Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Biz California da yasiyoruz neredeyse 4 sene olacak..Bu eyaletten de insanlarindan da bikkinlik geldi.Buyuk ihtimalle 2021 de free state lerden birine tasinmis olacagiz kismetse esim ve ben.
    Austin icin insanlar Texas in LA i diyorlar 🙂 ne kadar dogru bu benzetme?
    Texas a cok geldim ama gezdigim yerler genelde Fort Worth diger kucuk kasabalar oldu.

• @Betfair39 LA kadar kalabalik ve kaotik degil. Austin 10 yila kalmaz yasam sartlari zor bir sehir olabilir. Ev fiyatlari tirmanista. CA'dan cok ic goc aliyor. Teknoloji firmalari vergi ve yaptirimlar nedeniyle CA'dan buraya kaciyorlar. Biz cok sevdik Austini ama SF gibi olmasindan korkuyoruz. Simdilik yasamasi cok keyifli. Ben gelin derim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Betfair39, içinde söyledi: Texas, Austin

Biz California da yasiyoruz neredeyse 4 sene olacak..Bu eyaletten de insanlarindan da bikkinlik geldi.Buyuk ihtimalle 2021 de free state lerden birine tasinmis olacagiz kismetse esim ve ben.
    Austin icin insanlar Texas in LA i diyorlar 🙂 ne kadar dogru bu benzetme?
    Texas a cok geldim ama gezdigim yerler genelde Fort Worth diger kucuk kasabalar oldu.

uzun süredir abd'de kalan biri olarak siz, texas / austin dışında sizi kendine çeken başka eyaletler / şehirler oldu mu?

LA'den sıkılan büyeler için daha sakin yerleri mi, yoksa maliyet açısından üzmeyen yerleri mi düşünüyorsunuz?

• @gucarslan, içinde söyledi: Texas, Austin

uzun süredir abd'de kalan biri olarak siz, texas / austin dışında sizi kendine çeken başka eyaletler / şehirler oldu mu?

Amerikanin neredeyse dort kosesini gezdim cogu yerlerinde 1-2 ay kaldim.LA de bulunma sebebim sektorel 🙂 ( sinema sektoru )
    Korona dan oturu malum baska islere yoneldi esimde bende internet satis vs derken suan California da olup buranin insanlarina dayanmamiza ve sacma sapan gereksiz vergiler odememize hic gerek kalmiyor gibi hissediyorum.
    Ev alma olayi da california da ( col ve les yerleri haric ) 1 milyondan asagi olmadigi icin neden kendimizi gereksiz yere paralayalim diyoruz.
    Yer konusuna gelirsek daha sakin ve maliyet acisindan normal amerikan ruyasinin daha kolay gerceklestirebilecegi yerleri ariyoruz.
    Is konusunda da malesef oyle California is kurma ekstra maliyet diger eyaletere gore.Ee birde buna LA County vergilerini eklersen ust uste biniyor her sey..
    Hic geregi yok biz akli olan diger insanlar gibi burayi batmadan terkedelim diyoruz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Betfair39 cevaplarınız için teşekkürler. bol şans diliyorum sizlere. umarım hayalinizdeki hayata kavuşursunuz tez zamanda 🙂

darısı bizlerin başına 🙂

• ⭐⭐⭐

Silikon Vadisi'nden Austin'e göçen Levent Sapçı isimli bir arkadaşımızın göçüyle ilgili genel düşüncelerini dile getirdiği video:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono yalnız baya baya spoiler verdin 🙂 hahahaha

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono bu video aşağıdaki sayfa da paylaşılmıştı. Bilgin olsun sonuçta burada biraz anlamsız kaçmış

https://yesilkartforum.com/forum/topic/258/it-information-technology-alanina-en-uygun-eyalet/83?page=5

• Selam arkadaşlar.
    10 martta Austine gelicem inş. Yazılım sektöründeyim. Ev bulma konusunda konusunda sizce nasıl bir yol izlenebilir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meilo
    https://www.apartmenthomeliving.com/austin-tx
    sağ üstte filter oradan da seçenekleri ayarlarsın. Kafana göre istediğini seç beğen kirala sadece apartman değil diğer seçenekleri de var

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim bu siteyi bilmiyordum biraz inceleyeyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meilo mesaj kutuna bakarsın

• @meilo Kiraliklar konusunda fikir edinmek icin Zillow ve Trulia sitelerini de kullanabilirsiniz. Beyaz yakalilar genellikle Kuzey ve Kuzey Bati taraflarinda yerlesikler. Guney ve Guney dogu taraflari Hispanik agirliklidir.
    Yapmayi dusundugunuz ise ve cocuklu olup olmadiginiza vb. gore bolge seciminiz degisecektir.
    Yazilim sektorunde oldugunu zsonradan okudum. Tum buyuk firmalara erisim Kuzey tarafindan daha kolaydir.
    Grubumuzdaki 18 yazilimci arkadas da Kuzeyde oturuyor. Cocuk yoksa butcenize uygun herhangi bir yer alisma faslinda isinizi gorur. cocuk varsa okul yasinda olup olmamasina veya parklara yakinligina gore yeniden filtreleme yaparsiniz. Karariniz netlestiginde daha detayli sorular sorarsaniz cevap vermeye calisirim.

• @caglaror çok teşekkür ederim. Ben de kuzeyin daha iyi olduğunu duymuştum. Trulia dan bakmıştım güzel evler vardı ama yeni geldiğimiz için ssn ve kredi notu oluşmadan ev verirler mi bilmiyorum. Çocuk henüz yok. Eğer yazılım işi bulabilirsek ona uygun bir lokasyon bize yeterli olacaktır

• @meilo Is bulana kadar goreceli olarak daha ucuz olan apartmentlarda kalmanizi oneririm. Is bulduktan 1-2 ay sonra ev satin almak icin girisimlerde bulunabilirsiniz. TX da heryer uzak oldugundan aracla gunluk 30-40dk mesafeler normal sayiliyor. Buralarin buyuk kismi duzluk ve yollar dev gibidir. Cocugun -olunca- okul cagina gelme suresi zaten 4-5 yil. O sirada rahatlikla puani yuksek okullara yakin ev bulursunuz.

• @caglaror merhabalar, kuzey ve kuzey bati bölgelerinin güzel güvenilir yaşanılacak semtleri tam olarak hangileridir acaba? Google mapsden baktigimda Great Hills, Northwest Hills, Milwood, anderson Mill goruyorum. tam olarak bu bölgeler mi? aydinlatirsaniz çok sevinirim.. teşekkür ederim şimdiden.

• Kabaca soylersek, Pflugerville, RoundRock (arkada GeorgeTown), Cedar Park, AndersenMill, AndersonMill ve North 620 uzerinden SteinerRanch ve hatta Batida BeeCave gibi bir cember ve Kuzeyi. Bu yerlesimler ve daha kuzeyi yasanabilir yeni yerlesimleri iceriyor. Beyaz nufus yogunlukta. Guney, Dogu ve Guneydogu da guzeldir ama bir tik daha az yasam kalitesi ve insan profili var. Burada sehrin uclari NY, SF gibi buyuk farklar icermiyor.

• @caglaror bu güzel bilgilendirme icin çok teşekkür ederim. bizde Pensilvanya eyaletinden Haziran ayında austin sehrine yerleşmeyi dusunuyoruz bu yüzden şimdiden ev bakmaya başladım. dediğiniz bölgeleri ayrintili inceleyeceğim. cok yardimci oldunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@handuş merhaba. umarım istediğiniz gibi olur bu taşınma süreci sizler için.
    özel değilse, neden bu değişiklik? daha doğrusu neden pensilvanya'dan austin'e?
    çok popüler bir yer haline geldi son dönemde evet ama abd içinde bu değişiklik için tercih sebepleri merak ettiriyor bizim gibi yeni gelecek olanları..

teşekkürler

• @tissi gercekten açıklaıcı bir metin olmuş teşeküler
    Austin de toplu taşımahizmeti varmıdır yoksa arac satınalmak zorundamı kalırız
    ve hafif enegelli(teklekli sandelyesi olmayan) bireyler bu eyalette arac kullanabiliyor mu yönetmelik hakkında bilginiz varmıdır veya resmi bir kaynak prosedürler ile ilgili
    teşekürler.

Benzer Başlıklar

• 76
  • 125
  • 3
  • 19
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |