Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@OZTURK gözünüz aydın tebrikler 🙂
    abd'deki hayatınızda mutluluk ve sağlık diliyorum.

yolunuz da bahtınız da açık olsun

• Banned

@OZTURK Hayırlı olsun tebrik ederim.

• @OZTURK hocam vizeniz hayırlı olsun. Konsoloslukla ilgili bir şey sormak istiyordum. girişte araba anahtarı, cüzdan , kartlık bunlarla ilgili bir kısıt var mı?size girişte şunları bırakmanız gerekiyor gibi bir uyarı yapıldı mı? teşekkürler.

• @TT-TT üzerimde sadece saat ve cüzdan vardı saatin akıllı saat değilse problem olmayacağını söyledi hatta küpemde vardı onunda sorun olmadığını söyledi o şekilde girdim.Araba anahtarı yanımda zaten yoktu sözlü olarak ta sadece telefon çakmak bozuk para olup olmadığını sordular.

• ⭐⭐⭐

@OZTURK Akıllı saatlerin sorun çıkardığını bilmiyordum. Telefonu bırakınca işlevsiz bir hale geldikleri için en azından 🙂 Cok teşekkürler bu detay icin ☺

• @OZTURK cevap için teşekkürler.

• Herkese merhaba,
    Telegram grubuna aktarmıştım ancak kalıcı olması ve başkalarının da faydalanması açısından buraya da Unganlar ve mülakat deneyimlerimi aktarmak istedim. 12 Ağustos 13:15'e verilen mülakat tarihim için Unganlar randevumu 10 Ağustos salı günü 10:00 olarak aldım. Süreçte diğer arkadaşlardan farklı tecrübe ettiklerimi özellikle aktarmaya çalışacağım. Okuduğum tecrübelerin aksine Unganlar'da işlemler tüm gün sürdü, işten izin almayıp, zaten öğleden önce yarım saat öğleden sonra yarım saat sürecek arada işlerimi hallederim diyerek gitmiştim ancak tüm günü Unganlarda geçirdim. Böyle bir durumla da karşılaşabileceğinizi bilerek planlamanızda fayda var. 10:00daki randevum için 9:50 civarı Unganlardaydım pasaportumu, randevu maili ile case numaramın olduğu mailin çıktısını teslim edip laboratuvara indim. Kayıt, ödeme ve kan-idrar verme aşamaları 40-45 dk kadar sürerken akciğer filmi için 1 saatten fazla bekledim sonrasında çekim 1 dk bile sürmedi ve öğleden sonra 14:30'da tekrar doktor muayenesi için gelmemi söylediler. 13:30da gidip erkenden halledebilir miyim diye sorduğumda beklemem gerektiği söylendi. 14:30daki muayene için 15:10 gibi odaya alındım muayene önlüğünü giyip yaklaşık 50 dk doktoru bekledim. Doktor muayenesi de 3 dk sürmedi. Sonrasında ödeme yapabilmek için yine yarım saatten fazla bekledim. Unganlardan çıktığımda saat 16:30u geçiyordu. Bunlar dışındaki işlemler önceki tecrübelerle hemen hemen aynı. Doktor bey bana neredeyse hiçbir şey sormadı; yalnızca ne iş yaptığımı sordu, bir de kolumdaki dövmeyi inceleyip başka dövmen var mı dedi ve onu da görmek istedi. Sonrasında iki iğne yaptı ve geçmiş olsun diyip odadan çıktı. Aşılarla ilgili de ilk yaptığı andan itibaren başlayıp artarak bütün gece devam eden bir yanma oldu kolumda.
    Mülakat için 12 Ağustos günü 13:10da konsolosluğun önündeydim, covid formunu doldurup içeri girdim. Danışmada evrakları gelen maildeki sırayla dizip dizmediğimi sorduktan sonra salona yönlendirip numaramın yanması için beklememi söylediler. Birkaç dakika sonra evrakları teslim edeceğim bankoda numaram yandı sırasıyla evrakları teslim ettim. Yüksek lisans diploması fotokopisi ve edevletten hem lisans hem de yüksek lisans için aldığım mezun belgelerimi gerek olmadığını söyleyip geri verdiler, yalnızca lisans diploması yeterli deyip aslını ve fotokopisini aldılar. Bir de adres değişikliği için yazdığım kağıdı son anda hatırlayıp verdim. Görüşmeyi Türkçe yapmak istediğimi belirtip ödeme için beklemeye geçtim bir dakika sonra ödeme için tekrar numaram yandı ve ödemeyi nakit 350,00 USD olarak yapıp para üstümü aldım. Sonrasında mülakat için sanırım 5-6 dakika (bana 1 saat gibi geldi) yine bekledim ve 3 numaralı bankoda uzun saçlı asyalı hanımla mülakatımı gerçekleştirdim. Sanırım tercüman olmadığı için bana "hiç mi İngilizce bilmiyorsun, anlaşmaya çalışalım zorlanırsan yardım isteriz" dedi, peki dedim. Yemin etmem ve parmak izlerimi alması sırasında vücut diliyle anlattı her şeyi sonra ne iş yaptığımı sordu. Laboratuvar cihazları satan bir firmada çalışıyorum Amerika'dan ve Avrupa'dan ithal edip Türkiye'de satıyoruz, Amerika'ya gittiğimde de New Jersey'deki ofiste çalışmaya devam edeceğim dedim. İngilizce konuşmama şaşırıp "e sen çok iyi ingilizce konuşuyorsun" dedi (bu arada ingilizcem iyi değil) ben de heyecandan Türkçe bile konuşamayabileceğim için İngilizce yapmak istemediğimi söyledim. "Endişe edeceğin hiçbir şey yok her şey yolunda görünüyor" dedi. Sonra iş konusuna dönüp "Amerika'da aynı şirkette çalışmaya devam edeceksin, doğru mu?" dedi evet dedim, "neresi demiştin?" dedi New Jersey dedim. Bekar mısın? hiç evlendin mi? çocuğun var mı? sorularına da hayır diye cevap verdikten sonra "tebrik ederim pasaportun 5 iş günü içinde sana ulaşır" dedi. Bu kadar mı dedim "evet 5 gün içinde gelmezse bizimle iletişime geçebilirsin" dedi hayır mülakat bu kadar mı? bitti mi? diye tekrarladım, "evet bu kadar, yeni hayatında başarılar" dedi. Belgelerim arasında iş teklifi yoktu şu an çalıştığım yere dair de bir döküman sunmadım hesapta yaklaşık 5bin dolar (4bin9yüzküsür) ve vadeli hesapta 90.000 TL vardı. 90bini mülakattan 2 hafta önce hesaba yatırdım bunun kaynağını sormalarından endişe duyuyordum ancak hiç birşey sormadılar. Konsolosluktan çıktığımda 13:30du saat tüm işlemler toplam 15 dk sürmemişti bile. Dilerim herkesin mülakatı bu kadar kolay ve sorunsuz geçer.

• ⭐⭐⭐

@Layla Merhaba, vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda bol şans dilerim. ☺

• ⭐⭐⭐

@Layla tebrik ederim hayırlı olsun yeni hayatınızda mutluluk dilerim

• Banned

@Layla Hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar.

• @Layla Geçmiş olsun, bundan sonraki süreç gönlünüzce olur umarım.

• @BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@mehmetkocwa gerçekten heyecanla okuduk. Yeni hayatınızın geçmişten daha güzel geçmesi dileğiyle.

Çok teşekkürler🙏 Darısı sizlerin ve tüm bekleyen arkadaşların başına🤲

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Layla tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun.
    abd'deki yeni hayatınızda mutluluk ve sağlık dilerim.

yolunuz da bahtınız da açık olsun.
    bol şans!

• @Layla tebrikler yolunuz açık olsun 🙂 bol şans

• ⭐⭐⭐⭐⭐

12-13 Ağustos Mülakatları

geçen hafta perşembe ve cuma günü mülakata giren arkadaşlarımızdan;

12 ağustos

• 14 issued ✅

• 1 AP

13 ağustos

• 11 issued ✅

*vizesini alan ve yeni hayatlarına başlayan bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz.

• @gucarslan AP ye kalan arkadaşın, AP ye kalma gerekçesi hakkında bilginiz var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MehmetArikan sizin durumunuzla alakalı bir konu değil 🙂

• @covacik tebrikler, yeni hayatınızda başarılar, sizinde mülakat deneyimizi okumak bize ümit verdi, inşallah bekleyen herkes te vizesini alır ve burda paylaşım yapar

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Serkantepe, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@cansuselcan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Serkantepe Benim tek umudum sizsiniz açıkçası be4nim de hesabımda 9800 dolar var inş red yemem amin

Kendinizi güzel ifade edin gerisi boş bence ki bu tutarla çok rahat alırsınız (:

gecmis olsun 🙂 bir seyi deneyimledikten sonra kendisini o isin uzmani sanma hastaligina yakalanmissiniz... Turkler arasinda siklikla gorunen bir hastalik...

Ne gibi bir alakası var bilmiyorum bu durumla. İnsanlara ekonomik duruma göre olmayacağını söylemek ki bana hep kazanamayacağım söylendi (15 bin dolar altı olursa) burası dahil heryerde olumsuz etkilendim açıkçası. Öyle ya da böyle hep diyorum sebebi nedendir bilmiyorum diye insanlara biraz umut veriyor olmak hastalık mı sizce?

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@cansuselcan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Serkantepe Benim tek umudum sizsiniz açıkçası be4nim de hesabımda 9800 dolar var inş red yemem amin

Kendinizi güzel ifade edin gerisi boş bence ki bu tutarla çok rahat alırsınız (:

gecmis olsun 🙂 bir seyi deneyimledikten sonra kendisini o isin uzmani sanma hastaligina yakalanmissiniz... Turkler arasinda siklikla gorunen bir hastalik...

Ne gibi bir alakası var bilmiyorum bu durumla. İnsanlara ekonomik duruma göre olmayacağını söylemek ki bana hep kazanamayacağım söylendi (15 bin dolar altı olursa) burası dahil heryerde olumsuz etkilendim açıkçası. Öyle ya da böyle hep diyorum sebebi nedendir bilmiyorum diye insanlara biraz umut veriyor olmak hastalık mı sizce?

Verdiğiniz tavsiyenin yol açacağı sonuçları düşünmüyorsunuz.
    İnsanların gereksiz yere rehavete kapılarak normalde göstermeleri gerekendan daha az bir miktarları göstererek mülakata girip yetersiz maddi kaynak nedeniyle AP'ye kalmalarına yol açabilirsiniz bu tavsiyenizle. Konsolosluk görevlisi ekstra maddi kaynak/sponsor talebi isterse bunun sorumluluğunu üstlenebilecek misiniz?

30 Eylül'de mali yıl tamamlanıyor. Eylül'ün ortasında, sonlarına doğru mülakata girecek biri yeterli para göstermediği için sponsor bulma talebiyle karşılaşırsa o son 5-10 gün içinde bunu nasıl tamamlayacak? Herkesin 5-10 gün içinde onbin dolar bulma imakanı var mı? Herkesin ABD'de tanıdığı ve kolayca sponsor bulma imkanı var mı? Durduk yere insanlar niye milyonda bir gelecek şansı riske atsın? Niye son günleri ek mali kaynak, sponsor bulma derdiyle, stresiyle geçirsin?

2021 Eylül ayı itibari ile son mülakatlara gireceklere tavsiyem: Son dönemeçtesiniz, bu sizin son şansınız. Bunu saçma bir rehavetle "az kaynak gösterilerek de vize alınabiiyor" diye varsayarak riske atmayın. Tam tersine konslosluğun maddi kaynak gösteriminde son derece katı ve tavizsiz olduğunu varsayarak olabildiğince yüksek maddi kaynak göstermeye çalışın. Şartlarınızı zorlayın. İşinizi garantiye alın, ihtimallere bırakmayın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

38

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |