Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 benim bildiğim
    8 Kasım 4 kişi
    1 Kasım 3 kişi
    4 Kasım 3 kişi
    7 Kasım 1 kişi
    5 Kasım 4 kişi
    9 Kasım 1 kişi
    Excel ile notlarımın birleşimi bu şekilde bir sayı çıkıyor sayın @ayvalik10

• ⭐⭐

Sn @Muhtaradana bu sağlık sigortası olayı ABD dışındaki çeşitlilik vizesi başvuru yapanlar için geçerli mi? Sanki orada atladığınız bir şey var. ABD de olup AOS yapacaklar için olabilir ama oraya daha ayak basmamış biri nasıl sağlık sigortası yaptırabilir. Pek mümkün değil gibi.

• @arnblt bu konunun orjinal halini üstteki iletilerden birinden açıp okumuştum benim düşüncem mali gösterge de olarak bu unsuruda göz önüne alacakları gibi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sayın @crazycells KCC nin gönderdiği evrak talep e-mailindeki istediği taramamız gereken evrakları(pasaport, evlilik cüzdanı vb..) siyah-beyaz tarayıp, göndermemiz de bir sakınca var mı?

okunakli oldugu surece rengi onemli degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bezdarniy, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sayın @crazycells bu gün gönderilmeye başlanılan evrak onay maillerinde ilgi çekici bir paragraf eklenmiş durumda.!
    Yorumlarınızı çok merak ediyoruz

evet, ilgili kurali bir daha incelemek lazim ama forumdaki bir kisi icin 15.000$ + ek her kisi icin 5000$ formulunun hala sorun cikarmamasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@3sonmez, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Tekrardan selamlar, ayrı konuları ayrı postlara yazıyorum. Daha mantıklı geldi, sorun olmaz umarım.

DS-260'da anlamadığım iki soru var, yardımcı olabilir misiniz?

1 - Have you attended a public elementary school or a public secondary school on student (F) status after November 30, 1996 without reimbursing the school? 
    ---- No demem gereken bir soru gibi geliyor ama tam olarak anlayamadım. Oradaki sistemle alakalı bir durum sanırım.

2 - Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?  ---Burada da No demeliymişim gibi geldi ama emin olamadım. Nihayetinde Amerika'ya gidip çalışıp, performans sergileyeceğim.

Şimdiden teşekkürler.

DS-260 formunun turkcesi icin imzamdaki paketi kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bolatmali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells
    Yeni açıklanan sigorta şartları Kasım ayında mülakata girecek adaylar için de geçerli midir?

aciklamada 3 Kasim diyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@3sonmez, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@3sonmez ds260 formunu submit edip, evrak talep emailini gönderirseniz, size yakın bir tarihte(Case numaranız düşük) mülakat tarihi vereceklerdir ve bu tarihi erteleme şansınız yok maalesef
    Anca mülakata katılmaz ve yeni bir mülakat tarihi istersiniz ki bunun ne zaman olacağını bilemeyiz, sizin için riskli olur
    Bu durumda olan arkadaşlar için en mantıklısı ds260 formunu submit edip, evrak talebi uygun koşulları sağlayınca KCC ye atmak
    Case numaranız düşük olduğundan mülakat tarihi almada sorun yaşayacağınız inanmıyorum

Ama eğer mesleki şartları gerçekten sağladığınız inanıyorsanız bu yoldan da yürüyebilirsiniz

Sayın @bolatmali beyin dediği gibi meslek şartınızı sağladığınız kabul ederlerse sıkıntısız vizenizi alırsınız

Süreçte bol şans, umarım yakında vize basılı pasaportunuzu alırsınız

Çok teşekkür ederim. Anca bakabildim. Mesleki şartları her halükarda sunuyor olacağım. Yazdığınızdan anladığım; DS-260'ı doldurup, evrakı Haziran ayında (lise diplomamı alabileceğim tarih) göndermem. Doğru muyum? Evrakı bu kadar geciktirmek mantıklı mı ya da doğru mu? Bir sıkıntı yaratı mı? Çok teşekkürler.

Siz butun islemleri yapin ve mulakat tarihi alin. Mulakatta konsolosa Haziran ayinda diploma alacaginizi soylerseniz, dosyanizi o gune kadar acik tutarlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sn @Muhtaradana bu sağlık sigortası olayı ABD dışındaki çeşitlilik vizesi başvuru yapanlar için geçerli mi? Sanki orada atladığınız bir şey var. ABD de olup AOS yapacaklar için olabilir ama oraya daha ayak basmamış biri nasıl sağlık sigortası yaptırabilir. Pek mümkün değil gibi.

... or have the financial resources to pay....

diyor aciklamada...

• @crazycells teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

• Merhaba,
    İş ve adres durumlarımız mülakat tarihine kadar değiştiyse Mülakat maili geldikten sonra formu açtırıp bunu düzenlemeli miyiz?
    İkinci olarak da Ankarada eğitim dolayısı ile ikamet ediyoruz ama bu adrese resmi ikametimizi aldıramıyoruz, forma yine de ankaradaki adresi mi yazmalıyız?
    Bir de sağlık muayenesine gideceğimiz kliniğin web sitesinde son 30 günde düzenlenen aşı kartları kabul edilmeyecek gibi bir ibare var, biz devlet hastanesinden bir aşı kartı düzenletmeyi planlıyorduk gitmeden sorun olur mu?

• @ilayda-yaren-özyaman
    Bu soruları ds260 formu için soruyorsunuz sanırım
    1)Gerek yok
    2)Yaşadığımız adresleri soruyor, resmi adresleri değil, Ankara daki adresinizi yazabilirsiniz
    3)Doktor randevusuna 30 gün kala, aşı işlemlerini bitirmeniz lazım

Not:Aşıların hepsini tamamladığını düşünseniz bile, doktorun değerlendirmesi sonucu başka aşı vurabilirler, forumda genel tavsiye aşı kartlarınız varsa götürün yoksa aşı vurulmayındır

• Bu ileti silindi!

• @crazycells pasaportu alma sürecim 3 ayı bulabilir.
    -diğer aile bireylerinin belgeleri tam. asıl talihli ben değilim ailemin geri kalanının ve benim tam olan belgelerimizi göndermeli miyiz?
    -kcc belgeri tam olarak gönderin yazmiş, geç gönderilen veya hiç gönderilmeyen evrak diğer aile bireylerinin mülakat alma durumunu nasıl etkiler? thanks...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alico, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells pasaportu alma sürecim 3 ayı bulabilir.
    -diğer aile bireylerinin belgeleri tam. asıl talihli ben değilim ailemin geri kalanının ve benim tam olan belgelerimizi göndermeli miyiz?
    -kcc belgeri tam olarak gönderin yazmiş, geç gönderilen veya hiç gönderilmeyen evrak diğer aile bireylerinin mülakat alma durumunu nasıl etkiler? thanks...

sizin su an mulakata katilmayacaginizi belirtip diger tum belgeleri gonderin.

Etkilememesi lazim.

• @crazycells ben su an mulakata katilmayacagimi belirtip diger tum belgeleri gonderdigim de hakkımı kaybetmis olmam degil mi?
    daha sonrasinda belgerimi tamamladiğimda gonderip mulakata katilabilir miyim?

• Sayın @bolatmali , Sayın @Muhtaradana

Kapıdaki görevliler ilk önce pasaportunuzu kontrol edecek daha sonra kazandığınız sayfanın çıktısına ve ds260 formunun barkodlu sayfasının çıktısını kontrol edip sizi içeri alacaklardır

Abi bu muhteşem çalışma için çok teşekkür ederim her ikinize birden. Gerçekten harika olmuş.

Küçük bir sorum olacak alıntıladığım kısımla ilgili kazandığınız sayfa derken tam olarak hangisini söylemek istediniz ben kazandığım sayfadan anladığım you have randomly selected kısmı idi. Sizinde kastettiğiniz bu muydu? Bu sayfayı şimdi nasıl bulacağız?

• ⭐⭐⭐

@burakk, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sayın @bolatmali , Sayın @Muhtaradana

Kapıdaki görevliler ilk önce pasaportunuzu kontrol edecek daha sonra kazandığınız sayfanın çıktısına ve ds260 formunun barkodlu sayfasının çıktısını kontrol edip sizi içeri alacaklardır

Abi bu muhteşem çalışma için çok teşekkür ederim her ikinize birden. Gerçekten harika olmuş.

Küçük bir sorum olacak alıntıladığım kısımla ilgili kazandığınız sayfa derken tam olarak hangisini söylemek istediniz ben kazandığım sayfadan anladığım you have randomly selected kısmı idi. Sizinde kastettiğiniz bu muydu? Bu sayfayı şimdi nasıl bulacağız?

Şuradan,

https://www.dvlottery.state.gov

En alttaki check status kutucuğuna tıkllayın, bilgilerinizi girdikten sonra karşınıza çıkacaktır.

• Merhaba,

Mulakat icin istenen belgeler arasinda bosanma belgesi de var. Vukuatli Nufus kayit belgesinde zaten bosanma bilgileri yaziyor aslinda, ek olarak bir belge almam gerekiyor mu bir yerden acaba? Bilgisi olan var mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |