Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar selam ben emre bu foruma yeni katıldım şimdi hiç uzatmadan konuya geçeyim biraz uzun olabilir yazım lütfen sıkılmadan okuyun bana bir ışık olun şimdiden teşekkürler.

Şimdi ben türkiyede 14 yaşımdan beridir amerikan rüyası kuran 18 yaşına daha bir ay önce girmiş bir arkadaşınızım ve kardeşinizim 🙂 ama ben bir hata yaptım ve 16 yaşındayken okuldan ayrıldım idrak edemedim okumanın bir lise mezunu olmanın ne kadar önemli olduğunu malesef
    Bende ondan bir yıl sonra yani 17 yaşımda aöl’e kayıt yaptırdım pişmandım şimdi 18 yaşımdayım bir yıldan beri açıktan okuyorum ve 56 kredim var mezun olma şartı ise 192 kredi yani ben daha 20 yaşıma kadar mezun olamayacağım ama mezun olduktan sonra ne yapacağıma dair bir plan yaptım kafamda.(imla hataları yapıp türkçeyi katlediyor olabilirim özür dilerim)
    şimdi planın şu ben 2019 greencard çekilişleri başladığında bu arada başvurular her yılın ekim ayında başlar kasım ayında sonlanır ve diğer yılın mayıs ayında çekilişler sonuçlanır şimdi ben 2019 senesinin greencard çekilişine başvursam başvuruyu doldururken lise mezunuyum desem ondan sonra başvuruyu tamamlasam çekilile katılsam ondan sonra mayıs ayında sonuçlar açıklandığında eğer kazanırsam ben beni ne zaman çağırırlar konsolosluğa merak ediyorum eğer hemen çağırıyorsalar yandım ama 1-2 ay sonra çağırıyorlarsa 2020 temmuz gibi ben diplomamı elime alırım zaten o zamana kadar ingilizcemide öğrenir paramıda biriktiririm çeşitli işlerde çalışarak şöyle söyleyeyim benim üvey babam var ve üvey babamın şirketi var maden ocağı işletiyor ve öyle birşey olursaki şayet yani kazanırsam zaten o bana para yardımı yapar para konusunda sıkıntı yok benim dil öğrenmem gerek sadece sorum şu sizce benimkisi mantıklı bir düşüncemi bu arada bana demeyin birleşik devletler toz pembe değil merak etmeyin o kısmını çok iyi biliyorum 🙂
    Yani benim böyle bir düşüncem var ben hayatımı amerikada kurmak istiyorum bana birkaç tavsiye öneri verirmisiniz rica etsem okuduğunuz için teşekkür ederim

• Herhangi bir sebepten ötürü yanlış beyan verme konsolosluğa.Ne olur ne olmaz.İlerisini düşünüyorsan doğruyu yaz.İki senelik uzmanlık isteyen bir işte çalış.Sigortan yatsın bunu ispatla.Sıkıntın olmaz.Hemde geçerli bir mesleğin olur.Oralara gidince sıkıntı çekmezsin.Bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emrecvlk DV2020 mulakatlari, 2019 Ekim ayinda baslayip, 2020 Eylul ayina kadar devam edecek. Dolayisiyla dediginiz sekilde vize almak mumkun.

• @topraxxx çok teşekkür ederim şimdi zaten düşüncem şuydu sigortalı biryere girip garson olarak mesela çekiliş sonuçlanana kadar çalışmak vardı zaten ondan sonrada lise diplomamı alıp onuda üstüne koyarım dedim ama şuan kendimi eleştiriyorum çünkü sanki acil birşeyim varmış biryere yetişmem gerekiyormuş gibi bir düşünceye girmişim hayır acelem yok ben ilk önce sigortalı bir işe girip çalışmaya başlayacağım ve 2 sene sonra hem lise diplomamda olacak hem lise mezunu olarak hemde 2 yıl çalışmış tecrübeli bir eleman olarak başvurucam benim için böylesi daha sağlıklı sana çok teşekkür ederim yazımı okuyup bana cevap verdiğin için sağol

• @crazycells yorum için teşekkürler 🙂
    Ama acelem olmadığına göre kendimi sağlama alıp öyle gideceğim ama eylüle kadar sürüyorsa benim için iş değişir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emrecvlk Amerikada Yaşamak istiyorum lütfen yardım!!! içinde söyledi:

@crazycells yorum için teşekkürler 🙂
    Ama acelem olmadığına göre kendimi sağlama alıp öyle gideceğim ama eylüle kadar sürüyorsa benim için iş değişir

Eylul'e kadar surmesi, sizin dosyaniz icin o kadar bekleyebilecekleri anlamina gelmiyor aslinda, siz siraniz geldiginde hizlica islemlerinizi halletmelisiniz, cunku vize sayisindan daha fazla kisi seciliyor, dolayisiyla her secilene vize ayrilma durumu yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ayrica egitime devam etmenizi tavsiye ederim, daha sonrasinda okumak icin, dil okulu icin ya da Turkiye'de okurken degisim programlariyla ABD'ye gelmeniz de mumkun, ayrintili bilgi icin su bolumdeki konulari inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/89/öğrenim-vizeleri-f-m-ve-j

• @crazycells Değişim programı dediniz benim bildiğim normal lise okuyanlar değişim programına katılabiliyorlar diye biliyorum ben şuan açık lise okuyorum ve 18 yaşındayım anlamadım bu kısmını beni aydınlatırsanız size minnetar olurum ayrıca en son eylüle kadar bekletebilirler dediniz ama bu bir şans sanırım kazananlar arasında sıra oluyor siz sıranın önüne gelirseniz hemen gitmek zorundasınız sıranın sonuna gelirseniz eylüke kadar vakti var diyorsunuz anladım sanırım ve çok oluyorum ama kusura bakmayın mesela mayıs ayı çekiliş yapıldı kartı kazandık sonra hemen mayıs ayındamı çağrıyorlar mülakata yani çekiliş yapıldıktan hemen sonra en erken çağırdıkları gün hangisi çok teşekkür ederim sağolun cevaplar için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emrecvlk Amerikada Yaşamak istiyorum lütfen yardım!!! içinde söyledi:

@crazycells Değişim programı dediniz benim bildiğim normal lise okuyanlar değişim programına katılabiliyorlar diye biliyorum ben şuan açık lise okuyorum ve 18 yaşındayım anlamadım bu kısmını beni aydınlatırsanız size minnetar olurum ayrıca en son eylüle kadar bekletebilirler dediniz ama bu bir şans sanırım kazananlar arasında sıra oluyor siz sıranın önüne gelirseniz hemen gitmek zorundasınız sıranın sonuna gelirseniz eylüke kadar vakti var diyorsunuz anladım sanırım ve çok oluyorum ama kusura bakmayın mesela mayıs ayı çekiliş yapıldı kartı kazandık sonra hemen mayıs ayındamı çağrıyorlar mülakata yani çekiliş yapıldıktan hemen sonra en erken çağırdıkları gün hangisi çok teşekkür ederim sağolun cevaplar için

evet, ben zaten universite egitimini kastetmistim 🙂 o nedenle size egitime devam edin diye oneri yaptim. Saniyorum ki dediginiz gibi acik lise ogrencileri bu tur programlardan yararlanamiyorlar.

Bu programin son tarihi ama bekleyip beklememek konsolosa kalmis, maalesef bunu siz kontrol edemezsiniz cok fazla. Yukarida da yazdigim gibi mulakatlar Ekim ayindan basliyor, ve bir sonraki yilin Eylul ayinda bitiyor. Eger 2020 Temmuz'da diplomanizi alacaginiz garantiyse sansiniz var, eger fiziksel olarak diplomayi Eylul sonrasinda alacaksaniz o durumda cekilisten secilseniz dahi vize alamazsiniz, dolayisiyla cekilise katilmaniz gereksiz olur.

• @crazycells 🙂 çok teşekkürler sağolun beni gerçekten aydınlattınız sayenizde daha bilgiliyim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |