Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@azize33 hayır gelmemesi lazım, siz ds260 formunu açtırıp gerekli güncellemeleri yapıp, kapatın
    Sonrasında istenen evrakları gönderin, evlenecekseniz vukuatlı nufus kayıt örneğinizde eşiniz görüneceğinden bir sorun çıkmayacaktır
    Not: sayın @crazycells arkadaşımız bekar evlenme durumu olabilir, onun için ds260 formunu açtırmak istiyor, buna istinaden cevap verdim, siz nasıl değerlendiriyorsunuz

evlenecek mi? yoksa sadece bir istek mi?

sayin @azize33 isterseniz tam olarak ne yapmak istediginizi yazin, ona gore yonlendirelim; cunku bu sekilde sorunuz biraz anlamsiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uarman, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@TheWinner2020 Kontrol ettim ancak maalesef gelmedi... Belki yarin gelir. Gelmezse tekrar mail gonderecegim

birkac gun bekleyin, eger email gelmezse bir daha gonderin.

• @crazycells Tamamdir. Var olun.

• KCC'den evrak gonderimi icin mail aldim lakin e-devletten evraklari cikartirken verilecegi kurum olarak ne yazmam gerekir.

• @Muhtaradana cevabınız çok aciklayici ve bilgilendirici.tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐

@azize33 DV2019 sürecinde current olmadan DS260 açtırdıktan sonra tekrar doküman istenen olmuştu diye hatırlıyorum. Current olunmadığı için değişen bir durum yok. Eğer 2. kez istek gelirse aynı dokümanlar gönderilebilir.

• ⭐⭐⭐

@Enes-Deniz Biz "Kentucky Consular Center" yazmıştık.

• ⭐⭐⭐

@Melih-Aktas @Muhtaradana Dokümanları gönderdikten sonra bir otomatik email geliyor. Belgeler incelendikten sonra düzgün olduğuna dair bir email daha geliyor. DV2019 sürecinde bu 2. onay mailini bülten açıklanmadan aldıysanız ve current olduysanız o zaman mülakat tarihi verilebilmişti. Bu sene de aynı olur diye düşünüyorum.

• Merhaba yesilkart forum uyeleri.Benim bir sorum olacak.Annemin kizlik soyismin yanlis yazmisim ve america address-i bos birakmistim.Evrak maili geldi bu iki sorun icin formu actirip guncellemem gerekiyor mu ?ve daha sonra evraklarimi mail olarak gondermemmi gerekiyor ?(Bu mulakat tarihi surecini etkilermi?)veya beklemem daha sonra mulakat tarihi sirasinda konsoloslukla iletisme gecip actirip guncellememi gerekiyor ?kafam cok karisti bilgi verirseniz cok sevinirim onceden tesekkur ederim.

Dosya numarasi: 2020EU00007***
    Ds-260 gönderimi: 12/05/2019
    KCC evrak istegi: 16/09/2019
    KCC evrak gönderimi: .../..../....
    KCC evrak onayi: .../.../...
    Saglik muayenesi: .../.../...
    Vize mülakati: .../.../...
    Vize onayı:.../.../...

• @Enes-Deniz ben US Embassy yazmıştım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nijat, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba yesilkart forum uyeleri.Benim bir sorum olacak.Annemin kizlik soyismin yanlis yazmisim ve america address-i bos birakmistim.Evrak maili geldi bu iki sorun icin formu actirip guncellemem gerekiyor mu ?ve daha sonra evraklarimi mail olarak gondermemmi gerekiyor ?(Bu mulakat tarihi surecini etkilermi?)veya beklemem daha sonra mulakat tarihi sirasinda konsoloslukla iletisme gecip actirip guncellememi gerekiyor ?kafam cok karisti bilgi verirseniz cok sevinirim onceden tesekkur ederim.

Bu dediginiz degisiklikleri mulakat tarihi aldiktan sonra yapabilirsiniz. Eger bir adres bulduysaniz, o durumda actirip ikisini beraber duzeltebilirsiniz.

Bu arada bilgilerinizi post'a yazmak yerine imzaniza aktarmaniz daha dogru olur.

• hayırlı olsun yeni bülten: sıralama 6000 altında olanlar mülakata girecek ekimde

• @TheWinner2020 kasımda girecekler tabi

• @crazycells Tesekkur ederim bilgi icin.iyi gunler dilerim

• Benim sıra numaram da gelmiş oldu. Randevu tarihini ne zaman nasıl öğreneceğiz? Bu asamada bir şey yapmamız gerekiyor mu?

• @erkcet hiç bir şey yapmanıza gerek yok bu ay sonu gibi mülakat tarihiniz için mail alırsınız.

• kcc evrak mailinde askerlik için belge istiyor mu istemiyor mu? belgeye edevlet'ten ulaşamıyorum şubeye gidin diyor, ondan soruyorum. yolum düşerse gidip halleceğim.

• ⭐⭐⭐

@arnold-layne
    Evet askerliğinize ilişkin belge istiyor Kcc evrak mailinde.

• Merhaba arkadaşlar şuan üniversite 2.sınıf öğrencisiyim ve 78** numaralı green card talihlisiyim.Öncelikle yaz ayında Abd ye giriş yapıp orada kaydımı 2 sene dondurabildiğim bir belge varmış o şekilde zaman kazanmayı düşünüyorum.Bu açıdan size ufak bir sorum var yardımcı olabilirseniz sevinirim.Muhtemelen aralık bülteninde 7000 üstü numaralar görülecek ve benden dün belge istendi.Okulum 3 haziran günü kapanacağı için eğer aralık ayının başında mülakat tarihi alırsam yaklaşık 5 gün öncesi sağlık kontrolüne gideceğim için bu süre beni kurtarmıyor.Bu süreci uzatabilmenin bir yolu var mıdır?Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.Şimdiden teşekkür ederim.

• @Toygun-Serbest şöyle yapabilirsiniz; mülakat tarihinizi alın, sağlık muayenesine gitmeyin, bu durumda mülakatta eksik evraktan dolayı vize alamayıp beklemeye geçeceksiniz. Sizi kurtaracak bir tarihte de, mesela mülakattan 1-2 ay sonra, sağlık muayenenizi olup eksik evrakı tamamlamış ve vizenizi almış olacaksınız.
    Bu arada duyduğunuz şey, re-entry permit. Forumda bununla ilgili başlığı okumanızı tavsiye ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |