Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba
    Eş dolayısı ıle green carda basvurdum. Ssn ve calısma ıznı hemen geldi ancak diğer formlar hala beklemede gorunuyor. Kımı arkadaşlar 3 ayda greencarda sahip oldu, ben bir yıldır bekliyorum. Bu gibi durumlarda bulundugun eyalette bulunan senatore yazı yazarak yardım ıstendıgını duydum. Internetten buldum yazdım ama gerı donus olmadı. Houston bolgesınde senatorden bu gıbı durum için destek alan oldu mu bilgilere nereden ulaşabilirim? Teşekkür ederim

• Senator degilde ben bir federal agency den cozum alabilmek icin congresswoman dan yardim aldim. Isimi 1 haftada cozdu. Kendi sitelerinde hangi konularda yardim verebileceklerini soyluyorlar ve formlari da bulunuyor. Bulundugunuz bolgenin congressman veya congresswoman indan yardim isteyin.

• @nejlakerim Yardım talebini siz değil eşiniz yapmalı çünkü talepte bulunan kişinin bizzat eyaletin resident'ı olması gerekir. Siz henüz resident olmadığınız için cevap dahi vermeyebilirler. Ben eşim ve çocuğumun işlemleri için yaşadığım eyaletin senatörlerinden de bölgemizin kongresi üyesinden de yardım aldım. İlgili kişinin resmi web sitesinde "help with a federal agency" adlı başlık altından eşiniz talepte bulunmalı. İlgili kurumla eşiniz adına iletişimde bulunmak için kendisinden consent almak üzere bir form gönderecekler. Onu ve var ise diğer destekleyici dokümanları ilettikten kurumla iletişime geçerler ve sonuçla ilgili olarak eşinizi bilgilendirirler.

• @Mihok öncelikle cok teşekkür ederim. Google dan aratarak mı buldunuz bilgileri yoksa herhangi bir site mi var?

• @gembruce cok teşekkür ederim.ilgili kişilerin bilgilerini google vasıtası ile mi buldunuz? Nasıl ilerlemem gerek acaba..

• aynı şekilde turist vizesinden birkaç kez red yenmesi halinde, ABD'deki vatandaşlığı olan yakınımız senatorden yazı ile yardımcı olması durumu hakkında bilginiz var mı? böyle yapan ve destek isteyen bir örnek duydum da.

• @nejlakerim Evet. Direk google dan aratarak ilgili kisilere ve websitelerine ulasabilirsiniz.

• @nejlakerim, içinde söyledi: Senatorden yardım hk

@Mihok öncelikle cok teşekkür ederim. Google dan aratarak mı buldunuz bilgileri yoksa herhangi bir site mi var?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |