Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Nothing-Man Öyleyse güzel, cevap için sağol :))

• @Muhtaradana Doğru, benim Ukrayna doğum belgem var sadece İngilizceye yeminli tercüme edilecek o kadar, yarın Ukrayna ve Türkiye polis belgesinide alıp hemen Resime çekip göndereceğim, cevap için sağol 🙂

• Sayın @irem-begum Tebrikler yeni yaşantınız hayırlı olsun

• @Nothing-Man gerçekten ukrayna güzel yer uygun miktarlarda yatırım ile 90 lardaki Türkiye gibi geliyor bana sadece kışları kuzeyi biraz daha soğuk oluyor onun harici iyi ancak orda yaşayanlar gel gelelim gelir farkı inanılmaz uçurum bi de son zamanlarda orada da çarşı bayağı bir karıştı

• @albayrakkosova Yok ya bence 90 lar falan değil, bundan kastınız teknoloji gösteriş falan mı ? Gelir farkında uçurum olduğu doğru ama burada genel olarak çok kötü oldukları yönünde bir hava var Türkiyeden bakınca ama orası bana çok sıcak geldi, kaldı ki sokak da dilenci bile bizim insanımız dan daha çok özen gösteriyor giyimine.Birde bakmak önemli iyi bakan iyi görür.Beni çok etkiledi şahsen.En kuzey kiev e gittim, oraya gidene kadar soğuğa alıştım sanırım 🙂

• @lawyer40, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

8 Kasım günü gerçekleştirdiğimiz mülakat sonucunda eşimle birlikte vizemizi almış bulunuyoruz. Öncelikle bugüne kadar gördüğümüz en yararlı forumun yaratıcısı, usanmadan sıkılmadan bin kere sorulmuş sorulara bile bizi aydınlatıcı cevaplar veren @crazycells'e teşekkürlerimizi sunuyorum. Verdiği güncel bilgiler ve hayat kurtarıcı listeleri için@Muhtaradana'ya ve geçmiş yıllar mülakat deneyimlerini tek bir yerde derleyerek bizi büyük bir araştırma derdinden kurtaran @bolatmali'na teşekkür ederiz.

Herkesçe malum konular dışında bizim dikkatimizi çeken hususlara değinmek istiyorum.
    Eğer bir devlet kurumunda yaptırmayacaksanız aşı, aşılara bağışıklık testi gibi konularla boşuna zaman, para harcamayın. Doğrudan gidip sağlık kontrolü sırasında ne yapılıyorsa yaptırın, başınız ağrımaz.

Evlendikten sonra pasaportumu değiştirmemiştim. Bundan dolayı elenir miyim diye ecel terleri döktüm. Pasaportu değiştirip konsolosluğa gönderdim gelince değiştiririz bilgileri dediler ve öyle de oldu. DS-260 formunu sürekli açtırıp değiştirmeye gerek yok görmüş olduk, bilginize.

Sabah 08.30'daki mülakatımız için 7.50'de gittik ve içeride 4 saat kadar bekledik. Burada deneyimlerini paylaşan değerli forum üyeleriyle karşılaşmışızdır. İlk önce belgelerimizi alan Türk hanım çok yardımcıydı ilk andan moralimizi düzeltti. Mülakatımızı kırklı yaşlardaki güleryüzlü beyefendiyle yaptık. TR'deki yıllık gelirimizi, toplam malvarlığımızı, meslekte kaç yıllık tecrübemiz olduğunu, orada mesleğimizle ilgili neler yapacaklarımızı sordu. Bize sigortaya ilişkin birşey sormadı. Genel bilgimiz vardı ama poliçe örneğimiz yoktu. Vizemizin onaylandığını ve geçerli ABD turist vizelerimizin iptal edildiğini söyledi. Yine de detaylı sorular biraz terletmedi değil. Biz İngilizce konuşmaya başladığımız için mülakat İngilizce gerçekleşti. Bundan sonra iş ve ev aramaları ve orada nasıl bir hayatın bizi beklediğini merakla beklemekle ve bunlar için de forumu takiple geçecek. Herkesin hayırlısıyla vizesine kavuşmasını ve ABD'de hayal ettiği gibi bir yaşamı olmasını diliyorum.

Tebrikler. Yeni yaşamınızda başarılar.

• @lawyer40 tebrikler. Yeni hayatınızda huzur, sağlık, şans sizlerle olsun. Hayırlı uğurlu olsun.

• @irem-begum hayırlı uğurlu olsun. Şans, huzur ve sağlık, burada da sizlerle olsun. Gözünüz aydın.

• @irem-begum Adınıza sevindim yeni yaşantınızda başarı ve mutluluklar dilerim.

• @recii35, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@ayvalik10 şöyle anlatayim ben memurum😀 bence gayet makul bir neden meslegimi yapmak istememem diye dusunuyorum.. Elimden mobilyacilik geliyor ama bununla ilgili resmi olarak bir yerde calismisligim yok.. Kendime ait bir atolyem var ve elimden geldigince orada bir seyler yapiyorum.. Bunu orada kazanca donusturebilecegimi dusunuyorum ama iste resmi olarak kanitlayamam problem bu..

Bende memurum merak ettim kaç yıllık memursunuz ve vizeyi alır da giderseniz direk istifamı edeceksiniz yoksa önce ücretsiz izin mi alacaksınız

• Merhaba,
    KCC'den cevap bekliyorum. Bu arada gerekli evrakları da hazırlamaya başlamak istiyorum.

1. AIS kaydı için 1. sayfadaki linkten https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/iv adresine ulaşılıyor fakat google da AIS kayıt diye yazınca https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/niv adresine yönlendiriyor. Acaba hangi adres geçerli yani aktif konumdadır.
    2. AIS-PTT Kaydı için adresime en yakın PTT şubesine gidip ne yapmam gerekiyor?
    3. Halen üniversite öğrencisi olduğumdan okuldan aldığım Öğrenci belgesi ve (1.sınıftayım) şu ana kadar girdiğim sınavlar için transcript almam yeterli mi yoksa lise diplomam ve liseden transcript mi gerekli?
    4. Vukuatlı Nüfus kayıt örneği, nüfus müdürlüklerinden mi almam gerekli KCC ye gönderdiğim e devlet çıktıları olur mu?
    5. Arşiv Kayıtlı Adli Sicil belgesi için KCC ye gönderdiğim e devlet çıktıları olur mu? yoksa en yakın adliyeden mi almam gerekli?
    6. Sağlık Raporu (Ankara'dan ABD nin onayladığı doktordan)
    7. Banka hesap cüzdanı (Banka şubesinden mühürlü ve damgalı)
    8. Amerikan vizesi standartlarına uygun 2 tane 5x5 cm fotoğraf
      Bunları hazırlamam yeterli olur mu? KCC den cevap gelmeden AIS kaydı yaptırmam uygun mu? Birde DS160 diye bir belge var bu belge de doldurulması gereken belgeler arasında mıdır? ve yukarıdaki ilk beş soruma cevap verirseniz sevinirim.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@EDM bu sayfanın ilk iletisini incelersen bu soruların cevabını bulabilirsin. Cevabı yazılmış bir sorunun tekrar cevaplanması anlamsız olur

• @ayvalik10, 1. sayfayı inceledim ve bu konular hakkında doğan sorularımı size sordum cevaplarsanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EDM

1. Her iki internet sayfanın başlıklarını okursan 2. adresin GÖÇMEN OLMAYAN yazıyor. Fakat sen göçmensin
    2. Mülakatı geçtin ondan sonra pasaport ptt kargoya verilince sana mesaj gelecek geldi diye ondan sonra gidip alabilirsin. Ais kaydından önce hiçbir şey yapman gerekmiyor.
    3. Son mezun olduğun evrak lise diploması ve üniversite öğrenci belgesi hepsini toplaman lazım.
    4. Mahkeme kararı dışındaki tüm evraklar e devletten kabul ediliyor. İngilizceye çevirmen gerekmiyor
    5. 4 soru ile aynı cevap aynı e devlet
    6. unganlar sitesine girip randevu alacaksın fakat senin alman için yaklaşık mart ayını bulur. Şu anda yapamazsın çünkü senin numaran current olmadı.
    7. Mülakat tarihin belli olunca alırsın şu anda almana hiç gerek yok. İmza sirküleri ile birlikte imza kaşeli alırsın
    8. Başvuru yaparken çekildiğin resim varmı yoksa sen kendin mi çektin resmi eğer fotoğrafçıdan çekildiysen aynı resmi götürebilirsin
      DS 160 belgesi şu anda senin için gerekli değil

• @ayvalik10, cevaplarınız için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EDM biz burada aileyiz her zaman birbirimize yardım ederiz

• @Nothing-Man bende çok beğeniyorum hatta 2 arkadaş yatırım bile yapacaktık bayağı bir gittik geldik 5/6 kere kharkiv e - kasıt ettiğim yolları - bu matruşka denen minübüslerin ve çoğu taşıma araçlarının çoğunun eski oluşu ve herhengi bir şey yeni icatmış gbi hemen benimsemeleri ve sosyallik manasında ve tabi az daha fazla kazananların inanılmaz oligark olma isteği - paran varsa git yaşa mis - ukrayna beğenilmez mi ya - yaşanacak yer

• merhaba. forumda cok yeniyim. ailecek başvurduk sadece babama cıktı. hepimiz 21 yaş üzeri oldugumuzdan sadece annem ve babam yararlanabilecek. babam 68 yaşında bu yüzden işlemlerini ben yapıcam. bişe sormak istiyorum. case i 7500 lerde başvuru için gec mi kaldık ? hem babama hemde anneme ayrı ayrı ds 260 mi doldurmam gerekiyor ? teşekkürler ...

• @albayrakkosova Çok yaşayın 🙂 onlar da da malzemeden çalma varmış.Türklerin yaptığı yollar süper kendi yolları kötü.Şimdi yeni yollarda çözümü Türk-Ukrayna ortak vererek çözmüşler 🙂 O kadar kuzeye gitmedim, ama 5-6 ilini gezdim bende.Eski araçlar benim hoşuma gidiyordu ya orada 🙂 kiev-lviv-odessa da zaten yeterince lüks araç var.Yatırım için ben tek bakındım da zor geldi bana bakındım dediğim düşündüm. 🙂 Dil büyük sorun, bir de aracı firmalar girecek işin içine alengirli geldi bana, yoksa tekstilin kralı olunur orada 🙂

• @srhnkskn ilk etapta ücretsiz izin almayi düşünüyorum dogal olarak beni orada neyin beklediğini bilemiyorum.. insallah her şey gönlümüze göre olursa istifami o durumda vermek simdiki planim.. Bakalim zaman ne gösterecek..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

47

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |