Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Burak-Erdoğan şu ana kadar bildiklerimize göre problem yok şimdilik, sizin numaranızın ileriki bültenlerde aktif olmasını bekleyin, belki bir ihtimal tekrar evrak talep email i alabilirsiniz, bunu ileriki tarihlerde göreceğiz, bol şans

• Merhaba Permanent address kısmını does not apply olarak işaretlersem bir sıkıntı yaşarmıyım onu sormak istiyorum. Hemen onun üstünde mailing address kısmını yes olarak işaretledim alt kısımdaki permanent resident card kısmınıda no olarak işaretledim. Bu durumda sıkıntı oluşurmu?

Bu arada bende 2020 talihlisiyim. Ama bana çıktığını yeni öğrendim. Bu yüzden sitede yeniyim(Hatta sorunun altına case number nasıl eklerim diye baktım bulamadım😅 ). Şuan ds260 formunu doldurmakla uğraşıyorum. case numberım 24xxx.

• @crazycells Hocam ve arkadaşlar ;
    Crohn hastalığım ile alakalı Sizlere soru sormuştum. Kronik bir rahatsızlık ve hastaların büyük bir bölümü ömür boyu ilaca bağımlı , ancak ben doktor yönlendirmesi ile ilaç kullanmıyorum.
    Unganlar'a ilaç kullanmadığımı göstermek için -dolayısı ile ABD'ye yük olmadığımı göstermek için- bir rapor , doktor yazısı vs. bir şey almalı mıyım? (Var mı böyle bir rapor bilmiyorum ama?!)
    Almam gerekirse muayeneye yakın bir süre mi almalıyım?
    Sürekli ilaç kullanan bir hasta green card sürecinde problem yaşadı mı ? Yaşar mı ?
    Şimdiden teşekkürler.

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• @ysfylcn permanent adress kısmını Does not apply yapabilirsiniz, ama en geç mülakat tarihinde bir adres bulmanız lazım, şu an sağlam bir adresiniz yoksa does not apply iyi bir seçenek

Ayrıca ds260 formunu doldururken bu başlığın ilk iletisindeki pdf yi indirip yararlanabilir, yeşilkartforum youtube kanalındaki ds260 formu nasıl doldurulur videosunu izleyebilirsiniz

Case number ve diğer bilgileri, imzanıza nasıl taşıyacağınıza dair linki buraya bırakıyorum, süreçte bol şans

📝 Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin! https://yesilkartforum.com/forum/post/59676

• @cavedo, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@CanerM Merhaba, ben de sizin gibi aynı hastalıktan ama benim ki Ülseraktif colit hastalığı. Hiç bir şey söylemeyin. Ben bahsetmedim. Rahat olun. Kullandığınız ilaçları söylemeyin. Rahat olun.

Teşekkürler , ancak maalesef yapı itibariyle kendimi 5 dakikada ihbar ederim. Beceremem :(. Ayrıca askerlikten de muaf olduğum için , sebebini soracaklardır. Siz şu an ilaç kullanıyor musunuz ?

• This post is deleted!

• @Muhtaradana Aslında oraya baz alarak dolduruyorum. Tam emin olamamıştım. İmza işinide yaptım. Çok teşekkürler.

• @CanerM Askerlikten neden muaf oldunuz? Herhangi bir psikolojik rahatsızlığınız mı var?

• This post is deleted!

• @cavedo Yok hayır Allah'a şükür psikolojik bir problemim yok. Crohn hastalığından dolayı muafım. Ayrıca biliyorum bulaşıcı bir hastalık değil ama çok ince eliyorlarsa , google'da "Crohn bulaşıcı mıdır?" sorusuna "Hayır. Ülseratif kolit ve crohn hastalığı enfeksiyon hastalığı değildir ve bulaşıcı özellik taşımaz. Hastaların, hastalığını çevresindeki insanlara bulaştırma ihtimali yoktur. Ancak bu hastalarda da bulaşıcı bakteriyel bağırsak enfeksiyonlarının görülme sıklığı, sağlıklı kişilere göre daha fazladır." yanıtı gibi görüşler. Ayrıca ilaç kullanmıyorum , bunun için bir belge almalı mıyım diye sorma sebebim , ABD için bir yük olmadığımı kanıtlamak.
    Siz neden söylemediniz hastalığınızı ?

• @CanerM O zaman siz belirtin, çünkü askerlikten neden muaf oldunuz diye soracaklardır bence . Sizde yüzeysel açıklayın. Sadece kullandığın ilacı yanında götür. O kadar. Cihan Bey'e de yine danışın. En iyisini bilir.

• @crazycells merhaba
    Onemli bi sorum olacak dönüş yaparsanız çok sevinirim. KHK lı olduğum için pasaport alamıyorum adıma hiç bir dava olmamasına rağmen. Ama 2020 kazananıyım sıralamam 3xxx. Ds260 formunda nasıl bi yol izlemem lazım ce ilerki adımlarda nasıl bi adım atmam gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CanerM, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Hocam ve arkadaşlar ;
    Crohn hastalığım ile alakalı Sizlere soru sormuştum. Kronik bir rahatsızlık ve hastaların büyük bir bölümü ömür boyu ilaca bağımlı , ancak ben doktor yönlendirmesi ile ilaç kullanmıyorum.
    Unganlar'a ilaç kullanmadığımı göstermek için -dolayısı ile ABD'ye yük olmadığımı göstermek için- bir rapor , doktor yazısı vs. bir şey almalı mıyım? (Var mı böyle bir rapor bilmiyorum ama?!)
    Sürekli ilaç kullanan bir hasta green card sürecinde problem yaşadı mı ? Yaşar mı ?
    Şimdiden teşekkürler.

problem olmaz. Ne baskasina bulastirma, ne de kendinize veya baskasina zarar verme riskiniz mevcut degil. Bu tur durumlar sorun olmuyor.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Şimdiden teşekkürler.

problem olmaz. Ne baskasina bulastirma, ne de kendinize veya baskasina zarar verme riskiniz mevcut degil. Bu tur durumlar sorun olmuyor.

@crazycells peki , ilaç kullanmadığımı kanıtlamama gerek var mı ? ABD'ye yük olmayacağımı göstermek adına? Ya da sürekli ilaç kullanan hasta problem yaşıyor mu ?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Şimdiden teşekkürler.

@crazycells peki , ilaç kullanmadığımı kanıtlamama gerek var mı ? ABD'ye yük olmayacağımı göstermek adına? Ya da sürekli ilaç kullanan hasta problem yaşıyor mu ?
    Teşekkürler.

Hayir, gerekirse buna gore bir saglik sigortasi bulursunuz diye dusunuyorum. Ayrica kamu yuku olup olmayacaginiza doktor degil konsolos karar verecek.

• Merhaba bugün itibariyle ds260 formunu doldururken belirttiğim is yerinden ayrıldım. Bu durum sorun yaratir mi ds260 formunu tekrar actirmama veya kkc ye mail atip durumu guncellememe gerek varmidir @crazycells yardimci olabilirseniz çok sevinirim

• This post is deleted!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |