Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Merhabalar,
    Öncelikle bu foruma katkı sağlayan herkese çok teşekkürler. Eşimle Amerika'ya taşınmayı düşünüyoruz. Bölge, iş, yaşam şartları gibi birçok konuyu aylardır araştırdık tam gitmeye karar verdik ki dün bu forumdan green card / çalışma vizesi başvuru koşullarını okudum ve asıl araştırılması gereken konu hakkında hiçbir şey bilmediğimi farkettim.
    Biz eşimle 1 yıl önce Türkiye'de evlendik. Kendisi Amerikan ve Türk vatandaşı.
    Önümüzdeki ay Chicago'ya gidip iş bakacaktı. Maksimum 2-3 ay ayrı kalırız diye planlamıştık. Benim turist vizem var. İş bulduğunda ben de yanına gidip Amerika'da başvuru yapacaktım.
    Malesef ki Türkiye'de evlendiğimiz için Amerika'da başvuru yapamayacağımı öğrendim.
    -Amerika'da tekrar evlenip başvuru yapmak gibi bir şansımız yok mudur?
    -Yukarıdaki sorum olumsuzsa ve buradan başvuru yaparsak, Amerika'ya gidip çalışabilmem için yaklaşık 1 yıllık süre mi geçmesi gerekecek?
    -Bu 1 yıl içinde ben Amerika'ya turist vizemle gidip 6 ay orada kalabilir miyim? Kalan yaklaşık 6 aylık sürede bana göçmenlik başvurusu sürecinden gelen herhangi bir geçici oturum izni vs olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gzde, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar,
    Öncelikle bu foruma katkı sağlayan herkese çok teşekkürler. Eşimle Amerika'ya taşınmayı düşünüyoruz. Bölge, iş, yaşam şartları gibi birçok konuyu aylardır araştırdık tam gitmeye karar verdik ki dün bu forumdan green card / çalışma vizesi başvuru koşullarını okudum ve asıl araştırılması gereken konu hakkında hiçbir şey bilmediğimi farkettim.
    Biz eşimle 1 yıl önce Türkiye'de evlendik. Kendisi Amerikan ve Türk vatandaşı.
    Önümüzdeki ay Chicago'ya gidip iş bakacaktı. Maksimum 2-3 ay ayrı kalırız diye planlamıştık. Benim turist vizem var. İş bulduğunda ben de yanına gidip Amerika'da başvuru yapacaktım.
    Malesef ki Türkiye'de evlendiğimiz için Amerika'da başvuru yapamayacağımı öğrendim.
    -Amerika'da tekrar evlenip başvuru yapmak gibi bir şansımız yok mudur?
    -Yukarıdaki sorum olumsuzsa ve buradan başvuru yaparsak, Amerika'ya gidip çalışabilmem için yaklaşık 1 yıllık süre mi geçmesi gerekecek?
    -Bu 1 yıl içinde ben Amerika'ya turist vizemle gidip 6 ay orada kalabilir miyim? Kalan yaklaşık 6 aylık sürede bana göçmenlik başvurusu sürecinden gelen herhangi bir geçici oturum izni vs olur mu?

• Tekrar evlenemezsiniz maalesef.
    • Su an icin sure o civarda suruyor.
    • Hayir, gocmenlik amaci guderek gocmen olmayan bir vizeyi kullanmamalisiniz.

• @crazycells

Merhabalar, sonunda dun mulakat gunumuzu aldik. Insallah 8 Kasimda bu uzun surec sona ericek. Yarin Ankarada doktor muayenesi randevum var. Doktor ofisinde debit kart kabul ediyolar mi?
    Doktor randevusunu aldiktan sonra appointmenti internetten register etmemiz icin su websitesine yonlendirildik, https://ais.usvisa-info.com.
    Kendi emailimi kullanmak istedigimde o emailin daha once baska bi heasapta kullanildigi mesaji verdi. Bende onceki visa basvurum icin kullandigimi hatirladim. Simdiki soyadim farkli oldugu icin ismi girdigimde gene hata verdi. Sonra diger emailim ile yeni bir account actim ve bilgilerimi girdim. Bu sefer sistem baska bir hata verdi, "the immigrant visa case number provided is not ready to schedule an appointment. If you have not received an appointment letter/ email you can check the status of your IV case at http://travel.state.gov"
    Eger mulakat email geldiyse ve hala ayni hata veriyorsa bize email atin demisler. Bizde email attik ve bekliyoruz. Telaslanmamiz gereken bir sey mi bu acaba?
    Tesekkurler.

• Marriage : 15-7-2018
    I-130 Sent : 23-7-2018
    I-130 NOA1 : 27-7-2018
    I-130 Approved : 19-6-2019
    NVC Received : 25-7-2019
    Received DS-261 / AOS Bill : 26-7-2019
    Pay AOS Bill : 26-7-2019
    Send AOS Package :2-8-2019
    Submit DS-261 : 2-8-2019
    Receive Instruction and Interview appointment letter : 16-10-2019
    Consulate Received : 2019-10-16
    Interview Date : 2019-11-08

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Elif-Chavez, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells

Merhabalar, sonunda dun mulakat gunumuzu aldik. Insallah 8 Kasimda bu uzun surec sona ericek. Yarin Ankarada doktor muayenesi randevum var. Doktor ofisinde debit kart kabul ediyolar mi?
    Doktor randevusunu aldiktan sonra appointmenti internetten register etmemiz icin su websitesine yonlendirildik, https://ais.usvisa-info.com.
    Kendi emailimi kullanmak istedigimde o emailin daha once baska bi heasapta kullanildigi mesaji verdi. Bende onceki visa basvurum icin kullandigimi hatirladim. Simdiki soyadim farkli oldugu icin ismi girdigimde gene hata verdi. Sonra diger emailim ile yeni bir account actim ve bilgilerimi girdim. Bu sefer sistem baska bir hata verdi, "the immigrant visa case number provided is not ready to schedule an appointment. If you have not received an appointment letter/ email you can check the status of your IV case at http://travel.state.gov"
    Eger mulakat email geldiyse ve hala ayni hata veriyorsa bize email atin demisler. Bizde email attik ve bekliyoruz. Telaslanmamiz gereken bir sey mi bu acaba?
    Tesekkurler.

1 hafta 10 gun sonra deneyin, atm karti kabul ediliyor, ayrica debit card'da visa ya da master amblemi varsa kabul edilecektir diye dusunuyorum ama yine de bir onlem almaniz iyi olabilir, bilginize.

• Merhaba,
    I-130 basvurumuzu yaptiktan birkac gun sonra asagidaki mesaj esimin telefonuna geldi. On gundur ne posta ne email ile bir ulasim olmadi tarafimiza. Saniyorum NOA-1'i kastediyor. Acaba ne kadar surede ve hangi yolla (email / posta) ulasti sizinkiler? (G-1145 doldurmustuk)

Case Was Received and A Receipt Notice Was Emailed
    On October 10, 2019, we received your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOEXXXXXXXXX, and mailed you a receipt notice. It is being processed at our Integrated Operating Env location. The notice describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

Tesekkurler.

• Şanlısınız, sizin receipt Number IOE ile başlıyor. Elektronik sistem olduğu İçin NOA2’yi daha kısa sürede alacaksınız.

@Nihan, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba,
    I-130 basvurumuzu yaptiktan birkac gun sonra asagidaki mesaj esimin telefonuna geldi. On gundur ne posta ne email ile bir ulasim olmadi tarafimiza. Saniyorum NOA-1'i kastediyor. Acaba ne kadar surede ve hangi yolla (email / posta) ulasti sizinkiler? (G-1145 doldurmustuk)

Case Was Received and A Receipt Notice Was Emailed
    On October 10, 2019, we received your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOEXXXXXXXXX, and mailed you a receipt notice. It is being processed at our Integrated Operating Env location. The notice describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

Tesekkurler.

• @gzde Merhaba, biz de benzer bir durumdaydık. Kendi tecrübelerimden size söyleyebileceğim en önemli şey sponsorluk. Sponsorluk olayını çözdüğünüzde diğer kısımlar çok sorun değil. Yaklaşık olarak 8 9 ay gibi bir sürede tüm süreç tamamlanıyor. Eğer orda size sponsor olacak herhangi biri yok ise , eşinizin gidip minimum 6 7 ay orda çalışması gerekiyor. Her şeyi kuralına göre yapmanızı tavsiye ederim. Herhangi bir fraud durumu olursa canınız sıkılabilir.

• Merhaba, sağlık muayenesi sonrası dosyam kapalı zarf usulü verilmedi. Otomatik sistem muayene sonucumu konsolosluk sayfasına yönlendiriyormuş. Bu şekilde olması endişelendirdi, olağan bir durum mu? Arkadaşlar arasında benzer durumla karşılaşan var mı?

• @Nursen-Nursen Merhaba, bu şekilde oluyor. Hatta ülkeye giriş yaptıktan sonra o dosyayı almıyorlar bile.

• Merhaba,
    25 ekimde yani cuma günü görüşme günüm.
    Edevletten aldığım doğum belgesi ve sabıka kaydı geçerli midir? Yoksa mühürlü ıslak imzalı olması mı gerekir?
    Çok teşekkür ederim şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Derya1112, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba,
    25 ekimde yani cuma günü görüşme günüm.
    Edevletten aldığım doğum belgesi ve sabıka kaydı geçerli midir? Yoksa mühürlü ıslak imzalı olması mı gerekir?
    Çok teşekkür ederim şimdiden.

e-devletten aldiklariniz da gecerli kabul ediliyor.

• @crazycells merhaba bugün konsolosluk dan bunu yolladılar açıklarsanız sevinirim

Embassy of the United States of America
    Ankara, Turkey

24-Oct-2019

Case Number: ANK2017xxxx

Dear Huseyin FEROGLU,

Further information regarding the status of your visa case is provided below.

Ineligible Applicant
    This office regrets to inform you that it is unable to issue a visa to you because you have been found ineligible to receive a visa under the following section(s) of the Immigration and Nationality Act:

Section 212(a)(6)(c)
    Your petitioner needs to apply for I-601 waiver from USCIS in the U.S.

Sincerely,

Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy Ankara

Important Notice
    You should not make permanent financial commitments, such as selling your house, car or property, resigning from your job or making non-refundable flight or other travel arrangements until you have received your immigrant visa.

• @1702em Tesekkurler yanit icin. Sure ile ilgili bir bilgi henuz bulamasam da IOE'nin diger merkezlerden farkli bir kodlama oldugunu farkettim mesajiniz sayesinde:
    – EAC – Vermont Service Center;
    – VSC – Vermont Service Center;
    – WAC – California Service Center;
    – CSC – California Service Center;
    – LIN – Nebraska Service Center;
    – NSC – Nebraska Service Center;
    – SRC – Texas Service Center;
    – TSC – Texas Service Center;
    – MSC – National Benefits Center;
    – NBC – National Benefits Center;
    – IOE – ELIS (e-Filing); and
    – YSC – Potomac Service Center.
    Belki es durumundan basvurdugumuz icin IOE olmustur. Asil sorunumuz bu mesajin gelmesine ragmen USA adresimize herhangi bir mektup gelmemis olmasi. USCIS sayfasinda bir ay bekleyip durumu bildirebilirsiniz deniyor. Tabi bu durum da sureci uzatiyor.
    Umuyorum en kisa surede sonuclanir 🙂

• @Derya1112 Güncel versiyonlarını istemiyorlar. Daha önce gönderdikleriniz geçerli oluyor.

• @Sylar teşekkürler bilgilendirmeniz için.1 eylül itibari ile; bazı dosyaları dijital geçtiklerini söylediler, hayırlısı artık.

• @Sylar o dosyayı almıyorlar derken? Anlayamadım

• @Nursen-Nursen CEAC a yüklediğiniz e devletten aldığınız dosyalar yeterli oluyor. Mülakattan önce ben CEAC a yüklediğim dosyaların güncel versiyonlarını da yanımda götürdüm fakat almadılar. CEAC a yüklenen versiyonlarının yeterli olduğunu söylediler.

• Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells merhaba bugün konsolosluk dan bunu yolladılar açıklarsanız sevinirim

Embassy of the United States of America
    Ankara, Turkey

24-Oct-2019

Case Number: ANK2017xxxx

Dear Huseyin FEROGLU,

Further information regarding the status of your visa case is provided below.

Ineligible Applicant
    This office regrets to inform you that it is unable to issue a visa to you because you have been found ineligible to receive a visa under the following section(s) of the Immigration and Nationality Act:

Section 212(a)(6)(c)
    Your petitioner needs to apply for I-601 waiver from USCIS in the U.S.

Sincerely,

Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy Ankara

Important Notice
    You should not make permanent financial commitments, such as selling your house, car or property, resigning from your job or making non-refundable flight or other travel arrangements until you have received your immigrant visa.

Maalesef su an icin red almissiniz, esinizin sizin adiniza USCIS'e I-601 basvurusu yapmasi gerekiyor. Su konuda bilgileri bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2040/i-601-waiwer

USCIS, I-601 waiver'i onaylarsa, konsolostan vize alabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |