Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mgmar48, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

herkese hayırlı olsun başvurular.
    Ben bu sene elendim maalesef.
    Fotoğraf arkaplanına çok dikkat etmemiştim.
    Hafif sarımsı bir renkmiş. direkt diskalifiye edileceğim muhtemelen. 🙂
    gidip fotoğrafçıya çektirseydim keşke, nasıl olsa çıkmıyor diye pek önemsemedim sanırım 🙂

boyle bir durum yok 🙂 fotograftan elenip elenmeyeceginize konsolos karar verecek 🙂

• Arkadaşlar zaten parmak hesabı yapacak haliniz yoktur herhalde. Türkiye'den binlerce kişi başvuruyor bu green card için. Geçmiş yılların istatistiki bilgilerini inceleyebilirsiniz. 2018 yılında Türkiye'den başvuran sayısı 406 bin kişiydi. 2007 yılında bile bu sayı 112 bin kişiydi. Yani orda konuşuluyor burda konuşuluyor diye moralinizi bozmaya gerek yok. Konuşulsun konuşulmasın şansımız çok az. O yüzden adı da "Piyango"

• ⭐⭐

@Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@evrennce, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

fotoğrafçıya gittim greencard için olduğunu söyledim öyle bir fotoğraf çektiği hangi siteden hangi uygulamadan kontrol etsem tam oluyor. kafam sonunda rahat etti

Evde çekip bu işin daha az peşine düşenlere daha kolay çıktığını düşündüğümden evde kendim çekip başvurumu yaptım. 🙂 Bir nevi totem.

Biz de evde ve son günün akşamı alelacele çekmiştik. Toteminiz uğur getirsin. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marcus94, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Yunus-Tilki anladım çok teşekkürler yalnız emin olamadım yukarıda pasaport fotosu ile green card fotosu farklı yazmış fetihy kim doğru söylüyor şimdi:)

ayni fotografi kullanabilirsiniz, ama ikisini farkli kaliplarla hazirlamaniz lazim. Su video'nun son kismini izlerseniz normal kaliplarla biyometrik kaliplar arasindaki farki gorursunuz...

• @saulgoodman, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@evrennce, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

fotoğrafçıya gittim greencard için olduğunu söyledim öyle bir fotoğraf çektiği hangi siteden hangi uygulamadan kontrol etsem tam oluyor. kafam sonunda rahat etti

Evde çekip bu işin daha az peşine düşenlere daha kolay çıktığını düşündüğümden evde kendim çekip başvurumu yaptım. 🙂 Bir nevi totem.

Biz de evde ve son günün akşamı alelacele çekmiştik. Toteminiz uğur getirsin. 🙂

Teşekkür ederim hocam inşallah. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marcus94, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

fotoğrafta 600*600 mü olması gerekti 300 dpi falan yazıyordu o bilgileri nereden bulabilirim birisi lütfen link atabilir mi fotoğrafçıya ben biyometrik desem o biyometrik fotoğrafla bu green card ölçüleri aynı mıdır?

hayir ayni degil. fotografci degil bence sizin ikisi arasindaki farki anlamaniz lazim, o durumda sorunu cozmus olursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anilcangokben, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Kimsenin umudu kırılmasın ama Facebook da 400.000 kişilik gruplarda günde 10 defa post açılıyor greencard ile ilgili. Bir yandan pasaport zorunluluğu geldi iyi hoş diyorum... bir yandanda her yerde greencard konuşuluyor. Kaç kişi başvuracak buna kurbanınız olayım lütfen ya. Gizli kapaklı sadece biz forum üyeleri başvursak ya çok mu bencil oluruz?

bilgiye erisim arttigindan ister istemez her yil daha fazla kisi duyacak, ama pasaport uygulamasi yine de olumlu bir uygulama ve normalde basvuracak kisi sayisini dusuruyor.

Fakat bence bundan daha da onemlisi yapilacak sahte basvurularin pek cogunun onune gecmis olacak.

• @honesthope biometrik fotoğraf la greencard çekilişine katılamazsanız,ayrıca her sene farklı bir fotoğrafla çekilişe katılmanız lazım, fotoğrafı evinizde de kendi telefonunuz yada fotoğraf makinenizlede çekebilirsiniz, nasıl yapılacağını öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz ⬇⬇

• @honesthope başvuru tarihleri arasında geçerli bir pasaportunuz olması yeterli ( 2 ekim-5 Kasım) ama bu pasaportu mutlaka saklamalısınız

• @Nasahay aynen başvuru tarihleri arası (2 ekim-5 Kasım) geçerli bir pasaportunuz olması yeterli, bu pasaportunuzu mutlaka saklayın

• @crazycells 21 yaş üstü çocukların kendi anne ve babasının başvurusunda eklenmesi şart mı?

• @Final-Approach aynen katılıyorum, belki o istemediğiniz kişinin başvurmasıyla size şans vuracak, yada o katılmazsa siz seçilemeyeceksiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells 21 yaş üstü çocukların kendi anne ve babasının başvurusunda eklenmesi şart mı?

hayir, 21 yas ustu cocuklari ekleyemiyorsunuz. Ben o soruda 21 yas altinda oldugu icin soruyor sandim.

sayin @Canberk ?

• @crazycells
    Aynen en önemlisi isteyerek başvuranların şansı daha fazla , istemeyerek yada kendisi adına başvurulduğundan bile haberi olmayan kişilerin kazanması önlenmiş olacak

Misal bir kişi bir danışman firmaya 5 yıl başvuru için anlaştı ve bir ücret ödedi,
    maalesef danışman şirket aynı fotoğraflarla senelerce bu kişi adına başvuruyor, kazandığı zaman ya danışmanlık firması o talihli kişi ile iletişime geçmiyor yada zaman içerisinde değişen telefon numaralarıyla bağlantı kopuyor

Bu sefer ne oluyor o vize çöp oluyordu

Pasaport düzenlemesi bence sadece kura sistemini değiştirmekle kalmadı, çekilişi kazandıktan sonraki aşamaları da değiştirdi

DV2021 kazananları bundan önceki hiç
    bir sene ile benzerlik göstermiyecek bir sürece girecek, çünkü kazananlar daha bilinçli ve süreci takip eden kişilerden oluşacaktır

Ama bunu KCC nin düşündüğünü ve hesaplamalarını buna göre yaptığını düşünüyorum

• Arkadaşlar bu posta adresi kısmı tam olarak ne oluyor ? Ben rusyada yasıyorum daimi oturumum var buraya buradaki oturumumu yazmam lazım yoksa türkiyede kayıtlı oldugum adresi mi ? Ve green card cıkması dahilinde ben türkiyede islemier yaptıracagım ıcın Türkiye adresi mi uygun olur ? Ayrıca eşim ve cocugum rusya oturumlu cıkarsa green card onlar benımle Türkiye'ye gelip islemleri Türkiyede ki amerikan konsoluslugunda mı yapacaklar ? tesekkurler

• Abi merhaba .ben babami green karda kayd etmək isdiyorum . Babamin yasi 54 .çoçuklarinin yasi 21 den yukari .çoçuk sayisini 0 mi yazmaliyim ?

• arkadaslar merhaba : kaydimizi yaptirirken pasaport numarasini nasil yazicaz ,harf(U) ile birlikte? buyuk harf mi ?araya bosluk veya (-)koymamiz gerekiyo mu ?herhangi bir example veya mention gormedim instructions lari okurken, tesekkur ederim
    @crazycells

• @Ahmet-Arslan-0 farklı şey eklemenize gerek yok ne yazıyorsa onu yazın "U2341182"

• olurda confirmation numarasını kaybedersek yeniden almak çok basit görünüyor daha önce bunu yaşayan var mı

• @crazycells Ayne öyle diyor🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |