Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @redsat2000 "Elinizdeki kapı gibi TC pasaportu" var demişsiniz ama Avrupa'da vize istemeyen ülke yok. Gerçi dünyada bile vizesiz gidilecek adam akıllı ülke yok Türk Pasaportuyla. Ben Re entry permit ile Almanya'ya vizesiz girmekten bahsediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@Erbatur Re entry belgesinin öyle bir özelliği yok. Almanya’ya onunla giremezsin . ABD Vatandaşı olup ABD pasaportu ile Almanya’ya vizesiz girersin. Şuan göçmen isen elindeki belgeyi ABD ye girişte Green card’ın statüsünü kaybetmemesi için ABD harici bir ülkede uzun kalış için kullanabilirsin . Almanya ya sadece transit vize için green Card kullanmak durumundasın . Almanya için her halükarda Schengen vizesine ve ne yazık ki kapı gibi Türk pasaportuna ihtiyacın var. Re entry prosedürünü iyi oku . Statüsü ve kullanım maksadı farklı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erbatur, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@redsat2000 "Elinizdeki kapı gibi TC pasaportu" var demişsiniz ama Avrupa'da vize istemeyen ülke yok. Gerçi dünyada bile vizesiz gidilecek adam akıllı ülke yok Türk Pasaportuyla. Ben Re entry permit ile Almanya'ya vizesiz girmekten bahsediyorum.

Re-entry permit ne Green Card ne de ABD pasaportu yerine gecmez, bilginize.

Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/236/seyahat-vizesi-gerektiren-ulkeler-green-card-sahipleri-abd-veya-tc-vatandaslari

• @redsat2000 bizim postadan hala bir ses yok 20 gün oldu. Bizden 15 gün sonra gönderen arkadaşımın adresine posta geldi. Bu işi takip edebileceğimiz bir yer yok degilmi. USPS adrese birşey geldiğinde telefona ve maile bilgi veriyor öyle bir bilgi gelmedi takip numarasını alabileceğimiz bir yer var mı. Şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐

@verdal Eger Usps de account var ve mail uyari kısmı açık ise haber emailimize gelir . Yoksa takibiniz zor

• 2022 talihlisiyim, eşimden boşandım, kızımın velayeti annesinde, doğal olarak kızımda greencard hakkı kazandı, ds260 formunu kendim için doldurdum, kızım için şu an gelmeyecek , sonradan katılacak şeklinde işaretledim. sorum:

1. sonradan katılacak ibaresi neyi kapsıyor, onun için de formunu doldurmalımıyım, boş mu bırakmalıyım?
    2. kızım 11 yaşında , ben vatandaşlık aldığım anda 17 oluyor diyelim. türkiyede olursa bana katılabilir mi?
    3. reentry perment yapmayı düşünsek bile velayet annede ve süreç nasıl olur?
      kafam gayet karışık durumda, nasıl bir yol izlemeliyim fikir belirtirseniz sevinirim.

• Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfenx, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

2022 talihlisiyim, eşimden boşandım, kızımın velayeti annesinde, doğal olarak kızımda greencard hakkı kazandı, ds260 formunu kendim için doldurdum, kızım için şu an gelmeyecek , sonradan katılacak şeklinde işaretledim. sorum:

1. sonradan katılacak ibaresi neyi kapsıyor, onun için de formunu doldurmalımıyım, boş mu bırakmalıyım?
    2. kızım 11 yaşında , ben vatandaşlık aldığım anda 17 oluyor diyelim. türkiyede olursa bana katılabilir mi?
    3. reentry perment yapmayı düşünsek bile velayet annede ve süreç nasıl olur?
      kafam gayet karışık durumda, nasıl bir yol izlemeliyim fikir belirtirseniz sevinirim.

Re-entry permit surecinde annesinin herhangi bir etkisi olmayacak. Kiziniz ABD'ye girdikten sonra egitim nedeniyle re-entry permit basvurusu yapabilir isterse.

Kiziniz bence sizinle Green Card alsin, DS-260 formunu doldursun ve mulakata katilsin, sonra ABD'ye giris yapsin... Daha sonra siz vatandas olurken ABD'ye geri donerse (5 yilin 30 ay sartini saglamasa bile) otomatik olarak vatandas olabilir.

Siz Turkiye'ye gidip, kizinizla geri donus yaptiginizda kendisinin yasi kucuk oldugu icin buyuk ihtimal sadece sizin durumunuzu degerlendireceklerdir. Yani siz ABD'de yasiyorsaniz, kiziniz uzun suredir Turkiye'de yasasa bile sorun cikarmadan ABD'ye alacaklardir ikinizi de... Eger sorarlarsa vereceginiz cevap zaten belli, egitim nedeniyle Turkiye'deydi ama artik ABD'ye tasinmaya karar verdi diyebilirsiniz...

• @crazycells cevabınız için çok teşekkür ederim.
    Peki bu işlemi yapmazsak ve ben kızımın formunu doldurmadan tek gidersem, kızım için nasıl bir süreç başlar ve sonradan katıacak dediğim için ben vatandaş olduktan sonra gelip vatandaş olabilir mi veyahut benle yaşayabilir mi?

• @redsat2000 tekrar bir sorum olacak bu bize ulaşmaz ve Biometric randevusu çıkarsa. Bildiğim kadarıyla onu uscis sayfasından takip ediyoruz Biometric randevuya postada gelen evrak olmadan gidebiliyor muyuz

• ⭐⭐⭐⭐

@verdal Hayır elinde belge olmadan Biometric gidemezsin kapıdan bile içeri sokmazlar

• @redsat2000 evrağın gelmedigiyle ilgili mail attık. Telefonla görüştük kaybolmuş olabilir dediler bizim başka yapabileceğimiz bir şey var mı

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells cevabınız için çok teşekkür ederim.
    Peki bu işlemi yapmazsak ve ben kızımın formunu doldurmadan tek gidersem, kızım için nasıl bir süreç başlar ve sonradan katıacak dediğim için ben vatandaş olduktan sonra gelip vatandaş olabilir mi veyahut benle yaşayabilir mi?

F2A basvurusu ile kiziniza Green Card basvurusu yapmalisiniz o durumda...

Maalesef kiziniz Green Card'i olmadan vatandas olamaz, ya vatandas olarak dogarsiniz, ya da Green Card alip sonradan "naturalization" ile vatandas olursunuz. Direkt vatandaslik diye bir yol yok...

Daha sonradan yaptiginiz tum islemler DV surecine kiyasla hem daha masrafli, hem de daha mesakatli olacak, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐

@verdal, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@redsat2000 sizin cevabınızı okuduktan 1saat sonra telefona mesaj geldi işleme alındığına dair. Artık çıkış yapmamızda sorun yok heralde 6 gün içinde postanın geleceğini düşünüyorum gelmese bile first notice i telefonla almış olduk. Reciept numberlarimizda mesajla geldi. Biyometrik randevusunu Türkiye de bekleyeceğiz

@verdal yukarıdaki söylediğinle en son söylediğin birbirini tutmuyor .Telefonla Receipt aldın defin Şimdi evrak ulaşmamış diyorsun . İkisi arasında tezatlık var. Uscis status check de Receipt no girdiğinde ne yazıyor . Önemli olan o Eğer alındı yazıyor ise sorun yok Ancak alınmamış veya hiç bir bilgi yoksa çok sıkıntı var . Yapılan işleri tarih kronolojik yaz ona göre bir şey söyleme şansımız olsun . Herşey birbirine girdi. Eğer kayıt alınmışsa İlk notice kağıdından çok esas sana Biometric ile ilgili gelecek notice önemli . Birde doğru teslim adresi yazılımı bazen adres grubunda Address 1 kısmına tümü yazılı olunca sistem biryerden sonraki kelime grubu almayabiliyor . Green Card teslimlerde bir çok kişi yaşadı . Oda teslim konusunu zora sokar . Hazırladığın formu sağlam kafayla tekrar teker teker kontrol et . Hata var mı diye . Ona göre strateji belirlemelisin .

• @redsat2000 sırasıyla yazıyorum yanlış anlaşılma oldu.

16 temmuz da telefona mesajla evrakların işleme konduğu bilgisi ve receipt numaralarımız geldi.
    Uscis sayfasında postaya verildiği yazmaya başladı
    Biz 21 temmuzda Türkiye ye döndük
    Vermiş olduğumuz adrese evrak hala gelmedi son durum bu.
    Telefonla görüştüğümüzde postanın kaybolmuş olabileceği ve mail atmamızı söylediler. Mail attik.
    Maile henüz bir cevap gelmedi.
    Benim sormak istediğim bu evrak bize ulaşmadan Biometric randevusu çıkarsa elimizdeki receipt numaralarıyla görüşmeye gidebiliyormuyuz.
    Karışıklık için kusura bakmayın
    Adresi kontrol ettim bir sıkıntı yok gözüküyor
    Biometric ile ilgili notice adrese mi geliyor telefona da geliyor mu uscis sayfasından mı takip ediyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐

@verdal Şuan şu anki durumunuzu anladım. Biometric için ayrı bir notice gelecek . Bu posta ile geliyor . Bu gelecek olan Biometric randevu notice nizin kaybolmaması lazım . Cep telefonuna uyarı gelmiyor. Ayrıca uscis status check sayfasının History bölümünde bütün aşamaları görebilirsiniz. Ancak web sayfasındaki bilgi sadece sizin appoint notice gönderildiği ile ilgili . Esas bilgi posta ile gelen notice de gideceğiniz yer ve tarih / saat yazılı. Onun mutlaka elimizde olması lazım. Esas gerekli belge o Biometric için kapıdan geçmeniz için .

• @redsat2000 cok teşekkürler. O zaman isleme konulduguna dair postayla gonderilen evrak elimize geçmesede cok sıkıntı degil.
    Umarım biometric le ilgili notice in gelmesinde bir problem yaşamayız. Postaya verdikten yaklasik 15 gun sonrasina çağırıyorlar degil mi ?
    Bu ilk evrak niye ve nasıl gelmedi anlamıyorum. Adres i tekrar tekrar kontrol ettik hiç bir sıkıntı yok USPS de kaydımız yoktu onu yeni yaptık.

• @crazycells cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

1. Şu durumda ben forma sonradan katılacak diye işaretlediğim için formu tekrar açtırıp bunu düzeltmelimiyim? yoksa kızımın formunu da doldurup göndersem mülakatta da sonradan gelmesine karar verdik desek birşey olur mu?
    2. Amerikaya giriş yaptık ve 2 yıllık re-entry permit aldık diyelim, 2 yıl dolmadan kızım tekrar gelip 2+2+1 şeklinde yenilemesi gerekecek mi? yoksa bir kere alıp 5 yıl sonra benimle giriş yaparken sorun çıkar mı?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

1. Şu durumda ben forma sonradan katılacak diye işaretlediğim için formu tekrar açtırıp bunu düzeltmelimiyim? yoksa kızımın formunu da doldurup göndersem mülakatta da sonradan gelmesine karar verdik desek birşey olur mu?
    2. Amerikaya giriş yaptık ve 2 yıllık re-entry permit aldık diyelim, 2 yıl dolmadan kızım tekrar gelip 2+2+1 şeklinde yenilemesi gerekecek mi? yoksa bir kere alıp 5 yıl sonra benimle giriş yaparken sorun çıkar mı?
    1. Gerek yok, bu sekilde kalabilir. O daha cok aile sponsorlu dosyalari birlestirmek icin soruluyor, yani sizin durumunuzu direkt etkilemeyecek orada verdiginiz cevap. Sonradan karar degistirseniz de problem olmaz.

2. Bence hic re-entry permit almasina bile gerek yok, ama isterse alabilir tabii ki. Yasi kucuk cocuklar icin bu tur durumlari cok problem etmiyorlar. Eger cok uzun sure sonra girse bile sizinle girsin, siz zaten ABD'de "domicile" olacaginiz icin, kiziniz hakkinda soru sorulmayacak diye dusunuyorum. Sorulsa bile egitim durumunu bahane edebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |