DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• Teşekkür ederim. Bir de Turist vizesine başvuracağım onun için gireceğim mülakatta nelere dikkat etmem gerekiyor? Nasıl bir yol izlemeliyim?

• merhaba herkese, green cardlı olarak houstona geldik yerleştik, burada ehliyet başlığında ki bilgileri kullanıp online sınav ve DMV de direksiyon-araç kullanma testine girip, başarılı olup ehliyet almaya hak kazandık. Sırada dil okulu var, benim orta seviyede eşimin sıfır ingilizcesi için houston batı bölgesi olursa uygun da olur , dil okulu ya da kurs için bilgi alabilir miyiz. teşekkür ederim

• @cuneyt Hosgeldiniz.

ESL programlari oluyor asagidaki okullarin:
    Lone Star College
    Houston Community College

Onun disinda kiliseler'in ucretsiz ingilizce kurslari oluyor haftada birkac saat. Yine kutuphanelere de bakabilirsiniz ayrica. Kaldiginiz yerin yakininda boyle yerleri arastirmanizi oneririm.

• @karkin Onun icin b1/b2 vizesi basligina bakabilirsiniz.

• @Houstonwehaveproblem
    teşekkürler, verdiğin bilgiler üzerinden gezdik, aldığım bilgileri paylaşayım burda başkaları içinde faydalı olabilir

houston community college ağustos ayında başlayacakmış yeni derslere, ondan ücret bilgisi alamadım
    rice university e gittik onlarda iki adet program var dediler, biri sıfırdan başlayacaklar için, türkiye de ki üniversitelerde verilen hazırlık okulu gibi bir programları varmış, haftaiçi her gün tüm gün süren ücreti 2750 USD kur başına ücret, ya da ingilizce bilip ilerletmek isteyip gündüz çalışan akşam gidebilecek olanlara ESL kursu, kur başına 450 USD fiyatı, sınıflar 15 kişi,

kütüphanelere baktık biz fort bend bölgesindeyiz, gidip kütüphane kartı çıkardık, özel bir nokta kütüphane de hemen kütüphane kartını verdiler ve bu kartla şu an amerikada yayınlanan tüm dergilere ve medyalara internet üzerinden ücretsiz erişim veriyorlar, apple veya android üzerinden program yükleyerek kütüphane numaranızla ya da bilgisayardan direk kütüphanenin sitesinden yönlendirmeyle giriş yapabiliyorsunuz, takip etmek istediği özel alanlar, hobileri olanlara ya da magazinlere anlık yeni dergile sayılarına direk ücretsiz ulaşabiliyorsunuz. Benim gibi okumayı seven güncel ilgilendiği alanların yeni gündem yazılarını ücretsiz takip etmek isteyenlere biçilmiş kaftan.----kurs konusunda ise bizim bulunduğumuz bölgede yalnızca speaking grupları olduğunu söyledi yetkili ama literacy council için bizi yönlendirdiler, bizim fort bend bölgesinde ki literacy council denilen yere gittik onlarda bize ağustos ayında yeni sınıfların başlayacağının bilgisini verdiler. Ayrıca gelir beyanı yapabilirseniz yıllık 40000 dolar altında geliri olanlara ücretsiz, fakat bizim gibi yeni gelenler ve herhangi bir beyan veremeyenler için 250 USD bir yıllık ücreti, bize bu bilgiyi verdiler, kayıt yaptırmak istedim kendim için ama yoğunluk olduğundan, ağustos ayında bir gün kayıt günü belirleyeceklerini ve ona göre ağustos ayında kayıt yapılabileceğini söylediler.

kiliselere daha gidemedim. boş durmamak için bir taraftan klasik delivery işi yapıyorum, diğer taraftan indeede kayıt oldum, cv bilgilerimi doldurdum, alanımla alakalı iş bulmaya çalışıyorum, aramaya devam edeceğim bulamazsam ingilizceyi ilerletip bir şekilde buraya alışıp başka işte bakmaya başlayacağım.

herkese sağlıklı mutlu güzel günler dilerim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.5k

| | | |