Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Vizeleri onaylanan arkadaşlara yeni hayatlarında bol şans dilerim. Güzel bir başlangıç olmuş, umarım bekleyen herkesin süreci böyle güzel tamamlanır.

• @revab tebrik ederim, yeni yaşamınızda mutluluklar sizde mülakat sürecinizi ve doktor randevunuzu kendi gözlemlerinizden aktarabilirsiniz çok mutlu oluruz

• @erkcet kaç mezunusunuz, benim bildiğim 2008 ve sonrası bilgiler e-devlete işlendi

• @Muhtaradana 2006 olması lazım

• @erkcet lisenizden veya MEB den mezuniyetinizle ilgili bir belge talebinde bulunabilirsiniz, belki onlar yardımcı olacaktır
    Ama siz zaten abd de eğitiminizi tamamladınız, bu belgeler olmasa da sorun yaşamazsınız

• @Muhtaradana merhabalar öncelikle teşekkür ederiz böyle açık bir şekilde bizi bilgilendirdiğiniz için.Bir sorum olacaktı mülakat günü içeri alınırken kazandığımız belgenin çıktısı olması gerektiğini söylemişsiniz fakat şuan randevu verildiği için o sayfa değişti.Randevu verdikleri evrakla gitsem sorun olur mu?

• @irem-begum çok önemli olduğunu düşünmüyorum, sonuçta ds 260 formunu submit ettiğimiz barkodlu sayfada kazandığımızı gösteriyor da
    Ama yinede almak faydalı olur, bu sayfadan alabilirsiniz, (dv lottery başvuru sayfası ile kazandığımızı kontrol ettiğimiz sayfa farklı)
    ➡https://www.dvlottery.state.gov/ESC

• 3 ekim sabah 7.30 da mulakatımız vardı. Elçiliğe yakın olarak hotel Best sectik cocukla sabah daha rahat hareket edebilmek icin. 7.15 de 2 nolu giriş kapısındaydık. Kapının karşısındaki büfede beklememizi randevu saatine göre çağıracaklarını soylediler. Saatimiz çağrıldığında sıraya girdık. Pusetliydik. Pasaportlarımızı istediler ve elimize tahlile gönderilmek üzere bir kağıt sürdüler. Hemen ardından beni ve 2 kızımı yan kapıdan aldılar eşim normal kapıdan girdi. pusetli olduğumuz için sıranın önüne geçtik. İçerde saat kemer bozuk para çıkarıp xrey cihazından geçtik. Çocuklu olmamıza rağmen bisküvi kraker vs izin yok 2 3 tane ellerine verdik ufak sırt çantasını kendilerine emanet ettik ve sıra nr alarak salona geçiş yaptık.

Salona giren ilk görüşmeciydik. Nr anında yandı Salonun sonunda sol taraftaki koridorda Gc evrak teslimi için dosyamızla gittik.
    Önce sağlık raporlarını teslim ettik. Çoculardan başlayarak pasaportların arasına kişilerin evraklarını ve 2 adet foto yu koydum.
    Eşim icin ilave olarak vukuatlı nufus ve sabıka kaydını da ekleyerek teslim etti.
    Kendime gelince tüm bu evraklara ilave lise diploması öğrenci belgesi evlilik çüzdanı aslı ve her belgenin ayrıca bir fotokopisini imza sirkülü banka dökümlerini de arsına koyarak teslim ettim.

15 dk bir bekleme süresinden sonra ön taraftaki bankodan nr yandı ve ödeme aşamasına geldik.
    BURADA ÖNEMLİ HUSUS GERÇEKTEN TAM PARA İLE GİDİN DOLAR BİLE ÖDEYECEKSENİZ YOKSA BÜYÜK SIKINTI.
    Ödemeyi yaptıktan sonra tekrar yerimize geçtik ve en fazla 20 dk bir bekleme süresiden sonra son kez nr yandı.

MULAKAT:
    Mülakatı hangi dilde tercih edersiniz diye soruldu biz ingilizce devam etmek istediğimizi soyledik.
    Önce benden başlamak üzere parmak izi verdik. Sonra ben her 2 kızım için ayrı ayrı 2 kez daha parmak izi verdim.
    Tüm beyanlarımın dogruyu yansıtacağına dair yemin ettikten sonra mulakat başladı.

1. Nerede yaşıyorsunuz
    2. Çalışıyormusunuz
    3. Okulu bitirmenize ne kadar kaldı
    4. Hangi bölümde okuyorsunuz
      5.TR dışında ülklere gittiniz mi
    5. US de akraba var mı
    6. Nereye gitmeyi düşünüyorsunuz
    7. Neden

Eşimle Mülakat
    1.Greencard kazandınız usa e gitmek istiyor musunuz
    2. Ne iş yapıyorsunuz
    3. yurt dışına çıktınız mı nereleri
    4. Kendi arabanız var mı
    5. Oturduğunuz ev sizin mi kira mı

Kızım la mülakat

1. Greencard kazanmak seni mutlu etti mi,
    2. US gitmek istiyormusun
    3. Neden gitmek istiyorsun.

Verilen her cevabı sisteme isleyerek görüşmenin sonuna geldik.
    Tebrikler Greencardınız basılmıştır. Yeni hayatınıza hoş geldiniz. pasaportlarınız p.tesi salı bildirdiğiniz ptt şubesine gelecektir diyerek bizleri garip bir duyguyla baş başa bıraktı.

Tüm bu süreçte bilgi alışverişini sağlayan ve nokta atış cevaplarla bizleri aydınlatan foruma ve üylerine ayrıca telegram grubundaki sonsuz dayanışmaya cok teşekkür ederim.

Darisi tüm talihlilerin başına sansınız bol yolunuz açık olsun

• @gozdeerim tebrik ederim, hayırlı olsun
    Gerçekten yazdıklarınızı okurken heyecanlandım, çok güzel ve detaylı anlatmışssınız
    Amerika'da ilk ayak baştıktan başlayarak tüm uyum sürecinin sonuna kadar çok güzel geçirin inşaallah, herşey sizin için kolay olsun, tüm Amerika yaşantınızda mutluluklar, sizin gibi bizde bu haberle sevindik, bol şans

• @gozdeerim Tebrik ederim, inşallah hızlıca düzeninizi kurarsınız ABD'de ve çok mutlu olursunuz. Eğer sorun olmazsa, banka hesabınızda ne kadar miktar gösterdiğinizi öğrenebilir miyim?

• @gozdeerim tebrikler bu guzel anlatim icin en azindan neler gelecek sorular az bi tahminde bulunabiliyoruz heycanimizin yatismasina sebeb olacaktir,cok tesekkurler darisi basimiza bakalim...

• @gozdeerim Tebrikler ve USA yaşamınızda başarılar. Kasım ayındaki mülakatımızın sizinle aynı yönde sonuçlanmasını umuyoruz.

• @crazycells
    Arkadaşlar evrak talep email inde önemli bir değişiklik haberi geldi, son zamanlarda evrak talebi alan varsa bizimle paylaşabilirse sevinirim, değişiklik içerikde olmuş, istenen evraklarda bazı eklemeler yapılmış

Hem nasıl göndereceğimiz konusunda( sanırım bu konuda çok sıkıntı çıkıyor)
    Hemde istenen evraklarda ekleme var, ayrıca polis belgesi için yapılan açıklamalar çok güzel olmuş

Şöyle ki eskiden evlilik cüzdanı, yada boşanma evrağı istenmiyordu kcc den biliyorsunuz

Şimdi ise yeni gönderilen evrak talep emaillerin de isteniyor

Benim ulaştığım arkadaşlara sorduk, hem 30 eylülde hem 1 ekimde evrak talep email i alan arkadaşlarda böyle bir değişiklik yok

Sadece bu konudan birirsimonsays bahsediyor, muhtemelen doğru ama formun ilk iletisini güncellemek için teyite ihtiyacımız var, yakın zamanda bu şekilde ekleme yapılmış bir evrak talebi alan varsa paylaşabilirse çok güzel olur20191006_164343.jpg

20191006_164410.jpg![20191006_164511.jpg]
    20191006_164445.jpg

20191006_164511.jpg20191006_164557.jpg 20191006_164622.jpg
    20191006_164651.jpg

• @Muhtaradana Ben belgeleri bu sekilde adlandirarak yollamistim. Benden ornek almislar sanirim.

• @crazycells eğer bu yukarıda KCC nin sonradan güncelleme yaptığı, evrak talep emaili doğruysa
    Evrak talep email ini önceden alan ama bu evrakların istenmediği talihliler bu evrakları göndermesine gerek var mı? Sizin tavsiyeniz nedir?

• @erkcet aynen sorun oluyordu sanırım, şimdi yemek tarifi gibi açıklamışlar, yakında KCC youtube da kanal açarsa şaşmam 😀KCC çalışıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana var zaten ankara konsolosluğu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells eğer bu yukarıda KCC nin sonradan güncelleme yaptığı, evrak talep emaili doğruysa
    Evrak talep email ini önceden alan ama bu evrakların istenmediği talihliler bu evrakları göndermesine gerek var mı? Sizin tavsiyeniz nedir?

Boyle bir yonlendirme almayanlarin tabii ki bir sey yapmasina gerek yok, eger boyle bir guncelleme gerekecekse KCC ayrica email gonderir ilgili kisilere.

• Merhaba yakın zamanda mülakata katılan bir arkadaşımızdan diploma aslını gördükten sonra onay veriliyor, ama bir kaç saat sonra bu email ile E-devlet lise mezuniyet belgesi istendi20191007_102718.jpg

Arkadaşımız buna istinaden hem bu email e yanıt kısmından hemde [email protected] adresleri gibi 2-3 yerden email ile mezuniyet belgesini gönderdi

Ama şimdi kendisine bu email geldi
    20191007_103304.jpg

Biz nerede hata yapıyoruz hangi email adresine hangi yöntemle göndermeliyiz, gelen emailde ek dosya olarak gönderin demiş sayın @crazycells

• Üniversite diploması olanlardan da lise diploması veya barkodlu belgesi isteniyor mu acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |