Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells anladım, konuya çok vakıf değilim affedin , 90 gün içerisinde evlilik gerçekleştiği takdirde ne gibi sıkıntılar yaşayabilirim? Ya da 90 gün bekleyip evliliği gerçekleştirdiğimizde ülkeye dönme zorunluluğum olur mu green card bekleme sürecinde? Şimdiden çok teşekkür ederim 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeynepd Amerikada evlendim lutfen yardimci olun içinde söyledi:

@crazycells anladım, konuya çok vakıf değilim affedin , 90 gün içerisinde evlilik gerçekleştiği takdirde ne gibi sıkıntılar yaşayabilirim? Ya da 90 gün bekleyip evliliği gerçekleştirdiğimizde ülkeye dönme zorunluluğum olur mu green card bekleme sürecinde? Şimdiden çok teşekkür ederim 😊

Evliliginizin sahte bir evlilik oldugunu dusunebilirler. Tahmin edebileceginiz gibi, ulkeye gelip sahte evlilik yapan biriyle ayni sekilde bir surecten gecmis olursunuz 🙂

Green Card surecini Turkiye'de gecirmek icin ABD'ye gitmenize gerek yok, Turkiye'de de evlenip sureci baslatabilirsiniz. AOS yaptiktan sonra H veya L vizeleriniz yoksa ulke disina cikamazsiniz, cikmak icin I-131 basvurusu yapmaniz gerekir ve bu belgenin gelmesi de 6-7 ayi bulacaktir. Ayrica sonra mulakat icin bir daha ABD'ye gelmeniz gerekecek.

• @redur47 merhaba, dediğinizi tam anlamadım. Evlenmeden önce mi turist vizesi almamız gerekiyor ki 6 ayda bir Amerika’ya gidip ziyaret için, yoksa evlenip Green card için başvurduktan sonra mi 6 ayda bir ziyaret etme hakkı doğuyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Champi, içinde söyledi: Amerikada evlendim lutfen yardimci olun

6 ayda bir ziyaret etme hakkı doğuyor

Boyle bir "hak" olmuyor hicbir zaman. Hangi vizelerin, hangi amaclarla verilip, nasil kullanilabilecegini anlamalisiniz. Forumdaki ilgili basliklari okumanizi tavsiye ederim.

• Dediğimizden yola çıkarak sormak istedim sadece. Aslında tek bildiğim güvenli yol, evlenip F2A vizesine başvurmak. Fakat bu vize için bekleme süresi uzun olduğu için başka yol arıyorum. Yani insan neden eşinden 2 yıl ayrı kalması gerekiyor ki? Bunun başka yolu olması gerek...(Kendim gidip gelsem bile işimden dolayı sıkıntıya düşerim)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Champi, içinde söyledi: Amerikada evlendim lutfen yardimci olun

Yani insan neden eşinden 2 yıl ayrı kalması gerekiyor ki?

Yasalardan dolayi 2 yil ayri kalmiyorsunuz 🙂 hicbir yasada 2 yil ayri kalmasi gerekiyor diye yazmiyor. Beklemenizin nedeni yasalarla belirlenen vize sayisindan daha fazla kisinin basvurmasi... Bu da bir siraya neden oluyor ve insanlar bu siralarinin gelmesini bekliyor. Sizi anliyorum ama bu islerin de bir duzene ve siraya gore islemesi gerekiyor.

ABD vatandasiyla evlenseniz bile hicbir sey birkac gunde olmuyor, dosyalarin islenme surecini aylarca beklemek durumunda kaliyorsunuz.

• @crazycells merhabalar

5 sene önce turistik vize aldım ,bu vizenin bitmesine 5 seneye yakın bir sürem var
    Kız arkadaşım Amerikalı ve Amerikan vatandaşı
    Ben TC vatandaşıyım
    Bu vizeyi kullanarak 10 gün önce onun yanına geldim Floridaya
    Evlenmek istiyoruz fakat 90 gün beklememiz mi gerekiyor?
    İşimden 1 ay izin almıştım buraya geldim.
    90 gün beklemek şartsa ona göre iznimi uzatacağım

90 günün sonunda evlendikten sonra Türkiye’ye döneceğim.Green card sürecini orda işime devam ederek beklememde bir sakınca var mı?Daha erken evlenmemiz bizim adımıza sıkıntı mı olur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orcunorcun1881, içinde söyledi: Amerikada evlendim lutfen yardimci olun

@crazycells merhabalar

5 sene önce turistik vize aldım ,bu vizenin bitmesine 5 seneye yakın bir sürem var
    Kız arkadaşım Amerikalı ve Amerikan vatandaşı
    Ben TC vatandaşıyım
    Bu vizeyi kullanarak 10 gün önce onun yanına geldim Floridaya
    Evlenmek istiyoruz fakat 90 gün beklememiz mi gerekiyor?
    İşimden 1 ay izin almıştım buraya geldim.
    90 gün beklemek şartsa ona göre iznimi uzatacağım

90 günün sonunda evlendikten sonra Türkiye’ye döneceğim.Green card sürecini orda işime devam ederek beklememde bir sakınca var mı?Daha erken evlenmemiz bizim adımıza sıkıntı mı olur?

Eger surece Turkiye'de devam edecekseniz bir problem olmaz, evlenip geri donebilirsiniz. Neticede turist vizesini gecici olarak ABD'de kalmak icin kullanmis olacaksiniz, gocmenlik sureci icin degil... O nedenle uzun sure beklemeye gerek yok.

• @crazycells Cevabınız için çok teşekkür ederim

Yani sizin söylediğiniz şu doğru mu anladım?Sırasıyla yapılması gerekenler,

1-90 gün bekle,

2-90 gün geçtikten sonra evlen

3-Evlendikten sonra Türkiye’ye işinin başına dön ve süreci bekle.

——

Şimdi bu hafta evlensem ve Türkiye’ye dönsem şüpheli olacak değil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Cevabınız için çok teşekkür ederim

Yani sizin söylediğiniz şu doğru mu anladım?Sırasıyla yapılması gerekenler,

1-90 gün bekle,

2-90 gün geçtikten sonra evlen

3-Evlendikten sonra Türkiye’ye işinin başına dön ve süreci bekle.

——

Şimdi bu hafta evlensem ve Türkiye’ye dönsem şüpheli olacak değil mi ?

Eger ABD icin AOS ile Green Card almayacaksaniz, yani tum islemleri Turkiye'de yapacaksaniz, bu durumda 90 gun beklemenize gerek yok. Cunku turist vizesiyle ABD'de kalmamis ve gocmenlik islemlerine devam etmiyor olacaksiniz.

• @crazycells Bilgisizliğimi affedin.İlginiz için teşekkür ederim.
    1.senaryo
    Peki diyelim Bugün 14.günüm ve evlendim
    2 gün sonra da Türkiye’ye döndüm işimin başına.
    Green card Sürecine Türkiye’de devam edeceksek müstakbel eşimin Türkiye’ye kaç kere gelmesi icap eder? Çünkü onun da burda işi çok yoğun.Ve sürekli gelip gidemez.

2.senaryo
    Sürece Amerika’da devam edeceksem

Kız arkadaşımın işleri ve vakit darlığı yüzünden ben Floridaya geldim ama benim de işlerim yoğun Türkiye’de.Tüm işlemler Herşey dahil 5-6 ayda sonuçlanacaksa sürece Floridada devam edebilirim

90 gün bekledim öyle evlendim.Sonra greencarda başvurup Türkiye’ye işime dönmemde bir sakınca var mı?Yoksa illa Tüm süreç boyunca burda mı kalmam gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Bilgisizliğimi affedin.İlginiz için teşekkür ederim.
    1.senaryo
    Peki diyelim Bugün 14.günüm ve evlendim
    2 gün sonra da Türkiye’ye döndüm işimin başına.
    Green card Sürecine Türkiye’de devam edeceksek müstakbel eşimin Türkiye’ye kaç kere gelmesi icap eder? Çünkü onun da burda işi çok yoğun.Ve sürekli gelip gidemez.

2.senaryo
    Sürece Amerika’da devam edeceksem

Kız arkadaşımın işleri ve vakit darlığı yüzünden ben Floridaya geldim ama benim de işlerim yoğun Türkiye’de.Tüm işlemler Herşey dahil 5-6 ayda sonuçlanacaksa sürece Floridada devam edebilirim

90 gün bekledim öyle evlendim.Sonra greencarda başvurup Türkiye’ye işime dönmemde bir sakınca var mı?Yoksa illa Tüm süreç boyunca burda mı kalmam gerekiyor?

Eger ABD'de islemlere devam edecekseniz, ABD'de kalip islemlere devam etmelisiniz. Maalesef dediginiz gibi Turkiye'ye gidemezseniz bu surecte. AOS sureciniz iptal edilir. Tum islemleri 5-6 ayda bitirmeniz zor. Buradaki baslik yerine, su basliklardaki bilgileri inceleyip, sorulariniz icin de o basliklari kullanmalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik/

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak/

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak/

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |