Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• merhaba arkadaşlar bugün fotoğrafçıya gidip greencard için foto çekilmek istediğimi söyedim ve eve gelip kontrol ettiğimde 2 konuda şüphede kaldım. Birincisi fotoğrafın max 240 KB olması gerektiği yazıyor, benimki 630 KB. İkincisi ise minimum 600x600 pixel ve maximum ise 1200x1200 pixel olması gerektiği yazıyor benimki ise 1417x1417 pixel. Bana ne yapmamı önerirsiniz. Fotoğrafçı ile konuştum ve fotoğrafı 200 KB'a indirdi ancak pixel için tekrar aramak istemedim. Ayrıca fotoğrafın ayrıntılarında 600dpi yazıyor halbuki resmi sitede maximum 300 dpi olmalı diye yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Gerçekten fotoğraf yüzünden elenmek istemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim...

• @Hande-Tok, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

merhaba arkadaşlar bugün fotoğrafçıya gidip greencard için foto çekilmek istediğimi söyedim ve eve gelip kontrol ettiğimde 2 konuda şüphede kaldım. Birincisi fotoğrafın max 240 KB olması gerektiği yazıyor, benimki 630 KB. İkincisi ise minimum 600x600 pixel ve maximum ise 1200x1200 pixel olması gerektiği yazıyor benimki ise 1417x1417 pixel. Bana ne yapmamı önerirsiniz. Fotoğrafçı ile konuştum ve fotoğrafı 200 KB'a indirdi ancak pixel için tekrar aramak istemedim. Ayrıca fotoğrafın ayrıntılarında 600dpi yazıyor halbuki resmi sitede maximum 300 dpi olmalı diye yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Gerçekten fotoğraf yüzünden elenmek istemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim...

Bu siteden fotoğrafın pixel ini ayarlayabilirsiniz.2 yıldır bu şekilde yapiyorum

• @Hande-Tok, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

merhaba arkadaşlar Ayrıca fotoğrafın ayrıntılarında 600dpi yazıyor halbuki resmi sitede maximum 300 dpi olmalı diye yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Gerçekten fotoğraf yüzünden elenmek istemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim...

600 olması bence sıkıntı oluşturmaz. İnternette şöyle bir göz attım yabancı kaynaklarda hep at least denmiş. Yani en az 300 DPI deniliyor.

• BAŞ VURUYA GİRDİĞİMİZDE EŞİMİZIN VE COCUKLARIN RESİMLERİNİDE YUKLEYIN DIYOR

• Evde bir yığın resim olduğundan bu seneki resmimi kendim hazırladım ve dört dörtlükte oldu, az öncede başvuruyu yaptım inşallah gitmek isteyen arkadaşlara çıkar bu seneki loto pasaport şartı çok iyi oldu, herkese bol şans arkadaşlar.

• @nfs741 evet eş ve çocukların resimleri gerekli, şansınızı artırmak için eşinizde başvuru yapsın bence

• @nfs741 lütfen bu videoyu izleyin

• cocuk resimleride 600*600 mi gerekli

• ⭐⭐⭐

@nfs741 evet diğer fotoğraflar gibi aynı olması icap ediyor

• arkadaşlar birisi gerekli fotoğraf ölçülerini paylaşabilir mi? ben pasaport için fotoğraf çektireceğim o biyometrik fotoğrafı green card çekilişinde kullanabilir miyim? Pasaport ile green carda başvurulan fotoğraf aynı olabilir mi??

• teşekkurler

• ⭐⭐⭐

@marcus94 http://www.greencardmerkezi.com/green-card-fotograf-kurallari.php
    Pasaport ile Green kart fotoğrafları farklı

• @marcus94 Fotoğraf renkli olmalıdır.•Fotoğraf net olmalıdır.•Başın boyutu, çeneden kafanın en üst hizasına kadar 1 ila 1 3/8 inç (22 ile 35 mm arasında) veya fotoğrafın yüksekliğinin %50’si ile %69’u arasında olmalıdır. •Fotoğraf, son durumuzu göstermesi için, son altı ay içinde çekilmiş olmalıdır.•Beyaz ya da beyaza yakın renkte bir perdenin önünde çekilmelidir. •Kameraya tam karşıdan bakar ve yüzün tümünü gösterir şekilde çekilmelidir.•Doğal yüz ifadesiyle ve her iki göz açık olarak çekilmelidir.•Günlük normal kıyafetinizle çekilmelidir.•Günlük giyilen dini kıyafet dışında üniforma giyilmemelidir. •Dini sebeplerle günlük olarak giydiğiniz hariç, şapka ya da saçı ya da saç çizgisini kapatacak şekilde başınızı örtecek bir şey giymeyiniz. Yüzünüzün tümü görünür olmalı ve eğer varsa başınızın üzerindeki örtünün gölgesi yüzünüze düşmemelidir. •Kulaklık, kablosuz olarak kullanılabilen cihazlar veya benzerlerinin bulunduğu fotoğraflar kabul edilmeyecektir. •Fotoğrafınızı gözlüksüz olarak çektiriniz.•İşitme cihazı veya benzeri bir cihaz kullanıyorsanız, fotoğrafınızı o cihazla çektirebilirsiniz.

• @marcus94 aynı fotoğrafı kullana bilirsiniz fotoğrafınızı şu sistemden kontrol edebilirsiniz

eğer uygun değilse size neyin uygun olmadığını bildiriyor sizde ona göre düzeltirseniz kurallara gerek yok otomatik programlardan sorgulayıp düzeltin

• herkese hayırlı olsun başvurular.
    Ben bu sene elendim maalesef.
    Fotoğraf arkaplanına çok dikkat etmemiştim.
    Hafif sarımsı bir renkmiş. direkt diskalifiye edileceğim muhtemelen. 🙂
    gidip fotoğrafçıya çektirseydim keşke, nasıl olsa çıkmıyor diye pek önemsemedim sanırım 🙂

• Nasıl geçecek o kadar ay bekleyerek. 🙂 Eyaletim bile hazır halbuki..

• @Yunus-Tilki anladım çok teşekkürler yalnız emin olamadım yukarıda pasaport fotosu ile green card fotosu farklı yazmış fetihy kim doğru söylüyor şimdi:)

• @marcus94 rica ederim aslında ikiside aynı mantıkla çekiliyor fark yok sistem üzerinde sorgu yapıp uyumu denetlerseniz bir sorun olacağını düşünmüyorum

• fotoğrafta 600*600 mü olması gerekti 300 dpi falan yazıyordu o bilgileri nereden bulabilirim birisi lütfen link atabilir mi fotoğrafçıya ben biyometrik desem o biyometrik fotoğrafla bu green card ölçüleri aynı mıdır?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |