Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Gördüm burayı. Hatta çektim -de, ancak akşam üzeri olduğu için salonun lambası da loş ışık hiç olmadı gibi geldi bana. Yarın beyaz bir çarşafı arka fon yaparak gündüz çekeceğim, bakalım nasıl olacak.

• @birumut Bu videoda kendi sorduğum soruya yanıt yok. Zaten çekiliş talimatlarındaki bilgi verilmiş. Ben size 21 yaş üstündeki çocukları eklemem gerekir mi diye soruyorum. Bekar ve 21 yaş üstündeki çocuklar için soruyorum. Bütün açıklamalar 21 yaş altı ve abd vatandaşı, evlat edinme ve boşanma ile ilgili. Yani benim 21 yaş üstünde 3-4 çocuğum var bunları bekar bunları ben başvuruda eklemeli miyim?

• @Nasahay 2020 Mayıs. Ayrıca meslek deneyimlerinin yeterlik ve denkliğini belirlemek için Birleşik Devletler Çalışma Bakanlığı'nın ONet veri tabanı kullanılıyor. Başvuru şartlarına buradan ulaşabilirsiniz.

• @thermo Başvurunuza, eşinizi ve 21 yaşından küçük bekar olan bütün çocuklarınızı eklemelisiniz. 21 yaşından küçük ve bekar olan bütün çocuklarınızı (öz çocuklarınızı, eşinizin bir önceki evliliğinden olan çocuklarını veya evlat edinmiş olduğunuz çocuklarınızı) mutlaka başvurunuza eklemelisiniz. Çocuklarınız 21 yaş üstü ise eklemenize gerek yok

• @Sefa, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@Nasahay 2020 Mayıs. Ayrıca meslek deneyimlerinin yeterlik ve denkliğini belirlemek için Birleşik Devletler Çalışma Bakanlığı'nın ONet veri tabanı kullanılıyor. Başvuru şartlarına buradan ulaşabilirsiniz.

O kısıma çok bozuğum. Mesleğimin tüm dalları en fazla 06-07 arası.
    O yüzden 2021'e kadar diplomayı almaya çalışacağım. Esasen ben zaten 2007'de liseyi bitirdim normal liseden ancak, alttan derslerim vardı, cahillik işte vermedim. Dolayısıyla diplomayı alamadım. O ara askere gitmek için tasdikname aldım. Geçen hafta da açık öğretime gidip kayıt oldum. Yetkili memur siz sadece (alttan 5 ders olduğu için) 1 dönemde diplomayı alabilirsiniz dedi. Bakalım..

• ⭐⭐⭐

@thermo 21 yaş üstü olanları eklemenize gerek yok.

https://yesilkartforum.com/forum/post/85916

https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2021-Instructions-Translations/DV-2021-Instructions-English.pdf

"Married children and children who are already aged 21 or older when you submit your entry are not eligible for the DV program."

• @keysnambır, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

"Married children and children who are already aged 21 or older when you submit your entry are not eligible for the DV program."

Yahu benim 21 yaş üstü çocuklarım evli değil diyorum ! Herkes yanıt yazmasın biliyormuş gibi. Ve/ veya ayrımını ayırt ediniz lütfen.

• @thermo yazdım ama 21 yaş üstü ise eklemeyin kendileri yapsın

• @thermo ÇOCUKLARIN SAYISI – Sizinle birlikte ikamet etmiyor veya DV programı ile göçmenlik hakkı almak istemiyor olsalar bile 21 yaşından küçük ve evli olmayan tüm çocuklarınızın isimlerini, doğum tarihlerini, cinsiyetlerini ve doğdukları şehir ve ülke bilgilerinibaşvuru formunuz a eklemenizgerekmektedir. Her çocuğunuz için aynı teknik özelliklere sahip fotografları da yüklemeniz gerekmektedir.Lütfen aşağıda listelendiği şekilde çocuklarınızıbaşvurunuza eklediğinizden emin olunuz: •Hayatta olan tüm öz çocuklar; •Sizin tarafınızdan evlat edinilmiş hayatta olan tüm çocuklar ve; •Hayatta olan,evli olmayan ve DV başvurusunun yapıldığı tarih itibariyle 21 yaşını doldurmamış tüm üvey çocuklar. Çocuğun ebeveyniyle yasal olarak ayrılmış olsanız ya da çocuk sizinle yaşamıyor veya ABD’ye göç etmeyecek olsa dahi elektronik başvurunuzaeklenmelidir.
    burdan anlatılan açık 21 yaş üstü medini durum fark etmeksizin eklenmiyor. isterseniz ALİ Beyin cevabını bekleyin .kafanızdaki tüm sorulara cevap bulduktan sonra başvurunuz yapın .

• ⭐⭐⭐

@thermo Size @crazycells in mesajını da verdim, DV-2021 talimatları sayfasında sizi ilgilendiren kısmı da alıntı yaptım. Size cevap veren kişiler de buna yakın cevaplar verdi. Aldığınız cevabı beğenmiyorsanız talimatlara uymayan şekilde başvurunuzu gerçekleştirmekte özgürsünüz.

• @thermo Bu kadar
    14. ÇOCUKLARIN SAYISI – Sizinle birlikte ikamet etmiyor veya DV programı ile göçmenlik hakkı almak
    istemiyor olsalar bile 21 yaşından küçük ve evli olmayan tüm çocuklarınızın isimlerini, doğum
    tarihlerini, cinsiyetlerini ve doğdukları şehir ve ülke bilgilerini başvuru formunuza eklemeniz
    gerekmektedir. Her çocuğunuz için aynı teknik özelliklere sahip fotografları da yüklemeniz
    gerekmektedir.
    Lütfen aşağıda listelendiği şekilde çocuklarınızı başvurunuza eklediğinizden emin olunuz:
    • Hayatta olan tüm öz çocuklar;
    • Sizin tarafınızdan evlat edinilmiş hayatta olan tüm çocuklar ve;
    • Hayatta olan, evli olmayan ve DV başvurusunun yapıldığı tarih itibariyle 21 yaşını
    doldurmamış tüm üvey çocuklar. Çocuğun ebeveyniyle yasal olarak ayrılmış olsanız ya da
    çocuk sizinle yaşamıyor veya ABD’ye göç etmeyecek olsa dahi elektronik başvurunuza
    eklenmelidir.

• @thermo çok açık cevap verdim ama neyse

• @birumut Buldum sonunda. Herkes uzman olmuş hemen yanıt hakkını kullanıyor. Her çekilişi kazanan uzmanım demesin. Bu siteyi kuran arkadaş asıl deneyim ona aittir. Sözüm ona keşke bütün soruları kendisi yanıtlayabilse 😃

• @thermo burda siz evli olmayana odaklanmışsınız .21 yaş üstü için evli bekar fark etmiyor .21 yaş altı evli ise durum farklı

• ⭐⭐⭐

@thermo @crazycells in mesajını okudunuz mu? Tekrar gönderiyorum: https://yesilkartforum.com/forum/post/85916

• @thermo valla kazan Mak yada kaybetmek fark etmiyor okuduğunuzu anlamadınız sadece

• pasaportta kullanılan fotoğrafı green card başvurusunda da kullanabilir miyim? kesin bir cevap verecek olan var mı elenmek istemiyorum aynı fotoğrafı iki yerde de kullanmaktan . kesin cevabınız nedir sıkıntı olur mu olmaz mı?

• @marcus94 evet diyorum 😊

• @birumut, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@thermo burda siz evli olmayana odaklanmışsınız .21 yaş üstü için evli bekar fark etmiyor .21 yaş altı evli ise durum farklı

Yok formun SSS kısmında sadece bunlardan bahsediyor ve sitedeki videoda bunlara değinmemiş bende bulamadım. Yani eklemem gerekiyor hemfikir olduk resmen. Mesele şu ki evli olanlar zaten ayrı ama 21 yaş altı tamam anladık eklenmeli ancak 21 yaş üstü olan ile ilgili hiçbir beyan göremedim. Sonunda tüm öz çocukları eklenmeliyi görene dek.

• ⭐⭐⭐

@marcus94 Sıkıntı olur. (Ek: Direkt kullanamıyorsunuz, düzenleme yapmanız gerekiyor) Bizim pasaportta biyometrik fotoğraf kullanılıyor, green card başvuru için farklı standartta. @crazycells in https://yesilkartforum.com/forum/topic/232/green-card-çekilişi-için-evde-nasıl-fotoğraf-çekilir/133 başlığındaki cevaplarını okuyun lütfen. Başvuru için daha uzun süre bulunuyor. Lütfen aceleye getirip diskalifiye olmayın.

(Ek: https://yesilkartforum.com/forum/post/87442
    https://yesilkartforum.com/forum/post/86552
    https://yesilkartforum.com/forum/post/31201 )

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |