DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @asilcenk Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Adamların ne kadar vize vereceğini bilmeden tahmin yapmanın anlamı yok artık... EU'ya başka vize vermeyecek bile olabilirler.

Bölge bazında toplam dosya ve bültene girmiş dosya oranına bakınca;
    AF %72
    AS %78
    EU %55
    OC %48
    SA %58

Bu oranlara bakınca son iki ayda EU, OC ve SA'nın hızlanması gerekiyor diye düşünüyor insan ama belkide adamlar EU için verilmesi planlanan bütün vizeleri verdiler ve kapattılar yılı yada AF ve AS'yi Tenmmuz ayında bu yüksek oran ile kapatıp kalan vizelerin hepsini EU ve diğerlerine dağıtacaklar.

Şu anki rakamlar ile Temmuz sonu itibari ile 42bin civarı vize dağıtılmış olacak. Geriye çokta vize kalmıyor...

Yine EU'ya verilecek vize tahmini üzerinden sıra gelme ihtimali olan dosya numaralarnı yazayım;
    17.000 vize verilecek ise 24.000 civarı bültene girer
    18.000 vize verilecek ise 26.000 civarı bültene girer
    19.000 vize verilecek ise 28.300 civarı bültene girer
    20.000 vize verilecek ise 30.700 civarı bültene girer

bunun hesabını nasıl yaptın cenk? ben afrika ve asyadan 5000 5500 civarında kullanılmayan vizenin kalacağını hesaplıyorum. eğer 5000 vize paylaştırılırsa avrupaya 3500, 5500 vizede ise 3750 gibi avrupa payı düşüyor.

bende 20 bin-21000 arasında avrupaya vize verilmesini bekliyorum böyle bir durumda dahi 50 bin kotası aşılamıyor. nacara dan bir şeyler gelirse 33-35 binlere kadar bile gidebilir düşükte olsa bir ihtimal var.

• @crazycells Çok basit düşünmek istiyorum. Konsolosluğun KCC'den gelen dosyalara işlem yapma zorunluluğu var ise KCC'de programa sadık kalmak zorunda ise ülke kotasını doldurabilecek ülkelere (EU'da) öncelik vermesi gerekmez mi? 2017 'den anlıyorum ki sadık kalmaları gereken bir program var. Ama dengeyi sağlamak için kozlarını son aylara saklıyor olabilirler. Çünkü bekledikleri ready durumları vb.
    Bence son iki ayda artan ve belkide son ay current olan bir süreç işleyecek.

• Travel - State Dept

@TravelGov
    @DV_2018 adlı kullanıcıya yanıt olarak
    There is not a date set at this time, but there may be additional selections made later.

11:07 - 16 May 2018

ilginç...

• @periscope 14.05.2018 tarihli CAEC dosyasındaki AP ve Readylerin %50 sini aldım, Temmuz ayına da yaklaşık 5.000 vize gider diye hesap yaptım.

Herşey bu kasar ters gidince bende vizeleri bol bol vereceklerini düşünerek bol bol hesap yaptım. İnşallah yanılırım... 🙂

• @periscope bunu ne için söylemiş acaba soru ne. Son çekiliş için mi acaba?

• @ozan-aydemir evet 2019 için söylemiş gibi duruyor. DS 260 doldurmalara göre karar veriyorlar büyük ihtimal...

• 2017demi olmuştu buna benzer bişey. Arkadaş madem öyle. Ek seçim koyacağına bu sene çağırılmayacaklar için süreyi uzat, yeni vizeleri onlara ayır. Bence çok mantıklı yani 😂

• Arkadaş ben hiçbirşey anlamıyorum kırk yılın başı şansımız güldü dedik ondada en lanet yıla denk geldik 😂 bizde soralım Twitter dan yüksek case no lara gelecek mi diye 🙂 belki cevap verirler

• Ben yazdım biraz çabuk olun, adamı darlamayın diye 🙂 bakalım ne dicekler.

• @mkilyar hahahaha merak ediyorum cevaplarını müdür

• Arkadaşlar , bu sene kazanlara baktım bi , çok fazla yok bu sitede , gerçi şimdi yavaş yavaş gelmeye başlarlar ancak olanlarda da max CN 22xxx lerde gördüm , yani korktuğum başıma mı geliyor , bu sene çok seçmişiz ,2019 için biraz musluğu kısalım mı dediler .. Daha yüksek CN gören bilen var mı ?

• @lotusice o riski alabileceklerini sanmıyorum. Benzer CN yapısını devam ettirebilirler. Ancak bilinçli insan sayısının artması onların da bir takım sistem değişiklikleri yapmasına neden olabilir. Yine en olası cevabı @crazycells gibi arkadaşlar verebilir.

• @lotusice bende diğer forumlarda dahil max 22k gördüm. Eğer bu doğru bir tespitse sanırım amerika bir mucize olmaz ise hayalden ibaret sanki. kazanıpta gidemeyecek olmak çok koyuyor. şuan 21900'de. iki ay üst üste 7,5k artarsa gidebiliyorum 😃

• @yekta bendede aynı sorun var ayakkabıcıda calısıyorum kendime almıyorum,hep birikim yapıyorum.işyerinde adım mezarcıya çıktı.ne uyuyabiliyorum nede düzgün nefes alabiliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lotusice Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Arkadaşlar , bu sene kazanlara baktım bi , çok fazla yok bu sitede , gerçi şimdi yavaş yavaş gelmeye başlarlar ancak olanlarda da max CN 22xxx lerde gördüm , yani korktuğum başıma mı geliyor , bu sene çok seçmişiz ,2019 için biraz musluğu kısalım mı dediler .. Daha yüksek CN gören bilen var mı ?

forumdan Esin Hanim'inki 21.000'lerde kendi gozumle gordugum en yuksek sayi bu, ama eksisozlukten biri mesaj atip dosya numarasinin 30.000'li oldugunu bildirdi.

Fakat dediginize katiliyorum, 2018 icin neden bu kadar sayida kisi secildi ben de ilk gunden beri anlamlandiramadim.

• @crazycells amerika bizimle egleniyor 🙂

• @crazycells yanlış hatırlamıyor isem EU için 2017 CAEC dosyasında mart ve nisan aylarında hiç vize basılmamış ve mayısta current olmuş gözüküyordu. 2017'den hareket ile 2018de de vize başvurularının düşük olacağını düşünüp bol bol kazandırdırlar. Ama aksine 2018'de nedense herkes vize almak istedi ve evdeki hesap çarşıya uymadı. 🙂 Olan bize oldu iyimi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lotusice guncelleme yapiyorum, forumdaki en yuksek sayi 23.000 oldu 🙂

DV2019 talihlisi arkadaslar, DS260 formunu gonderip su tabloyu doldurdukca gormus olacagiz: http://bit.ly/2L0H2pM

• @asilcenk Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@crazycells yanlış hatırlamıyor isem EU için 2017 CAEC dosyasında mart ve nisan aylarında hiç vize basılmamış ve mayısta current olmuş gözüküyordu. 2017'den hareket ile 2018de de vize başvurularının düşük olacağını düşünüp bol bol kazandırdırlar. Ama aksine 2018'de nedense herkes vize almak istedi ve evdeki hesap çarşıya uymadı. 🙂 Olan bize oldu iyimi...

Şimdi biz avrupa bölgesindeki kota doluyor diyemi vize alamıyoruz yani. Tam olarak bu mudur? Numaralarımız baya yakın. Bizim %3-5 bile şansımız yok mu? Değişik bir ruh halindeyim. Milyarlarca doları olup bir dondurma bile yiyemeyen Pablo Escobar'ı çok iyi anladım şimdi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilcenk Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@crazycells yanlış hatırlamıyor isem EU için 2017 CAEC dosyasında mart ve nisan aylarında hiç vize basılmamış ve mayısta current olmuş gözüküyordu. 2017'den hareket ile 2018de de vize başvurularının düşük olacağını düşünüp bol bol kazandırdırlar. Ama aksine 2018'de nedense herkes vize almak istedi ve evdeki hesap çarşıya uymadı. 🙂 Olan bize oldu iyimi...

yok sayin @asilcenk , o "current"in farkli amaclari da vardi. Trump yeni baskan olmustu, travel ve gocmenlik ban'lariyla surekli DOS'un isini aksatiyordu. Her ay vizeleri rahatca dogru yere kanalize edebilmek icin "current" yaptilar herkesi. Ama dediginiz gibi basvurudan secilen kisi sayisinin bir nebze az olmasi da islerine yaradi.

Tabii, herkese yetecek kadar vize oldugunu da dusunduklerinden bu durum gerceklesti. Bunu da not etmek lazim. Bu yil ayni durum gerceklesmez gibi gorunuyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

45

43.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.9k

| | | |