamakdan yoruldum ) Biliyorum sonuçlar hiç iyi değil, ancak nedense son 2 bulletine umudum var hala. Xarthisiusun 7 mayısa gibi olan sonuçlarına baktım və EU ile AF.ı karşılaştırınca böyle bir sonuçlar çıkıyor : EU - issued (12 287 ) , ap ( 1259) , ready (4684) , AF.de ise- issued ( 9741), ap (2140) , ready (7385). AF.de ready olanların EU.dan çok. ready olanların da büyük bir hissesini de issued olacak. bununla belə AF.nin temmuz cut off.u 38 000 oldu. Düşünürəm irəlidəki 2 bulletində EU için de böyle büyük bir sıçrayış olacaktır İnşallah. ( Azeri olduğum için Türkçemdeki kusurlara bakmayın )

• Af ve as deki readyler refusedler dısında umut veren bir durum yok şuan. 27 binlerin vize alması için 3000 civarında ek vizeye ihtiyaç var temmuz sonunda 16000 avrupa vizesi verildigini kabul edersek. Bu ek vizelerin af ve as den gelmemesi için sebep yok. Asya bolgesi için gece bir yazı yazacagım asyada nepal olmasa ayda 90 100 vize zor veriliyor.7500 8000 kptası olan bir kıta için durum bu. Seyahat yasagı iran ve yemeni durdurdugu için kota aynen duruyor. Tahminen 2500 3000 civarında vize asyada kullanılamayacak. Afrikada ise maddi sorunlar,yalan bilgi nedeniyle %30 civarında refused oranı var. Kuzey daha dogrusu arap afrikasında ek guvenlk sorusturması yuzunden ap oranıda cok yuksek. 20 21 bin kotası olan afrikaya buyuk zıplamayla al kotanı kullan kullanabiliyorsan dediklerini dusunuyorum kullanamazlarsa ya da refuse ve no show yuksek olursa o vizelerde iade edilecek kpnsolosluklar tarafından. Ustelık bu kadar yuksek case no ya ok demeleri elçliklerin iş yukunu arttırdıgından temmuz ayından oteye sarkcak bir çok mülakat.

• avrupayı konuşurken hep 18300 olduğu söylenen kendi kotasından bahsettik anlaşılan o ki bu vize sayısı ile 26 bini geçmek zor görünüyor. o nedenle ek vizeler lazım bu vizeleride asya ve afrikadan almak mümkün, elbette bunun kcc tarafından istenildiğini farz ediyoruz. geçmiş yıllarda olmuş olması bu sene olacağı anlamına gelmiyor. bu yazıyı okurken gözönüne almanız gereken en önemli konu bu, spekülasyon yapıyorum şuan.

şimdi ben asya için bu incelemeyi yapıyorum çünkü asyanın önemli bir durumu var trump'ın travel ban(seyahat yasağı) koyduğu ülkelerin bir kaç tanesi asya bölgesinde bulunuyor. bu ülkelerden en önemlileri iran ve yemen. iran bu sene 4500 adet case no kazanmış yemende 1200 küsür.

dv2018 yılı kazananlarına bakınca;

Afghanistan 636
    Bahrain 14
    Bhutan 16
    Brunei 2
    Burma 209
    Cambodia 390
    Hong Kong Special Admin Region 84
    Indonesia 167
    Iran 4500
    Iraq 754
    Israel 159
    Japan 263
    Jordan 447
    Kuwait 167
    Laos 6
    Lebanon 221
    Malaysia 70
    Maldives 4
    Mongolia 197
    Nepal 4097
    North Korea 1
    Oman 10
    Qatar 46
    Saudi Arabia 489
    Singapore 43
    Sri Lanka 777
    Syria 414
    Taiwan 318
    Thailand 60
    Timor-Leste 0
    United Arab Emirates 197
    Yemen 1239

toplam 15987 kişi

suriye-k.kore-iran-yemen /6154 kazananlı blok oluşturuyor ve bu insanların vize alması yasak tek şart çifte vatandaşlık sahiplerine(yani iran yemen vs dışında başka bir ülke vatandaşı daha olanlara) vize alma şansı veriliyor.

ekim-mart ayları arasında;
    iran :72-106-31-4-2
    yemen:10-1-3
    k.kore:0
    suriye:8-6-1
    toplamda 244 vize almışlar.

iran hariç diğer ülkeler marttan sonrada tek tük dahi vize alamamış olmalılar. iran da çifte vatandaşlık mevzusu devrimden kaçanların çevre ülkelerde çok olması dolayısıyla mümkün kılıyor sanırım istisnai vize alımlarını. asya kıtasının kotasının yıllık ortalama 8000 olduğu görülüyor (7500-9000 arasında gidip gelmiş ortalama 8000 diyelim biz) 16000 kazanan vardı fakat 6150 si kafadan devre dışı bırakıldı. yasak gelene kadar 244 vizeyi almışlar bu kişiler vizeler geçerli mi onuda bilmiyorum. yani yasaktan sonra vizeler iptal edildi mi bilmiyorum. bildiğim bu ülkelerin göçmenlik ve normal vize almaları yasak (iran eğitim vizesi için hariç tutulmuş sanırım) o nedenle 244 vizenin kotadan alındığını düşünüyorum. gelelim diğer durumlara. yukarıdaki listede bir çok ülke var ylnız nepal dışında vize kullanan yok. bunların bir kısmı afganistan gibi güvenlik nedeniyle ret verilen ülkeler kimisi kazandığından bile habersiz kimisi de japonya gibi kazanmasını umursamıyor olabilir fakat neticede nepal dışında kimsenin vize aldığı yok.

örnek olması bakımından mart ayının resmi vize alım sonuçları şu şekilde;

Afghanistan 1
    Cambodia 9
    China - Taiwan born 12
    Hong Kong S.A.R. 2
    Iran 2
    Iraq 9
    Japan 5
    Jordan 8
    Malaysia 4
    Mongolia 9
    Nepal 292
    Saudi Arabia 2
    Sri Lanka 15

şimdi bu hemen her ay aynı şekilde gelişmiş. nepal bittikten sonra (belki nepale ülke kotasını tamamen kullandırırlar bilemiyorum) vize alan kimse kalmadığı için ya asya current olacak ya da kalan vizeler diğer bölgelere aktarılacak(aslında her iki durumda da böyle olabiliyor) fakat kcc bunu isteyecek mi önemli olan bu.

nepal dışında mart ayına kadar 789 vize almış 6 ayda bütün asya ülkeleri, nepal tek başına 1651 vize almış. toplamda 2440 vize(kalan 6 ayda da aynı şekilde gittiğini var saysak 1651x2:3300 789x2 1600 yapar toplamda 4900 böyle bir durumda varsayımsal olarak en az 2600 vize boşta kalıyor) britsimonun sitesinde 7 mayıs itibari ile toplam 2838 vize alındığı görülüyor. nisan ayı ve mayısın ilk haftası boyunca 400 vize daha verilmiş yani. haftada ortalama 80 vize verilmiş. bu ortalama devam ederse haziran sonunda 560 vize daha verilmiş olacak. bu da haziran sonunda 3900 vize eder?!? yuvarlak hesap 4000 vize dersek 9 ayda vizelerinin yarısı bitmiş oluyor kalan 3 ayda 3500 -4000 vize vermeleri gerek, asya current olacak muhtemelen zira kalan vize herkese yetecek kadar var, hatta fazla fazla var...unutulmaması gereken şu nepal her ay 260-290 vize almış, geri kalanların bir etkisi yok.

bu kalan vizelerden ne kadar avrupaya ne kadar g.amerikaya düşer bilmiyorum ama aslan payının her zamana avrupaya verildiği aşikar. aynı durum afrika içinde geçerli bizim 330 dolar vize parası 400 dolar muayene parası 220 kart parası 500 dolar uçak parası vs deyip bankada 10 bin dolar göstereceğim derken ki rahatlık kaç afrikalı için mevcut? mesela demokratik kongo cumhuriyeti 4500 e yakın kazananı var bu sene fakat kişi başı milli geliri yıllık 444 dolar. mesela 3700 kazananı olan kamerun 1200 dolar. 3550 kazananlı gana 1600 dolar bu örnekler çoğaltılabilir. bu ülkelerin bir kısmına ek güvenlik önemleri alınıyor mesela sudan seyahat yasağından daha bu eylül ayında kurtuldu sizce travel ban uygulanan sudana ek soruşturma yapmadan göçmen vizesi dağıtılır mı? geriye zaten etiyopya(4495) mısır (4496) cezayir(2900) ve fas(2700) kalıyor , siera leone falan var 1800 kazananlı kişi başı yıllık geliri 311 dolar. işte bu gibi sebeplerle afrika yavaş ilerliyor 10000 lik artışın sebebi yoğunluğun neredeyse 3 te 1 e düşmesi ve mısır etiyopya vs gibi ülkeler dışında kimsenin vize almak için knedisini parçalamaması olabilir. bu masrafları aile bazında ele alırsanız ortaya çıkan tablo daha netleşebilir. adamın yıllık kişi başı milli geliri abd vizesi almaya yetmiyor. diğer masraflar bankadaki paraya girmiyorum hele eşi ve 1 çocuğu olsa masraf x3 oluyor.

not: bu yazıdan sonra kongo ya baktım beni şaşırttı 858 vize almışlar fakat bunun sebebi herkesin vize almak istemesi değil yüksek faydalanıcı sayısı. sierra leone ise dediğim gibi 6 ayda sadece 20 vize alabilmiş 1800 kazanan olmasına rağmen. fas 2700 kazanana karşılık 249 vize almış, sudan 3781 kazanana karşılık 243 vize alabilmiş vs vs. mısır etiyopya ikilisi şuana kadar verilen(ilk 6 ay) vizelerin 3 te 1 inden fazlasını almış. koca kıtayı domine etmiş iki ülke. asya ve afrikayı görünce bu senenin aslında avrupa yüzünden berbat olduğunu daha net görüyorum aslında avrupa geçen sene ki performansta gitseydi bütün bölgeler current olacakmış. ama avrupadaki yüksek issued oranı ve seyahat yasağı nedeniyle bütün planlar bozulmuş gibi.

afrikaya al vize kotasını ve kullanabiliyorsan kullan, kullanamıyorsan ben bu vizeleri alacağım demiş olabilirler. 20-21 binlik kotanın henüz yarısı bile kullanılmamış durumda 7 ay sonunda.

sözün özü afrika ve asyada binlerce vize açıkta kalabilir. ve kcc isterse geçmiş yıllarda olduğu gibi bu vizeleri avrupa ve g.amerika, okyanusya arasında pay edebilir.en büyük pay avrupaya olacaktır yinelersek, ki bunun dışında avrupadaki yüksek sayılardaki case noların vize alma şansı yok gibi bir şey.

@arnblt @asilcenk @superdem22 @illusion @onur1601 @MKV @jade adını yazamadığım diğer arkadaşlar sizler ne düşünüyorsunuz?

• Temmuz ayı tüm yaptığımız analizlerin anlamsız olduğunu, adamların tamamen kendilerine özgü bir sistem ile vize hesabı yaptıklarını açıkça ortaya koydu. O yüzden ben kendimce bu işi kafamda bitirdim. Hayatıma hiç GC çıkmamış gibi devam ediyorum ki zaten yüksek case no baştan beri benim aklımda soru işareti olduğu için ilk günden beri hep böyle yaptım. Artık sayılara falan da bakmıyorum... Arta kalan vizelerin son 2 ayda EU bölgesine dağıtılma ihtimalinin içimde küçücük bir umut olarak tutuyotum sadece.

Umarım hepimiz için en iyisi, hayırlısı olur...

• ⭐⭐

@periscope 10.05.2018 tarihili verilere göre yaklaşık 19 bin vize AF için dolaşımda yani aktifti. (Ready+AP+Issued) Bu durmdayken bile yaklaşık 3800 real case arttırdılar. Tabi bunların Ready durumu ne kadar bilemiyoruz. Ama bu AF kotasını zorladıklarını düşündürtüyor bana. Muhtemelen bu seferde istedikleri rakama ulaşamazlarsa bunu diğer bölgeler için kullanabilirler. 18300 sınırı gerçekten varsa (ki ben bir türlü buna ikna olmadım) işimiz zor. Benim numaram 221** lerde olmasına rağmen içime bir korku düştü bu bültenden sonra.
    Bu saatten sonra söylemek ne kadar inandırıcı olur bilmiyorum ama 🙂 ilk bülten 2600 açıklandıktan sonra ben bu korkuyu yaşamaya başladım. Kazananların büyük bir çoğunluğu DS-260 formunu doldurduğu için bu yavaşlık oluyor diye hep aklımın bir tarafında bu düşünce vardı. Yöntemin değiştiği falan yok.

Sonuç olarak bu CEAC verilerinin açıklanması ile insanlar kendi senaryolarını da üretmeye başladılar. Yok Ready' lerin şu kadarı giderse, AP ler şöyle olursa gibi. Hatırlarsanız Türkiyenin Avrupa Şampiyonasına katılmasıda bir çok ihtimalin arka arka gelmesiyle mümkündü ve geldi.
    Ben Mayıs için 13500 vizenin ISSUED olacağını düşünüyorum. Eğer 18300 diye bir sınır varsa bana göre yılı 25 - 26000 lerde bitirebilirler. Ekstralar olursa güzel olur.

• bence de afrikanın ne yapabileceğini görmek istiyorlar yalnız kafamın almadığı bir şey var. şimdi bu adamlar temmuz ayı için bu sonucu açıkladılr temmuz final cut off ayı yani temmuz ayında ne olacağını göremeden son cut off açıklanacak bu durumda yürüttüğüm mantık kendi içinde çelişiyor gibi oluyor. temmuz ayında açıklanacak cut off sonucunda o tarihe kadar yani haziran ayının sonunda afrikada hala alınan vize sayısı düşükse vizelerin en azından bir kısmını avrupaya aktarmalarını bekliyorum. asya içinde aynı şey geçerli. binlerce vize boşta kalacak eğer dertleri bu vizeleri vermekse haziran ayında bunu yapmaları lazım yani önümüzdeki ay ya avrupayı çok düşük verip sonraki ay current yaacaklar(ki bence mümkün görünmüyor) ya da temmuz cutoff un da mesela 27 28 29 30 bin gibi bir final cutoff ie avrupayı kapatacaklar.

ben 27 binlerin ön taraflarındayım bize sıra gelmesi için 18300 ise kota 2500 gibi ek vize gerekiyor elbette deriv. oranını bilmiyoruz ama 21000 vize ile o noktaya gelebileceğimizi tahmin ediyorum. @arnblt siz önümüzdeki ay %100 current olcaksınız sorun yok. bizler ne olacağız onu bilmiyorum. belki yarın çıkar yeniden 🙂

• @asilcenk @arnblt şimdiye kadar kcc biz düşündüklerimizin tersini yaptılar hep . Biz şu anda düşünüyoruz ki, yüksek case numblere sıra gelmeyecek. Ancak Kcc-nin farklı bir şey edeceyeni tahmin ediyorum. Biz düşündüyümüzü yapmayacaklar. Yani EU için kotanı kaldırırlar ve yüksek case-li nolara herkese sıra yetişir ve vizemizi alırız İnşallah

• ⭐⭐

@periscope bence bundan sonra artık geriden numara gelecek mi diye beklemezler. Ready leri aktif olmaktan çıkarıp Ağustos ve Eylüle dağıtırlar gibi geliyor. O zaman rakam bayağı bir yükseğe çıkar. İnşaallah ta öyle olur. Evet benimde inancım benim Current olacağım yönünde ama inanın Ağustos 222** gelmesindense 27-28 bine gelmesine daha çok sevinirim. Sonrada Current olur zaten.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

143

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.1k

| | | |