Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Merhaba, ds260 formuna öğrenciyken çalıştığım 1-2 aylık kısa süreli işleri ve son 5 yılda kullandığımız telefon numaralarına geçen sene 1-2 ay amerikada kullandığım numaramı yazmadım. Bunlar bir sorun teşkil eder mi?

• @tugbafurkan Sonsorluk ve iş teklifim yoktu. Anladığım kadarı ile tam bir aile olduğumuzu düşündüler. Tapu ve araba göstermek için 3 defa ısrar ettim ama gerekli olmadığını söyledi

• @tugbafurkan Banka hesap geçmişim zaten çok hareketli idi. Ticaret ile uğraşıyorum. Özellikle incelediği konu sanırım aile detayları idi. aile bağlarının sağlam olduğundan emin olunca maddi duruma pek aldırış etmedi. Yani maceracı bir çiftten ziyade çok çocuklu ve hesaplı aile yapısına dikkat ettiğini gözlemledim. (Benim yorumum)

• @cnpist Çok teşekkür ederim cevabınız için bu sene süreç o kadar sıkıntılı ilerliyor ki paranoyak olduk herşeyi düşünüyor insan 😀

• @crazycells merhaba
    Ben daha önce sordum ama içim hiç rahat etmiyor pasaport ile ilgili bir sorum vardı başka platformlarda farklı bilgiler veriyorlar ve daha önce burda sorduğumda farklı cevaplar aldım sizden net bilgi alabileceğimi düşünerek size sormak istedim. 2020 nisanda bitecek pasaportum var ve ds-260 formuna bu pasaportu işledim hemen evrak maili istedikleri için bu pasaport bilgilerini yolladım. Benim case numberım büyük olduğundan biliyorum ki nisandan sonra olabilirsem current olucam. Pasaportumu işim gereği şirketim zamanı gelince değiştirdiğinden Mart ayından yenilecekler. Sizce ben pasaport yenilendikten sonra ds-260 formunu açtırmalımıyım? Benim tercihim açtırmamak çünkü submit ettiğim tarih Mayıs bu şekilde direk öncelimizi kaybediceğimi düşünüyorum beni en iyi şekilde yönlendirebileceğinizi düşündüğüm için sizden cevap bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden. İyi akşamlar hekese

• @İrem-Güzel eski pasaportunuz ile gideceksiniz şuan zaten aktif ve güncel sizden de aktif bilgi istiyor.

• @Nothing-Man yani eski pasaport ile beraber yeni Çıkanı götürücem değil mi ds-260 formunu açtırmama gerek yok current olursak tabi :))

• @cnpist Dv 2019 talihlilerinin, Dv 2020 iletilerini okuyup cevap vermesi çok büyük incelik, çok teşekkür ederim Sayın @cnpist

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@cnpist Dv 2019 talihlilerinin, Dv 2020 iletilerini okuyup cevap vermesi çok büyük incelik, çok teşekkür ederim Sayın @cnpist

@gkhn35 kazanana kadar değil kazandıktan sonra da yardımlaşma önemli , bildiğim , yasadigim ne varsa paylaşmaktan keyif alirim, yeterki buradaki insanlara yardımcı olsun. Surecin farklı evreleri olacak, ne kadar cok yazarsaniz o kadar yardimci olursunuz arkanizdakilere. Saygilar herkese ve bol sans yeni hayatlarinizda.

• Merhaba arkadaşlar, case no 35XXX ama hala evrak talep isteği gelmedi, ds260 formuna farklı mail ve dvlottery başvuru yaparken farklı mail vermiştim ve o mail e bakamıyorum maalesef çünkü unuttum, acaba o maile mi gönderdiler evrak talep isteğini diye düşünüyorum , bu durumda nasıl bir yol izleyebilirim, böyle bi tecrübe yaşayan oldumu daha önce , ne yapabilirim, yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkür ederim.

• @vega dvlottery.state.gov/ESC adresine girip confirmation number kısmındaki kutucuğun altında "Forgot confirmation number" var, bu kısma tıklayıp, gerekli bilgileri yazdıktan sonra Dvlottery çekilince başvurduğunuzu düşündüğünüz emaili yazın, ardından submit butonuna basın, eğer doğru emaili bulursanız sistem size confirmation numaranızı gösterecektir

Eğer bu yöntem işe yaramazsa ya KCC telefonla arayarak veya [email protected] adresine email atarak, durumunuzdan bahsedebilirsiniz, bu şekilde ds 260 formunda kullandığınız email ile iletişime geçmek istediğinizi kendilerine iletin, henüz bana email gelmedi ne yapmam lazım diyede sorabilirsiniz

• @İrem-Güzel evet irem hanım,

• Gunaydin herkese formda daha once kcc formu inceliyor diyordu simdi ise kcc akilli yaziyor ne anlama geliyor bilen varmi

• @nfs741 nerede bu ifade yazıyor, tam olarak anlamadım

• Form da kcc nin karsisinda daha once kcc inceliyor diyordu simdi sakliyor veya akilli

• @Muhtaradana 9ef76718-e8f5-4fc5-a0c2-8b31eba1cd0e-image.png
    bu yazıdan bahsediyor. evet değişmiş.

• Evet o yazi

• @bezdarniy teşekkür ederim

• @bezdarniy bu sayfaya nereden ulaşabiliriz ? biz confirmation numaramızı status bölümüne girdiğimizde hiçbir bölüme ulaşamıyoruz. Evrak mailini gönderdik. onay maili gelmedi henüz. Durumumuzu kontrol edebileceğimiz bir yer var mıdır ? Forumda atlamış olabilirim. Şimdiden kusura bakmayın.

• @berkyurdum https://ceac.state.gov/iv bu linkten istenen bilgileri girip görebilirsiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |