Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @sertas süper inşallah doğrudur öyleyse haftaya bana sıra gelir teşekkür ederim

• @cokbekledik86 Ankara ile beraber karar veriyorlar yani mailde öyle yazmışlardı

• Green card sonuçları açıklanmasıyla belki mayısta hızlıca bizim görüşmeleri bitirmeye çalışırlar bence emaille randevü arasında kısa bi zaman tutarlar

• @cokbekledik86 inşallah bir an önce sonuçlandırırlar Ankara konsolosluk ağustosta taşınıyormuş bugün öğrendim

• @cokbekledik86 NVC will work with the U.S. Embassy/Consulate General in ANKARA, TRKY to schedule an interview appointment for you. Once we have confirmed an interview date, we will send a notice to you, your petitioner and attorney (if applicable).
    böyle bir mail gelmişti

• @sertas taşınma görüşmeleri etkilermiki işlerini aksatmaz diye düşünüyorum ben

• @sertas sertas bey benim eşim green cardli bu kategori de acaba aynı mi ilerliyor ?kimse yok forumda yabancı gruplarda da hep başka ülke vatandaşları var acaba bana ne zaman mülakat verirler çok backlog var mı Ankara da

• @bologna geçmiş süreçteki arkadaşlara bakınca fark yok gibi pandemi uzatmış sadece randevüleri bence ayrım yapmazlar

• @bologna merhaba Ukraynalılar ve Afganlar birikme yapmış süreyi hiç bilmiyorum ayın 7 si dq olan arkadaşlar var onlara da halen randevü gelmedi umarım çok uzamaz 😞

• @sertas eyvah herkeste burayı etkiliyor ,Ankara konsolosluk artık kaç ülkeye baktığı belli değil ne şanssız döneme denk geldik böyle

• @cokbekledik86 pandemi döneminde sadece Türk vatandaslarina vize verdiler 2021 Ekim ayında bu kalktı herkese vize vereceğiz dediler bundan sonraki süreç karışık ilerliyor tam çözemedim ,İran ve Irak vatandaşlarına da Ankara vize veriyor ancak onların birimleri farklı mı acaba

• @bologna ben hep olumlu şeyler düşünmek istiyorum çünkü hayatımızda nekadar negatif şeyler düşünürsek onu yaşarız şimdiye kadar turist vizelerine bakıyodu artık o yok başka ülke vatandaşlarına bakması herzaman işlemdeydi bildiğim kadarıyla bence forumdaki herkes kendisini Haziran-Temmuz Amerika’da olucak gibi hazırlasın iyi düşünelim iyi olsun 🙂

• @sertas Nerden öğrendiniz? Kesin mi taşınacağı? Adres belli mı?

• @Utopya uzun zamandır taşınacak tam adresi bilmiyorum Ankara’nın yabancısıyım ama önünden geçmiştik güvenlik önlemleri nedeniyle uzamış taşınması..

• @cokbekledik86 doğru söylüyorsunuz olumlu düşünmek lazım ,her an gidecekmiş gibi hazırlıklara başlayayım en iyisi 🙂

• @bologna geç bile kaldınız ben henüz DQ olmadım ama yinede o tarihlerde gidicekmiş gibi programladım Amerika öncesi tatil planlarım yapılıcak işlerim evi kiraya vermek için arayışa bile başladım 🙂

• Merhabalar, I130 formunu dolduruyoruz ve evidence kısmındayız. Buraya yükleyeceğimiz belgeleri (evlilik cüzdanı, nüfus kaydı, çocuk doğum sertifikası... gibi) yeminli tercümana çevirttirmeli miyiz?

• @ahsenas merhaba biz hepsini yeminli tercümana çevirisini yaptırıp orijinalleri ile beraber gönderdik

• @ahsenas uscis kısmında herşey orjinalli ve yeminli tercümesi ile beraber yüklenmeli ayrıca ilişkiyi kanıtlayıcı düğün nişan fotoğrafları eklemeyi de unutmayin

• @bologna bazı belgeleri e- devletten ingilizce olarak indirmemiz yeterli olmayabilir yani değil mi? ( nüfus kaydı gibi )
    Bir de sonrasında adli sicil kaydını noter onaylı yaptırmamıza gerek var mı sizce yoksa yeminli tercüme ve Türkçesi yeterli olur mu sizce?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |