Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@turcouz, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar herkese merhaba,

Bir konuda bilenlerin yardımına ihtiyacım var. Malum DV2020 süreci içerisinde ve ds-260 formu gönderip bekleme durumunda olduğum için Ekim ayında yapacağım bir Kuveyt seyahatinin sürece olumsuz bir etkisi olur mu?
    Bir yatırımcının bir Türk firmasından aldığı franchise işlerini yoluna koymak ve işleyişi oturtmak adına yaklaşık 3 ay kalmam gerekiyor, tabi bu arada birkaç kez giriş çıkış olabilir. Böyle bir süreç içerisinde bu durum mülakatta bir olumsuzluk oluşturur mu? Cevaplarınızı bekliyor, şimdiden çok teşekkür ediyorum.

ben de problem olmasi icin bir neden goremiyorum 🙂

• @Muhtaradana henüz eklemedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@irem-begum, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells şuan da bilgilerimi imzama taşıdım.Cevaplarınız için çok teşekkür ederim 🙂 Bide evrakları gönderirken eşiminkiyle beraber gönderim. İstedikleri belgeleri 31/08/2019 tarihinde gönderim.

o durumda yakin zamanda mulakat tarihi alirsiniz, telas yapmaniza gerek yok.

• @air_technic teşekkür ettim 🙂

• @irem-begum
    Eklemeniz süreci takip eden arkadaşlar için çok faydalı olacaktır

• Merhaba bi sorum olacakti. case number'im 7*** ve 2 temmuz'da ds-260 forumumu doldurdum lakin henuz kcc'den mail alamadim bi sorun mu olustu acaba bu kadar uzun surmesinde.

• Resimli AIS/PTT kaydı nasıl yapılır? (Diversity Visa)
    Herkese merhaba, ben AIS e kaydolurken;
    ''Ulusal Vize Merkezinden (NVC), Kentucky Konsolosluk Merkezinden (KCC), ya da Konsolosluk Bölümünden bir Konsolosluk görüşmesi randevu tarihi ve randevum için bu sitede kayıt yaptırma talimatı aldım.''
    bu şıkkı işaretledim alttaki şıkka çok dikkat etmediğim için, bu şık da bize uyuyor gibi göründü o an. Problem olur mu acaba yada değiştirmem gerekiyorsa nasıl değiştiririm?

• @crazycells
    bilgiler dogru. Biz Ds-260 formunu unlock edip tekrar submit ettigimiz icin bize evrak talep maili gelmis olabilir(cunku submit ettikten iki gun sonra KCC evrak talep maili geldi). Tesadufmu bilmiyorum tabi.neye gore gonderiyorlar bilgi sahibi degilim. Ancak bizim sıkıntimizda gonderdigimiz evrak mailine otomatik de olsa bir cevap ,alindi bilgisi gelmemis olmasi. Kentucky li arkadaslar nasil bir duzende calisiiyolar bilmiyorum. Ama fark sundan olabilir. Bilgi sorulan mail adresi ile evrak gonderilen mail adresi ayri adresler. Muhtemelen depertmanlarda farkli. Gecikme ondan kaynaklaniyor olabilir. Onun diisinda bizim case numaramiz 11xxx lerde. Neden bize evrak talebinde bulundular ve bizden oncekilere gitmedi bilmiyoruz.

Case Number:202011XXX
    DS-260 Submit (2.kez):20/08/2019
    KCC evrak talebi:22/08/2019
    KCC evrak gonderim:27/08/2019

• @irem-begum
    Bizde Evrak mailini 4 ayri emailde atabildik. Guya 30 mb max deniyor evraklar daha kucuk boyuttaydi ama gitmek bilmeyince 4 e bolduk oyle gitti,ama su otomatik mail bize de gelmedi.
    Gelen arkadaslara kac gunde geldi paylasirlarsa rahatliycaz.

• @LEOBEBEK şimdi kontrol ettim şöyle olmuş;
    22.07.2019 da evrak maili almışım. Aynı gün evraklarımı gönderdim. Gönderdikten hemen sonra aynı gün içinde otomatik onay maili aldım. 24.07.2019 da ise evrakların ulaştığına dair maili aldım.

• Tesekkurler bilgi icin @tugrulmecit.
    Sizin Case number epey düsük. Acaba ona gore mi otomatik mail geliyor diycem ama. Onay maili degil sonucta. Ozel degilse. Mailin en azindan baslangic kismini paylasabilirmisiniz. ?

• @LEOBEBEK tabi paylaşırım
    The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents. This email address, [email protected]mailto:[email protected], is only used for applicants to provide the Kentucky Consular Center (KCC) with documents required to continue processing Diversity Visa applications. [email protected]mailto:[email protected] does not respond to inquiries. If you have any Diversity Visa related questions, please email [email protected]mailto:[email protected] with your case number, complete name, and date of birth, as entered on your original entry.

otomatik gelen mail bu. Siz evrakları gönderir göndermez geliyor bu. 2 gün sonra gelen mail de yani onay maili de şu;

Case Number: xxxxxx
    Dear xxxxx

Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the Kentucky Consular Center.

Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Interviews for the DV 2019 program will begin in October 2018 and conclude on September 30, 2019. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check http://www.dvlottery.state.gov.

hatta bu mailde de hata var önceki yıl için attıkları şablonu kopyalayıp bana göndermişler. Geçen yılın tarihlerini yazmışlar.

• @air_technic Vaay air Technic sen buralardamıydın..DOĞRu greencard çıkardığın değilmi ? :)) şaka maka Allah gönlüne göre versin kardeşim DV2020'de senle verdiğimiz sohbeti hiçbir zaman unutmayacağım.

• Arkadaslar biz kac gundur onay maili gelmedi diye koparmadik yaygara birakmadik. Antepde Doktor Tugrul kardesimize mi yazmadik,kimlere danismadik ki,ama sorun bizdeymis,kcc nin mail adresini bir harf eksik yazip gondermeye calismisiz.:))kac gundur uzaya dokuman atip duruyomusuz. Hatayi fark ettik.surec baslamadan yaniyordu iyimi!!Evraklarin alindigina dair mail de 10 dk icinde geldi. Hayret cok kolaymis. 😂
    Verdigimiz rahatsizliktan dolayi ozur dileriz.
    Herkese bol sans.

• @LEOBEBEK Bana da mail 28/08/2019 tarihinde geldi 31/08/2019 tarihinde gönderdim gönderir göndermez otomatik mail geldi bugün de onay maili geldi.

• @irem-begum Merhaba case no 5 binlerde değilmi ? 50 bin değil yani 😃 ? birde kcc evrak isteği siz ds260'ı gönderdiniz sonra onlar sizden maille evrak mı istiyor o süreç nasıl oluyor konuları var fakat ben tam idrak edemedim biraz açıklama şansınız varmı ?

• @irem-begum ne guzel. Bol sans.
    Herseyi bir kac defa kontrol etmekte fayda var.
    Gondermeden once.

• @Emir600RR Merhabalar evet 5 binlerde ds260 gönderdikten sonra mail adresine evrak talep maili geliyor herkesten anladığım kadarıyla aynı evrakları istiyorlar daha sonra evrak onay maili geliyor ve vize tarihinizi bekliyorsunuz 🙂

• @irem-begum vallahi çok büyük şans ben kafamda greencardı 2 ye bölmüş durumdayım 1 GREEN CARD ÇIKAR ! 2 DÜŞÜK case number 😃 vallahi çıkarsada benim şansıma 30 bin çıkar :)) evrak talep mailinde neler var acaba söylemeniz mümkünmüdür ?

• @irem-begum Biraz araştırma sonucunda yazılanları görmediğimi farkettim 🙂 hepsi şu konuda yazıyormuş yahu:https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri/2
    neyse çok teşekkürler 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |