DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@waldeinsamkeit, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

İkinci sorum olarak pasaportumun süresi önümüzdeki sene ağustos gibi bitiyor ,yinede pasaportu yeniletip süresini uzatmalı ve sonramı sürece başlamalıyım.Çok teşekkürler herkese.

iki turlu de yapabilirsiniz...

eger heyecani sevmeyen ve sorunsuz planlari seven biriyseniz bir sefer 10 yillik pasaport alip bunu ABD vatandasi olana kadar bir daha degistirmemeyi secersiniz 🙂

eger heyecani seven ve planlarda son dakika krizlerinden hoslanan biriyseniz var olanla devam edip, islem icin gerektikce konsolosluklarda ya da Turkiye'de yenileyip pasaport ne zaman gelecek diye beklemeyi secersiniz 🙂

iki turlu yapan kisiler de var... ben kisisel olarak ilkini tercihi ediyorum, ama iki yontem de "dogru" 🙂

• Güncelledim şimdi, teşekkürler hatırlattığınız için.
    Yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar

@bolatmali, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@losersweepers, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba! Forumda çok yeniyim o yüzden umarım doğru kullanıyorumdur 🙂
    Okuduğum kadarıyla genellikle herkes Türkiye’den başvuruyor. Benim durumum biraz daha farklı, okuyup bilgisi olan varsa yardımcı olduğu takdirde çok minnettar olacağım:
    Şu anda Amerika’da F1 vizesi ile eğitim görüyorum, hiç beklemediğim halde DV2021’e seçildiğimi öğrendim. Süreç Adjustment of Status ile ilerleyecek F1’ı Green Card’a dönüştürebilmem için, ama nasıl başlamam gerekiyor bilmiyorum. Mesela Türkiye’den olunca DS-260’ı doldurarak başlayabiliyorsunuz anladığım kadarıyla, benim ilk adımım ne olmalı anlayamadım henüz. Yardımcı olabilecek olanınız var mı?

Öncelikle yardımcı olabilmek için sürecinizi imzaya taşıyın;

@Ünal-Gündeşli https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• @crazycells cok tesekkur ederim sorum aslında ds 260 formunu doldururken zaman kaybetmeyeyim yenisinin gelmesini beklemek için oyuzden sormuştu.ozaman eskisi ile formu doldurup daha sonra yeni pasaport için başvurabilirim sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayşegül-Yazar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selam herkese, 3 senedir dv lotterye basvuruyorum ve 2 senedir de bu forumu takip ediyorum. bu sene cikti sonunda cok sasirdim. Herkesi tebrik ederim, cikmayanlar da umarim seneye mutlu haberi alirlar. Kucuk bi hesap yaptim, bu cekilisi kazanma sansimiz %0,2 imis yani hayatimizdaki tum sansimizi kullanmisiz. 😎 benim aslinda bircok konu hakkkinda minik minik sorularim var. Ama su sosyal medya olayini sormak istiyorum,

1- instagramda kisisel hesabimi yazdim, ama gizli hesabim, acmak zorunda degilim bence siz ne dersiniz? ve bir soru daha:

2- birden fazla instagram hesabim var kisisel hesaplarim degil adim, soyadim benimle ilgili hicbir bilgi yok iste yemek fotograflari falan paylasiyorum mesela, sizce onlari da eklemeli miyim?

3- benim kullandigim bir iki tane uyduruk email adresi var, hepsini yazayim mi? sanki cok bilgi verirsem de bi sikinti mi var diye dusunurler mi acaba diye korkuyorum ☺

tebrikler 🙂 sayin @gokayK 'ya katiliyorum 🙂 acmaniza gerek yok hesabi... Cok sayida hesap varsa sadece ana kullandiginiz hesaplari girebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells cok tesekkur ederim sorum aslında ds 260 formunu doldururken zaman kaybetmeyeyim yenisinin gelmesini beklemek için oyuzden sormuştu.ozaman eskisi ile formu doldurup daha sonra yeni pasaport için başvurabilirim sanırım.

Evet, yapabilirsiniz. En gec mulakat evraklarini gonderene kadar bir pasaport cikartmanizi tavsiye ederim (10 yillik)... 🙂

• @ZoZO teşekkürler. Sormak istediğim eşim ben gittikten sonra gelebilir mi gelme süresi nedir..

• @crazycells hocam peki ilk sorum eşim benden sonra gelebilir mi gelme süresi nedir?:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Esra-Peker, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, Bu sene şans bize güldü sonunda 🙂 eşine çıktı.. Fakat sevinsek mi üzülsek mi bilemedik çünkü ben şu an 8 aylık hamileyim :)))) mülakat tarihine kadar sanırım bebeğimiz dünyaya gelmiş olacak. İlk başvuru formunda bebeğimiz henüz doğmamış olacağı için kimliği ve pasaportu maalesef olmayacak.. Biz gitmeyi çok istiyoruz fakat ! bebeğimiz daha çok küçük olacağı için Re-entry Permit yapmayı düşünüyoruz. Bunun için bebeğimizin çok küçük olduğunu söyleyerek Re-entry Permit yapabilir miyiz ? ve bu başvuru sanırım ABD de iken yapılıyor ve bir bekleme süresi var bu süre max. ne kadar ? çünkü hali hazırda burada bir işim var ve çalışıyorum. Re-entry Permit için ödeyeceğimiz rakamlarda az değil açıkçası ( forumda yazılanlardan okuduğum kadarı ile )

tebrikler, uguruyla gelmis 🙂

dosya numaranizi imzaniza yazarsaniz, ona gore verecegim cevap degisebilir... https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

cok buyuk ihtimal bebek dogduktan sonra gondermeniz sorun yaratmayacak, ama dedigim gibi dosya numaraniza bagli...

Re-entry permitle ilgili suradaki bilgileri okuyabilirsiniz, biyometrik randevunuz tamamlanana kadar ABD'ye kalmanizi tavsiye ederim. Nedeni problem degil, bebek icin diyebilirsiniz. Bu arada yavas yavas Turkiye ile iliskilerinizi kesip, ABD'ye tasinma planlari yapmalisiniz. Bu gocmenlik surecinde "Turkiye ile olan is/para iliskileriniz" sizin pek dostunuz olmuyor 🙂 Sizden istedikleri en yakin zamanda ABD'de calisip, yasamaya baslamaniz...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alisany, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, ben başvurumu yaptığım aşamada eşimi ve iki çocuğumu da bildirmiştim. Şimdi onlar için DS 260 formu doldurmasam veya DS 260 formu doldursam ama başvuru sürecini mülakata kadar taşımasam daha sonra (mesela 1-2 yıl sonra) onlar için green card başvurusunda bulunabilir miyim ? yoksa onların bu hakkı ilk aşamada başvurmadığım için tamamıyla sona mı ermiş olacak ? Bu vesileyle herkese özellikle de bize bu ortamı yaratan forum kurucularına çok teşekkür ederim.

Eger cekilis vizesinden yararlanmalarini istiyorsaniz DS-260 formu doldurup gonderebilirsiniz, daha sonra onlara cekilis vizesi alamazsiniz; fakat basvuru yapabileceginiz baska green card yontemleri var...

Suradan diger sureclere asina olmalisiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Güncelledim şimdi, teşekkürler hatırlattığınız için.
    Yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar

@bolatmali, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba! Forumda çok yeniyim o yüzden umarım doğru kullanıyorumdur 🙂
    Okuduğum kadarıyla genellikle herkes Türkiye’den başvuruyor. Benim durumum biraz daha farklı, okuyup bilgisi olan varsa yardımcı olduğu takdirde çok minnettar olacağım:
    Şu anda Amerika’da F1 vizesi ile eğitim görüyorum, hiç beklemediğim halde DV2021’e seçildiğimi öğrendim. Süreç Adjustment of Status ile ilerleyecek F1’ı Green Card’a dönüştürebilmem için, ama nasıl başlamam gerekiyor bilmiyorum. Mesela Türkiye’den olunca DS-260’ı doldurarak başlayabiliyorsunuz anladığım kadarıyla, benim ilk adımım ne olmalı anlayamadım henüz. Yardımcı olabilecek olanınız var mı?

Öncelikle yardımcı olabilmek için sürecinizi imzaya taşıyın;

@Ünal-Gündeşli https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

AOS icin bir tehlike gorunmuyor o halde... su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells hocam peki ilk sorum eşim benden sonra gelebilir mi gelme süresi nedir?:)

Herkes ilk girisini vizesi bitene kadar yapmak zorunda. Daha sonra esiniz ABD disina cikabilir ve sonra geri donebilir.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Sait-Küçükçopur, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. Size birkaç soru sormak istiyorum.
    -Ben ve eşim MEB de çalışıyoruz. Çalıştığımız yer olarak Milli Eğitim Bakanlığı mı yazamalıyız yoksa çalıştığımız okulların bilgilerini mi girmeliyiz? aynı şekilde işveren olarak Bakanlığı mı belirtmeliyiz yoksa okul müdürlerinin isimlerini mi yazmalıyız?
    -Edevlet sisteminde gözüken adres bilgilerinde tarihsel hatalar var. Gerçekte 3 sene yaşadığım yerde 1 sene yaşamışım gözüküyor. Bu durumda 2 sene nerede yaşadığım belli olmuyor. Bu adreslere giriş çıkış tarihlerinin gerçekte olanı mı yazmalıyım, e devlet üzerinde gözükeni mi yazmalıyım?
    ayrıca üniversitede okurken ikametimi taşımadığım için o tarihlerde ailemin evinin adresi yaşadığım yer olarak gözüküyor. Bu bilgi kalmalı mı, üniversitede kaldığım yerleri mi yazmalıyım? Üniversitede kaldığım evlerin adreslerini de hatırlamıyorum.
    -Şu an yüksek lisans yapmaktayım. Lise ve üzeri eğitim bilgilerini girerken 3 adet lise ve üstü okul olarak belirttim. fakat yüksek lisans bitmediği için henüz, NONE YET olarak bilgi girdim buna rağmen mezuniyet tarihi istedi sistem.
    -üniversite, lise kayıt tarihlerim sistemde yok. ay/yıl olarak biliyorum fakat günleri bilmiyorum. burada tahmini gün mü yazmam gerekir?

• aşı bilgilerim sistemde gözükmüyor. bu bilgileri nasıl doldurmalıyım?
      Sorularımız biraz fazla oldu, kusura bakmayın. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.
    1. Okul isimlerini ve mudurlerin isimlerini yazabilirsiniz.

2. Gercekte yasadiginiz adresler ne ise onlari yazmalisiniz. O soruda ikametgah belgenizde yazan adresler degil, gercekte yasadiginiz adresler soruluyor.

3. dunun tarihini yazabilirsiniz.

4. gunleri tahmini yazabilirsiniz.

5. DS-260 formunu doldururken su sayfadaki paketten yararlanmalisiniz: https://yesilkartforum.com/cekilis/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DAVUTUMULU, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Bu konuda bilhi bulamadığımdan dolayı bu başlığı açtım. İnşallah doğtu bakmışımdır. 57 sayfanın hiç birinde böyle bir bilgi bulamadım.
    Arkadaşlar DV 2021 başvurum olumlu sonuçlandı. 1000 li sıralarda kazandım.
    Ancak ds260 formunu doldururken farkettimki pasaportumun süresi 2021 şubat ayında doluyor.
    Bu pasaportla ds260 formunu doldursam daha sonra pasaportu yenilesem bir sıkıntı yaşarmıyım. Ya da pasaportu yeniledikten sonra mı ds 260 formunu doldurmalıyım?
    Cevaplar için Teşekkür ederim.

yeni baslik olusturmadan tum sorulari bu baslikta sormalisiniz!

iki turlu de yapabilirsiniz.

• Merhabalar,

DS 260 formu "present work/education/training information" kısmında "Does this job require at least 2 years of training or experience" sorusunda takılmış bulunuyorum. Normalde bir mühendislik şirketinde mühendis olarak çalışıyorum, sonuçta 4 yıllık bir lisans eğitimi gerektiriyor. Acaba bu soruda kastettiği training üniversite eğitimi mi oluyor.

Ayrıca dünden beri "Your request cannot be processed at this time." hatasını alıyorum. Forumda başka arkadaşların da bu hata ile karşılaştığını görmüştüm. Acaba genel bir hatamıdır, yoksa gerekli yerler ile temasa geçmeye gerek var mıdır? Teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TAMURA, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,

DS 260 formu "present work/education/training information" kısmında "Does this job require at least 2 years of training or experience" sorusunda takılmış bulunuyorum. Normalde bir mühendislik şirketinde mühendis olarak çalışıyorum, sonuçta 4 yıllık bir lisans eğitimi gerektiriyor. Acaba bu soruda kastettiği training üniversite eğitimi mi oluyor.

Ayrıca dünden beri "Your request cannot be processed at this time." hatasını alıyorum. Forumda başka arkadaşların da bu hata ile karşılaştığını görmüştüm. Acaba genel bir hatamıdır, yoksa gerekli yerler ile temasa geçmeye gerek var mıdır? Teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

Evet deyip aldiginiz egitimi yazin.

Genel bir problem, CEAC 2021 Green Card talihlilerine ozel degil, tum gocmen vizeler bu CEAC'i kullaniyor... dolayisiyla 365 gun boyunca ayakta 🙂 o nedenle bu sekilde bakimlar sik sik yapiliyor, hatalar sik sik cikabiliyor. Siz arada deneyip girebildiginizde formlari doldurabilirsiniz.

• @crazycells Yardımınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Saygılarımla

• Merhabalar, şu an üniversite öğrencisiyim ve birkaç ay içerisinde bitireceğim. DS-260'ı bitirmeyi beklemeden yollasam bitirdikten sonra değiştirmem veya KCC'yi updatelemem gerekicek mi? Yoksa üniversite mezunu halde yollamak daha mı iyi?

• Arkadaşlar eğer orda tanıdığımız kimse olmazsa o alanı hep not available mi yazacağız
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@Rahim-Ghoroubi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar eğer orda tanıdığımız kimse olmazsa o alanı hep not available mi yazacağız
    Teşekkürler

En geç mülakat esnasına kadar kartınızın teslim edileceği bir adres vermek sorundasınız.
    Şimdilik N/a olarak doldurabilirsiniz

• ⭐⭐⭐

@Cengstro, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, şu an üniversite öğrencisiyim ve birkaç ay içerisinde bitireceğim. DS-260'ı bitirmeyi beklemeden yollasam bitirdikten sonra değiştirmem veya KCC'yi updatelemem gerekicek mi? Yoksa üniversite mezunu halde yollamak daha mı iyi?

Şimdi formu gönderebilirsiniz. Bu güncellemeyi mülakat esnasında da yapabiliyorsunuz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

52

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.5k

| | | |