Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Kcc'ye evrakları yolladım.
    The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents. This email address, [email protected], is only used for applicants to provide the Kentucky Consular Center (KCC) with documents required to continue processing Diversity Visa applications. [email protected] does not respond to inquiries. If you have any Diversity Visa related questions, please email [email protected] with your case number, complete name, and date of birth, as entered on your original entry.

You should expect an email from KCC in the next 3-6 weeks. If you do not hear from KCC after 6 weeks, please contact [email protected] to confirm all of your documents have been received, and you are ready to be scheduled for an interview.

Diye mail geldi. Bakalım bekleyeceğiz artık.

• @bolatmali Hocam aslında temel problem şu; şimdi yine baktım ds260 formuma. Ben ds260 formunu bu siteden indirdiğim yönergelerle doldurmuştum. Eğitim bilgileri sorusunda ''Number of educational institutions attented'' butonuna doktora eğitimimde olduğu için 4 yazdım. Çünkü bu siteden indirdiğim ds260 formu yönergesinde eğer mastera devam ediyorsanız onuda belirtin yazmış. Bende devam ettiğim için belirttim ama henüz doktorayı bitirmedim. Ama oraya bitiş tarihini bu eylül yazdım çünkü sistem boş bırakma veya daha ileri bir tarihi kabul etmiyordu. Bunu değiştirmem gerekiyor mu ' tam olarak burada sorun yaşıyorum aslında.

• @cemal6 mail atmamın 2. gününde formun açıldığına dair mail geldi, forma giriş yapıp değişikliklerimi yaptım onay verdim ve onay maili geldi.

• @Muhtaradana hem dökümanları isimlendirirken hemde konu kısmında. evet bir mesaj geldi, mesajda mesajınızı aldık ve değerlendiriyoruz 3ile 6 hafta arasında döneceğiz yazıyordu.

• Merhaba küçük bir sorum olacaktı. Case Number'ın Current olduğunu nasıl anlıyorduk?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Topçuoğlu

bu siteden bakılacak bir ay sonra mülakat verilecek numaralara göre verilir.

• arkadaşlar konu dışı olucak ama. herkes amerikada ev kiralarının yüksek olduğunu söylüyor. oda fiyatları için 600-800 dolar konuşuluyor. fakat internetten chicagoda kiralık evlere bakıyorum 800-1000 dolara güzel ve modern evler var. yanlış mı bakıyorum acaba işin aslı nedir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oktayusa hangi şehirdesin istanbul örnek verelim mesela ataköy sahilde bir ev ile sultanbeyli yada kadıköy ile maltepe evler aynı olmadığı gibi chicago da her yer farklı fiyat çekiyor şöyle fark var bizde ilçeler var onlarda ise bölge diye ayrılır. Sen direk chicago olarak diye yazma bölge isim olarak yaz ki sana yardımcı olurlar doğru bakıyon ama chicago olarak genel ismi ile belirtme

• Merhaba, eşim Rus Vatandaşı ve 27.05.2019 tarihinde Rus Konsolosluğu dan adli sicil kaydını aldı. Yaklaşık 5 ay geçmiş. KCC ye email atarsak hala geçerli sayılır mı? Rus Konsolosluğundan randevu almak ve bu belgeyi almak en az 2 ay sürüyor maalesef. Umarım belge kabul oluyordur. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

• @oktayusa kiralar her yerde değişiklik gösteriyor,genellikle ucuz kiralık yerler muhit olarak iyi değil.Özellikle camlarında demir parmaklık olan evlerin pek tekin yerlerde olmadığı söyleniyor.Evin çevresi ve mahalle gerçekten çok önemli

• ⭐⭐⭐

@cemal6, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali Hocam aslında temel problem şu; şimdi yine baktım ds260 formuma. Ben ds260 formunu bu siteden indirdiğim yönergelerle doldurmuştum. Eğitim bilgileri sorusunda ''Number of educational institutions attented'' butonuna doktora eğitimimde olduğu için 4 yazdım. Çünkü bu siteden indirdiğim ds260 formu yönergesinde eğer mastera devam ediyorsanız onuda belirtin yazmış. Bende devam ettiğim için belirttim ama henüz doktorayı bitirmedim. Ama oraya bitiş tarihini bu eylül yazdım çünkü sistem boş bırakma veya daha ileri bir tarihi kabul etmiyordu. Bunu değiştirmem gerekiyor mu ' tam olarak burada sorun yaşıyorum aslında.

Belirttiğiniz durumda güncellemek zorunda değilsiniz. Sürecinizi etkilemez bu bilgiler.
    Konsolosluğun şartı en az lise mezunu olmanız, sizde bunu fazlasıyla karşılıyorsunuz.

• ⭐⭐⭐

@Elgitaro, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, eşim Rus Vatandaşı ve 27.05.2019 tarihinde Rus Konsolosluğu dan adli sicil kaydını aldı. Yaklaşık 5 ay geçmiş. KCC ye email atarsak hala geçerli sayılır mı? Rus Konsolosluğundan randevu almak ve bu belgeyi almak en az 2 ay sürüyor maalesef. Umarım belge kabul oluyordur. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Kcc ile iletişime geçip onlara sorabilirsiniz bu durumu

• @blackeagle82 aslında @ayvalik10 beyin dediği gibi ilk iletide var ama ben hem uygulama ile taratma ve E-devlet seçenekleri için destekleyici daha farklı bir metin hazırlamaya çalışıyorum, bu gece aktaracağım inşaallah

• @bolatmali aynı tarayıcıdan başka bir gün yapınca submit edebildim, teşekkür ederim ilginiz için 🙂

• Merhaba arkadaşlar (Evli olmayan talihliler için)

Kentuckyden gelen evraklara nasıl cevap verilir?

Şimdi bize gereken evraklar nedir?
    Onları söyleyelim

1)Pasaportun ön yüzü fotoğrafı olan kısım(Passport

2)Evlilik cüzdanımızın yazılı olan kısımları(evli olanlar için) (Marriage Certificate)

3)Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi (Police Certificate)

4)Vukuatlı nüfus kaydı (Birth Certificate)

5)Varsa boşanma belgeleri

1. Askerlik durum belgesi (Military Record)

7)Mahkeme Kayıtları(Court document) Eğer mahkeme tarafından herhangi bir suçtan suçlu bulunduysanız

1. Varsa bir yıl ya da altı aydan fazla yaşadığımız ülkelerden alınmış polis belgesi
      (Bu süre hangi ülkede yaşadığınıza göre değişir)
      Örn. İngiltere'de 6 ay kalmışsanız istenirken birçok ülkede bu süre 1 yıldır

Hali hazırda bir dış ülkede 6 aydır yaşıyorsanız,Police certificate (adli sicil) almak zorundasınız

Bazı verilmeyen ülkeler hariç, bu deneyimler için➡

Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak https://yesilkartforum.com/forum/post/361

Evet şimdi ilk iş olarak evrakları hangi programla taratacağız bu programın ismi
    Microsoft Office lens (Playstore ve Apple store) dan bu uygulamayı indirebilirsiniz

Uygulamayı indirdikten sonra

İlk önce pasaportunuzun ön sayfasını tarıyoruz

Bundan sonra tek bir birey için evli olmayan biri için anlatıyorum daha sonra evli Evli ve Çocuklu bir birey için nasıl evraklarımızı hazırlayacağız bunu anlatmaya çalışacağım

Uygulamayınasıl kullanacağız

İlk önce sadece Pasaportun resimli fotoğraflı olan Ön yüzünü Office lens uygulamasını açıp kırmızı karenin içerisinde tutarak pasaportumun ön yüzünü çekiyoruz

Ondan sonra bu dosyayı uygulama seçeneklerinden PDF olarak kendi bulutuna kaydediyoruz

Uygulama üzerinde PDF mi istiyorsunuz yoksa resim mi formatında mi istiyorsunuz soruyor biz pdf olarak istiyoruz

Uygulama ilk önce kendi bulutuna kaydediyor ondan sonra kayıtlı bulut'tan üzerine tıkladığınız anda telefonunumuzun download kısmına pasaportunuzun ön yüzü pdf formatında iinmiş oluyor bu şekilde pasaportunuzun ön yüzünü taramış olduk

Ondan sonra e-devlete gidiyoruz
    e-devletten ilk önce Vukuatlı nüfus kayıt örneğini alacağız bunun için arama kutucuğuna vukuatlı nüfus kayıt örneği yazsak yeterli Vukuatlı nüfus kayıt örneğini seçtikten sonra

nüfus kayıt örneği tipine kişi, aile ve nüfus aile diye üç seçenek çıkacak karşımıza Normalde bekarlar için kişi veya aile seçmemiz yeterli(bu seçeneklerde sadece sizin bilgileriniz çıkıyor)

Kişi ve Aile seçersek sadece size ait bilgiler çıkacak

Nüfus aileyi seçerek hem sizin hem anne ve baba bilgileriniz çıkar,
    biz daha kapsamlı istersek nüfus aile seçeneğini seçebiliriz ama hem kişi seçeneği hem de aile seçeneği bekarlar için uygundur ama istiyorsanız nüfus aile seçebilirsiniz

Aşağıdaki seçeneklerde eski eşi listeleme diye soracak ona evet diyeceksiniz

Vukuatlı mı istiyorsunuz diyecek ona da evet diyeceksiniz

Belgenin nereye verileceği soruyor

Burada kuruma ibraz seçebilirsiniz kuruma ibraz seçince

Sizden kurum adı isteyecek ona da Kentucky consular Center yazıyoruz

Bunu da yazdıktan sonra sağ alt tarafta sorgula seçeneği çıkacak sorgula ya da bastıktan sonra direk bir ekran çıkacak Bilgilerinizi bu ekrandan PDF olarak bilgisayarımıza ya da telefonumuza indirebilirsiniz

Bundan sonra arşiv kayıtlı adli sicil belgesi alacağız bu işlemleri hem telefonumuz üzerinden hem de bilgisayar üzerinden yapabiliriz e-devletten ilgili kısma girdikten sonra

Kurum türü soracaklar size

kurum türünü yabancı

daha sonra belgenin neden verileceği yazıyor, Burada arşiv kaydı içeren seçeneğini seçiyoruz

belgenin nereye verileceğini seçiyoruz

Buraya kentucky consular Center yazıyoruz

En son İngilizce seçip daha sonra sorgula diyoruz

Sorgula ekranında çıkan dosya indir seçeneğine basıp dosyamızı pdf olarak indiriyoruz

Daha sonra bekarlar için askerlik durum belgesi alacağız

Normalde Türklerden askerlik durum belgesi istemiyorlar Ama gelen evrak talep e-mail inde arkadaşlarımız askerlik durum kaydı ile ilgili bir bilgi görünce onu almak istiyor

Eğer hiç askerlik yapmamış ya da tecilli iseniz bu belgeyi hiç almanıza gerek yok askerlik yaptıysanız bu belgeyi temin edebilirsiniz

Onun için arama kutucuğuna askerlik durum belgesi yazıyoruz bunun için bir seçenek seçmemize gerek yok askerlik durum belgesi yazdıktan sonra ilgili sayfaya giriyoruz sonra yeni belge oluştur diyoruz

Karşımıza çıkan ekrandan PDF olarak bilgilerimizi indiriyoruz,

Evet şimdi boşanma belgeniz ya da herhangi bir suçtan hüküm giymiş isek mahkeme kayıtları dışında bütün belgelerimiz hazır Bunlar ekstra belge olduğu için bu konuya başka post altında değineceğiz

Şimdi ben Microsoft office lens uygulamasıyla Pdf olarak pasaport bilgilerimizi nasıl taratacağımız ile ilgili bilgi vereyim o konuya biraz az değindik

Şİmdi Office lens uygulamasını indirdikten sonra sizden bir Microsoft hesabı isteyecekler Outlook ya da Hotmail hesabı olur diye tahmin ediyorum ben outlook hesabından girmiştim

Outlook hesabından giriş yaptıktan sonra uygulamayı açıyoruz uygulamaya açtıktan sonra hemen kamera kısmı açılıyor zaten, burada belge kısmı seçtikten sonra uygulamanın işleyişini hemen orada anlarsınız kırmızı karenin içerisine pasaportumızın bilgi içeren kısmı fotoğraf ve tüm yazılı bilgilerinin hepsini gösterecek şekilde kırmızı karenin içine alıyoruz ondan sonra okeye basıyoruz

Okey bastıktan sonra kendi bulutuna indiriyor (internetim izin açık olması lazım) kendi bulutuna aktarım yaptıktan sonra belgenin üzerine bir kere bastığımızda Kendi telefonumuza pdf dosyası iniyor

Bekarlar için başka bir belgeyi almanıza gerek yok diğer belgeleri e-devletten indirdik şimdi bunların hepsini telefonumuza yada bilgisayarımızda bir dosyanın içine atıyoruz

Ondan sonra şimdi vukuatlı nufus kayıt(birth certificate) belgesini adlandıralım

2020EU00025238_Muhammet_Serhat_Karadag_Birth_Certificate.pdf

olarak yeniden adlandırıyoruz, eğer pc(bilgisayar) da yapıyorsak bu işlemi adlandırmada kısmında Certificate.pdf olarak adlandırmamıza gerek yok Certificate den sonra bir şey yazmıyoruz, yukarıdaki örnek yazı mobilden(telefonsan yapanlar için geçerli)

Aynı şekilde
    Adli sicil kaydımızı

2020EU00025238_Muhammet_Serhat_Karadag_Police_Certificate.pdf

Askerlik durum belgemizide

2020EU00025238_Muhammet_Serhat_Karadag_Military_Record.pdf

Pasaport belgemizi

2020EU00025238_Muhammet_Serhat_Karadag_Passport.pdf

Olarak adlandırıyoruz

Bunların hepsini adlandırdıktan sonra
    Email hesabımıza giriyoruz

Gönderen kısmına kendi email adresimizi

Alıcı kısmına [email protected] yazıyoruz

Konu kısmına sadece

2020EU00025238

Yazdıktan sonra

Email içeriğine Dosya ekle butonuna basarak tamamını pdf olan dosyalarınızı aktarıp

Gönder tuşuna basıyoruz.

• @Muhtaradana Merhabalar daha öncede bu soruyu sordumda net bir cevap alamadım ben KCC evrakları gönderirken evli olmamıza rağmen nüfus kayıt örneğini kişi seçip gönderdik eşiminkinide aynı şekilde kişi olarak seçip gönderdik bundan dolayı bir sorun yaşar mıyım mülakatta

• @BlackEagle, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba. Evrak istek mailini 16.10.2019 tarihinde aldım. Ailemiz şimdilik 3 kişilik bir aile ve Aralık ayında Allah kısmet ederse bir oğlumuz daha olacak. Şuan tüm bireyler için (3 kişi) evraklarım hazır ve gönderebilecek durumdayım. Evrak mailini şimdi göndermeli miyim yoksa Aralık ayında göndersem geç mi kalmış olurum? Doğacak olan oğlumuzun evraklarını ne zaman göndermeliyim? Doğduktan sonra mı? Mülakat tarihi aldıktan sonra mı? Şimdi evrakları göndersem benim vukuatlı nüfus kayıt örneğim de değişecek. Ne yapacağımı bilemedim. Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim. Bu arada case no :EU31XXX daha önce de bu konu ile ilgili @crazycells yorum yapmıştı. Demiştik o zamanki durumunuza göre tekrar değerlendiririz. Şimdiden herkese değerli vaktini ayırdığı için teşekkürler.

Önce çocuğunuz kimliğini daha sonra pasaportunu çıkarıp ondan sonra ds260 i doldurun. Numaranızdan dolayı acele etmenize gerek yok.

• @Muhtaradana Sırf bu forumda yaptığınız yardımlardan dolayı cenneti garanti etmiş olma ihtimaliniz var:) Herkese sabırlı ve en ufak ayrıntısına kadar elinizden geleni yapıyorsunuz. Çok çok saolun

• @irem-begum biz de o şekilde aldık zaten kişi diye seçtiğinizde de eşiniz gözüküyor,bir problem olmaz

• @dilara1424 merhaba @dilara1424 hanım ben bu sabah hem kişi seçeneğinden hem aile seçeneğinden örnek aldım
    Kişide maalesef sadece (evliler içinde) kendi bilgilerimiz var
    Ailede (eş ve çocuk)
    Nufus aile de (eş, çocuklar, anne ve baba) erkekte
    Nüfus aile de (eş, çocuklar) kadında

Not :Eğer erkek kadının soy ismini alıp, nufus kütüğünde, kadının kütüğüne geçmiş ise

Erkekte nüfu aile seçeneğinde, kütük değiştiği için sadece kendi, eşi ve çocukları çıkar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |