Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2021 Talihlileri DV2021 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!

Amerika'da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler • kaynak: onedio

  Walt Disney World - Florida

  Walt Disney World Resort, Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletine bağlı Lake Buena Vista ve Bay Lake kentlerinde bulunan Disney temalı bir eğlence parkıdır. 1 Ekim 1971 tarihinde açılmış olup dört tema parkı, iki su parkı, 27 temalı otel, dokuz Disney olmayan otel, çeşitli golf sahaları, kamp tesisi ve Disney Springs gibi diğer eğlence mekanlarına sahip 110 km²'lik bir alanı kapsamaktadır.

  Günümüzde Walt Disney World Resort, dünyanın en çok ziyaret edilen tatil mekanıdır ve yıllık ortalama 52 milyondan fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.[1] Park, Disney'in dünya çapındaki kurumsal girişiminin ana hedefi ve Amerikan kültürünün popüler bir zımbası haline geldi.

  Magic Kingdom'da Sindirella Kalesi
  alt metni

  Epcot'ta Spaceship Earth
  alt metni

  Disney's Hollywood Studios'da The Chinese Theatre
  alt metni

  Disney's Animal Kingdom'da Tree of Life
  alt metni

  Mount Rushmore

  South Dakota 'da bulunan bu güzel yapılar sanat olmasının yanında ABD'nin kuruluşunun 150. yılı anısına yapılan bu anıtlarda George Washington, Thomas Jefferson, Abraham Lincoln, Theodore Roosevelt başkanların suratlarının heykeli vardır.

  alt metni

  Taos Pueblo - New Mexico

  Taos Pueblo (veya Pueblo de Taos), Tiwa dilini konuşan Yerli Amerikan kabilelerinden Pueblo Kızılderilileri halkına ait olan eski bir pueblodur. Modern şehir Taos, ABD'deki New Mexico'nun yaklaşık 1.6 kilometre (1 mil) kuzeyinde yer alır. Pueblo Kızılderilileri, ABD'de sürekli olarak yaşayan en eski topluluklardan biri olarak düşünülür.[1] Alan, 1992 yılında UNESCO tarafından bir Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir.1000 yaşında Taos Pueblo, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en eski sürekli yaşadığı toplum olarak kabul edilir.

  alt metni
  alt metni
  alt metni

  Grand Canyon - Arizona

  Büyük Kanyon Ulusal Parkı (İngilizce: Grand Canyon National Park) Amerika Birleşik Devletleri'nin Arizona eyaleti sınırlarında bulunan en eski ulusal parktır.

  Büyük Kanyon, birçok renge sahip; Kolorado Nehri çevresinde bulunan bir kanyondur. Büyük Kanyon Ulusal Parkı içinde bulunur ve bu ABD'deki ilk ulusal parklardan biridir. Theodore Roosevelt Büyük Kanyon'un büyük bir hayranıydı ve birçok kez avlanmak ve seyir için burayı ziyaret etmişti.

  Kanyon, Kolorado Irmağı'nın kanalı milyonlarca yılda yarmasıyla oluşmuştur. 466 kilometre uzunluğunda ve 400 metre ila 2.4 kilometre genişliği arasında değişmektedir. Derinlik olarak da 1600 metreye kadar ulaşır. Bu kesiklerde Dünya'nın 2 milyar yıllık tarihi bulunmaktadır.

  Büyük Kanyon'un bir Avrupalı tarafından fark edilmesi ilk kez 1540 yılında; İspanyol Garcia Lopez de Cardenas tarafından yapılmıştır. İlk bilimsel araştırma ise John Wesley Powell eşliğinde 1869'da gerçekleşmiştir. Kızılderililer ise kanyonun duvarlarında yerleşim birimleri kurmuşlardır.

  alt metni

  alt metni

  alt metni

  Golden Gate Bridge - San Francisco
  Golden Gate Köprüsü (Türkçe: Altın Kapı Köprüsü), Kaliforniya'daki San Francisco Körfezi'nin girişinde, Golden Gate Boğazı üzerinde bir asma köprüdür.

  Şu anda, dünyadaki en uzun yedinci asma köprüdür. Köprü uzunluğu 2,73 km, ayaklar arasındaki uzaklık 1,28 km'dir, yüksekliği 235 metreyi bulur. Taşıt trafiği için altı şerit vardır. Köprü, San Francisco'yu Marin County'nin kuzey bölgeleri ve daha seyrek bir yerleşim olan Napa ve Sonoma Valley ile birleştirir.
  alt metni
  alt metni

  Millennium Park - Chicago
  Chicago'da ziyaret etmek için en popüler yerlerden biri. Millennium Park, hem genç hem de yaşlılar için eğlence sunmaktadır.

  Ayrıca devasa bir garajın üzerine inşa edildiği için “dünyanın en büyük çatı bahçesi” olarak da anılıyor. 2004 yılında açılacak olan park, insanları bir araya getirerek ve ilgi çekici yerlere getirmede başarılı oldu.

  Sanat sergileri, konserler, egzersizler, film gösterimleri ve daha fazlası gibi sayısız ücretsiz etkinlikle ziyaretçilerine sunuyor. Bölgede çeşitli konserler için bir yer olarak hizmet veren Jay Pritzker Pavyonu gibi çok sayıda mekan var. Çeşme suları, bir buz pateni pisti ve ünlü bir Şikago dönüm noktası olarak "tüküren" videoları yansıtan Crown Çeşmesi - Fasulye. Bean, fotoğrafçılar ve çocuklar arasında popüler olan yansıtıcı bir yüzeye sahip bir heykel.

  Sağlanan cazibe merkezlerinden ne kadar yararlandığınıza bağlı olarak, burada yarım saat ile tam bir gün arasında kolayca harcama yapabilirsiniz. Her yerde yemek yiyenler var, bu yüzden kendinizi yenilemek istiyorsanız, uzaklara gitmenize gerek yok. Bölge çok büyük olduğu için, çevresinde çok sayıda otobüs durağı bulunmaktadır. Ayrıca iki metro istasyonu vardır - Van Buren St. ve Müze Kampüsü / 11. St., ME hatları ve SSL.

  alt metni

  Grand Prismatic Spring - Yellowstone
  Grand Prismatik Springs Yellowstone Ulusal Parkı'nda bulunan ve Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük, Dünya'nın ise en büyük üçüncü kaplıcasıdır,[1] Yeni Zelanda'daki Pan Gölü ve Dominika'daki Boiling Gölü'nden sonra.

  Grand Prismatik Springs 1871'deki Hayden Geological Survey jeologlar tarafından incelendiğinde ünlenmiştir. Kaplıcada mavi, yeşil, sarı, turuncu, altın sarısı, kırmızı ve kahverengi renkler bulunur. Bu renkler prizmadan geçen ışığın oluşturduğu gökkuşağını anımsattığı için, kaplıcaya bu isim verilmiştir.[2]

  Sakın bu suya gireriz diye düşünmeyin aşırı sıcak halleri vardır ve ölümcüldür. uzaktan selfy çekmeye birebir yer. Yolunuz kuzeye düşerse kesinlikle görmelisiniz. Doğal Havuzun kenarlarına renkliliği veren sıcak su bakterileridir

  alt metni

  Kaynaklar :1 , 2 , 3 , 4 , 5 • CAESARS HEAD STATE PARK
  alt metni

  Amerika'nın Kuzey Karolina eyaleti sınırları içerisinde olan bu parka bir kaya yolunu geçerek ulaşabiliyorsunuz. Deniz seviyesinden yaklaşık bin metre yükseklikte olan bu parkın adı bir dağcı köpeğinin adından geliyor.

  CHARLESTON HISTORIC DISTRICT
  alt metni

  Tek tek evlerin birleşimiyle oluşan bu bölge, Kuzey Karolina'nın kalbi konumundadır. 18. ve 19. yüzyıldan kalma bu evlerin oluşturduğu muazzam görüntü mutlaka görülmeye değerdir. Unutulmaz bir yurtdışı tatili yapacağınız bu yerde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

  CONGAREE NATIONAL PARK
  alt metni
  Amerika'nın en büyük ormanlarından biri olan Congaree Ulusal Parkı, dünyadaki en yüksek ılıman iklimi ağaçlarına ev sahipliği yapan bu orman 1969 yılından bugüne her geçen gün daha da zenginleşen bitki örtüsüyle misafirlerine yeşillikler içinde bir ziyafet sunuyor. Parkın içerisinde bir de nehir bulunuyor ki, görülmeye değer. Parkın bir kısmı ise vahşi ve doğal yaşam alanı olarak ilan edilmiş.

  HILTON HEAD ISLAND
  alt metni
  Amerika'nın tatil yerleri arasında olan bu ada, Atlantik Okyanusu üzerinde yer alıyor ve 19 kilometrelik bir sahil alanı bulunuyor. Her yıl milyonlarca tatilcinin akın ettiği bu ada, ülkenin en önemli turizm gelirlerinden de birini oluşturuyor.

  HISTORIC DOWNTOWN BEAUFORT
  alt metni
  Amerika'daki tarihi yerlerden biri olan bu bölge, 1969 yılından beri koruma altında. Edirne'nin köprülerine benzeyen bir mimari stiline sahip, evleri, bahçeleri, binaları ve mimari eserleriyle ünlü olan Historic Downtown, son dönemlerde Amerika'da huzur, sessizlik ve sakin bir hayat arayanların da gözdesi oluyor.

  HUNTING ISLAND STATE PARK
  alt metni
  Avcılık Adası olarak çevirebileceğimiz Hunting Adası Milli Parkı 1935 yılından beri devlet parkı olarak kullanılmaktadır. Doğal güzellikleriyle ünlü olan bu yer, 19. yüzyıldan kalma bir fenere sahiptir. Parkın eşsiz güzellikteki plajları dünyadaki en güzel yerler listesi arasında da yer almıştır.

  MYRTLE BEACH
  alt metni
  Amerika'nın doğu kıyısında bir sahil şehri olan Myrtle Beach, eğlenceleri, otelleri ve kafeleriyle harika bir Amerika tatili yapmak isteyenlerin buluştuğu bir yer oluyor. Yıl boyunca 10 milyondan fazla ziyaretçi alan bu tatil yeri, geniş kumsalları ve ılıman iklimi nedeniyle önemli turizm yerlerindendir.

  OLD SHELDON CHURCH RUINS
  alt metni
  Eski Sheldon Kilise Kalıntısı olarak görebileceğiniz bu bölgedeki kilise, önceden Prens William Parish Kilisesi olarak adlandırılıyordu. 1745 yılında inşa edilen Sheldon, Yunan tarzı mimarisiyle bugün bile güzelliğini korumaya devam ediyor.

  SWAN LAKE IRIS GARDENS
  alt metni
  Iris Bahçeleri'nde bulunan Kuğu Gölü, sadece gölüyle değil Japonya'nın İris çiçekleriyle de ünlü bir bölgedir. Parkta birçok bitki ve kuğu bulunuyor. Harika fotoğraflar çekmek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir yerdir.
  WILDLIFE MANAGEMENT AREA
  alt metni
  Yaban hayatın ve yemyeşil bir yerin ortasında kendinizi kaybedeceğiniz bir bölgedir burası. Yaban Hayatı Koruma Bölgesi olarak adlandırılan bu yer, geleneksel toprak sahiplerinin oluşturduğu bir komite tarafından yönetiliyor.

  FORT SUMTER NATIONAL MONUMENT
  alt metni
  Sadece tekne yardımıyla gidebileceğiniz bu ada, bir eğitim merkezi olarak da kullanılmakta. Sullivan Adası'nda bulunan bu yerdeki savaş dönemlerinden kalma sergiyi gezebilir ya da kale içerisinde düzenlenen etkinliklere denk gelirseniz, katılabilirsiniz.

  Kaynak :Kaynak • Elinize sağlık sayın @Barış güzel bir derleme olmuş, küçük bir edit yapayım, eski başkanların heykellerinin dağa kazıldığı yer Mount Rushmore.
  Fenway Park ise Boston Redsox beyzbol takımının sahası. • @volkanu Teşekkür ederim :)) editleme yaparken kaydırma olmuş düzeltme için teşekkürler:)) • Tesekkurler çok güzel bir paylaşım. Bende Ufak ufak ucuz uçak biletlerini takip etmeye başladım. Artık keşfetmeye başlayalım diye düşünüyorum 😁 • Yararlı bir başlık, elinize sağlık. Bir gün yerleşiriz, düzeni kurarız ve sonra gezmeye de sıra gelir umarım. 🙂 • @damladav Darısı başımıza ... 🙂 • @saulgoodman Umarım ABD hep beraber forum arkadaşlarıyla bir çay içmekte nasip olur saygılarımla


Log in to reply
 

Benzer Başlıklar

 • 7
 • 131
 • 3
 • 35
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

197
Online

8.3k
Users

2.4k
Topics

139.1k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB