Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hardrock, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@waldeinsamkeit, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar cogunuzunda aklına takilmistir bu konu bilgilendirme PDF inde uzerinden hızlıca geçilmiş tam da açıklayici değil. Formu doldururken kimlik bilgileri kısmındaki City ve state/province kısmına her ikisine de doğduğumuz şehri mi yazıyoruz yoksa City kısmına nüfusa kayıtlı oldugumuz ilceyi mi yaziyoruz.ben PDF ten her ikisine de şehri yazıyoruz diye anladım.

Nufus cuzdaninizda dogum yeri kisminda ne yaziyorsa, onu "city" kismina yazin. Dogdunuz yer olarak bir koy ya da kasaba ismi dahi yaziyor olsa bile onu "city" kismina yazin.

Ingilizce'de "city" tam olarak bizim anladigimiz anlamdaki sehir anlamina gelmiyor. Amerika'daki mantikla Kecioren de sehir, Akyazi koyu de sehir, Rize'de sehir.

Birkac il disinda (Icel, Kocaeli, Sakarya) il isimleri genelde sehir merkezinin ismini aldigi icin, bizde sehir ve il kavramlari hep karistiriliyor.

State/province sorusunun cevabi ise dogdunuz il.

ben bunların hepsini tam tersi yaptım.Amerika'daki arkadaşım öyle söyledi çünkü. Sizce sorun olur mu? @crazycells

• @hardrock bu durumda isim kaya soyad zorlu gibi birşey mi?:) Saka bir yana zamanla herşey değişiyor.aslinda yazmisken hocam bari size sorayım formda başlığa yazacaktım ama.ds 260 formunu imzalayıp yolladiktan sonra kcc den ( email confirmation etmek dışında) mail geldi mi?ulaştı tebrikler formu inceleyip size şöyle şöyle geri döneceğiz gibi.birkac kullanıcı yorumu okumuştum o tarz birşeyler yazmışlar bana herhangi bir mail gelmedi email dogrulama dışında.sistem fazla yoğundu arada atıyordu oyuzden korkuyorum başvuru iletilmemis olabilir mi diye.selamlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@army52, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells çok teşekkür ediyorum. Karşılıksız iyilik denilen şey sizin yaptığınız oluyor. Minnettarım.
    Evet pazarlama müdürlüğü kriterleri sağlıyor. Tek sorun SSK kod olayında Şubat-Mart gibi mülakat zamanı resmî olarak 10-11 ay kadar o iş kolunda çalışıyor olarak görünmesi ama sizin de belirttiğiniz gibi işyerinin 2019 şubattan itibaren pazarlama müdürümüz olarak görev yapmaktadır diye vereceği mektup ve ekstralar süreci darbesiz atlatmamızı sağlar umarım. SSK kod durumu sorulur ise şirket hatası olduğu ve istenildiği takdirde cezai şartları göze alarak geriye dönük kod değişikliği yaptıracağımızı belirteceğiz. Süreci bu şekilde yürütsek olur değil mi?

dosya numaraniz kacti? imzaniza bilgileri girin isterseniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa-Sayılan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

iş kısmına bir şey yazmanıza dahi gerek olmayabilir

hayir, boyle demeyin 🙂 formdaki tum sorular herkes tarafindan doldurulmali 🙂 fakat dediginiz gibi, lise diplomasi sartini saglayan kisilerin bu kismi cok ayrintili yazmalarina gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AfrikaBE, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells cevaplar için çok teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık
    söyle bir sorumuz daha var. 2013-2014 yılları arasında Erasmus ile 10 ay İtalya'da kaldım. Adres bilgilerinde bunu da belirtmem gerekiyor mu? Çünkü o sırada normal sartlarda ikametgahım Türkiye'deydi.
    TR - Temmuz 2014 - Ekim 2017 ( bu süreçte 2 farklı şehirde yasadım)
    İSP- Ekim 2017- Temmuz 2018
    TR- Temmuz 2018- Kasım 2018
    Senegal- Kasım 2018- Present
    Yuakrıda belirttiğim tüm adresleri detaylarıyal birlikte DS-260 formunda belirtmem gerekiyor mu?
    Bu bilgilerin hiç birisi e-devlette yok fakat pasaportumda doğal olarak hepsi mevcut
    Teşekkürler,

daha once de yazdigim gibi e-devlette olmasi onemli degil. Italya'yi da ekleyerek yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cenkduzum, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@hardrock, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@waldeinsamkeit, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar cogunuzunda aklına takilmistir bu konu bilgilendirme PDF inde uzerinden hızlıca geçilmiş tam da açıklayici değil. Formu doldururken kimlik bilgileri kısmındaki City ve state/province kısmına her ikisine de doğduğumuz şehri mi yazıyoruz yoksa City kısmına nüfusa kayıtlı oldugumuz ilceyi mi yaziyoruz.ben PDF ten her ikisine de şehri yazıyoruz diye anladım.

Nufus cuzdaninizda dogum yeri kisminda ne yaziyorsa, onu "city" kismina yazin. Dogdunuz yer olarak bir koy ya da kasaba ismi dahi yaziyor olsa bile onu "city" kismina yazin.

Ingilizce'de "city" tam olarak bizim anladigimiz anlamdaki sehir anlamina gelmiyor. Amerika'daki mantikla Kecioren de sehir, Akyazi koyu de sehir, Rize'de sehir.

Birkac il disinda (Icel, Kocaeli, Sakarya) il isimleri genelde sehir merkezinin ismini aldigi icin, bizde sehir ve il kavramlari hep karistiriliyor.

State/province sorusunun cevabi ise dogdunuz il.

ben bunların hepsini tam tersi yaptım.Amerika'daki arkadaşım öyle söyledi çünkü. Sizce sorun olur mu? @crazycells

sorun olmaz ama cok garip bir dusunce sekli 🙂 state/province kismini bos birakanlari anlayabiliyorum 🙂 fakat province , district veya state... 3'u de "city"den daha buyuk idari/siyasi alanlar 🙂

• Merhabalar. Ds260 formunu doldurup gönderdim sonucunda hiç bir mail gelmedi. Formun iletildiğinde dair otomatik bir mail gelmiyor mu bu durum normal mi. Belge isteme mailini mi beklemeliyim?

• @waldeinsamkeit size e-mail doğrulama ne zaman gönderildi. Bana ds 260 formunu gönderdikten sonra hiç bir şekilde mail gelmedi doğrulama veya iletildi şeklinde

• @crazycells çok teşekkür ederim

• Arkadaşlar selamlar, oğlumun pasaportu gelmesine rağmen kızımın pasaportu elimize ulaşmadığı için henüz DS260 formunu gönderemedik.

KCC’den evrak talebi alan arkadaşların mailine baktığımda diplomayı göremedim. Diploma evrak talep mailinde istenmiyor mu? İsteniyorsa sadece asıl talihli için mi gerekli? Asıl talihli eşim, onun diploması mevcut ancak ben henüz almadım (henüz derken 16 yıldır almadım 🙂 sadece mezuniyet belgem var)

Ayrıca eşimin mesleği kısmına ev hanımı yazmak mı mantıklı yoksa çalışmıyor mu mantıklı? Eşim kızım doğduktan sonra çalışmadı, yaklaşık 12 yıldır.

Sizlerin yorumları nedir acaba?

Teşekkürler

• Bu ileti silindi!

• Mrb askerlik bilgileri bölümüne (branch of service) kısmına örnek olarak =silivri cezaevi jandarma tabur komutanlığı diyemi yazıyorum ben askerliğimi orda yaptım

• Bu ileti silindi!

• @dilara34 formu doldurup imzaladıktan sonra isteğinize bağlı olarak e mail confirmation butonu var ona bastığınızda bir no reply maili geliyor.yani bir nebze verdiğiniz emailin sağlamasını yaptirabiliyorsunuz sisteme.bunun dışında normalde bir mail gelmiyor sanırım ben de onu sordum formdan gelen varmı kcc den herhangi bir şekilde mail alan diye.

• Bu ileti silindi!

• @islek, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar selamlar, oğlumun pasaportu gelmesine rağmen kızımın pasaportu elimize ulaşmadığı için henüz DS260 formunu gönderemedik.

KCC’den evrak talebi alan arkadaşların mailine baktığımda diplomayı göremedim. Diploma evrak talep mailinde istenmiyor mu? İsteniyorsa sadece asıl talihli için mi gerekli? Asıl talihli eşim, onun diploması mevcut ancak ben henüz almadım (henüz derken 16 yıldır almadım 🙂 sadece mezuniyet belgem var)

Ayrıca eşimin mesleği kısmına ev hanımı yazmak mı mantıklı yoksa çalışmıyor mu mantıklı? Eşim kızım doğduktan sonra çalışmadı, yaklaşık 12 yıldır.

Sizlerin yorumları nedir acaba?

Teşekkürler

Merhaba Diploma istenilen evraklar arasında değil mülakat esnasında beyan ediliyor ve sadece asıl talihli için gerekli. Ev hanımı yazmanızda herhangi bir sorun olmaz geçmiş deneyimlerini yazmanız yeterli.

• @ZoZO teşekkür ederim

• @Semih128, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Mrb askerlik bilgileri bölümüne (branch of service) kısmına örnek olarak =silivri cezaevi jandarma tabur komutanlığı diyemi yazıyorum ben askerliğimi orda yaptım

merhaba Coordination Directorate of Gendarmerie veya Turkish Land Forces yazabilirsiniz rütbe olarak private veya infantry yeterlidir çok önemli bir detay değil.

• @waldeinsamkeit, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@dilara34 formu doldurup imzaladıktan sonra isteğinize bağlı olarak e mail confirmation butonu var ona bastığınızda bir no reply maili geliyor.yani bir nebze verdiğiniz emailin sağlamasını yaptirabiliyorsunuz sisteme.bunun dışında normalde bir mail gelmiyor sanırım ben de onu sordum formdan gelen varmı kcc den herhangi bir şekilde mail alan diye.

merhaba evet direk email gelmiyor isterseniz email ile alma seçenegi var istediğiniz zaman sistemden alabilirsiniz.

• @ZoZO Merhaba! Formu doldurdum ama imzalarken casenumber da sureklı kırmızı ok ile uyarı veriyor. İmzalayamıyorum. sebebi ne olabilir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |