Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasan33, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells evet ilk basta oyleydi sonra gelen mailde boyle yaziyor

Further information regarding the status of your visa case is provided below.

Ineligible Applicant

This office regrets to inform you that it is unable to issue a visa to you because you have been found ineligible to receive a visa under the following section(s) of the Immigration and Nationality Act:

Section 212(A)(1)
    Karisiklik olmus olabilirmi ve saglik raporuna hangi asamada bakiliyor oyle bisey olsa ilk basta cikmazmiydi ?

Dosyaniz hakkinda karar, mulakat zamani konsolos tarafindan veriliyor, bilginize.

Burada yazan bilgiye gore saglikla ilgili nedenlerle size red verilmis, ama dedigim gibi yanlislik yapmis olabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@madamcoco, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@daniela bende çarşamba günü görüşmeye girenlerdenim, adli sicil kaydı ve vukuatlı nüfus belgelerinin hiçbirinden tercüme istemediler bence tercümelerini göndermenize gerek yok

dili Turkce veya Ingilizce olan belgelerin cevirisine gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@daniela, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells arşiv kayıtlı değilmiş sanırım tam anlayamadım kabul etmediklerine göre Perşembe günü e devletten tercümeli çıkarttım adli sicil kaydımı PTT den gönderecektim fakat vizem onaylandı ve onaylayan konsolos gönder demedi diye göndermemiştim yarın ilk iş PTT veya ups kargodan göndereceğim teşekkür ederim 🙂 nüfüs kayıt örneğini tercümeli çıkartmıyor peki onu nasıl çıkartacağım?

Eger surecinizi onemsiyorsaniz tahmin etmeyi birakip net bir sekilde hangi belgenin eksik oldugunu ogrenmelisiniz. Deneme yanilma yoluyla konsolosluga belge gondermemelisiniz.

Ayrica yazdiklarinizda celiskiler var, konsolos sizden eksik belgeyi gondermenizi istedi mi istemedi mi???... Bana cevap vermenize gerek yok. Bu sorunun cevabini kendinize vermelisiniz. Eger konsolos sizden eksik belgeleri istediyse , sizden ne istiyorsa onu gondermelisiniz.

Dili Turkce veya Ingilizce olan belgelerin cevirisine gerek yok, bilginize.

• @daniela evet sizden memur birşey istediyse göndermeniz gerek yoksa idari soruşturmada kalır dosya onaylandı dendi ama vizeniz gelmez. Sizden ne istediyse orda ki görevli onu gönderin.

• @crazycells evet yanlislik olmus kardesim bi mail attim bugun bu sekilde cevap geldi yine guzel bi haber aldim sayende cok tesekkur ederim 😌
    Gelen mail bu

This office regrets to inform you that it is unable to issue a visa to you because you have been found ineligible to receive a visa under the following section(s) of the Immigration and Nationality Act

Section 212(a)(2)(a)(i) “Crimes involving Moral Turpitude.
    You are eligible to apply for I-601 waiver through USCIS in the U.S. Please visit USCIS website at https://www.uscis.gov/i-601

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells evet yanlislik olmus kardesim bi mail attim bugun bu sekilde cevap geldi yine guzel bi haber aldim sayende cok tesekkur ederim 😌
    Gelen mail bu

This office regrets to inform you that it is unable to issue a visa to you because you have been found ineligible to receive a visa under the following section(s) of the Immigration and Nationality Act

Section 212(a)(2)(a)(i) “Crimes involving Moral Turpitude.
    You are eligible to apply for I-601 waiver through USCIS in the U.S. Please visit USCIS website at https://www.uscis.gov/i-601

Evet, size I-601 waiver yolu acik, bilginize.

• Uscis dosyayı onayladıktan sonra Dosyanın NVC gitmesi ve oradan Ankara ya gelmesi bu günler de kaç gün sürüyor arkadaşlar ?

• @kubilay_66 bugunleri bilmem ama genelde da 1 ay veya daha fazla sürüyor. Nvc ve konsolosluk maili gelene kadar

• Yakın tarihte türkiyeden abd ye giriş yapan var mı acaba? Nelerle karşılaşılıyor? Birebir bir görüşme oluyor mu giriş öncesi? Yapılacak işlemler için bir yönlendirme oluyor mu? Yeterli İngilizceye sahip olmayan biri için sıkıntı oluyor mu? Deneyimlerinizi paylaşır mısınız lütfen

• @madamcoco birebir görüşme derken anlayamadım. Giriş yaparken amerikan vatandaşı olmayan yere sıraya gireceksiniz sonra size sıra gelince memur sarı zarfı ve pasportunuzu isteyecek sonrasında başka bir bolume götürecek
    sizi orda bekleyeceksiniz sonra memur isminizi söylediğinde pasaportunuzu alıp yolunuza devam edeceksiniz çok karışık değil ingilizce bilginizde sorgulanmayacak çok zorlanırsanız translate telefon kullanırsın bilemiyorum ama gerek kalmaz.

• @madamcoco yakin zamanda giris yaptim ve yukariya kaydirirsaniz abd’ye giriste karsilastigimiz durumla ilgili yorumum var isinize yarayabilir.

• @crazycells yardimci oldugun icin cok tesekkur ederim. I-601 waiver ile ilgili forumda bi yazi bulamadim bu konudada yardimini bekliyorum kardesim 😌

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells yardimci oldugun icin cok tesekkur ederim. I-601 waiver ile ilgili forumda bi yazi bulamadim bu konudada yardimini bekliyorum kardesim 😌

Evet, bu konuyu henuz hazir edemedik. Fakat deneyimi yeni biten bir arkadas yakin zamanda foruma aktaracak.

Konsolosluga sorar misiniz? I-601 waiver icin basvuru formunu kendilerine mi vereceksiniz? Yoksa USCIS'e mi gondereceksiniz diye?

• @crazycells USCİS e vermemiz gerekiyormus gelen mail bu sekilde Sayin Ovla,
    Nisanliniza dokuman in ulastigini bildiren email gonderdik. Sizin de bildiginiz gibi adli sicil kaydinizdaki hukum dolayisiyla USCIS e waiver basvurusunda bulunmaniz gerekmektedir. Vizenizin sonucu olumsuz degildir. Waiver onaylandiginda eksik baska evrak bulunmuyorsa yetkili Konsolos son karari vercektir. Vakit kaybetmeden waiver basvurusunda bulunmanizi tavsiye ederiz.
    Saygılarımızla,
    Göçmen Vize Bölümü
    Konsolosluk
    ABD Büyükelçiliği Ankara

• @crazycells suan ne yapmaliyiz hic bilmiyorum arkadasa baska nasil ulasabiliriz acaba acil bi sekilde basvuru yapmamiz gerekiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells suan ne yapmaliyiz hic bilmiyorum arkadasa baska nasil ulasabiliriz acaba acil bi sekilde basvuru yapmamiz gerekiyor

maalesef sizin ulasmaniz mumkun degil. Ben kendisine mesaj gonderdim bugun, simdi kendisinin musait olup deneyimlerini aktarmasini bekleyecegiz.

Ama siz bu sirada suradaki konuyu okuyarak ve oradaki linkleri takip ederek basvurunuzu yapabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2040/i-601-waiwer

I-601 basvurunuzu USCIS kabul ederse , size gonderecekleri I-601 waiver dokumanini konsolosluga ileteceksiniz.

• @crazycells sizin sitede gordugum muslu hukuk burosuyla irtibata gectim yardimci olacaklar bu konuda

• Arkadaşlar merhaba
    Biz pazartesi günü evrakları yolluyoruz başvurumuzu başlatacağız inşallah ama bir sorunumuz var.
    Şimdi internette araştırmalarımızda nişanlımın ve benim ayrı ayrı G325A Biographic İnformation formunu doldurmamız ve 5X5lik biyografik fotoğraf eklememiz gerektiğini okuduk.
    Ekledik dosyamıza fakat bu G325A formunun USCIS’in resmî sitesinden indirdik ve expiration date 1 KASIM 2019du ben imzaladığımda.
    Nişanlım Pazartesi evrak gönderecek şimdi kontrol ettim USCIS bu evrakın yeni versiyonunu yüklemiş expiration date 2022 yılına kadar bu yeni versiyonda.
    Şimdi ben ıslak imzalı bu yeni versiyonu kargolayayım mi Amerika’ya ya da hazır imzaladığım ve 1Kasımda süresi dolacak olan evrak geçerli midir Pazartesi başvuruyu yapsak?
    Bu arada bazı sitelerde de g325A formu artık istenmiyor diyor K1 vizesi için?
    Ne yapmalıyız aydınlatırsanız çok sevinirim.
    İyi günler dilerim hepinize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells sizin sitede gordugum muslu hukuk burosuyla irtibata gectim yardimci olacaklar bu konuda

iyi ettiniz bence de. Claudia Hanim bu konularda cok daha bilgili ve deneyimli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jossie, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar merhaba
    Biz pazartesi günü evrakları yolluyoruz başvurumuzu başlatacağız inşallah ama bir sorunumuz var.
    Şimdi internette araştırmalarımızda nişanlımın ve benim ayrı ayrı G325A Biographic İnformation formunu doldurmamız ve 5X5lik biyografik fotoğraf eklememiz gerektiğini okuduk.
    Ekledik dosyamıza fakat bu G325A formunun USCIS’in resmî sitesinden indirdik ve expiration date 1 KASIM 2019du ben imzaladığımda.
    Nişanlım Pazartesi evrak gönderecek şimdi kontrol ettim USCIS bu evrakın yeni versiyonunu yüklemiş expiration date 2022 yılına kadar bu yeni versiyonda.
    Şimdi ben ıslak imzalı bu yeni versiyonu kargolayayım mi Amerika’ya ya da hazır imzaladığım ve 1Kasımda süresi dolacak olan evrak geçerli midir Pazartesi başvuruyu yapsak?
    Bu arada bazı sitelerde de g325A formu artık istenmiyor diyor K1 vizesi için?
    Ne yapmalıyız aydınlatırsanız çok sevinirim.
    İyi günler dilerim hepinize.

Bu sitede gondermenize dair bilgi bulamadim, bilginize. Siz USCIS sitesinden mi okudunuz?

Benzer Başlıklar

• 116
  • 50
  • 114
  • 2908
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |