Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@dilara34, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar. Ds260 formunu doldurup gönderdim sonucunda hiç bir mail gelmedi. Formun iletildiğinde dair otomatik bir mail gelmiyor mu bu durum normal mi. Belge isteme mailini mi beklemeliyim?

Email gelmiyor.

Eger son sayfada bana email gonder diye isaretlerseniz o zaman emaili siz gondermis oluyorsunuz; fakat KCC'den herhangi bir email gelmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gokces, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ZoZO Merhaba! Formu doldurdum ama imzalarken casenumber da sureklı kırmızı ok ile uyarı veriyor. İmzalayamıyorum. sebebi ne olabilir?

uyarida ne yaziyor? onu yazin isterseniz...

• @zıpzıp, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, GreenCard 2021 talihlisiyim. Ds260 formumu submit ettim. Şu an hukuk okuyorum, son sınıfım, bu yaz okul bitecek. Bir yandan da açıköğretimden işletme fakültesine kayıtlıyım(1.sınıf). Fakat ds260'a açıköğretimi yazmayı unuttum. Sadece lisemi ve hukuk lisansıma devam ettiğimi yazdım. 2 eğitim kurumuna katıldım şeklinde submit ettim. Bu noktada 4 sorum olacaktı:
    1-Açık öğretim lisans eğitimimi de kaydetmem gerekir miydi? Şimdi düzeltmem mi gerekiyor?
    2-Hukuk'a hala devam ettiğim için bitme tarihine submiti yaptığım günde yazabildiğim en son tarihi yazdım, (11 haziranda en son 10 haziran yazılabiliyordu, bende bitiş tarihine 10 haziran yazdım). (degree kısmına ise none yet yazdım). bu noktada bir yanlışlık söz konusu mudur?
    3-Yazın kısa süreli deniz kaplumbağalarıyla ilgili bir dernekte gönüllülük yapmıştım,(2haftalık) önemsiz olduğunu düşünerek formda bunu belirtmedim bir sorun olur mu?
    4-Eğer bunlardan dolayı formu açtırmam gerekiyorsa, formu açtırmam mülakat tarihimin gecikmesine sebebiyet verir mi? bu düzeltmeleri mülakatta yapabilir miyim veya mülakat tarihinin verilmesini bekleyip ankarayla irtibata geçmem mi daha doğru olur? Düzeltmem için(eğer gerekiyorsa) yapmak gereken en mantıklı şey ne olur?
    Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1- bence gerek yok Açıköğretimden bahsetmenize.
    2- mülakat sırasında mezuniyet tarihinizi ekleyip, “degree” sorusunun cevabını “bachelor” olarak düzeltebilirsiniz.
    3- kesinlikle olmaz.
    4- bu forumda öğrendiğim bilgiler ışığında şunu söyleyebilirim, mülakat tarihi almadan önce başvuru tarihinizi açtırmamak en mantıklısı. Özellikle sizin durumunuzda açtırmak için bir nEden yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nayyer, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

1. Kizimin asi karti var ama onlar yeterli asilar mi bilemedim. Kartim var yazdim dogru mudur
      3.esim 24 yil once TB gecirip tedavi olmus . Medikaldeki ilk soruya no dedim dogru mudur

2.ABD gocmenlik kanunlari bilen bir doktor onaylamadigi surece asilariniz yeterli degil 🙂 o nedenle no diye belirtebilirsiniz.

3.Mulakattan 1 ay once saglik raporu icin mulakat alin, TB icin ekstra test yapacaklar biraz uzun suruyor...

• @Greylist, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@hardrock cevap için teşekkürler

ilk dönem bitti hatta ilk dönemin son sınavına bugün girdi

ikinci dönem de bu yıl aralık ayında bitecek eğer olursa amerikaya gitmeden önce yüksek lisans diploması elinde olacak. o halde belirtmekte fayda var

ama birde şu var YÜKSEK LİSANSI UZAKTAN EĞİTİMLE AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ okul kazakistanda gözüküyormuş türkiye adresinimi yazmak gerekir ne yapalım?

birde henüz diploma olmadığı için mezuniyet tarihide belirtemiyeceğiz ? en doğrusu ne yapmak gerekir?

Okulun Kazakistan adresini yazıp, fakülte içinde “Faculty of Online Distance Learning” — uzaktan online/açıköğretim fakültesi anlamına gelecek şekilde yazabilirsiniz.

Bu okul başka bir ülkede olduğu için belki bahsetmemek de mantıklı olabilir. @crazycells ya da diğer tecrübeli arkadaşlar bu konuda forumda daha önce yazmış olabilir, bir bakın isterseniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gizem-Kılıç, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ,

2021 için seçildim numaram 20xxx civarında. Amerika’da F1 vizesiyle doktora yapıyorum. AOS veya CP Arasında hangisini seçmem gerektiği konusunda kararsızım. AOS te yetişir mi emin değilim. CP de sorun çıkarsa ve dv yi vermezlerse, F1 vizem iptal olur mu ya da tekrar F1 vizesi alamazsam korkusu yaşıyorum. F1 vizem haziran 2021 de zaten bitiyor fakat okulun bitişi 2022. Benim durumumda olan arkadaşlar olduysa yol gösterebilirler mi?

DV vermemeleri icin bir neden var mi?

Adli sicil kaydiniz var mi? Veya ilk F1'i alirken idari isleme kaldiniz mi?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@İpek-Erdur, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells bilgi için teşekkür ederiz, bir sorumuz daha olacaktı; eşim Türkiye'de şu anda açık öğretim lisesi okuyor bitirmek üzere açık öğretim lise diplomaları ve/veya meslek lisesi diploması bu her iki diplomalar için Amerika'da geçerli mi? denkliklerini nerede yaptırmak gerekiyormu bilginiz varsa nerede teşekkürler?

genel olarak diplomalar geciyor. Fakat bazi alanlarda veya bazi mesleklerde ekstra islemler yapmaniz lazim. Genel yonlendirme icin su konuyu inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/364/türkiyeden-alınan-diploma-denkliği-ve-yapılabilecek-iş/

Daha sonra sizin calistiginiz alanda islerin nasil yurudugunu ogrenmeniz lazim. Bu konuda herhangi bir standart yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@army52, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. iş yeri kapsamlı bir mektup verecek. onun haricinde annemin geçmiş yıllara ait kendi iş yerini kurma durumu var o da avantaj olabilir diye düşünüyorum. bir de Amerika'ya son 5 yılda 4 kez giriş çıkış yaptı ve her gitmesine ortalama 3 ay orada kaldı. bu bir avantaj olabilir mi?
    iş teklifi yazısı alacak, hatta giderse oturacağı ev adresi dahi hazır. babam lise mezunu ve gayrimenkul menkul hepsi onun üstüne umarım babam da etkin olur. tekrar teşekkürler

evet, ABD'de ne yapti? turizm amacli mi ziyaret?

Ingilizce seviyesi iyi mi?

• Merhabalar,2021 icin seçilen talihli biriyim,1 sene sonra lise mezunu olacağım ve bunun icin en geç ne zaman cs260 I dordurmalıyım numaram 1xxx ,mesela mayista yapabilir miyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Greylist, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@hardrock cevap için teşekkürler

ilk dönem bitti hatta ilk dönemin son sınavına bugün girdi

ikinci dönem de bu yıl aralık ayında bitecek eğer olursa amerikaya gitmeden önce yüksek lisans diploması elinde olacak. o halde belirtmekte fayda var

ama birde şu var YÜKSEK LİSANSI UZAKTAN EĞİTİMLE AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ okul kazakistanda gözüküyormuş türkiye adresinimi yazmak gerekir ne yapalım?

birde henüz diploma olmadığı için mezuniyet tarihide belirtemiyeceğiz ? en doğrusu ne yapmak gerekir?

sayin @hardrock 'in dedigi sekilde yazabilirsiniz. Okul Kazakistan'da oldugu icin o adresi yazmaniz daha iyi olur. bitis tarihi olarak dunun tarihini yazabilirsiniz sorun olmaz...

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@army52 kardesiniz mi mali sponsor olacak?

• Bu ileti silindi!

• @crazycells teşekkür ederim cevabınız için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@army52, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells hayır iki ayrı iş sahibi sponsor olacak. biri babam için birlikte iş yapacağız diye olacak diğeri de annem için sponsor olacak. sorunuz sayesinde aklıma geldi tek kişi hem anneme hem de babama sponsor olabilir mi? ve kardeşim henüz abd vatandaşı olmadığından sponsor olabilir mi? (kardeşim virüsten kaynaklı Türkiyede ailesiyle birlikte dolayısıyla amerikada şu an çalışmıyor olarak görünüyor)

dediginiz durumda sponsor olamaz cunku abd'de yasamasi ve geliri olmasi gerekiyor.

diger sponsorlar da ailenin tumune sponsor olmali. Yani 3 kisi alacaksiniz sanirim su an Green Card'i? o durumda 3 kisiye de bir mali sponsor olmali.

Fakat sadece is teklifi verecekse o zaten sponsorluk demek degil, onu ayrica mektup olarak sunabilirsiniz konsolosluga.

• @hardrock Yardımınız için teşekkür ederim sayın @hardrock .

• Herkese merhaba. 2021 green card talihlisiyim. ds 260 formunda çocuğumun pasaport bilgilerini istiyor ama henüz pasaportu yok. bu kısmı nasıl doldurmam gerekiyor? Konu hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

• Bu ileti silindi!

• @crazycells Merhaba, GreenCard 2021 talihlisiyim. Ds260 formumu submit ettim. Şu an hukuk okuyorum, son sınıfım, bu yaz okul bitecek. Bir yandan da açıköğretimden işletme fakültesine kayıtlıyım(1.sınıf). Fakat ds260'a açıköğretimi yazmayı unuttum. Sadece lisemi ve hukuk lisansıma devam ettiğimi yazdım. 2 eğitim kurumuna katıldım şeklinde submit ettim. Bu noktada 5 sorum olacaktı:
    1-Açık öğretim lisans eğitimimi de kaydetmem gerekir miydi? Şimdi düzeltmem mi gerekiyor?
    2-Hukuk'a hala devam ettiğim için bitme tarihine submiti yaptığım günde yazabildiğim en son tarihi yazdım, (11 haziranda en son 10 haziran yazılabiliyordu, bende bitiş tarihine 10 haziran yazdım). (degree kısmına ise none yet yazdım). bu noktada bir yanlışlık söz konusu mudur?
    3-Yazın kısa süreli deniz kaplumbağalarıyla ilgili bir dernekte gönüllülük yapmıştım,(2haftalık) önemsiz olduğunu düşünerek formda bunu belirtmedim bir sorun olur mu?
    4-Oraya gidince yapacağım işe; özel şartlara tabi olabilceğini düşünerek Legal Profession'ı işaretlemedim, genel olması için Business'ı işaretledim. amerika'ya gidince ilk etapta kasiyerlik, teslimat, şöförlük vb. işler yapmayı planlıyorum. Bu noktada ds260da yaptığım işaretleme mülakat aşamasında bir soruna sebep olur mu?
    5-Eğer bunlardan dolayı formu açtırmam gerekiyorsa, formu açtırmam mülakat tarihimin gecikmesine sebebiyet verir mi? bu düzeltmeleri mülakatta yapabilir miyim veya mülakat tarihinin verilmesini bekleyip ankarayla irtibata geçmem mi daha doğru olur? Düzeltmem için(eğer gerekiyorsa) yapmam gereken en mantıklı şey ne olur?
    sayın @hardrock yardımcı oldu. @crazycells sizin de deneyimlerinizden yararlanabilmeyi çok isterim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |