Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

Ben 45te geldim öleyim gari...

• ⭐⭐⭐

@mhepekiz ben 39 unda aldım amerika kararını bana ne önerirsiniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş randomy yazısı görmedikçe ne dese boş

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 hayırlısı olsun inşallah

• @paw-of-eagle Semavi hocamın dediği gibi akılda Türkiyeye dönme opsiyonu olursa başarılı olmam zor. Evet ücretsiz izin alacağım ama dönüş yolunu kapatmaliyim.

• @ayvalik10 Bakayım hocam. Teşekkür ederim

• @mhepekiz Hocam sizleri takdir ediyorum. Amerikaya gidip tutunmak olağanüstü bir olay bence.

• 38 yaşındayım. Çıksa da gitsek keşke...

• @jure Hocam çocuk olunca hep bi soru işareti var.Houston ya da Austin de lyft düşünüyorum. Ama İlk gittin ehliyet için bekleyiş olacak. Sanırım 40 45 gün. Para kazanamayacaksin. Lyft ve uber de gelir düşüklüğünden şikayetçi olanlar var. Ayrıca lyftte şoför sayısı fazla. Uber için 1 yıl beklemek lazım. Bunlar negatif taraflar. İngilizceyi ilerletip kendi işimin belge ve sertifikalarını toplamam lazım. O koşuşturmaca olacak.Eşimin ingilizcesi iyi belki bir yerde reyon görevlisi falan olabilir. Bunu pozitif olarak görüyorum. Ayrica uber eats ve doordash nasıldır? Kazanç anlamında lyftte gelir olmazsa bu uygulamalar degerlendirilebilir mi ne dersiniz?

• Ben ogretmendim, ayrildim geldim zamaninda. Hic pismanlik duymadim...

• @Volkan-Şale Benimde bir adet çocuğum var. Eşimde bende çalışıyoruz ve gelir durumumuz Türkiye ortalamasının çok çok üzerinde. Ama şu gün bana GC çıksa, çok da fazla düşünmem sanırım. Hoş bunda giderken yanımda götürebileceğim - en azından bir süre bana yetecek - param var ve tabi kişinin özellikleri ile de alakalı biraz. Ben gidersem çabuk adapte olabileceğimi iyi işler bulabileceğimi düşünüyorum. Bulamaz isem uber vb. işler yapabilirim, sorun olmaz. Ben Türkiye'de ki insanların büyük kısmına artık katlanamıyorum, gitmek isteme nedenimde belki de en büyük etken budur.

• @jure Hocam meslek nedir acaba sizin?

• @MySea Hocam kaç yıldır oradasiniz? Mesleğiniz neydi? İlk iş olarak ne yaptınız acaba? Aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

• @Volkan-Şale, içinde söyledi: Memurluk mu Amerika mı?

@jure Hocam meslek nedir acaba sizin?

Bir bankada İş Geliştirme ve Raporlama Yöneticisi olarak çalışıyorum.

@MySea Hocam kaç yıldır oradasiniz? Mesleğiniz neydi? İlk iş olarak ne yaptınız acaba? Aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

18 yildir buradayim. TR ogretmendim, burada finans uzmaniyim. Ilk is alanlarim, sirasiyla, pizza restaurant, arac mekanik, insaat construction ve musteri hizmetler oldu. Sonra finans alanina gecis olarak devam etti.

• @Volkan-Şale

Burasi belki de dogru yer olmayabilir sizin icin... Dunya nufusunun geri kalani yanlis yapiyorda bir tek buradakiler dogru yapiyor olamaz 🙂 Yani hic birimiz bunu bilemeyiz, sizinde tereddut yasamaniz normal...

Kendimen ornek vereyim...

2009da benim icin iyi olmadigina karar verdim, PHD kabulu ve asistanlik almama ragmen geri dondum...

Ayni ben 2017de pilini pirtini toplayip 2 gunde kapagi attim (Trump reis etkisi de tabi 🙂 )

ben ayni ben...

zaman ve sartlar degisiyor...

Belki bir sure sonra burasi degil baska bir yer mantikli olur, kim bilir?

Bu cevabi ise ancak kendinize karsi durust olup, kendinizi sorguya cekerseniz bulabilirsiniz...

Bol sans...

• @semavi Slmlar kadir bey. Sizin olduğunuzu yeni farkettim. WhatsApp tan görüşmüştük. Kafanızı bayağı şişirdim. Hakkınızı helal edin lütfen:)

• Şuan bende sizinle aynı durumdayım 15 yıllık kariyer mi yoksa ABD mi? İki çocuk bir eş! Ya alisamazsam diye kara kara düşünmüyor değilim. Diğer taraftan herzamn yaşamayı hayal ettiğim ülke. Lütfen yardımcı olun bazı şeyleri göremiyor olabiliriz. Sizden ricam klişe yorum yapmamanız ( hayat bu herkes için farklı vs.) sizin şuan ne düşündüğünüz? Herkesin istediği insan gibi muamele görüp yaşamak ve çocuklarıma iyi bir gelecek sağlamak.

@semavi Slmlar kadir bey. Sizin olduğunuzu yeni farkettim. WhatsApp tan görüşmüştük. Kafanızı bayağı şişirdim. Hakkınızı helal edin lütfen:)

Kusura bakmayin... Herkese cevap vermeye calisiyorum. Hatirlayamadim oradan yazdigimi... gune 15-20 mesajla uyaniyorum 🙂

• Yasaklı

Buraya bir bütün olarak gelmeyenin işi zor. 5 aylık deneyimim ve gözlemimle söyleyebilirim.

Sadece fiziksel olarak buraya gelen mutlu olmaz

Ruh, beden, beyin.. Komple gelebilen her engeli aşar yoksa zor...

Benzer Başlıklar

• 33
  • 26
  • 16
  • 12
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

142

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |