Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

bugün nette dolaşırken denk geldim champix sigara bıraktırma hapı ve yurtdışında satışı yasak olduğu söyleniyor. özellikle yurtdışında yaşayan arkadaşlardan ricam böyle bir şey varmı ? çünkü ilac yan etkileri intihara sürükleme , halisinülasyon görme, vs gibi sorunlar ortaya çıkıyormuş sağlık bakanlığı şu an sigarayı bırakmak isteyenlere bu ilaçlardan veriyormuş. önce genel muayne kan tahlili ve akciğer böbrek vs bakılıyormuş sonra ilaç veriliyormuş. ben geçmiş senelerde elektronik sigara ile bırakmıştım hatta elektronik sigarayı çok kullanmadım ve yaklaşık 1,5 sene içmedim sigara. konu ile yurtdışında yaşayan insanların kıymetli yorumlarını bekliyorum bu ilacın satışı yasakmı sorunlu problemlimi ?

• @Oktay-İbiş merhaba bende kullanmayı düşündüğümden araştırma yapmıştım. Yurtdışında yasak olup olmadığını merak ediyorum. Bu link kullanmış bir abimiz var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: Champix sigara,yı bıraktırma hapı hakkında

bugün nette dolaşırken denk geldim champix sigara bıraktırma hapı ve yurtdışında satışı yasak olduğu söyleniyor. özellikle yurtdışında yaşayan arkadaşlardan ricam böyle bir şey varmı ? çünkü ilac yan etkileri intihara sürükleme , halisinülasyon görme, vs gibi sorunlar ortaya çıkıyormuş sağlık bakanlığı şu an sigarayı bırakmak isteyenlere bu ilaçlardan veriyormuş. önce genel muayne kan tahlili ve akciğer böbrek vs bakılıyormuş sonra ilaç veriliyormuş. ben geçmiş senelerde elektronik sigara ile bırakmıştım hatta elektronik sigarayı çok kullanmadım ve yaklaşık 1,5 sene içmedim sigara. konu ile yurtdışında yaşayan insanların kıymetli yorumlarını bekliyorum bu ilacın satışı yasakmı sorunlu problemlimi ?

Yasak olduğunu sanmıyorum. Benzer yan etkilere sahip bir sürü ilaç var.

https://www.chantix.com/

• ⭐⭐⭐

@knnrn bazı forum sitelerinde yasak olduğu konusunda yazılara denk geldim bende acaba dedim ister istemez. sanırım bizim bazı çok bilmiş insanlarımızın uydurması teşekkürler @knnrn hocam

• yurt dışında yasak mı bilmiyorum.. ama yaklaşık 1 sene 8 ay önce kullanıp bıraktım sigarayı. herhangi bir yan etkisini de görmedim. gayet sigarayı bırakmayı kafaya koyduysanız, bırakmanıza yardımcı oluyor. 1,5 sene sigara içmedim. sonra aldığım kiloları kafaya taktığım için geri başladım kendi isteğimle.. yani canım sigara çektiğinden dolayı başlamadım..

• ⭐⭐⭐

@travelleth evet o sorun bendede oldu maalesef. 1 sene içmedim elektronik sigara ile bırakmıştım. bıraktığımda 72 kilo idim sonra 90 / 92 / 94 diye gidince maalesef başlamıştım. bu hafta kısmetse almayı düşünüyorum kendm için değil eşim ve annem için gerçi bende deneyimlemiş oldurum. yan etkilerini internetteki yorumlara bakarak yazdım sanırım kişiden kişiye göre değişiyor.

• @Oktay-İbiş Abi aldınız mı ilacı? bende 19 kasıma randevu aldım doktordan bakalım nolcak 🙂

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man yarın randevuları bakalım ne olucak duruma göre bilgilendirme yapıcam...

• Zamaninda ben de savunsam da artik dopamin sistemiyle cok oynanmamasi gerektigini dusunenlerdenim. Sigarayi bir sekilde birakin, ama yontemi secerken yarar/zarar olasiligini iyi hesaplayin.

http://www.pfizer.com.tr/sites/g/files/g10026971/f/201607/CHAMPIX 1 mg film kaplç tablet_KUB_1.pdf

• ⭐⭐⭐

@caglaror Teşekkürler Çağlar bey.

• Ben 26 haziranda bıraktım sigarayı. Herhangi bir ilaç felan kullanmadım. Son içtiğim sigaranın tadı değişik gelmeye başladı sonrasında bir kaç marka daha değiştirdim sonrasında bende bir diksinme oldu sigaraya karşı hangisini içsem ağzımda zehir gibi bir tat ve sigaranın kokusu bana çok pis gelmeye başladı. sonra dedim ya ben neden içiyorum bu .oku bana bir faydası varmı dedim. baktım pakette 1 tane kalmış dedim buda bari boşa gitmesin sonrasında boş paketi attım atış o atış 🙂 İnşallah bir daha ağzıma almak nasip olmaz..

• ⭐⭐⭐

@optimistic inşallah ama sigarayı bırakan çoğu kişinin ortak sorunu kilo alma problemi belki bahane bilinmez yada iradesinin zayıflığı.

• Dışarıdan yardım almadan zor benim için maalesef,

• @Oktay-İbiş Oktay hocam benim sigarayı bıraktığımla şimdiki kilom arasında çok gözle görülür bir fark yok 2-3 kilo gibi bir fark oldu bende.

• Bence sigarayı bırakmak tamamen psikolojik bir durum ve irade meselesi veya alışkanlıkda diyebiliriz.

• ⭐⭐⭐

@optimistic bende aşırı derecede belli oldu desem yeridir. mesela sigarayı bırakmadan önce 72 kilo idim ama 1 sene içinde 94 lere kadar çıktım dur dedim. tabi kişiden kişiye değişebilir ama genel ortak kanı kilo alma yönünde idi...

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man kardeşim bende senin gibiydim gerçekten kaldıki işim hem stresli hem yorucu hemde ömür törpüsü idi. mesela makinayla çalıştığım zamanlar sürekli kamyoncularla hır gür oluyordu tartışmalar bağrışmalar vs. tır kullandığımda ise ya jandarma trafik yada trafik polisi ile tonaj vs tartışmaları oluyordu. ister istemez hemen sigara yakıyorduk. bıraktım 1 sene içmedim kaldıki ben bu süre içerisinde hayatta sigarayı bırakmam diyen birisi idim ama bıraktım demekki isteyince oluyor. yeterki iste gerisi gelir.

• ⭐⭐⭐

@optimistic irade konusunda haklısınız ama bazılarının iradesi zayıf bazılarının iradesi güçlü. mesela ben 99 da içki içmeyeceğim dedim bir anda ve o gün bugündür içmiyorum çok şükür. ama iradesi zayıf kişiler için bence bulunmaz nimet...

• ben tr de kullandim. kisiden kisiye degisiyo etkileri. geceleri ruya icinde ruya goruyodum. bazi gunler asiri uykulu oluyordum bazi gunler hic uykum gelmiyordu. is yerinde arkadasim pc basinda zombi gibi bos bos ekrana bakarken yakaliyodu beni. icerigine baktim bi gun paso agir metal yaziyo. biraktim sonra bi daha da bulasmadim. yanlis anlasilmasin ilaci biraktim, sigarayi degil 🙂

• @Ercan-Tekoglan hiç etkisi olmadı mı ?

Benzer Başlıklar

• 19
  • 1
  • 1
  • 24
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |